GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Najlepsze gry roku 2016. Wyniki.
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: HGS »

Jutro wychodzi DEMO PP II, ale prosiłbym o kwalifikowanie go tylko w zapowiedziach. Uzasadniam swoją decyzję tym, że jest to tylko Beta Demo. Oficjalne i pełnoprawne demo wyjdzie w styczniu / lutym.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Spoko, zaktualizowałem co się dało, jak dobrze pójdzie to jutro o tej porze powinny zacząć pojawiać się oficjalne tematy konkursowe. Jest tego sporo, w sumie 50 tytułów w czterech kategoriach, które trzeba jeszcze posprawdzać, więc nie przejmujcie się, gdybym odrobinę się spóźnił.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Pierwsza realacja z trwającego głosowania, wszystko przebiega ładnie i bez problemów, mam już głosy od dziesięciu osób. Tradycyjnie punktacja jest wyrównana, daleko nam do jakichkolwiek rozstrzygnięć.
Zachęcam też wszystkich do udziału, a jeśli nie byliście aktywni i nie macie pełnego rozeznania, to jak co roku - sugeruję choćby symboliczny punkt (w każdej czy choćby i tylko jednej z kategorii) i/lub jakiś komentarz słowny, to też będzie miało wartość. :)

Oczywiście zachęcam też do nadrabiania zaległości i odpalania prezentowanych produkcji, minęła ledwo doba, na oddanie głosów jest jeszcze kilka ładnych dni.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Kitabake »

Na zapowiedzi nie trzeba dużo czasu, można popatrzeć, poczytać i szybko ocenić co nam się podoba.
Wszystkie dema oprócz AM są dosyć nie długie i zdołałem "obczaić" je w 2 krótkie wieczory.
Z pełników grałem tylko w "Omnis Archium" i na pewno ta gra zasługuje na moje 2pkt. Bo mam dziwny gust. Reszta punktów? To tajemnica :wink:

:idea: :arrow: Wszystkim polecam uczestnictwo w zabawie. Jeżeli nie ogarniacie pełniaków to na dema, zapowiedzi i opnie macie nawet za dużo czasu :-D
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Kleo »

Wprawdzie nie popatrzyłam zbyt uważnie na daty, ale zdaje mi się, że czasu jest sporo, więc na razie jeszcze nie głosowałam. A tuż przed świętami wyszły dwie gry (w sumie nawet trzy, bo jeszcze Nawrócony Smok :D), w które z powodu gorączki przedświątecznych przygotowań, tudzież innych obiektywnych przeszkód, nie miałam jeszcze okazji zagrać.
Moje głosy to też tajemnica, póki co, nawet dla mnie. :)
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: HGS »

Jeszcze jest takie mini "demko" PP II nie wiem czy wszyscy wiedzą, ale ja biorę udział tylko w zapowiedziach, więc jak ktoś się nie zapoznał z demkiem to zapraszam do podzielenia się swoimi spostrzeżeniami.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Stanior »

Wiecie, że właśnie zdałem sobie sprawę że moja idea Golden Forków (nazwa by SimooN) przetrwała już prawie 14 lat? :D (od sławetnej pierwszej gali na chacie właśnie tyle minęło). Łezka w oku, na 15sto lecie chyba muszę ufundować jakąś nagrodę :-D
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: HGS »

Zagłosuj więc z tej okazji :D
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Noruj »

Wiecie, że właśnie zdałem sobie sprawę że moja idea Golden Forków (nazwa by SimooN) przetrwała już prawie 14 lat? :D (od sławetnej pierwszej gali na chacie właśnie tyle minęło). Łezka w oku, na 15sto lecie chyba muszę ufundować jakąś nagrodę
Uff, a już się bałem, że Ci przeszła faza na systematyczne upominanie się o swojej zasługi :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Kitabake »

Stanior pisze:Wiecie, że właśnie zdałem sobie sprawę że moja idea Golden Forków (nazwa by SimooN) przetrwała już prawie 14 lat? :D (od sławetnej pierwszej gali na chacie właśnie tyle minęło). Łezka w oku, na 15sto lecie chyba muszę ufundować jakąś nagrodę :-D
Golden Forki to nazwa idealna. Na rpgmakernet mają Misao - trochę biednie. Polsza nasza zawsze z jajem i zajedwabiście.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Stanior »

Uff, a już się bałem, że Ci przeszła faza na systematyczne upominanie się o swojej zasługi :P
za stary jestem żeby się upominac o wirtualne zasługi. Po prostu za******* się cieszę że kręci się to dalej, choć nie ukrywam mam ogromną satysfakcję że poszło to w tak fajnym kierunku :) pierwsze GF w porównaniu do tych to raczej pajacowanie było. Jazz zamienił to w naprawdę profesjonalny konkurs. Robicie kawał dobrej roboty ( szczególnie osoby które tworzą gry - bez nich GF dawno by nie istniały)
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Bez nazwy i Bractwo.mp3 konkurs nigdy nie byłby taki sam. :)

Mam już przynajmniej dwa razy więcej głosów niż ostatnio, ale teraz to już raczej końcówka, chociaż nie znaczy to, że pojedyncze głosy nie mają prawa zmienić nic. Już dziś zamykamy głosowanie w kategorii Zapowiedzi.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Yoroiookami »

Korci mnie żeby punnąć imię Staniora w jakieś zdanie zadające ból ludziom, którzy je czytają. :?

A tak na temat, trochę ciężko jest wspominać o grach nie zdradzając, na co głosowaliśmy. :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: Jazzwhisky »

Dla jasności - sam głos jest niejawny, ale nie ma przeszkód, żebyście poza tym pisali na co oddaliście głosy. Dokładnie jak w każdym głosowaniu wyborczym, chodzi w zasadzie o to, że nie wiąże Was to, co napisaliście w temacie, a tylko to, co przesłaliście przez PM. Nie ma też jawnego dostępu do całości głosowania i sytuacji w rywalizacji przed ich zakończeniem, potem i tak wszystko zostaje opublikowane.

Bardzo przyspieszyliście w końcówce, mam dziś chyba więcej głosów (dużo uzupełnień) niż pierwszego dnia głosowania. :)

edit
I tradycyjnie, szczegóły głosowania - http://i.imgur.com/Zs7vk3Q.png
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: GF 2016 - przygotowania, dyskusja, zgłoszenia gier

Post autor: ravenone »

Ok, małe podsumowanie ode mnie całego konkursu.
Jak co roku, ułożył się on nierówno. Dla mnie 3 najlepsze gry roku wyszły na VX. I tu nie miałem problemu z punktacją. Za to w pozostałych kategoriach albo nie rozdałem wszystkich punktów, albo robiłem to nieco na siłę.
Project2 dostałby ode mnie 3 pkt. ale regulamin tego zabrania:P Szkoda,że nie był wyżej, bo to wg mnie najlepsza gra roku.
Ostatnia Łza ma fajny klimat - ciekawe mapki + świetną muzę, ale póki co niewiele więcej. Ale rozumiem, że zachwyty nad tym demem to trochę nostalgia do porządnych gier rpg na rm2k3, bo tego nie mieliśmy od kilku lat.
Gdy kończyłem robić Gotika, nie sądziłem, że gra znajdzie się na podium, tymczasem nieurodzaj w tym roku zdecydował inaczej. Tak czy inaczej duża niespodzianka dla mnie i miłe zaskoczenie na koniec twórczości. Ostatnie 3 lata zgarniałem złoto, czas oddać ster młodszym :-)
Cieszy spora aktywność głosujących i napływ świeżej krwi. Powodzenia w tworzeniu:)
Zablokowany