Goniec RM - komentarze

Jedyny aktywny polski zin poświęcony ściśle tematyce RM.

Moderator: ravenone

Zablokowany
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kleo »

Artykuł wprawdzie widziałam, zanim ukazał się w Gońcu i mogłam o tym Kryzzowi napisać, ale wtedy jakoś mi to umknęło... Rzecz się tyczy pierwszego punktu, czyli kwestii testów. Otóż, panowie (bo z paniami jakoś nie miałam okazji współpracować, niestety) - gdy już uda wam się znaleźć ludzi do testów, to słuchajcie ich uważnie i poważnie traktujcie to, co mają wam do powiedzenia. Bo nie raz i nie dwa na moje uwagi, w tym te mieszczące się w tematyce artykułu, zdarzało mi się słyszeć odpowiedzi w stylu: "na pewno coś źle robisz, tam wszystko było dobrze", "to właśnie tak ma wyglądać i nic nie trzeba zmieniać", "oj tam, przesadzasz, to wcale nie jest takie trudne/długie/nudne" albo moje ulubione "a nie grzebałaś przypadkiem w projekcie?" xDD

Nie wiem, jak inni testerzy, ale ja nie krytykuję, bo lubię (choć lubię, ale jeśli chodzi o testy, to jest to tylko moja dodatkowa, mała przyjemność, a nie sedno sprawy :)), ale dlatego, że uważam, że coś zwyczajnie wymaga zmian. A po cichu przyznam, że mam zgniłą satysfakcję, gdy później na forum gracze mają dokładnie takie same zastrzeżenia, jak te, które ja wcześniej podnosiłam, a twórcy (oczywiście nie wszyscy, bo jednak z większością naprawdę fajnie i owocnie mi się pracowało <3) zbywali je lekceważącymi uwagami. ;)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: PInroz »

Deathwing pisze:Słaba robota PInroza
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Teraz to już ostro krytykują wywiady. Zanim się obejrzę, będę dostawał fale ostrej krytyki, bo tytuł artykułu nie pasuje do treści. Chyba zacznę robić tak jak Kryzz333, będę komuś wysyłał artykuł, wywiad, recenzje by zdecydował czy pasuje ona do opublikowania. :roll: :roll: :roll:

A co do artykułu to jest nawet, nawet, lecz mam trochę niejasne wrażenie że on bardziej porusza temat trudności gier wszelkiego rodzaju, a nie konkretniej do gier makerowych. :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Nie martw się, zawsze krytykowali, ravenone też pisał o wywiadach w Tokei, że były bez sensu. :]

Ale nie postrzegałbym, że to coś złego, bierzesz na klatę i jedziesz dalej, a to z pokazywaniem wcześniej tekstów komuś - to bardzo dobry pomysł.

@Kleo - dokładnie dzięki takim sytuacjom przestałem testować gry spod RM, w szczególności pozdrowienia dla DragonWingsa!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Chyba zacznę robić tak jak Kryzz333, będę komuś wysyłał artykuł, wywiad, recenzje by zdecydował czy pasuje ona do opublikowania
To był pierwszy tekst który pokazałem kiedykolwiek komuś przed publikacją i nie zrobiłem tego aby ktoś za mnie decydował czy tekst się nadaje do publikacji, ale aby polepszyć jego jakość dzięki uwagom paru osób na temat moich argumentów (do których odniosłem się w Zakończeniu) i poprawkom kleo odnośnie form językowych.

Tekst przez cały czas nadawał się do publikacji bo przed jego pisaniem gruntownie się przygotowałem, wybrałem formę, wypisałem zalążki tematów jakie będę poruszał i argumentów do nich. Potem dodatkowo tekst zrewidowałem i jeszcze dwa razy wprowadzałem drobne poprawki, ostatnie już po tym jak wysłałem pierwszy dokument ravenone.


Wydaje mi się że nie potrafisz patrzeć konstruktywnie na krytykę odnośnie twoich tekstów, bo chociaż masz ich już naprawdę dużo, a ja próbuję ci wytłumaczyć to już trzeci raz, nadal wydaje ci się że jesteś jakimś wrogiem publicznym :lol:
mam trochę niejasne wrażenie że on bardziej porusza temat trudności gier wszelkiego rodzaju, a nie konkretniej do gier makerowych. :roll:
Argumenty zrobiłem tak aby poruszały kwestie ogólne, ale aby miały zastosowanie do klasycznych gier z mejkera (i ich właśnie dotyczą się przykłady i wyjaśnienia podawane w podpunktach).
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kryzz333 »

http://goniecrm.pl/analizy/trudnosc2.html

Druga część artykułu o trudności w grach - (EDIT: nieco) nowy format i nowe kwestie. W oczekiwaniu na cz. 3 zapraszam do dyskusji! :wink:
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: PInroz »

Kryzz333 pisze:Druga część artykułu o trudności w grach
Ciekawy artykuł :wink: Kiedy kolejna część :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Amelanduil »

Aż jestem ciekaw, jakie zagadnienie zostanie poruszone po tej trylogii (?) artykułów :P
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Ciekawy artykuł :wink: Kiedy kolejna część :?:
Nie wiem. Pewnie z tydzień-ew. dwa trzeba będzie poczekać.
Aż jestem ciekaw, jakie zagadnienie zostanie poruszone po tej trylogii (?) artykułów :P
Ja się na dłuższy czas na nic nie piszę, chociaż miałbym parę pomysłów :lol: Mam nawet na celowniku aż trzy gry do zrecenzowania, ale raczej przez dłuższy czas nic z tego nie będzie.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: PInroz »

Osoby, które nigdy nie miały do czynienia z dwiema pierwszymi częściami Kejbyl, dzięki Yorosiowi na Gonicu RM pojawiły się świeże linki dzięki którym możecie pobrać Kejbyl 1 i 2

Kejbyl 1 http://www.goniecrm.pl/recenzje/kejbyl.html

Kejbyl 2 http://www.goniecrm.pl/recenzje/kejbyl2.html

A na deser wywiad z Vladem http://www.goniecrm.pl/wywiady/vlad.html
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Yoroiookami »

Bardzo fajny wywiadzik. :>
Gothic to dobry pomysł i podoba mi się, że mimo wszystko Vlad chce się skupić na grach z RPG Makera.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Pojawił się już ostatni odcinek mojej serii o trudności. Tym razem tekstu relatywnie mało, za to są koślawe rysunki.

http://goniecrm.pl/analizy/trudnosc3.html

Mam na oku parę gier do zrecenzowania, ale chyba odpuszczę sobie pisanie i ogrywanie na tydzień najmniej. Być może będzie recenzja In Search of Immortality, o której już wspominałem. Niby tekst jest gotowy od długiego czasu (kilka miesięcy), ale to się nie nadaje do publikacji. Chyba przejdę grę 4-ty raz i napiszę reckę od nowa.

EDIT: Wgl. to mój szósty tekst do Gońca (oprócz dwóch wywiadów w których się pojawiłem). Jeszcze 3 i wskoczę na Gońcową toplistę. Wgl. PInroz - 28 artykułów. Kiedy ty to wszystko napisałeś człowieku? :lol:
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Amelanduil »

Chyba troszkę pomieszane pojęcia. W przypadku punktu drugiego chodziło ci raczej o strategię dominującą.

O skokach poziomu trudności (difficulty spike) mogłeś powiedzieć coś więcej, bo są tylko wspomniane, i lepiej przedstawić to na grafie.

Swoją drogą te grafy mogłeś zrobić w jakimś ekselu czy czymś, a nie tak odręcznie w paincie, tandetnie wyglądają. Ale poza tym, solidna robota. Szanuję :P

Jeśli ktoś po trzech artykułach o poziomach trudności dalej czuje niedosyt, odsyłam tutaj do dalszego czytania.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Kryzz333 »

Hmm... Wydaje mi się że jednak strategie optymalne pasuje bardziej jako ogólny termin. Strategie dominujące w artykule określam jako OP.

Skoki trudności chyba rzeczywiście mogłyby dostać więcej tekstu, ale myślę że takie przypadkowe momenty ze zbyt dużą trudnością można po prostu wykrywać (znowu odsyłam do 1. części artykułu).

Korzystałem z TV Tropes między innymi w przygotowaniach do pisania artykułu, chociaż zawiera głównie tylko ciekawe przykłady :lol:
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: Preki »

Kryzz333 pisze:Korzystałem z TV Tropes między innymi w przygotowaniach do pisania artykułu, chociaż zawiera głównie tylko ciekawe przykłady :lol:
To pewnie dlatego tyle czasu to zajęło :mrgreen: TV Tropes will ruin your life!
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Goniec RM - komentarze

Post autor: PInroz »

Z okazji Prima Aprilis zapraszam was do recenzji Kejbyl IV http://www.goniecrm.pl/recenzje/kejbyl4.html :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Zablokowany