[VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

[VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Post autor: Gotrym »

Witam, dzisiaj chciałbym wam pokazać nowy projekt, który już posiada jeden odcinek.

PEŁNA WERSJA

Program: RPG MAKER VX Ace
Odcinek: 1
Twórca: Games Gal
Czas gry: 10 min (ale to tylko pierwszy odcinek reszta ma mieć około 20 min)


Jeden Odcinek?

Tak gra NIEPAMIĘĆ to gra/serial. Polega na tym, że będę publikować odcinki, które stworzą sezon.

Fabuła:

Wcielamy sie w... właśnie w kogo? W mężczyznę, ktory nie pamięta kim jest i gdzie jest. Idzie za śladami jakieś bestii i dochodzi do domu, gdzie... A to tajemnica :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Linki do ściągnięcia:
1.http://chomikuj.pl/dogier-1999/NIEPAMI*c4*98*c4*86
2.http://www.mediafire.com/file/n28s7wifn ... C4%99p.exe

Proszę o wasze opinie, miłego dnia życzy Games Gal
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2017, 08:35 przez Gotrym, łącznie zmieniany 3 razy.
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
Awatar użytkownika
Sefiro

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo); Konrad Championship I (miejsce 2)
Posty: 93
Rejestracja: 20 wrz 2014, 14:22
Kontakt:

Re: [VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Post autor: Sefiro »

Zapomniałeś ustawić start drużyny.

Obrazek
Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: [VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Post autor: Gotrym »

Już zaraz to zmienię

Już można grać. Można pobrać grę z tych samych linków napisanych w poście.
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
Awatar użytkownika
Midras z Aragonii
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2017, 18:40
Kontakt:

Re: [VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Post autor: Midras z Aragonii »

Widzę, że moda na seriale przeniknęła również tutaj.
- Tak jest Torte*! - odpowiedzieli na rozkaz swego pana. Ułożyli się w mostki jeden za drugim. Wypieli penisy i zaczęli z nich strzelać laserami. Na Ugberkowokotomoronikatozokowczykach nie robiło to większego jednak wyraźnie ich zatrzymało.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Post autor: Kleo »

Pomysł na grę nawet mi się podoba, ale wykonanie już jakby trochę mniej. Pomijając kwestię nieszczególnie pięknych mapek i błędów w dialogach, to sama rozgrywka jest przemyślana... No, co najwyżej średnio. W zasadzie jedynym dobrym wyjściem jest zbierać wszystko, co się nawinie, bo jeśli się tego nie robi, to można się po prostu zaciąć... Albo w najlepszym wypadku zginąć. Czyli tak naprawdę te "wybory" (sprowadzające się głównie do dylematu "wziąć przedmiot czy go nie wziąć") wcale nie zmieniają fabuły, tylko ją w mniej lub bardziej zamierzony sposób kończą. No a jak się jakiś przedmiot ominie, to potem bohater i tak mówi, że mógł go zabrać, bo teraz by mu się przydał. A przecież skoro go ominął, to chyba go nie widział? Poza tym zużyte przedmioty nie znikają z ekwipunku, ale drugi raz nie da się ich użyć.
O fabule na razie nie da się zbyt dużo powiedzieć, ale kto wie - może i okaże się ciekawa? :)
Awatar użytkownika
Danceloth
Posty: 15
Rejestracja: 02 maja 2015, 15:18

Re: [VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Post autor: Danceloth »

Pomysł fajny, ale jak zamierzasz rozwiązać dodawanie następnych odcinków? Będziesz co jakiś czas dodawał do aktualnej wersji gry coś nowego czy każdy odcinek to będzie osobny projekt?

