[XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Yoroiookami »

HGS pisze:
Yoroiookami pisze: Trudniej z tym, żeby ludzie dobrze odebrali grę, bo łatwo się upomnieć o zwrot pieniążków.
Nie do końca tak to działa :)
To tak jakbyś kupił np film w pudełku, obejrzał go i stwierdził, że go oddajesz, bo ci się nie podoba. Steam tak nie działa :)
Możliwe, że są jakieś mechanizmy na to, ale nie za tak niskie ceny :)
Valve will, upon request via help.steampowered.com, issue a refund for any title that is requested within 14 days of purchase and has been played for less than 2 hours. Even if you fall outside of the refund rules we've described, you can submit a request and we'll take a look at it.
"Valve na waszą prośbę przez help.steampowered.com, zwróci pieniądze za jakikolwiek wybrany tytuł, w ciągu 14 dni od jego zakupu i w który graliście mniej niż 2 godziny. Nawet jeśli nie spełnicie wszystkich naszych zasad zwrotu, nadal możecie przesłać nam prośbę, a my ją sprawdzimy."

Mniej więcej. :| Cena raczej nie ma tu nic do rzeczy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Jazzwhisky »

HGS, może czytaj, zamiast znów mydlić innym sobie oczy? :)

http://store.steampowered.com/steam_refunds/?l=polish

I żeby nie było, to jest procedura jeśli z produktem jest wszystko ok.

Niemniej, też uważam, że to nie temat do dyskusji, wyjaśniliśmy sobie, ekipa wydaje się mieć łeb na karku, więc nie ma powodu do dramatyzowania, po prostu szanujmy się trochę.

edit
Nawet nie wiedziałem, ze zamykają Greenlight :), zasadniczo oczywisty ruch, ale dla takich projektów to trochę wyrok, niewątpliwie droga przez Steam Direct będzie znacznie trudniejsza.
HGS pisze:Pytano się mnie wielokrotnie o Polską wersję PP I w ulepszonej wersji. Jednak ona nie powstanie dlaczego? Głównie z tego powodu, że nie trawicie tej gry i ciągle powtarzacie w kółko tę samą gadkę jaka ta gra nie jest zła. Skoro jej nie trawicie to po co sobie zadawać więcej trudu? Miałem nawet w planach, by wersja PL w ulepszonej odsłonie była nawet darmowa, ale człowiek ma dobre chęci, a go i tak gnojem obrzucają.
No trudno się mówi :)

W tym momencie najbardziej liczy się teraz to jak wyjdzie finalnie PP II.
I prawidłowo, to chyba najbardziej budujący akapit jaki napisałeś od początku tematu. Tylko nie dziwiłbym się odzewem na informację o komercjalizacji, to jedyne istotne info od dawna, zupełnie inna półka wymagań, a jak spojrzysz kilka postów wstecz to jednak dyskusja rozbiła się o tłumaczenie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Jazzwhisky pisze:Nawet nie wiedziałem, ze zamykają Greenlight :), zasadniczo oczywisty ruch, ale dla takich projektów to trochę wyrok, niewątpliwie droga przez Steam Direct będzie znacznie trudniejsza.
Będzie prostsza :) Nie będzie głosowania. Płacisz powiedzmy tysiaka za taką gierkę jak PP II np by go tam wepchnąć i sprzedajesz już grę. Oczywiście ceny będą różne i dokładnych współczynników jeszcze nie zna nikt, ale nie sądzę, by Steam aż tak to utrudniał. Pamiętaj, że to jest duża firma, która na takich "gówienkach", że tak powiem brzydko zarabia :)
Jazzwhisky pisze:DOT. POSTA WYŻEJ :D
Tak, ale prawda jest taka, że ni groma nie znacie znaczenia tytułu tej gry w języku polskim xD. Kto powiedział, że tytuł odnosi się do pustki jako rzeczy? "Pogromca Pustki" ma dwa znaczenia:
- Wewnętrzna pustka bohatera, jak ktoś podał prawidłowo (Jest to pokazane nawet fabularnie w jednym zadaniu)
- Pustka jako wielka niewiadoma (Dotyczy to tajemniczego portalu czasoprzestrzennego i robotów, które przybyły z przyszłości i zakłóciły równowagę w świecie uniwersum PP)

Jakbym miał nazwać tę grę po EN to tylko ta pustka bohatera tu najlepiej pasuje ponieważ w drugiej części nawet jest to poruszane :)
Jazzwhisky pisze:Odpowiedź do twojego posta xD
Masz rację, ale nie bierzesz poprawki na mały detal, że ja się już przygotowałem wcześniej finansowo na to :)
Ostatnio zmieniony 01 mar 2017, 16:33 przez HGS, łącznie zmieniany 2 razy.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Amelanduil »

HGS pisze:Niestety w języku obcym trudno jest dosłownie przetłumaczyć znaczenie tytułu, ale to co sugeruje ci wujek google jest zbliżone chyba najbardziej :)
HGS pisze:Tytuł jest dobrze przetłumaczony. Jakbyście nie wiedzieli to obce języki mają kilka znaczeń danego wyrazu. Ten pasuje najlepiej :)
>Mów, że tłumaczysz coś google translatorem
>Twierdź, że jest przetłumaczony dobrze, a osoby które faktycznie uczyły się angielskiego nie mają racji.
No okej.
HGS pisze:Bo pierdzielić głupoty każdy może :) [...] a drugi raz odrób lekcję proszę :) [...] Jak ktoś taki jest cwaniak to z chęcią zobaczę jak wystawia swoją gierkę i boryka się z całą masą biurokracji :) [...] Dużo by tu mówić, ale powstrzymajcie się od zbędnych opinii na ten temat [...]
Na każdy krytyczny post odpowiadasz w ten sposób, zasłaniając się płaszczykiem ironii, sarkazmem i wywyższającym się tonem. Nawet po tylu wręcz LATACH krytyki, reagujesz na nią tak samo. Może najwyższy czas położyć kres tej toksyczności i nabrać trochę pokory, żeby ludzie nie traktowali twojej marki jako kiepskiego żartu?

EDIT:
HGS pisze:Tak, ale prawda jest taka, że ni groma nie znacie znaczenia tytułu tej gry w języku polskim xD. Kto powiedział, że tytuł odnosi się do pustki jako rzeczy? "Pogromca Pustki" ma dwa znaczenia:
- Wewnętrzna pustka bohatera, jak ktoś podał prawidłowo (Jest to pokazane nawet fabularnie w jednym zadaniu)
- Pustka jako wielka niewiadoma (Dotyczy to tajemniczego portalu czasoprzestrzennego i robotów, które przybyły z przyszłości i zakłóciły równowagę w świecie uniwersum PP)
A to już jest tłumaczenie się w stylu JK Rowling :P
Ostatnio zmieniony 01 mar 2017, 16:29 przez Amelanduil, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Jazzwhisky »

HGS pisze:Płacisz powiedzmy tysiaka za taką gierkę jak PP II np by go tam wepchnąć i sprzedajesz już grę.
Chodzi o głosowania? Bądźmy poważni, dokładnie kwestię finansową miałem na myśli, jak sam wiesz, $1k czy $5k zamiast stówki robi różnicę dla statystycznego, amatorskiego twórcy. Nie ma co liczyć na kuroniówkę, Valve to nie jest duża firma, to w swojej branży gigant, monopolista, pamiętam jak swego czasu serwisy pisały o wartości przebijającej np. EA.

No i jeszcze:
Zamiast tego twórcy będą musieli dostarczyć zestaw dokumentów mających zweryfikować ich dane osobowe/firmowe oraz podać niezbędne informacje podatkowe. Proces ma być podobny do zakładania rachunku bankowego.
Czyli także więcej "biurokracji". :))))))

edit
Rzeczywiście, zauważyłem, że pojawiły się jakieś edity i źle powklejałeś cytaty, ale do tego się nie odniosę, bo ja już zupełnie nie wiem czy odpowiadasz (obrazkami?) sam sobie i jakich detali (znowu i znowu) nie wziąłeś pod uwagę.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
bartu13
Posty: 3
Rejestracja: 16 kwie 2016, 18:45

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: bartu13 »

Cześć Wszystkim!
To ja jestem z teamu tłumaczącego i poprawiającego grę i wydającego jako współtwórca.
Przejrzałem temat z grubsza i widzę że tutaj są kłótnie i nie zadowolenia, ale postaram się odpowiedzieć na wasze pytania.
1.Zgadza się Jazz, Steam refunduje każdą grę
2.Dlaczego Tamer of the Emptiness ? A nie Void Slayer itp. Tutaj akurat sam twórca zadecydował, ma to swoje odniesienie do fabuły, a Tamer w samej grze, hmm nie brzmi to źle, ja już się przyzwyczaiłem :D.
3. Czy tłumaczenie gry jest z translatora? Mogę was zapewnić ze nie i nie było takiej opcji, tłumaczenie robiła osoba posiadająca doświadczenie, certyfikaty, a nie która tylko miała ocene 5 i czerwony pasek w podstawówce. Jasne mogą trafić się kruczki nikt nie jest idealny. Ale poziom translatora to na pewno nie będzie.
4.Skrypty , skrypt na myszke to jest taki sam jak w polskiej wersji(Near Fantastica & SephirothSpawn), został zmodyfikowany odpowiednio przez nas by wyświetlał potrzebne dla nas rzeczy np. tooltipy. W planach jest jeszcze interaktywny HUD na myszke tak jak w grach AVEYOND ale to już zależy od zgody samego twórcy. Jako iż sam powiedział że nie ufa skryptom.
5.I tutaj dochodzimy do puenty, wszystkie modyfikacje związane z grą muszą być za zgodą twórcy, więc nie istnieje tutaj opcja jak ktoś wspomniał że twórca nie będzie wiedział czy to jest jeszcze jego gra. Jasne ma to swoje plusy i minusy, my jesteśmy ograniczeni w ulepszaniu i zależni tylko od tak naprawdę widzi mi się :D, ale plusem jest to że gra będzie w 100% z wizją autora a oto chyba chodzi. Ale spokojnie czasem wchodzą kompromisy(Pozdrawiam Dawida) :D.

