[VX]Dark Dawn

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: PInroz »

Diablo pisze:Wygrałeś xD - zapiszę sobie gdzies ten cytat xD
Najlepiej na Gonica RM w cytatach ;D
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Yoroiookami »

Diablo pisze:
Yoroiookami pisze:Albo można to pominąć i wyświetlić "Nie żyjesz" zaraz po wejściu do jaskini, żeby gracz się nie łudził
Podeślę ci ekran śmierci z DD. Jak będzie można mnie spotkać w Kabelku to wrzuć :lol:

Wygrałeś xD - zapiszę sobie gdzies ten cytat xD
Ale to mi odbierze radość z kradzieży materiałów z twojego projektu. Myślisz że Tag Team pytałem? Myślisz że spytałem Norusia o pozwolenie na podpieprzenie mu całej mapy? :| Nie, bo tylko poprzez brak szacunku można osiągnąć coś pięknego. I czy nie o to chodzi w naszej RM'owej społeczności?

A tak na poważnie to podeślij, bo chętnie użyję. :III

Zamieszczam tutaj link dla osób, które chciałyby grę ukończyć, ale mają trudności.
https://mega.nz/#!51c23ZoL!3QXR5qarB1mx ... 5GfQhQvwUk
Zwyczajny Save...z uczciwą ilością przedmiotów na początek gry. :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Diablo »

Yoroiookami pisze:Zamieszczam tutaj link dla osób, które chciałyby grę ukończyć, ale mają trudności.
https://mega.nz/#!51c23ZoL!3QXR5qarB1mx ... 5GfQhQvwUk
Zwyczajny Save...z uczciwą ilością przedmiotów na początek gry. :lol:
Chciałem powiedzieć w stylu 'hackerze!', 'cheaterze!', ale doszedłem do wniosku, że to jednak prestiż, bo ktoś robi "mody" do mojej gry :lol: może kiedyś będzie tak kultowa jak Gothic :lol: Diablo wspiera społeczność moderską! Yoroi, proponuję ci pracę :lol:
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: PInroz »

Diablo pisze:bo ktoś robi "mody" do mojej gry
Diablo pisze:społeczność moderską!
Modyfikacje na bazie gier z RPG Makera :shock: hmmm... ciekawe :roll: Już wiem o czym będzie następny artykuł na Gonicu RM :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Yoroiookami »

Diablo pisze: Chciałem powiedzieć w stylu 'hackerze!', 'cheaterze!', ale doszedłem do wniosku, że to jednak prestiż, bo ktoś robi "mody" do mojej gry :lol: może kiedyś będzie tak kultowa jak Gothic :lol: Diablo wspiera społeczność moderską! Yoroi, proponuję ci pracę :lol:
Hej, przynajmniej poprawi się ilość recenzji gry. :lol:
PInroz pisze: Modyfikacje na bazie gier z RPG Makera :shock: hmmm... ciekawe :roll: Już wiem o czym będzie następny artykuł na Gonicu RM :wink:
Artykuł o zbyt trudnych grach w RPG Makerze? Jest ich już trochę. :>

Chciałem też poinformować, że udało mi się znaleźć Kosę i że od tego czasu gra jest nieco łatwiejsza.
A przy okazji, dlaczego nie mogę w większości wypadków używać miksturek, typu Szczur? :II
A z jakiegoś powodu jedna z miksturek nie poprawia widoczności, mimo że tak mi mówi opis.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: PInroz »

Yoroiookami pisze:Artykuł o zbyt trudnych grach w RPG Makerze? Jest ich już trochę. :>
Nie o to mi chodziło.... a ale to będzie niespodzianka :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Gotrym »

Zagrałem 20 minut w wersję 1.1 i muszę powiedzieć, że nie mogę się doczekać jak uda mi się dojść do końca. Wczułem się w klimat, który jest naprawdę dobry, mapy są dobre i ładne, dużo daje ta mgła, ale i tak myślę że pisze tutaj rzeczy oczywiste i każdy o tym wie :)

Fabuła bardzo mi przypadła do gustu i cały czas czekam co będzie dalej :)

Szkoda, że w wiosce piratów nie ma więcej chodzenia (np. po tych namiotach)
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Yoroiookami »

PInroz pisze:
Yoroiookami pisze:Artykuł o zbyt trudnych grach w RPG Makerze? Jest ich już trochę. :>
Nie o to mi chodziło.... a ale to będzie niespodzianka :wink:
Ja tego na poważnie nie powiedziałem. Po prostu nie wydaje mi się, żeby było dosyć materiału na artykuł o modach. No chyba że nie tylko ja tak bezczelnie oszukuję. :|

