Wielokrotne przechodzenie gier

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 398
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Wielokrotne przechodzenie gier

Postautor: Amelanduil » 07 mar 2017, 18:13

Zaciekawiło mnie, jak to właściwie u nas jest: czy makerówki przechodzi się po kilka razy, czy raczej po przejściu gry nie sięgacie po nie ponownie? Mam tu na myśli gry fabularne, trwające co najmniej te kilka godzin.

Osobiście nie pamiętam, czy sam przechodziłem coś po kilka razy, ale jeśli gra dałaby zachętę w stylu new game plus, to zawsze byłbym bardziej ku temu skłonny. Jakaś gra w ogóle dawała kiedyś taką opcję? (Alzheimeranduil ponownie w natarciu :v)
EN LIVSTID I KRIG
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 703
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39
Lokalizacja: Aleksandria

Re: Wielokrotne przechodzenie gier

Postautor: Kryzz333 » 07 mar 2017, 18:27

Ja tak mam że wiele mejkerówek zaczynam, ale nie kończę i potem jeszcze raz gram w nie :V
Kilka razy podchodziłem do Komnaty, ale ostatecznie poddawałem się.

Zdarzyło mi się parę razy poprzechodzić krótsze RMówki, głównie produkcje Diablo (chyba każdą po 2 razy) a także In Search of Immortality. Dwa razy też przeszedłem Pragnienie Krwi, jeśli to się liczy. Innych gier które przeszedłem w całości parę razy nie przypominam sobie.

Mam też ochotę ponownie przejść kilka RMówek (Krew Zdrajcy, Dark Dawn, Opowieści z Asgun, Tale of Exile), ale nie wiem kiedy będę miał na to czas.

Nie wiem czy New Game + mogłoby mnie zachęcić, raczej nie. Prędzej jakieś alternatywne sposoby na przejście gry, ale to musiałoby by być coś znaczącego, nie tylko np. wybór gildii czy klasy postaci.
"To achieve great things, two things are needed; a plan, and not quite enough time" - Leonard Bernstein
Awatar użytkownika
EnterVPL
Posty: 593
Rejestracja: 11 kwie 2016, 17:16
Kontakt:

Re: Wielokrotne przechodzenie gier

Postautor: EnterVPL » 07 mar 2017, 18:28

Tak szczerze to tylko do Kruka 2 Akt I wróciłem po przejściu. Jednakże ten drugi raz to tylko do nagrywania. Nie ma tam "new game plus" xD.
Jest jednak taka ciekawa sprawa, że przeszedłbym po nagrywaniu trzeci raz Kruka 2, lecz tylko jeśli INRE wypuści Akt II po dłuższym czacie (ot tak żeby sobie przypomnieć fabułę).

Do wszystkich innych gier po ich przejściu nie wracałem. Jakoś nie miałem ochoty poprawić swoich wyników czy też po prostu poszukać jakiś sekretów. Wyjątkiem od reguły jest Project 2, który oferuje kilka zakończeń oraz ma takie fajne menu po przejściu gry, gdzie możemy odblokowywać różne obrazki. W najbliższym czasie nie wrócę do tej gry, ale kiedyś na pewno to zrobię :-)
Moje projekty:
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special (zwycięstwo)
Posty: 955
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Wielokrotne przechodzenie gier

Postautor: Kleo » 07 mar 2017, 19:15

Ja często wracam do tego, co mi się podoba. Są książki, które czytałam po kilkanaście razy i gry, które przechodziłam razy kilka. Jeśli chodzi o RM-a, to były to na pewno Opowieści z Asgun, Gromada, Lunatera i niektóre części Wrót Arkany (i pewnie jeszcze parę innych, których chwilowo nie pomnę :)). A to, co mnie skłania do takich powtórek, to przeważnie fabuła (no i fajna rozgrywka, oczywiście). Możliwość przejścia gry w inny sposób, czy jakieś inne new game plus są dla mnie bez znaczenia - nawet nieliniową Gromadę za każdym razem przechodziłam niemal identycznie, bo tak mi się najbardziej podobało. :)

Kryzz333 pisze:In Search of Immortality.
Mhm, bardzo fajna gra. Pozostałe "In Search" zresztą też, jeśli jeszcze nie grałeś, to polecam. <3
Awatar użytkownika
Yoroiookami

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 2)
Posty: 570
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Wielokrotne przechodzenie gier

