ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Najlepsze gry roku 2016. Wyniki.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Obrazek
I pierwszy oficjalny start tegorocznych GF. W sumie 15 pozycji, całkiem ładny zestaw. Jeszcze niżej zasady głosowania, jeśli byliście tu w zeszłym roku, to nic się nie zmieniło. :)

Triumf Lodu
RMMV
autor: davemustaine
viewtopic.php?f=30&t=5632

Story of Dracula
RMXP
autor: matikun
viewtopic.php?f=30&t=5636

Shaarimoth
RMXP
autor: Prometherion
viewtopic.php?f=30&t=5446

Za nas i za tych, którzy odeszli
RMXP
autor: KumatY
viewtopic.php?f=30&t=5652

Deathgrasp
RMVX
autor: Griffith
viewtopic.php?f=30&t=5653

Jumping to Conclusions
RM2003
autor: Charlie Vermin
viewtopic.php?f=30&t=5249

Hort: Bandyci i Zjawa
RMXP
autor: Nexis
viewtopic.php?f=30&t=5710

Powrut Martwej Czarownicy
RMXP
autor: Nexis
viewtopic.php?f=30&t=5587

The Pigeon
RMVXA
autor: Keibi
viewtopic.php?f=30&t=5720

Lunatera Reborn
RMVXA
autorzy: Viuu, Amelanduil
viewtopic.php?f=30&t=5578

Kreator
RMVXA
autor: SmoKe
viewtopic.php?f=30&t=5728

Problem tajemniczego lasu
RMXP
autor: goblin!!!
viewtopic.php?f=30&t=5675

Chaos Element: Climax Redux
RMXP
autor: Kitabake
viewtopic.php?f=30&t=5740

Pogromca Pustki II: Złodziej Kamienia
RMXP
autor: HGS (aka HaxoTV)
viewtopic.php?f=30&t=5598

Źródło
RMXP
autor: Kryzz333
viewtopic.php?f=30&t=5750
ZASADY GŁOSOWANIA:

Głosowanie jest niejawne. Możecie do woli zarzucać tu komentarzami, słownymi ocenami i uwagami, jednak swój oficjalny głos oddajecie niejawnie. Forma głosowania jest prosta - wybieracie DOWOLNĄ ILOŚĆ projektów, które wg Was zostały zaprezentowane i/lub zapowiadają się najlepiej i chcielibyście odesłać szczególnie ze znaczkiem "do realizacji". Zwycięstwo w tej kategorii przypadnie jednak tylko jednej zapowiedzi (bez podium!), która takich znaczków zdobędzie najwięcej.

Uwagi:
- prawo głosu mają wszyscy forumowicze zarejestrowani do dnia 24.12.2016 włącznie, uwaga - z co najmniej 10 postami na koncie, w tym co najmniej jednym postem w roku 2016!
- głosujemy fair, pomijamy własne projekty, głosy przyznajemy wg naszej szczerej opinii :)
- po zakończeniu głosowania głosy poszczególnych osób zostaną ujawnione
- dodatkowa informacja dla autorów prac: nie ma przeciwskazań, by głosować na konkurencyjne tytuły - w przypadku, gdyby wasz głos decydował o niższej pozycji waszej produkcji (bo został oddany na bezpośredniego rywala w klasyfikacji) - zostanie on anulowany!

Głosy oddajemy poprzez forumowe PMki DO MNIE -> ucp.php?i=pm&mode=compose&u=3. Każdy głosujący otrzyma ode mnie potwierdzenie swojego wyboru (ew. uwagi, informacje o nieprawidłowościach). Głosowanie potrwa do czwartku 29.12.2016 włącznie. Wyniki zostaną ogłoszone w godzinach popołudniowych dnia następnego. To chyba tyle, mam nadzieję, że niczego nie pominąłem. Gdyby ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, zauważył błędy, braki - piszcie bez wahania.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Noruj »

Trochę tego jest, ale surowo w tym roku - wybrałem tylko 3 zapowiedzi, które naprawdę mnie zainteresowały i na pewno zagram w nie jak wyjdą. Chociaż nie obrażę się jak wszystko wyjdzie ;)
Obrazek
Usunięty

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Usunięty »

Z tej całej listy to tak kojarzę 5 gier przy czym jedną już grałem.
Czeka mnie teraz lektura wątków i solidne zastanowienie się nad tym co chciałbym zagrać. W zasadzie tak tylko patrząc na tytuły to wydaje mi się, że każda gra ma coś do zaoferowania. Bogata konkurencja. :-)
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Prometherion »

