PEŁNE WERSJE RM95/2003/XP - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Najlepsze gry roku 2016. Wyniki.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: PEŁNE WERSJE RM95/2003/XP - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Dragon Kamillo »

prawdopodobnie nigdy już nie zobaczymy żadnej PL gry z RPG95
Nie byłbym tego aż taki pewny XD. Biorąc pod uwagę, że to moja ulubiona wersja RM i to, że najwygodniej mi się w niej tworzy (serio), możecie się spodziewać czegoś, może i już za nie długo - zresztą mógłbym coś wrzucić i teraz, ale chcę jak najbardziej to dopracować itp i dać wam coś porządnego. I przez to bardziej prawdopodobne jest że w RM95 nie zobaczymy już żadnej zagranicznej gry, choć mam nadzieję że się mylę.

Dzięki za głosy, choć szczerze to się spodziewałem XD. Znaczy przeczuwałem, że jak się załapie na podium to na pewno na 3 miejscu. Nawet przed sprawdzeniem wyników se powiedziałem - no to dalej, idę obejrzeć 3 miejsce. Choć gotik na pierwszym miejscu mnie zdziwił lekko, dla mnie OK gierka, ale taka troszkie nijaka. PP że tak powiem się należy, choćby za poświęcenie i kupe roboty jaką Haxo wkłada w swoje projekty - z drugiej strony trochę to straszne... (nie gra, straszne jest to poświęcenie)

Preki ja głosowałem na NocnyBus, z dwójki gier skacia ta dla mnie była lepsza i też za sprytne zrobienie pseudo 3D.
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE RM95/2003/XP - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: HGS »

Ło panie, że co? Nie pomyliliście się w głosowaniu? o.O

Czemu DK uważasz moje poświęcenie za straszne? Ja tam lubię tworzyć coś z niczego :3 I ty to wiesz, bo ostatnio miałeś okazje być świadkiem moich poczynań i systemu pracy nad grami xD
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE RM95/2003/XP - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

HGS pisze:Ło panie, że co? Nie pomyliliście się w głosowaniu? o.O
Masz na myśli wysoką pozycję Gotika, Pogromcy, czy Pieska? :D

Gotik to relatywnie mała gra, ale z pomysłem, a np. dla mnie atrakcyjniejsza niż wszystkie wielkie produkcje by ravenone. Od zawsze takie nietypowe/nowatorskie tytuły wygrywają jeśli nie ma potężnej konkurencji (a czasami - nawet gry jest, patrz np. rok 2011) z gatunku tradycyjnego cRPG.

Pogromcę Pustki trzeba doceniać za rozmiar, napisali to z okazji GF prawie wszyscy wypowiadający się w temacie. Ofkoz nie jest to najważniejsza cecha żadnej gry, ale w środowisku twórców takie rzeczy się dostrzega. No i naturalnie fani gatunku na tym forum to większość.

Piesek to przede wszystkim klimat, który urzekł niemal wszystkich, a takie rzeczy już trudniej wytłumaczyć opierając się na faktach. W toku głosowania był nawet drugi, dla mnie to zdecydowanie największe zaskoczenie, ale bez przesady. Bardzo fajna gra w klimacie japońskich gierc na PC czy opartych na Javie sprzed niemal dwóch dekad.

Od siebie dodam, mój tegoroczny faworyt to Przygody Staszka III: Problematyczna Guma. Dawno nie widziałem tak dobrych walk w klasycznym battle systemie RM, ogólnie przy nim i przy Gotiku spędziłem najwięcej czasu, a to moje główne kryterium oceny. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE RM95/2003/XP - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: HGS »

Zaskoczyliście mnie pozytywnie w tym roku. Tyle, ile mi się od was oberwało nie liczyłem na takie "wyróżnienia". Spodziewałem się bardziej wygranej w zapowiedzi tak szczerze niż w pełnych, a tu proszę. Potraficie zaskakiwać. Na przyszły rok postaram się przygotować coś do każdej kategorii :D
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Zablokowany