Jak macie więcej pytań lub sugestii, chętnie odpowiem na każde z nich.

EDIT2: Nie mogę zamieścić posta? Sry jeśli będzie double
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Yoroiookami »

HGS pisze:Tak, ale prawda jest taka, że ni groma nie znacie znaczenia tytułu tej gry w języku polskim xD. Kto powiedział, że tytuł odnosi się do pustki jako rzeczy? "Pogromca Pustki" ma dwa znaczenia:
- Wewnętrzna pustka bohatera, jak ktoś podał prawidłowo (Jest to pokazane nawet fabularnie w jednym zadaniu)
- Pustka jako wielka niewiadoma (Dotyczy to tajemniczego portalu czasoprzestrzennego i robotów, które przybyły z przyszłości i zakłóciły równowagę w świecie uniwersum PP)
Jeżeli pustka nie odnosi się do rzeczy, nie umieszczaj tam "the" bo to bez sensu moim zdaniem.

Zgodzę się też z Amelem co do pokory, której ci trochę brakuje. A Amelek nie zawsze tak miło odpowiada i ja bym to sobie wziął do serca.

Co do tego zamiennika Steam Greenlight, to słyszałem że wystarczy zapłacić aby projekt znalazł się w sklepie. I tyle. Nie wiem, ile w tym prawdy, ani czy będą inne wymagania.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Yoroiookami pisze:Ale dobrze wiesz, że Amelka zdanie mam akurat gdzieś z kilku powodów, o których dobrze wiesz prawda?
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Amelanduil »

HGS pisze:Haxo naucz się poprawnie wykorzystywać funkcję cytowania
Kappa
A tak poważnie, problem jest w tym że to nie jest tylko moje zdanie. To, że inni też je podzielają będzie znaczyć, że zdanie innych też będziesz olewał, bo jest takie samo jak moje? Jazz na przykład wypunktował to, do czego ja piję od początku:
Pewnie zaproponowałbym też jeszcze raz zastanowienie się, czy oby jednak nie żyjecie w bańce kręcenia lajków i fanpejdżów na Fb, zbiórek pod głosowania w ankietach i sztucznego poklepywania się po plecach, ale to raczej mija się z celem, od pierwszego wpisu widać było, że liczy się fejm. :)
Inre też wspomina o braku pokory.
No i swoją drogą dopiero teraz zauważyłem te edity...
Trochę mi zajeżdża typowo polską zazdrością i czysta zawiścią od niektórych tu obecnych, tylko nie wiem czemu. Bo jak ktoś nie stoi w miejscu i się wychyla z szeregu to zaraz trzeba go jechać :) Spoko przyzwyczaiłem się do tego na tym forum, w sumie na Ultimie też :-D
Bardzo mi też miło z tego powodu, że raptem taka aktywność się zrobiła. Dziwnym zbiegiem okoliczności jak ktoś wspomina o płatnościach to raptem całe tabuny ludzi się uaktywniają :D Czy tylko ja to zauważyłem?
Taka typowa maniera defensywna, robienie z siebie ofiary.


Ok, powoli dyskusja zmierza w kierunku personaliów, bardzo proszę o wstrzymanie się z dalszymi uwagami tego typu,
bo skończy się wyłącznie na potężnym sprzątaniu. A jeśli ktoś przegapił - w wątku pojawił się bardzo merytoryczny wpis.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Kitabake »

Ludzie chcą pomóc, a dostają dramę w zamian. Szczypta wyluzowania i szklanka zimnej wody - najlepiej na głowę. Chill out bro.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Taki NEWS
Obrazek
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Kitabake »

Super, gratulacje ^^ ++++
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Dr.Man »

To mały krok dla ludzkości ale wielki krok dla Haxo.
Gratuluję, teraz tylko czekan na PP II
Obrazek
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: Crashykk »

W grę nie grałem przyznaję się, ale chciałbym się zapytać czy ktokolwiek przeszedł tę grę? Oglądałem sobie u Demona i w pewnym momencie zawiesił mu się QUEST GŁÓWNY, a sam autor przyznał się, iż pojawił się "babol", bo wydał poprawkę do niego 5 dni temu. 5 DNI TEMU! Ponad półtora roku po wydaniu gry. Jak można wydać grę, która w głównej linii fabularnej ma tak wielki błąd? Jak można uważać się za tak poważnego twórcę gier i zostawić takiego "babola" jak to sam autor gry nazwał. Czy ktoś to w ogóle Tetował?
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] Pogromca Pustki FULL [UWGA! Gra jest trudna]

Post autor: HGS »

Zakonczen w pp ii jest 30 i tylko w tym zakonczeniu sie przelacznik nie zgadzal. Podczas testowania moga niektore rzeczy umknac. Jestesmy tylko ludzmi a to jest tylko gra. ( Pisze z telefonu wiec ni ma polskich znokow :-P . Gre bez problemu przeszla chociazby Animoovimaniak, ale ona miala inne zakonczenie
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Zablokowany