Postautor: Yoroiookami » 07 mar 2017, 21:00

Ja uwielbiam przechodzić gry po kilka razy, ale tylko jeśli bardzo mi się spodobają. Dla mnie właśnie największą zaletą w grach jest duża ilość możliwych opcji/ścieżek. I niekoniecznie mam na myśli samo zakończenie gry.
Dishonored jest moją ulubioną grą - główną grę przeszedłem dosłownie 7 czy 8 razy, a za każdym razem odkrywałem coś nowego, co umykało mi poprzednio. A to dzięki temu jak tę grę skonstruowano. Każda mapa ma wiele ukrytych ścieżek i sposobów na radzenie sobie z przeszkodami, każda misja ma wiele możliwych zakończeń, każdego przeciwnika można zabić na wiele sposobów, lub zwyczajnie ominąć.
Z grach w RPG Makerze ciężko mi znaleźć porównanie. Najczęściej wracałem do Pustkowii Chaosu, bo ciekawiła mnie gra każdą z postaci i ukryte rzeczy na różnych poziomach trudności. Gdyby postaci miały jakieś dialogi i właściwą fabułę, to podejrzewam że spędziłbym w tej grze jeszcze więcej czasu.
Prostolinijne gry też potrafię docenić, ale nie dają mi aż takiej satysfakcji jak możliwość wyboru. :>
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 703
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39
Lokalizacja: Aleksandria

Re: Wielokrotne przechodzenie gier

Postautor: Kryzz333 » 07 mar 2017, 21:11

Hmm... Jeśli już poruszamy niemejkerowe gry to niektóre strzelanki zdarzyło mi się przejść kilka razy (szczególnie Crysis, Bad Company 2, Call of Juarez). Z RPGów to Oblivion, Fallout 3 (też odkrywałem nowe rzeczy za każdym razem, w końcu to duże gry) i seria Gothic (jakoś z 10 przejść 1 części, z 5 drugiej i 2 trzeciej :V)

Generalnie rzeczywiście ten aspekt powtarzania i ponownego oglądania różnych rzeczy sprawia że gry są dobre do ponownego przechodzenia. Np. Bad Company 2 było pełno zabawnych dialogów i one-linerów.

Z drugiej strony z wiekiem coraz rzadziej powtarzam gry, bo mam inne priorytety, mniej czasu i standardy mi się polepszyły :V Teraz wolę odkrywać nowe rzeczy. Akurat myślałem wczoraj o kupnie Dishonored :V


Uwaga, dział: RPG Maker, temat dotyczy gier spod RM!
"To achieve great things, two things are needed; a plan, and not quite enough time" - Leonard Bernstein
Awatar użytkownika
pakitos
Posty: 150
Rejestracja: 26 sie 2009, 08:15
Lokalizacja: kraina sera

Re: Wielokrotne przechodzenie gier

Postautor: pakitos » 08 mar 2017, 14:30

Z makerówek to kilkukrotnie przechodziłem: Parallel Worlds, trylogię Czasoprzestrzeni (poza 1 częścią, jakoś nie lubię jej :|), Tale Of Exile, no i oczywiście Gromada (jak ja uwielbiam tę grę :D szczerze to chyba z 10 razy już to przechodziłem i dalej gra mi się świetnie ). Ogólnie jestem podobnego zdania co Kleo i nieliniowość nie ma dla mnie dużego znaczenia, ważniejszy jest dla mnie całokształt gry (fabuła, rozgrywka)
co
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 418
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Carrigtwohill, IE

Re: Wielokrotne przechodzenie gier

Postautor: Ekhart » 08 mar 2017, 18:48

Kryzz333 pisze:Dwa razy też przeszedłem Pragnienie Krwi, jeśli to się liczy.

Trzeci raz też przejdziesz? :v

W sumie, to ile razy przeszedłem makerówkę zależy od samej gry. Parallel Worlds przeszedłem trzy razy (na szczęście miałem save z 10 levelem, przy wyborze klasy). Bardzo podobała mi się historia w grze, choć czasami sama gra była nużąca (farmienie expa...:F). Ashworth przeszedłem dwa razy, i chyba w połowie trzeciego przejścia się zatrzymałem (no, ale krótka gra dość). Ale są też gry których nie ukończyłem, bo coś w nich mi nie pasowało (albo odstawiłem na kilka dni i nie wróciłem). W sumie muszę się za nie znowu zabrać...
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 748
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City
Kontakt:

Re: Wielokrotne przechodzenie gier

Postautor: Preki » 09 mar 2017, 16:24

Chyba jedyna gra którą przeszedłem wiele razy, a mianowicie sześć, to jest The Way. Pierwsze trzy razy były po to, by ogarnąć wykrzywiającą umysł fabułę, bowiem za pierwszym razem zadawałem sobie pytanie - o co tu tak naprawdę chodziło? Trzy kolejne razy były już po to, by odblokować dwa alternatywne zakończenia ("złe" zakończenie wymagało, co ciekawe, większego wysiłku niż te "dobre" - zazwyczaj jest na odwrót) oraz przejść grę na 100% poprzez zdobycie pewnego (i trudnego) osiągnięcia. Ewentualnie można pod to podciągnąć Alter A.I.L.A. Genesis - po przejściu części fabularnej gra poszła w kąt, jakoś nie bawiło mnie ganianie za Jokerami (i shardami dla nich), bonusowymi bossami, lokacjami itp. dostępnymi po ukończeniu fabuły. Po latach, z nudów odpaliłem grę i zacząłem wymienione sekrety odkrywać, zazwyczaj samemu, ale czasami posiłkowałem się filmami na YT oraz komentarzami pod profilem gry na RMN. Zazwyczaj nie przechodzę gier na 100%, ale drugi przykład udowadnia, że warto było.

Parallel Worlds - muszę wrócić do tego kiedyś. Mam co prawda zapis z tego miasteczka za Korsanią (zapomniałem jak się nazywa), przed wyborem profesji, ale dotyczył on starszej wersji gry. Obecnie zaciąłem się w Korsanii podczas questu ze śledzeniem kolesia i jakoś... Może wrócę. Nie jestem specjalnie fanem PW, ale wolałbym przejść grę, o której było tyle szumu. I mam nadzieję, że tym razem niesławne paski mnie nie powstrzymają. Podobnież w Gromadzie zaciąłem się na minigierce z wyważaniem zamka w drzwiach, zaraz po tym jak pokonałem łamigłówkę w postaci tamtego elektrycznego ustrojstwa które nieomal sprawiło, że wywaliłbym komputer przez okno :P

EDIT:
Jednak The Way nie jest jedyną grą którą przeszedłem więcej jak raz - przecież nie raz dla czystej zabawy z fabuły i scenek uruchomię sobie Spamthirowego Czołga albo duologię (w przyszłości mam nadzieję że to będzie trylogia) Operacji :D Owszem, nie są to gry takiego samego formatu jak reszta wymienionych w tym poście, ale myślę że też się liczą. Na podstawie powyższego można wymienić trzy powody dla których gramy ponownie w gry z Makera (jak gry w ogóle):
-zawiła fabuła
-bonusowa zawartość
-humor
Obrazek
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 272
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Wielokrotne przechodzenie gier

Postautor: Kitabake » 13 mar 2017, 09:25

Ja grałem 2 razy w Altania Stories, jak jeszcze było tworzone to grałem w jedną wersję, a później drugą. Ku mojemu zaskoczeniu zostały dodane nowe wątki na samym początku gry. Co skłoniło mnie do powtórzenia tego tytułu? Nie przeszedłem go i był dobry :P. Przy drugiej próbie przejścia wydawało mi się, że doszedłem do końca, bo nie miałem pojęcia gdzie iść (a to było demo). Pomyślałem że to już koniec dema.

Grałem jeszcze w "Gromadę" 2 razy. Raz chciałem być neutralny i pewnym momencie spotkałem Jozina z Bazin, który przyłącza się do drużyny pod pewnym warunkiem. Grając drugi raz chciałem zobaczyć fabułę z perspektywy drugiej frakcji i zdobyć Jozina. Niestety - nie wystarczy być w drugiej frakcji. Aby On dołączył się do drużyny należało być złym. A ja chyba zrobiłem za mało złych rzeczy i się nie klasyfikowałem. W każdym razie mnie zachęca najbardziej do powtórzenia tytułu możliwość wybrania innej klasy + przyłączanie się do alternatywnych frakcji, które pozwalają ujrzeć świat z drugiej perspektywy i zobaczyć inne miejsca. Możliwości, których nie da się odkryć wybierając inna ścieżkę.

Coś takiego jak w "Gothic 2", "Champions of Norrath", "Chrono Trigger", "Chrono Cross", "Final Fantasy I" itd. Każda z tych gier miała jakieś znaczące wybory. Sekret alternatywnej ścieżki - coś ukryte przede mną - to mnie przyciąga (ale tylko gdy gra jest dobra ;p. Bo to taka wisienka na torcie - mnożnik za******* ).
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"

Wróć do „Scena”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość