[VX] Kruk 2: Akt I

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Usunięty

Re: [VX] Kruk 2: Akt I

Post autor: Usunięty »

Tak. korzystałem z save pointa w trakcie scenki, wyłączyłem grę, a potem wczytałem. Save już ci wysyłam :-)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [VX] Kruk 2: Akt I

Post autor: Dragon Kamillo »

Myślałem że mam jeszcze ten save z błędem, nie miałem go niestety ale pomęczyłem się i go skombinowałem. I znowu sobie popsułem wrażenia z gry, ten początek jest naprawdę beznadziejny, gówniane wilki i powolność. No i przez te automatyczne savey zdupiłem se ostateczny zapis który miał czekać na 2 akt, będę musiał więc końcówkę przejść jeszcze raz, więc poprawię sobie z powrotem humor.

Po wczytaniu savea, należy przejść minigierkę i od razu wleźć na most, jak zleziesz to wywali z gry.

Wywal rozszerzenie .txt z pliku zapisu.
Save1.rvdata.txt
EDIT: widać że jest po prostu błąd z walkami po wczytaniu mapy, ciekawe czy występuje to częściej bo wszystko zapowiada na to że tak. Oskryptowane i przetestowane porządnie save-pointy najlepsze, przy zapisie wszędzie i zawsze i niewiadomym pochodzeniu skryptach takie kwiatki będą się zdarzać.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
INRE

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 3); Golden Forki Special III - Dema (zwycięstwo)
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:55

Re: [VX] Kruk 2: Akt I

Post autor: INRE »

Chyba mi się udało, scenka idzie dalej. Potestuję to jeszcze kilka razy i wrzucę nową wersję. Mam nadzieję, że nie pali Ci się z nagrywaniem Kruka. Bo dopiero jakoś w przyszłym tygodniu wrzucę poprawioną wersję. Nie ręczę też, że wszystko będzie dobrze na tym zapisie załadowanym do nowej wersji. Jeszcze to posprawdzam, jak będą jakieś problemy, to pomyślę coś specjalnie na potrzeby Twoich filmików, (np. dograłbym, Ci ten kawałek i odesłał sejwa - kontynuował byś na starej wersji). Ale to jeszcze zobaczymy, mam nadzieję, że nie będzie to potrzebne.
Dzięki wielkie i jeszcze raz przepraszam.

Proszę nie pobierać wersji 1.1 gry i proszę o cierpliwość, już coraz bliżej wydania 1.2 jestem.

Dragon - wczytałem Twój save, nie wywaliło mi błędu, więc chyba jest już git. Co do ponownego przechodzenia - poczekaj może na nową wersji.

W starej wersji wywala mi, tak jak mówiliście, w nowej nie. Ale, co miało wpływ to już nie wiem. Bo zmieniałem kilka rzeczy w ABS'ie i zanim dowiedziałem się o tym błędzie. A teraz znowuż grzebałem w skrypcie na pathfinding (ale to chyba nie miało znaczenia - bo jak sprawdzam poprzednie ustawienia pathfindingu na nowej wersji to nie wywala błędu).
Usunięty

Re: [VX] Kruk 2: Akt I

Post autor: Usunięty »

Na spokojnie. Zobacz co w trawie świerszczy. :-)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX] Kruk 2: Akt I

Post autor: PInroz »

Mi też wywalał podobny błąd lecz w pierwszym Kruku :roll: Z tego co wywnioskowałem wina leży w systemie ABS, lecz mogę się mylić :|

Najlepsze rozwiązanie na ten problem. Uruchomić komputer od nowa, wtedy działa poprawnie i problem znika :-D
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
INRE

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 3); Golden Forki Special III - Dema (zwycięstwo)
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:55

Re: [VX] Kruk 2: Akt I

Post autor: INRE »

Mi też wywalał podobny błąd lecz w pierwszym Kruku :roll: Z tego co wywnioskowałem wina leży w systemie ABS, lecz mogę się mylić :|
Pierwsze słyszę.

Czy będzie ktoś chętny do przetestowania nowej wersji kruka? Pytanie kieruję do tych, którzy grę już znają, grali, ukończyli, wiedzą co i jak.
Usunięty

Re: [VX] Kruk 2: Akt I

Post autor: Usunięty »

INRE pisze:Czy będzie ktoś chętny do przetestowania nowej wersji kruka? Pytanie kieruję do tych, którzy grę już znają, grali, ukończyli, wiedzą co i jak.
Chętnie przetestuję :-)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX] Kruk 2: Akt I

Post autor: PInroz »

INRE pisze:nowej wersji kruka?
Nowa wersja Kruka 1 czy Kruka 2 Akt 1 :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [VX] Kruk 2: Akt I

Post autor: Kitabake »

Czekam na poprawioną wersję pod recenzję :wink:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: [VX] Kruk 2: Akt I

Post autor: Rykes »

INRE pisze:Czy będzie ktoś chętny do przetestowania nowej wersji kruka? Pytanie kieruję do tych, którzy grę już znają, grali, ukończyli, wiedzą co i jak.
Ja także chętnie przetestuję :-D Pierwszego Kruka przeszedłem i mam miłe wspomnienia z tą grą. Natomiast w pierwszym akcie "dwójki" udało mi się dostać do krypty na cmentarzu w Nowej Wsi i tam niestety zbuntował się Pathfinder :roll:
Awatar użytkownika
INRE

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 3); Golden Forki Special III - Dema (zwycięstwo)
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:55

Re: [VX] Kruk 2: Akt I

Post autor: INRE »

PInroz pisze:Nowa wersja Kruka 1 czy Kruka 2 Akt 1 :?:
Kruk2
Czekam na poprawioną wersję pod recenzję
Dzisiaj wyślę nową wersję do testów, zobaczymy ile zajmie wyłapywanie błędów, dzięki za cierpliwość.
Ja także chętnie przetestuję
Chętnie przetestuję :-)
Ok, podeślę dzisiaj i napiszę na co zwrócić szczególną uwagę.
Awatar użytkownika
INRE

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 3); Golden Forki Special III - Dema (zwycięstwo)
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:55

Re: [VX] Kruk 2: Akt I

Post autor: INRE »

KRUK2 AKTI V1.2

Przepraszam za opóźnienia. W końcu wersja 1.2 kruka.
Lista poprawek:
- przyśpieszone scenki (chód i dialogi)
- szybsza animacja podnoszenia przedmiotów
- zmienione opisy przedmiotów
- podniesienie liny (można podnieść ją od razu)
- minigra z goblinem - przy niepowodzeniu coś się dzieje...
- szybszy game over
- zrobiony porządek z savepointami (jest ich mniej)
- zmieniony HUD - mniej błędów (między innymi nie znika już w jaskiniach)
- usunięty pasek życia BOSSA
- przesunięta strzałeczka w opisach potworów (już nie jest na środku ekranu)
- usunięty błąd, który znalazłem (blokująca się scenka w nowej wsi)
- kilka dialogów uległo delikatnej modyfikacji,
- wywaliłem uszkodzony skrypt na przewijanie napisów w przedmiotach
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [VX] Kruk 2: Akt I

Post autor: Kitabake »

Obrazek
Dostałem taki obrazek w jaskini tuż przed obozowiskiem, gdzie spotykamy starych znajomych. Nie mogłem kontynuować gry. Próbowałem wczytywać grę wielokrotnie i błąd się powtarzał, gdy szedłem wgłąb jaskini w stronę potworów. Dopiero wyście z lokacji i powrót sprawiły, że błąd przestał występować. Gram dalej i wszystko jest oki. Gra jest na prawdę zacna :)
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
INRE

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 3); Golden Forki Special III - Dema (zwycięstwo)
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:55

Re: [VX] Kruk 2: Akt I

Post autor: INRE »

Ja pierdziele znowu to samo... Przepraszam, myślałem, że już nie będzie tego problemu. Pojawiał się on po savepointach, ale tam, gdzie pojawił się Tobie savepointu nie ma z tego co pamiętam. Możesz powiedzieć, w której części jaskini dokładnie się to dzieje? I dokładnie opisać to jeszcze na prywatnej wiadomości, krok po kroku, gdzie to się dzieje i kiedy - jeśli to nie problem. Bo rozumiem, że byłeś w jaskini i gdzieś wywalał błąd, ale muszę wiedzieć dokładnie, w którym miejscu i zastanawia mnie też jak to się stało, że udało Ci się z tym poradzić samemu :-P
Próbowałem wczytywać grę wielokrotnie i błąd się powtarzał, gdy szedłem wgłąb jaskini w stronę potworów.
Jak masz sejwa to podeślij mi. Nie musiałeś zaczynać od nowa? Udało pominąć się błąd na tym samym sejwie?
Gram dalej i wszystko jest oki. Gra jest na prawdę zacna :)
Miło to czytać, szczególnie zważywszy na ten błąd, który ma prawo Wam, graczom psuć odbiór gry.
W razie jeszcze jakichś problemów daj znać, postaram się pomóc.
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [VX] Kruk 2: Akt I

Post autor: Kitabake »

Możemy wcisnąć "l" zanim dowiemy się o tym co daje ten przycisk i wyskakuje nam popup "false", ja bym zakomentował ten fragment kodu, bo może jeszcze będzie potrzebny do testu kiedyś ;p
Przy wciśnięciu f12 wyskakuje nam error obsługi skryptu ze skokiem. Nie wiem czy to będzie łatwo naprawić. Nie jestem specjalistą od skryptów, no ale chyba niektóre z nich potrzebują mieć funkcje czyszczące czy wyłączające skrypt. Może gdzieś jest obsługa klawisza f12 i tam dodać zamykanie aktywnych skryptów lub wywalić opcje f12 :p.
Screeny wysłałem Ci na priv.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
ODPOWIEDZ