[VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Yoroiookami »

Edit. I mam Revlis do ciebie pytanie, czy jest możliwe zabicie Kleo w starej ultimie? Jeśli poświęci się sporo czasu na walkę ze zwykłymi potworami w górach zapowiedzi można zarobić w minute okolo 260 zł, gdyby tak pofarmić z parę godzin i wszystko wpakować w hp, pokonane Kleo było by możliwe.
To nawet ja ci mogę odpowiedzieć, że niemożliwe. Sprawdzałem chyba na wszystkie możliwe sposoby. No niestety, taka walka. :lol:

Jak na razie mam dosyć nieprzyjemne przygody, bo bug, ponowne pobieranie, wkurzająca walka z HGS'em. I nie wkurzająca dlatego, bo trudna. Wkurzająca dlatego, bo każdy kolejny boss ma ponad 10,000+ HP i walka ciągnie się przed pół godziny. :I
Może to tylko ja takich walk nie lubię. Z drugiej strony moja wina za uczestniczenie w walkach treningowych.

Dłuższy komentarz wrzucę jak już sobie dłużej pogram. :L
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Kleo »

Revlis pisze:
Kleo pisze:Coś słabawy ten HGS... xD
Deathwing pisze:przeciwnicy mogliby być odrobinę silniejsi
Graliście na poziomie trudnym?
Ta, oczywiście. xD Zdaje się, że oboje jesteśmy miłośnikami trudnych walk. xDD A poziom trudności jest po prostu relatywnie niższy od tego, który był w poprzednich częściach. Choć właściwie nie jestem pewna, jak jest ze zwykłymi przeciwnikami, bo cały czas noszę Pierdzionek. :)
Revlis pisze:A może to wy staliście się tacy dobrzy?
Jeśli o mnie chodzi, to szczerze wątpię... Ciągle nawalam Prostym Combo i Magicznymi Pociskami, a Persa wykorzystuję do rozdawania jedzonka. A jak mi się przypomni, to czasem jakiejś Pięści Żywiołów użyję. I jakoś idzie. :)
Revlis pisze:A co do "repciowych" skarbów, to jest to część zadania związana z kolejnym spotkaniem z
Pancernym Wilkiem.
No to się zesr... Znaczy ten, zdechło. Bo ponoć gdy się gra na save'ach z poprzednich wersji (a ja gram na najpoprzedniejszych z poprzednich xD), to bywają z tym problemy. Ja nie spotkałam Yorosia ani w Archiwum, ani w Twierdzy (co do Ultimy, to szczerze powiem, że już nie pamiętam...). Ale w sumie to nawet dobrze, będzie pretekst do tego, żeby sobie zagrać od nowa. :)
Yoroiookami pisze:
czy jest możliwe zabicie Kleo w starej ultimie?
Sprawdzałem chyba na wszystkie możliwe sposoby.
No dzięki, panowie, ja też was uwielbiam. Równie zabójczo, jak wy mnie. :P
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 304
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Deathwing »

Kleo dobrze podsumowała temat poziomu trudności ;) W poprzednich częściach zdarzało mi się zginąć na łatwym, a teraz poszło dziwnie gładko (ale nie jestem aż tak odważny, żeby przeskakiwać na trudny). Zwykli przeciwnicy też wyraźnie słabsi, zwłaszcza w porównaniu do tych z poprzedniej lokacji. Wiem, że nie powinienem się o to dopominać, bo to już zakrawa o masochizm, ale u bossów brakuje zabójczych umiejek w stylu tego, czym dysponował robot z pociągu. Tak dla podniesienia adrenaliny raz na jakiś czas :)

Co do taktyki, to raczej nie będzie zaskoczeniem jeśli powiem, że mam podobną jak koleżanka, z tym, że u mnie za healera robi glut. Swoją drogą, Pers jest na razie nieco bezużyteczny, przydałoby mu się parę fajnych ataków.

Dzięki za przypomnienie o skarbcu Reptile'a, bo z wrażenia zapomniałem tam zajrzeć. Chociaż okazało się, że równie dobrze mogłem to pominąć ;) Scenki z Yoro są za to sympatyczne i akurat po to warto się wrócić do Ultimy, tym bardziej, że to nie koniec wątku tej postaci.

Sam też zresztą będę musiał się cofnąć, bo ominąłem gdzieś Pierdzionek, a to jedyna Ozdupa, której mi brakuje :c Na pewno go kiedyś widziałem (u któregoś kupca?), ale go olałem, bo nie chciałem sobie aż tak ułatwiać gry. Da radę go jeszcze zdobyć?
turn up the silence
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

Deathwing pisze: Sam też zresztą będę musiał się cofnąć, bo ominąłem gdzieś Pierdzionek, a to jedyna Ozdupa, której mi brakuje :c Na pewno go kiedyś widziałem (u któregoś kupca?), ale go olałem, bo nie chciałem sobie aż tak ułatwiać gry. Da radę go jeszcze zdobyć?
Pierdzionek i Wisiur były u kupca w Starej Ultimie, ale to było przy jednej z poprzednich
wersji gry. Teraz istnieje tylko po jednym egzemplarzu tych tajemniczych przedmiotów:
Spoiler:
Co do poziomu trudności, to nie jestem pewien czy to dobrze że mnie o nim poinformowaliście.
Kolejna kraina może być nie do przejścia. Hehehehehehe...
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Kleo »

Gram od nowa i właśnie usiłuję zdobyć pierwszą gwiazdkę. Ale zamiast Adrapa wyskakuje na mnie Kitabake (opcjonalnie - Kitabake Alter, zależy co mi się tam wylosuje). No i tak wracając jeszcze na chwilkę do kwestii poziomu trudności (znów gram na łatwym i byłabym zobowiązana, gdyby pozostał taki nie tylko z nazwy :P), to na moment, w którym jestem, ten akurat przeciwnik wydaje mi się deko przytrudny do pokonania.

EDIT
Revlis pisze:osobom które mają zamiar przechodzić grę od nowa, radzę się wstrzymać.
Dobra, dobra. Lepszy Yoroś w garści niż Amel na dachu, więc nie ma co czekać dwa miesiące, bo różnie być może. Ja sobie jednak pogram, o ile oczywiście znów coś nie wyskoczy. :)
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

No i świetnie - błąd uniemożliwiający dalszą rozgrywkę (chyba xD). A już się łudziłem, że tym razem takiego nie będzie...
Oczywiście link poprawię (już poprawiony, jak coś), ale osobom które mają zamiar przechodzić grę od nowa, radzę się
wstrzymać. Planuję zrobić wielkiego revampa, który wprowadzi mnóstwo zmian (w swoim czasie, zapewne gdzieś
za dwa miesiące), więc na razie nie bardzo jest sens ponownego przechodzenia.
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Sefiro »

Fajna kraina, szkoda że taka malutka. Nie było za bardzo czego tam zwiedzać.
No i mnie też jakoś łatwo się zrobiło. Bossowie szybciej padali niż w poprzednich krainach.
Nie żeby mi to przeszkadzało... ale nie zginąłem tam ani razu. o_O
Jak zwykle świetny humor i pomysłowe scenki... świeczki, skok z okna itp to było dobre xD

Znalazłem dwa małe bugi:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

Wszystkie błędy wezmę pod uwagę i oczywiście usunę (niski poziom trudności traktuję rzecz jasna jako błąd...).
Do osób, które zdążyły już sprzedać Pierdzionek i Wisiur, przez co nie mogą skompletować zestawu u Viuu, tylko
teraz mają szansę na ich ponowne zdobycie. Po wykonaniu zadania u Necromo w Starej Ultimie, oba
przedmioty wciąż są u niego do kupienia, więc jeśli ktoś ich nie ma, może skorzystać (niech te osoby
podziękują Kleo za jej spostrzegawczość - ja z kolei podziękuję jej za stalowe nerwy...). :-D
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Yoroiookami »

Narzekanko:
Spoiler:
Z rzeczy które mi się podobały...
Motyw z zakutymi łbami był świetny. A moją ulubioną scenką była ucieczka Revlisa z gabineciku. Długo się po tym chichrałem. :lol:
Diablo który wszystko olał i sobie poleciał też był fajny.
Z nowych umiejętności Persa, przydała mi się "Finka". Chociaż miło by było zobaczyć silniejsze/bardziej użyteczne ataki. :>
Każda nowa mapa jest barwna i ma własną atmosferę. A do tego podoba mi się, że czasem można odblokować różnego rodzaju pomieszczenia/miejsca, jak ta komnata za pracownią Viuu.
Przy okazji, fajnie że można połączyć te cztery akcesoria w jakiś artefakt. :>
Nie mogę się doczekać, co wymyślisz przy Gońcu.

Bugowy bug:
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

Mimo iż kraina była krótka, i tak znalazło się mnóstwo błędów. Czy to źle? Ależ skąd - teraz będę miał
przynajmniej pretekst do przetrzymania kolejnej dużej aktualizacji (nie żebym był aż tak leniwy, ale z
takiej szansy szkoda jest nie skorzystać). Postaram się naprawić wszystkie wymienione błędy i wprowadzić
coś, dzięki czemu mam nadzieję skończą się narzekania na zbyt niski lub zbyt wysoki poziom trudności.
Może raz na kilka tygodni wrzucę jakiegoś sc. dla zainteresowanych. Tak więc, na osłodę:
Spoiler:
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

Troszkę się zasiedziałem (a końca nie widać). Mała garść informacji wyjaśniająca to opóźnienie:
1. Nie chce mi się.
2. Zanim zacznę robić cokolwiek związanego z dalszą fabułą gry, muszę wywrócić do góry nogami
wszystko to co zrobiłem do tej pory w kwestii bazy danych przeciwników i umiejętności. Powodem
tego jest większa ilość poziomów trudności, o które upominali się testerzy, a także kilka udogodnień
związanych z ich brakami (np. niektórym nie bardzo przypadł do gustu fakt, że na początku walk
wyświetlają się informacje czy podpowiedzi - teraz będzie to po prostu zależne od poziomu trudności).
Dostępne do tej pory poziomy łatwy i trudny zostaną rozczłonkowane, poszatkowane i dokładnie
zmielone, a z papki która z nich powstanie wyłonią się trzy standardowe poziomy - łatwy, średni oraz trudny.
Każdy będzie posiadał inne zalety (oraz inne wady, hehehe). Prócz tego pozostaje także kwestia upiększenia
niektórych krain (a bo ta za brzydka, a bo ta za krótka...) oraz kilka revampów spotykanych przeciwników.

Nie mam pojęcia kiedy uda mi się zamieścić kolejną część przygód, ale zapewnić mogę, że zbereźnych
sucharów raczej w niej nie zabraknie. No, a na pirma apirlis łapcie:
Powabny Instruktor Narcysta Rozkoszą Omamiający Zmysły.
http://imgur.com/a/6ILxm
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Yoroiookami »

Revlis pisze:...niektórym nie bardzo przypadł do gustu fakt, że na początku walk
wyświetlają się informacje czy podpowiedzi - teraz będzie to po prostu zależne od poziomu trudności..
Wybacz, że ciągle na twoje dziecko narzekam, ale myślę że to pozytywna zmiana. <3 :>
No i ten... trzymam kciuki!

A Lord PInroz mnie zabił. :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: PInroz »

Revlis pisze:Powabny Instruktor Narcysta Rozkoszą Omamiający Zmysły.
Yoroiookami pisze:A Lord PInroz mnie zabił.
Ło :shock: To jest GENIALNE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Mnie to rozłożyło na łopatki, kiedy to zobaczyłem :mrgreen: Szkoda że to tylko żart, bo bardzo bym chciał zobaczyć go w twojej grze :wink: Rada na przyszłość, mój avatar woli ubierać się w czerwony szal :roll: Ale i tak jest dobrze :mrgreen:

PS: A z czystej ciekawości zapytam, dlaczego akurat ja :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: Revlis »

PInroz pisze:Szkoda że to tylko żart, bo bardzo bym chciał zobaczyć go w twojej grze :wink:
I uprzedzam następny komentarz - nicki postaci w grze od kolejnego upka będą
traktowane bardziej jak imiona (dla ujednolicenia) tak więc z PInroza zrobi się Pinroz,
z Szymkim213 zrobi się Szymkim, z Kryzz333 zrobi się Kryzz, i tak dalej.
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime

Post autor: PInroz »

Mocny ze mnie Boss :shock:

Dobrze wiedzieć że to nie jest żart :-D Motywuje mnie to do zagrania :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
ODPOWIEDZ