Oczywiście miło by było, gdyby każda z zaprezentowanych gier wyszła z fazy zamysłu i papieru :D Moje preferencje chyba są znane, długie erpegi na modłę crpg. Moje głosy oddaję na dwa tytuły, ktore, w mojej opinii, są najbardziej reprezentatywne wobec tego kryterium. Oczywiście na Shaarimoth zagłosować nie mogę :D
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: HGS »

Głosy oddane na zapowiedzi, dema i pełne ^_^
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Ok, szybko zleciało, podbijam, to już ostatnie 12h na oddanie głosu w tej kategorii! Zapraszam też do komentarzy, na pewno jest o czym pisać. :)

Wyniki jutro.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Yoroiookami »

Oddałem chyba głos na co najmniej połowę, także ten...lepiej skończcie te gry. :I
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Fear »

Ja tylko na dwie. Jedną za to, że prezenuje się znacznie lepiej niż inne, mam osobiście wielki hype =) Drugą za progres twórcy i ogrom wkładu, jaki twórca włożył w zapowiedź.
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016, 20:18 przez Fear, łącznie zmieniany 1 raz.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Adrap »

Jedziemy z tymi pierogami. Ja oddałem jeden głos, a teraz żałuję, bo zapomniałem o jeszcze jednym, ale on się już sam obroni :wink:

Triumf Lodu - Ciekawie brzmi, gorzej wygląda. Ale prezentuję się zacnie. Szkoda, że nie ma odzewu od autora.

Story of Dracula - Głównie ze względu na autora czekam na projekt. Ale sam też prezentuje się przaśnie. Grałbym, szkoda, że mały odzew.

Shaarimoth - Miód cud i orzeszki. Trafiłeś we wszystkie moje czułe punkty, choć zapowiedź nie wygląda tak super jak bardzo super prezentuje się projekt.

Za nas i za tych, którzy odeszli - "Mam 16 lat, a to pierwsza gra, którą tworzę." Nie no, ale niech autor tworzy, młode duszyczki zawsze chętnie przyjmiemy do naszego RMowego nieba :twisted: A może podbije scenę tą produkcją?

Deathgrasp - "Czekać nie będę, ale chętnie zobaczę jak projekt się rozwija w tym temacie." Szkoda, że się nie rozwija :/

Jumping to Conclusions - "Note to self: nigdy nie rób zapowiedzi." No szkoda, szkoda, ale i tak bym ogrywał wpierw inne twoje gierki

Hort: Bandyci i Zjawa - Pierwsza część była porządna, więc czemy nie czekać na więcej? Szczególnie że prezentuje się lepiej od poprzedniczki.

Powrut Martwej Czarownicy - Niepoważnie. Niepoprawnie. Podoba mi się. Zawsze traktuję takie projekty jako motywację i lekki odpoczynek od tego patosu w niektórych produkcjach

The Pigeon - Pomysł mi się podoba, jeśli wyjdzie z tego krótsza lub dłuższa gierka, zagram, może nawet przejdę.

Lunatera Reborn - Jak nie przepadam za jRPGami, tak czekam na tą produkcję. Chłopaki mają niewyobrażalnie dobry warsztat.

Kreator - Jakoś nie mogę się przekonać, choć wygląda solidnie.

Problem tajemniczego lasu - Nie czekam, nie piszę

Chaos Element: Climax Redux - Wygląda jak jeden z tych projektów jeszcze przed tym jak wbiłem na gospodę. A gra mi się w takie produkcje przyjemnie. Nie czekam, ale obczaję jak wyjdzie.

Pogromca Pustki II: Złodziej Kamienia - Zagram na pewno, bo widziałem zmiany i postęp. Mam nadzieję, że się nie obrzydzę jak w PP I

Źródło - Zapowiedź robiona na ostatnią chwilę, ale podoba mi się sposób w jaki Kryzz chcę pokazać historię bohaterów.

A i jeszcze jedna najważniejsza pozycja:
Obrazek
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Diablo »

Adrapnikram pisze:A i jeszcze jedna najważniejsza pozycja:
Obrazek
Zdecydowanie - zeszłoroczny, tegoroczny i przyszłoroczny faworyt! :lol:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Źródło - Zapowiedź robiona na ostatnią chwilę, ale podoba mi się sposób w jaki Kryzz chcę pokazać historię bohaterów.
Rzeczywiście zapowiedź w ostatniej minucie oryginalnego czasu na zapowiadanie trochę hardkor, ale ja jestem dumny z siebie że w końcu jestem w stanie zrobić coś nowego :lol: Jakiś czas po nowym roku zapowiem kolejną postać :-D


Triumf Lodu - zapowiadało się miło, ale szkoda że autor najwyraźniej dał sobie spokój z mejkerem.

