Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Oto dowody na to że coś robię:
Spoiler:
Tak w zasadzie to przed chwilką to zrobiłem :lol: Czeka mnie dużo zdarzeń. Drugie demo wypuszczę jak skończę robić pierwszą z trzech wysp (pewnie to nastąpi już po golden forkach). Żeby nie było: teraz każda z wysp to osobna mapa. Aby dostać się na jedną z nich trzeba zapłacić za podroż. (gdzieś tam wcześniej w screenach jest taki statek koło portu).
Będę musiał teraz się starać, aby fabula była taka lekko bez sensu (w końcu tak założyłem, choć bez sensu i tak będzie jak się zobaczy to co na końcu gry ma być).

Możliwe, że zrobię super krótką grę, tak jak Goblin miał swoją grę o perwollu. Myślę nad stworzeniem opowiadania w formie gry. Jednakże to się wszystko okaże ;-)
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

To co mnie nauczyło Asgun, to jest to, że trzeba robić mapy. Kamil będzie miał mapę królestwa z Wyspy Zohar (to jest startowa wyspa), a dokładnie jej miniaturową wersję (czyli do murów miasta).
Będzie kilka map ułatwiających odnajdywanie się, a dlaczego będą pomagały? No bo to są mapy :lol: - np. lokalizacje będą oznaczone nazwami. Jeszcze się zastanawiam gdzie i jaką mapę usadowię, ale wiedźcie, że chcę zrobić to troszkę bez sensu :-D
Jak już będę miał skończoną pierwszą mapę (bo to będzie wyglądało nie co inaczej niż z grafiki gry) to pokaże screeny :-)
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Ewka (ci co byli u mnie kiedyś na streamie to mogli ją poznać) obiecała mi pomóc w tworzeniu map.
Póki co tak wygląda prototyp: https://zapodaj.net/images/a2b9a041c0095.png

W grze będą poukrywane różne zdarzenia, które wzmocnią naszą postać. Oczywiście będzie trzeba się jeszcze postarać nad tym, żeby uzyskać dany bonus. Czasem będzie to jakaś zagadka, a czasem odpowiedni wybór podczas losowej rozmowy z losowym NPC.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Kitabake »

Teraz to wygląda zacnie ^^, czasami warto wierzyć :D
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Czas na dodanie kolejnego smaczka:
Spoiler:
@Edit, dodałem drugie zdjęcie.
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Kitabake »

Jak zobaczyłem nowe screeny to myślałem o daniu Ci głosów ale już nie zmieniałem decyzji. Następnym razem wcześniej dokokś grę. Trzeba było zrobić takie schludne demko ^^. Zaczynam bardziej lubić ten projekt :D Wszystko dzięki tej transformacji. Od zera do bohatera :D
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Otóż tak, z smokiem będzie jeszcze inaczej niż na ostatnich screenach. Zrobiłem nawet małą scenkę. Obiecuję, że będzie bez sensu :-) (chodzi mi tutaj o zrozumienie tego easter egga).
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: PInroz »

Ciekawie się zapowiada, lecz trochę BEZ SENSU :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Kurdełe. Mam dylemata. Pokazać to co wymyśliłem czy nie pokazać to co wymyśliłem? Wiem! Pójdę teraz z psem! :lol:
A tak na poważnie to nadal mam tego dylemata. Hmm... Jak ładnie poprosicie to pokażę wam jednego screena z tej scenki :-)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: PInroz »

Proszę :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Oto screen. :-)
Spoiler:
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Amelanduil »

Panowie wszystko fajnie ale nie róbcie z tego forum shoutboxa, bo tendencję takich przejawów zauważam ostatnio x.x jakiś marginalny poziom elokwencji postów proszę zachować, niech to coś wnosi.
ObrazekGlico☆Magic?
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Kolejna dawka screen'ów.
Spoiler:
Gra idzie powoli do przodu. Wczoraj wkleiłem do kodu skrypt na paski życia przeciwników. Będą się one pojawiać pod nimi, bez żadnych oznaczeń (tylko same paski). Jest to minimalne ułatwienie, które może pomóc w każdej walce. Co do samych walk, to będą one tak jak w demo dość losowe, ale tym razem nie będzie to aż tak uciążliwe. Walki z typowymi stworzeniami dam w typowych dla nich miejscach. Jednych przeciwników będzie widać, a innych nie. (no.. to zależy czy na dużej mapie się chodzi po lesie, czy po prostu jest się na mapie lasu). Nie pamiętam czy o tym wspominałem, ale będą też takie wydarzenia, które na stałe zwiększają statystyki bohatera.
W tym co już mam, będzie możliwość dołączania do swojej drużyny kolejnych towarzyszy. No.. póki co jest jeden zrobiony i to nie jest łatwe, żeby się do naszego Kamila dołączył, ale wiedzcie, że dodam jeszcze kilka osób. Mój padawan Dorion dał mi fajny pomysł na drugiego kompana - to będzie zaskakujące, nawet jak na moją grę. :-)
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Kolejna część wątku fabularnego zrobiona. Dość bez sensu, ale zaskoczenie będzie gwarantowane. Jak coś to na screenach nie widać tego wszystkiego co przygotowałem :-)
Spoiler:
Grę tworzę, czasem idzie mi to fajnie i mam takie pomysły że głowa mała, a czasem mi się nie chcę i tylko dodam kolejny element, który niczego nie zmieni, ale za to ładnie wygląda, bo można gdzieś wejść (czytaj - niedokończony mapping wioski). W tym wszystkim muszę zrobić jeszcze miejsce do tzw. farmienia, żeby można było zarobić na noclegi i miksturki. W grze jest dość OP sekret, dzięki któremu nasza postać zyska 20tyś doświadczenia i tyle samo pieniędzy. Jednakże ukryłem to dość sprytnie, a lizanie ścian nie pomoże. Tylko ciekawscy zdobędą ten sekret ^^
Usunięty

Re: Bez Sensu 3 - Krótka Piłka [VX/VX a]

Post autor: Usunięty »

Czeka mnie dużo graficznych poprawek, bo uwziąłem się, że moja gra będzie w rozdzielczości panoramicznej.
Obrazek
(tak wygląda menu główne)

Musiałem też zrobić pod moją grę własną grafikę rozpoczęcia walki.
Czeka mnie tworzenie grafik tła walk (a tego jest dość sporo do zrobienia).
Dodałem kilka skryptów, jeden do rozdzielczości 640x360, drugi na ładny fullscreen pod przyciskiem F5, a trzeci to na chodzenie w 8 stron świata.
Dałem też to, że widać zebraną drużynę na mapach (dość prosta jedna opcja do zaznaczenia w edytorze, warto skorzystać jak dają).

Jeśli wszystko wyjdzie cudnie i ładnie to kilka prac udostępnię, gdyby ktoś chciał w VX Ace robić takie same zabawy z panoramiczną rozdzielczością za jakie ja się zabrałem.
ODPOWIEDZ