Narzekanie na Dark Dawn:
Spoiler:
Przeszedłem już przez katakumby i coraz bardziej mi się to wszystko podoba. Jest o wiele więcej do zwiedzania, niż zakładałem. Wszystkie dialogi są interesujące (Może oprócz początku gry). Tylko trochę trudno czuć coś do postaci, które dopiero poznaliśmy.
Tak czy inaczej jest coraz lepiej i nie aż tak okrutnie jak na początku. Mam nadzieję, że coś jeszcze Diablo wyczarujesz. <3

P.S. Nie wiem co miałeś na myśli z Kosą, Pinrożku, bo nawet kiedy unieruchamiam potwora i zajdę go od boku, on się przekręca.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: PInroz »

Yoroiookami pisze:Ja tego na poważnie nie powiedziałem. Po prostu nie wydaje mi się, żeby było dosyć materiału na artykuł o modach.
Ja już go napisałem i podesłałem ravenonowi :roll: Czy jest sensowny to się niedługo przekonacie :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Zodiac
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:39

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Zodiac »

P.S. Nie wiem co miałeś na myśli z Kosą, Pinrożku, bo nawet kiedy unieruchamiam potwora i zajdę go od boku, on się przekręca.
Z tego co pamiętam to gdy stanęło się na skos od unieruchomionego przeciwnika to nie był w stanie cie zranić, ale ty jego już tak xd
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Yoroiookami »

Zodiac pisze:
P.S. Nie wiem co miałeś na myśli z Kosą, Pinrożku, bo nawet kiedy unieruchamiam potwora i zajdę go od boku, on się przekręca.
Z tego co pamiętam to gdy stanęło się na skos od unieruchomionego przeciwnika to nie był w stanie cie zranić, ale ty jego już tak xd
Na skos? >_> Ataki na skos sięgają?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Zodiac
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:39

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Zodiac »

Nie wiem jak w aktualnej wersji. ale w tej, w którą ja grałem to tak :P
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Diablo »

Patche, patchunie świeżutkie rozdaję!

ZMIANY:
-poprawiony bug uniemożliwiający udanie się do ruin świątyni na Wschodnich Pustkowiach;
-osłabiono nieco obrażenia zadawane przez KAŻDEGO wroga;
-mniejszy próg uzyskiwania wyższego poziomu (levelowanie będzie łatwiejsze);
-wszystkie bronie zadają większe obrażenia;
-obniżono ceny itemów leczących;
-u Shai w Gnieździe można się leczyć za darmo;
-osłabiono broń z jaskini Mantikory;

To większość zmian, które pamiętam. O części pewnie zapomniałem. W każdym razie powinno być nieco łatwiej. Chciałbym jednak wspomnieć, że gra nie jest nastawiona na wybijanie wszystkiego od razu. Części przeciwników trzeba unikać jak ognia (szczególnie na początku w jaskiniach pod Gniazdem). Myślę jednak, że gra jest już przystępniejsza dla przeciętnego odbiorcy. W razie czego stworzę jeszcze wersję bardzo uproszczoną, bo wiele osób nie dociera do momentu rozwoju fabuły, a narzeka, że jest kiepska.

https://mega.nz/#!MhBnwJ4L!ESbcInRO2tkj ... X8ANtON6YE
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Kleo »

Zaraz, coś mi tu nie pasuje. Wydaje mi się, że przeciwnicy wcale nie są słabsi, a broń lepsza. Choć fakt, może mi się tylko wydawać... Ale to:
Diablo pisze:-u Shai w Gnieździe można się leczyć za darmo;
już na pewno nie jest prawdą - sprawdzałam i za leczenie za każdym razem się płaci.
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VX]Dark Dawn

Post autor: Diablo »

Kleo pisze:Zaraz, coś mi tu nie pasuje. Wydaje mi się, że przeciwnicy wcale nie są słabsi, a broń lepsza. Choć fakt, może mi się tylko wydawać... Ale to:
Diablo pisze:-u Shai w Gnieździe można się leczyć za darmo;
już na pewno nie jest prawdą - sprawdzałam i za leczenie za każdym razem się płaci.
Jejć... dzieje się coś dziwnego, bo gdy otwieram projekt, to wygląda na to, że wszystko jest poprawione, lecz gdy odpaliłem grę, jest tak jak mówisz... Kek... Posiedzę nad tym i w sumie może uproszczę grę jeszcze bardziej... Taki patch wersji fabularnej, że tak to nazwę :cry:

Dzięki Kleo :-D

EDIT:
No dobra. Testowałem to! Musi działać, a jak nie zadziała to potnę się klawiaturą ;_;

W wersji 1.2.1 jeszcze bardziej osłabiłem potwory, więc to chyba dobra wiadomość.

PATCH DLA TYCH, KTÓRZY MAJĄ JUŻ GRĘ
--------
GRA W WERSJI 1.2.1


Trzymam kciuki :3
ODPOWIEDZ