Story of Dracula - zapowiedź w porząsiu, choć nie jestem fanem slasherów rmowych. Tylko tutaj też autor od paru miesięcy nieaktywny, a w podpisie wisi data wydania 2016 i liczniki postępu... Autorze! Don't give up!

Shaarimoth - czekam mocno i mam spore nadzieje. Mam też nadzieję że stanę z tą bestią w szranki z moim Źródełkiem w 2017 roku! (EDIT: i EC-ełkiem, ofkors) :-)

Za nas i za tych którzy odeszli - kolejny autor który... odszedł. Dla mnie mieszanie klimatów słowiańskich i czystego RTP to trochę przesada, ale w sumie szkoda że nie zobaczymy co z tego wyniknie.

Deathgrasp - kolejna zaginiona gra. Mogło w sumie coś z tego być, ale cóż.

Jumping to Conclusions - Nie jestem fanem gier Charliego, ale dobra gra logiczna nie zaszkodzi.

Hort i Powrut czarownicy - nie wiem czego się spodziewać, takie gry za bardzo mnie nie przekonują...

The Pigeon - "prosta zręcznościówka", ale oryginalny pomysł, + za to.

Lunatera Reborn - kolejna gruba ryba w zestawieniu, oczywiście czekam. Fajnie byłoby zobaczyć jakąś większą aktualizację tematu ze screenami.

Kreator - kolejna mniejsza, ale wyróżniająca się gra. Zasluguje na update tematu :-P

Problem tajemniczego lasu - niestety bodajże 3 gra goblina która zlewa się z pozostałymi i w sumie to mnie jakoś nie bawi.

Chaos Element Climax Redux - zapowiada się na quality RTPówkę, czyli coś co w sumie lubię. Kojarzy mi się z quality RTPówkami które sam kiedyś robiłem :V Jak będzie dobra w grywalności to będzie super.

Pogromca Pustki II - w sumie spoko się zapowiada i wiem że autor postara się wydać :-) Chętnie zagrałbym w pełnoprawną betę.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Szanowni Państwo, oficjalne wyniki w kategorii Zapowiedzi.

1 Shaarimoth (Prometherion), Źródło (Kryzz333) 16pkt
3 Pogromca Pustki II: Złodziej Kamienia (HGS) 14pkt
4 Lunatera Reborn (Viuu, Amelanduil), Kreator (SmoKe) 10pkt
6 Story of Dracula (matikun) 8pkt
7 The Pigeon (Keibi), Hort: Bandyci i Zjawa (Nexis) 5pkt
8 Za nas i za tych, którzy odeszli (KumatY) 3pkt
9 Chaos Element: Climax Redux (Kitabake), Triumf Lodu (davemustaine), Deathgrasp (Griffith), Powrut Martwej Czarownicy (Nexis) 2pkt
14 Problem tajemniczego lasu (goblin!!!) 1pkt


I tak jak w zeszłym roku - mamy remis na szczycie rywalizacji. Do tego pominąłem (ale bez konsekwencji) produkcję Jumping to Conclusions (Charlie Vermin, 2pkt) - umknęło mi gdzieś, że startowała już wcześniej w GF w tej kategorii.

Gratulacje dla zwycięzców, słowa uznania, otuchy i powodzenia dla pozostałych, oby udało Wam się przekuć te prezentacje na jeszcze lepsze gry! :)

Ah, oczywiście zachęcam do pierwszych podsumowań i ostatecznych komentarzy.

edit
Nieznaczna aktualizacja, umknął mi jeden punkt dla tytułu na niższych pozycjach.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Dragon Kamillo »

Na każdą grę ktoś czeka, więc róbcie je choćby dla tej 1 osoby XD.

Żaden z moich typów nie jest za wysoko, cóż mam chyba dziwne gusta XD. OK Kreator jest, ale reszta to 2 - 5 punktów.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Fear »

Ja tylko na dwie. Jedną za to, że prezenuje się znacznie lepiej niż inne, mam osobiście wielki hype =) Drugą za progres twórcy i ogrom wkładu, jaki twórca włożył w zapowiedź.
Shaarimoth wygrywa, a Pogromca Pustki II, miejsce drugie. Zasłużenie. Gratulacje również dla Źródła! Mamy pierwszych zwycięzców w 2016 =)
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: ZAPOWIEDZI - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: HGS »

Szkoda, ze nie dostanę żadnego znaczka obok nicku xD. Ale nie jest źle. Myślałem, że będzie gorzej. Z tej okazji przygotuję dla was coś w ramach ciekawostki. Myślę, że ci co lubieją Horrory i Survivale powinno się spodobać. I nie! to nie będzie nic związanego z PP.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Zablokowany