[XP] Przygody Kabały: Morderca, Cyrk i Pewien Człowiek

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stachu_Legionista69
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2016, 21:51

[XP] Przygody Kabały: Morderca, Cyrk i Pewien Człowiek

Post autor: Stachu_Legionista69 »

Przygody Kabały: Morderca, Cyrk i Pewien Człowiek
FABUŁA
Jesteś Kabała. Chyba nie trzeba nic więcej wyjaśniać? To mówi samo za siebie!
Musisz za wszelką cenę dogonić Staszka! Po drodze spotkasz Czosnek i kilku innych kumpli, weźmiesz udział w przedstawieniu w Magicznym Cyrku Pana BRIKIK, będziesz się ścigać w stroju kurczaka i oczywiście pokonasz próchnicę! No nie mów, że nie chcesz spróbować!
Obrazek
ROZGRYWKA
Przygody Kabały dzieją się w tym samym uniwersum, co moja poprzednia gra, ale jej znajomość nie jest wymagana do gry, może jednak pomóc w zrozumieniu fabuły.
Zarys rozgrywki pozostał niezmieniony, wprowadziłem jednak istotną zmianę: koniec z losowymi walkami, wszystkich przeciwników od teraz widzimy na mapie. :-) Ponadto same walki zostały urozmaicone, każda postać ma swój unikalny styl walki, niektóre nawet posiadają osobne, własne 'paski mocy' zamiast many, a same umiejętności powinny pozwalać na więcej taktycznych kombinacji.
Obrazek
SZACOWANY CZAS UKOŃCZENIA PRODUKTU
Na GFy. Wierzcie we mnie. 8)
Obrazek
TRAILER
https://www.youtube.com/watch?v=5oG7PYU4L0I
Awatar użytkownika
Stachu_Legionista69
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2016, 21:51

Re: [XP] Przygody Kabały: Morderca, Cyrk i Pewien Człowiek

Post autor: Stachu_Legionista69 »

Pełna wersja Przygód Kabały już dostępna!
POBIERZ GRĘ
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Przygody Kabały: Morderca, Cyrk i Pewien Człowiek

Post autor: HGS »

Zerknę na twoją grę w wolnej chwili :)
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [XP] Przygody Kabały: Morderca, Cyrk i Pewien Człowiek

Post autor: Jazzwhisky »

Jestem entuzjastą poprzedniej produkcji (głównie ze względu na walki) więc na pewno rzucę okiem i na to. Mogę dopytać ile czasu w przerwie swiątecznej zajmie mi ukończenie całości? :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Stachu_Legionista69
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2016, 21:51

Re: [XP] Przygody Kabały: Morderca, Cyrk i Pewien Człowiek

Post autor: Stachu_Legionista69 »

Przewidywane jest ok. 5 godzin rozgrywki, ale zależy to od tego, jak dobrze sobie radzisz z walkami. Przy rushowaniu można dojść nawet do czasów poniżej 3 godzin, chociaż jeśli chodzi o pierwsze podejście to przegiąłbym w drugą stronę. Ogólnie gra jest dużo krótsza od poprzedniej części, zwłaszcza jeśli chodzi o walki (w Staszku III było kilku bossów, których pokonanie mogło zająć ponad pół godziny!)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [XP] Przygody Kabały: Morderca, Cyrk i Pewien Człowiek

Post autor: Kleo »

Właśnie wychodzę z wioski Bęro i w związku z tym mam małe pytanie. Czy już ominęłam klucz w kształcie Bęro, czy znajdę go gdzieś dalej? Podejrzewam, że bez niego nie zdobędę wszystkich osiągnięć, a chciałabym, bo choć wiem, że to głupie, to uwielbiam je kolekcjonować.
Fajna gra, póki co (przedmioty i ich opisy <3). :)

Edit.
Dobra, nieaktualne, znalazłam klucz. :)
Usunięty

Re: [XP] Przygody Kabały: Morderca, Cyrk i Pewien Człowiek

Post autor: Usunięty »

Twoja gra poprawiła mi humor... a zresztą sam zobacz ;-)
https://youtu.be/6RyUmiU6_bM
W opisie filmu dałem jeszcze link do poprzedniej twojej produkcji.

Czas wyrazić moją szczątkową opinię (bo grałem tylko tyle co na filmie). Gra spodobała mi się pod względem walk. Ciekawe nazwy umiejętności, przeciwników oraz kompanów (widziałem też trailer). Przedmioty w sklepach są bardzo tanie. Wręcz mogłem kupić wszystkie najlepsze rzeczy.

