Venesard się nudzi.

Jeżeli piszesz, malujesz, rysujesz, komponujesz... Podziel się tym z nami!
ODPOWIEDZ
Usunięty

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Usunięty »

Teraz nie przychodzi mi do głowy nic innego niż "Kijek prawdy i poznania" :lol: Zbyt mało ambitna nazwa, jak na taki fajny projekt :-)
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Revlis »

Ja bym proponował Pałka Prekognicji :wink:

Zrobiłeś to za pomocą tabletu, o którym wspominałeś?
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Venesard »

Prawdę mówiąc to zrobiłem to myszką, bo byłem poza domem a nie noszę ze sobą tabletu. Obie nazwy pasują, zależnie od powagi gry w której grafika mogłaby być użyta :)
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Venesard »

To chyba jedna z moich ambitniejszych prac. W całości wykonana już na tablecie graficznym. Jak Wam się podoba? :)

Obrazek
Usunięty

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Usunięty »

Jak dla mnie porządnie wykonana praca. Jestem ciekaw jak to by było w kolorkach ^^. Jak coś to nie mam nic do odcieni szarości, sam zresztą stosuję taki zabieg - jest dość klimatycznie :-) Może uda ci się znaleźć pracę jako grafik? Moim zdaniem masz talent, dzięki któremu mógłbyś się utrzymać.

Otworzyłem obrazek na osobnym okienku, żeby popatrzeć na szczegóły. Otoczenie bardzo fajnie ci wyszło, ale co do postaci to jeszcze nie do końca ten efekt. Znaczy wiem, ja bym tak nie potrafił, ale chodzi mi o to że to jednak lekko nienaturalnie wygląda (niektóre części ubioru postaci są nienaturalnie ułożone, chodzi mi o tą taką nienaturalną nie gładkość... kurde nie wiem jak to wyjaśnić, popatrz na jego nogi ^^). Wiem jaki efekt chciałeś uzyskać i na prawdę bardzo podoba mi się twoja praca. :-)
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Venesard »

Te elementy które wymieniłeś to wciąż są elementy nad którymi pracuję :) Szukam pracy jako grafik, ale na razie nijak to idzie. Następną pracę bardziej dopracuję pod kątem tego co tu wymieniłeś.
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Sefiro »

Ogólnie fajna praca, ale najbardziej rzuca się w oczy za długi tułów i cienkie ręce tej postaci.
Pozwoliłem sobie na szybo przerobić obrazek, żeby lepiej pokazać o co mi chodzi.
Spoiler:
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: GameBoy »

Mnie drażnią te postrzępione krawędzie ciuchów, pierw myślałem, że to wina tabletu lub Twojej ręki, ale krawędzie elementów zbroi czy broni są gładkie, więc to nie to.
Naprawdę słabo to wygląda, wiem, że chciałeś tym zaakcentować fałdy tkaniny, ale ja mam wrażenie jakby to była kiepsko wycięta grafika gdzie wycinający nie przyłożył się za bardzo do swojej pracy. xd
Często lepiej uprościć trochę rysunek i zrobić go bardziej umownym niż bawić się w takie szczegóły, no chyba, że celujesz w hiperrealizm. =)

Ale tak to wyraźnie widać, że jesteś na dobrej drodze, jednakże musisz jeszcze sporo popracować nad warsztatem.
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Venesard »

@Sefiro, faktycznie proporcje u mnie skisły, sylwetka ludzka to wciąż moja pięta Achillesowa. Dzięki za przeróbkę, naprowadziła mnie trochę na właściwy trop.
@GameBoy, trochę celowałem w realizm :) będę wiedział na co zwrócić uwagę przy rysowaniu materiałów.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Adrap »

Bardzo fajne ^^ Czekam na więcej i w kolorze :D
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Venesard »

Następna praca będzie w kolorze :)
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Venesard »

Właściwie to nic wielkiego, ale pomyślałem że się podzielę. jeden ze szkiców koncepcyjnych pancerza do gry nad którą leniwie pracuję.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Yoroiookami »

Świetnie, niesamowite i w ogóle. Dużo rzeczy można z tym zrobić. :>
Tak naprawdę nie podoba mi się tylko symbol na stroju, który wydaje się nie 'zginać' z resztą ubrania.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Venesard
Posty: 208
Rejestracja: 01 gru 2014, 16:35

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Venesard »

Symbol się nie zgina, faktycznie :oops:
Jak zwykle coś przeoczyłem. Jakie rzeczy można z tym zrobić? :V
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Venesard się nudzi.

Post autor: Yoroiookami »

Venesard pisze:Symbol się nie zgina, faktycznie :oops:
Jak zwykle coś przeoczyłem. Jakie rzeczy można z tym zrobić? :V
Z cieniami pewnie byłoby łatwiej...a tak to jakoś uciąć, przesunąć wzdłuż materiału? Sam do końca nie wiem. :lol:
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