Alien: Nostromo 3D [XP]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Alien: Nostromo 3D [XP]

Post autor: GameBoy »

Brzmi jak nieintuicyjne i nieprzemyślane sterowanie jeśli musiałeś użyć tak wielu przycisków.
Czy ja wiem. Nie widzę tu żadnych akcji, które można by podczepić wygodnie pod jeden klawisz.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Alien: Nostromo 3D [XP]

Post autor: PInroz »

EnterVPL pisze:HGS pisze:
Jutro na LIVE można będzie zobaczyć rozgrywkę w trybie SURVIVAL.
Pinroz pisze:
A ty "molestuj" Entera by znalazł easter egga z tobą :P (prawdopodobnie źle napisałem ten zwrot, ale trudno się mówi i tak każdy wie o co chodzi)

No cóż.. obiecałem, że pokażę gierkę jutro na streamie.
Oj Enter już ja się postaram byś na tym streamie przeszedł Alien: Nostromo 3D do końca :mrgreen: :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: Alien: Nostromo 3D [XP]

Post autor: HGS »

Część gry widzieliście u Entera. Zapodaję nieco zmodyfikowanym demkiem. Ostrzegam, że gra ma swoje wady, ale ma również fajnie budowany klimat. "Zakładając" broń sugeruję ją potem przeładować, by nie było pytań w stylu, że komuś broń nie działa, gdyż trzeba to zrobić ręcznie :)
Facehuggery da się zabić, xenomorpha nie.

DOWNLOAD:
CHWILOWO NIECZYNNE :D - aktualizacja

LEGENDA MAPY:
EASTER EGG
START GRACZA
ZADANIE
Obecne sterowanie:
Strzałki: poruszamy się nimi (możemy też na boki chodzić)
A - S: obracamy kamerę. Można ją obracać w dowolnym kierunku
D: Strzelamy z broni
Prawym Ctrl: włączamy i wyłączamy latarkę
Spacja / Enter: podnosimy, akceptujemy, standardowo wiadomo do czego to służy :)
R: przeładowujemy broń.
Z: standardowo u mnie ekwipunek :)
Ostatnio zmieniony 09 sty 2017, 11:10 przez HGS, łącznie zmieniany 1 raz.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Usunięty

Re: Alien: Nostromo 3D [XP]

Post autor: Usunięty »

Gra ma swój klimacik. Dużo robi muzyka. W zasadzie to bałem się, ale to nie był taki strach że o jeny uciekam (tak, tak enterek, oszukuj wszystkich dalej), tylko że nie chciałem umrzeć :> To co wyskakiwało na twarz było bodźcem do reakcji (odskok czy coś). No ja miałem jednak pecha, bo tam gdzie uciekałem to pojawił się niemiły czarny pan kosmita (rasista) i mnie pożarł ten kanibal.
Sterowanie: nie udało mi się w 100% przyzwyczaić do niego, ale jakiś problemów z nim jakiś też nie miałem.
Widok obracania: no tutaj gubiłem się z tym xD. Nadal nie wiem jak to jest. Czy ja przy czymś stoję czy też nie, czy na coś wejdę czy nie. Jak blisko mogę podejść czy też nie. Za każdym razem musiałem to badać :>

Podsumowanie: jeśli jesteś masochistą ceniącym sobie RPG Makery to ta gra jest dla ciebie! :-)
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Alien: Nostromo 3D [XP]

Post autor: Viuu »

Obecne sterowanie:
Strzałki: poruszamy się nimi (możemy też na boki chodzić)
A - S: obracamy kamerę. Można ją obracać w dowolnym kierunku
D: Strzelamy z broni
Prawym Ctrl: włączamy i wyłączamy latarkę
Spacja / Enter: podnosimy, akceptujemy, standardowo wiadomo do czego to służy :)
R: przeładowujemy broń.
Z: standardowo u mnie ekwipunek :)
Ok nie zauważyłem wcześniej, że wypisałeś sterowanie... I to jest niby za dużo przycisków na pada? Podałeś ich tu 7, zwyczajny pad ma ich 12, także no...
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: Alien: Nostromo 3D [XP]

Post autor: HGS »

Viuu pisze:
Obecne sterowanie:
Strzałki: poruszamy się nimi (możemy też na boki chodzić)
A - S: obracamy kamerę. Można ją obracać w dowolnym kierunku
D: Strzelamy z broni
Prawym Ctrl: włączamy i wyłączamy latarkę
Spacja / Enter: podnosimy, akceptujemy, standardowo wiadomo do czego to służy :)
R: przeładowujemy broń.
Z: standardowo u mnie ekwipunek :)
Ok nie zauważyłem wcześniej, że wypisałeś sterowanie... I to jest niby za dużo przycisków na pada? Podałeś ich tu 7, zwyczajny pad ma ich 12, także no...
Nie widzę tu żadnych akcji, które można by podczepić wygodnie pod jeden klawisz.
GameBoy ma rację, bo w tej grze się nie da przypisać wszystkiego pod jeden klawisz. Pod pada tak, ale ilość klawiszy taka musi być.


Ostatnio przesunięty w górę 01 gru 2017, 19:54 przez: HGS.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Zablokowany