Fajna gra i nie mogę się doczekać kiedy znów w nią zagram! :-D
Awatar użytkownika
Stachu_Legionista69
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2016, 21:51

Re: [XP] Przygody Kabały: Morderca, Cyrk i Pewien Człowiek

Post autor: Stachu_Legionista69 »

Arcydzieło :D
Serio, parę razy się nieźle uśmiałem, zwłaszcza jak zacząłeś rapować do muzyki podczas walk :D Domagam się więcej!

Co do uzbrojenia to na początku gry faktycznie jest na nie sporo kasy, ale w późniejszym etapie trzeba jeszcze dokupywać przedmioty leczące + umiejętności, więc też trzeba ostrożnie, żeby niczego nie zabrakło. Ogólnie to gra z czasem staje się trudniejsza, początek celowo ułatwiłem, bo w PS III był dość zniechęcający.

I traktujcie to bardziej jako plotkę niż coś pewnego, ale powoli się zabieram za kolejną grę. Kto będzie jej bohaterem - można wywnioskować z trailera :)
Usunięty

Re: [XP] Przygody Kabały: Morderca, Cyrk i Pewien Człowiek

Post autor: Usunięty »

Arcydzieło byś miał jakbym z kamerką mógł to nagrać :-D

Jutro na streamie odpalę Kabalę. Też uzupełnię moją szczątkową opinię :-)
Awatar użytkownika
Zodiac
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:39

Re: [XP] Przygody Kabały: Morderca, Cyrk i Pewien Człowiek

Post autor: Zodiac »

Dzisiaj dokończyłem i muszę przyznać, że grało mi się całkiem przyjemnie :D Zajęło mi to nieco ponad 3 godziny.
Fabularnie i pod względem postaci niestety szału nie ma, ale jest znośnie. Graficznie jest całkiem ok, natomiast pod względem muzycznym
bywało różnie, raz lepiej, raz gorzej. Poważniejszych błędów nie uświadczyłem, co najwyżej jakieś mappingowe lub blokowanie, które nie są dużym problemem. Charaktetystyczną cechą na pewno jest staszkowy klimat z poprzedniej Twojej produkcji, który dla mnie jest
całkiem fajny. Największą zaletą jednak, tak jak w poprzedniej produkcji, są walki. Choć w Przygodach Staszka mi się podobały to jednak w
późniejszych częściach gry zacząłem odczuwać brak balansu, co ostatecznie sprawiło, że nie ukończyłem produkcji. Jednakże w Kabale nie odczułem
niczego takiego (chociaż jeżeli odpowiednio ustawi się ekwipunek Kabale to w późniejszych etapach mogą być nawet zbyt łatwe).
Bardzo podoba mi się, że każda postać jest inna, ma inny styl walki (najbardziej spodobał mi się pomysł z Przełącznikiem :D), a także ekwipunek nie
jest zwykłym podbijaczem statystyk tylko większość elementów dodaje nam różne dodatkowe funkcje co jest naprawdę fajne :D
Chociaż z drugiej strony dla niektórych przedmiotów nie widzę żadnego zastosowania (np. leczenie 7000HP gdy żadna z moich postaci nie doszła nawet do 2 xd).
Fajny jest również system osiągnięć, lecz niestety nie udało mi się zdobyć wszystkich :c
No i zawiodłem się troszkę na zakończeniu, które pojawiło się praktycznie z nikąd xd
Ogólnie grało mi się całkiem przyjemnie i z chęcią zagram w kontynuację/jakąś inną Twoją grę :D
Powodzenia w dalszym tworzeniu :D
Awatar użytkownika
Stachu_Legionista69
Posty: 33
Rejestracja: 28 mar 2016, 21:51

Re: [XP] Przygody Kabały: Morderca, Cyrk i Pewien Człowiek

Post autor: Stachu_Legionista69 »

Jeśli chodzi o zakończenie to faktycznie może wyglądać na zrobione nieco na szybko i tak jak to ująłeś 'z nikąd', ogólnie gra miała być nieco dłuższa, ale postanowiłem sobie objąć cel 'ukończyć grę na GFy' i wyszło jak wyszło, mimo tego mam nadzieję, że grało się przyjemnie.

Co do Staszka III:
Spoiler:
ODPOWIEDZ