/edit
Ukończyłem całą, ale w twojej grze jest jeden mały problem; Game Overy. Jest dość sporo okazji do przegrania, a zapisywać się nie da, tak więc jeśli przegrasz - to musisz zaczynać wszystko od początku, co jest bardzo denerwujące.
Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: [VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Post autor: Gotrym »

Tak planuje nowy odcinek, który będzie o wiele (mam taką nadzieje) lepszy pod względem większych wyborów.
Co do tych denerwujących sava (chodzi o ich brak) to taki był zamysł tej gry, żeby gracz już po jakimś zginięciu pomyślał sobie, kurde musze od teraz wszystko zbierać , uważać na moje wybory i sprawdzać kilka razy czy drzwi są zamknięte (zabarykadowane).

"No a jak się jakiś przedmiot ominie, to potem bohater i tak mówi, że mógł go zabrać, bo teraz by mu się przydał. A przecież skoro go ominął, to chyba go nie widział?"
łopata leżał obok niego więc mógł ją zobaczyć i zwraca uwagę, że następnym razem (następnej rozgrywce) warto ją zabrać.
Co do nie znikania przedmiotów. Nie które przedmioty znikają w sytuacjach oczywistych np. walenie łopatą w drzwi, jest duża szansa w prawdziwym życiu, że łopata się zniszczy. A podważenie monetą okna to już mniej i to o wiele.

Co do braku używania przedmiotów i ekwipunku.
Ekwipunek jest tylko po to abyś zobaczył co masz w plecaku, nie można używać tam przedmiotów. Przedmiotów można używać na rzeczach, potworach (prostych). Oczywiście będzie więcej przedmiotów i więcej wyborów co do użycia ich.


Jak pojawi się kolejny odcinek to na pewno tutaj w tym temacie go umieszczę.

Jeśli macie jakieś pomysł co do jakiegoś odcinka lub ktoś ma ochotę do zrobienia jakieś postaci to proszę pisać chętnie poczytam i wcielę do gry.

Edit:
co do dodawaniu nowych odcinków myślałem, że będę robił w tym jednym projekcie np: drugi odcinek będzie razem w pierwszym. Jeśli ktoś przeszedł pierwszy odcinek to skopiuje sobie save i wklej do nowej gry i mam nadzieje, że będzie tak działać. Opisze to lepiej przy poście drugiego odcinka.

Cześć
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
Awatar użytkownika
Midras z Aragonii
Posty: 4
Rejestracja: 01 kwie 2017, 18:40
Kontakt:

Re: [VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Post autor: Midras z Aragonii »

Gra jest całkiem niezła. Fabuła zaciekawia, a muzyka dodaje klimatu i podnosi ciśnienie. Podczas grania czuć też osamotnienie i bezsilność bohatera, co jest bardzo na plus. Minusem są dosyć słabe mapy i brak możliwości zapisu. Ogólnie ten odcinek prezentuje się dobrze i warto poczekać na następne. No to powodzenia.
- Tak jest Torte*! - odpowiedzieli na rozkaz swego pana. Ułożyli się w mostki jeden za drugim. Wypieli penisy i zaczęli z nich strzelać laserami. Na Ugberkowokotomoronikatozokowczykach nie robiło to większego jednak wyraźnie ich zatrzymało.
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Post autor: HGS »

Popieram wypowiedź Kleo. Wszystko ładnie wygląda na papierze, ale w praktyce wypada słabo w ogólnym założeniu. Mam wrażenie jakby ktoś usiadł, rzucił pomysłem z dupy na grę i zrobił. Fabuła może i w jakis sposób spoko. Tego się nie czepiam, bo są różne gry i każdego ciekawi co innego, ale mapy, grafika i to jak ogólnie się to prezentuje jest słabe. Ta historia zasługuje na więcej.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Danceloth
Posty: 15
Rejestracja: 02 maja 2015, 15:18

Re: [VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Post autor: Danceloth »

Jak tam idzie postęp nad następnym odcinkiem?
Awatar użytkownika
INRE

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 3); Golden Forki Special III - Dema (zwycięstwo)
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:55

Re: [VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Post autor: INRE »

Jak dla mnie to jest tu wszystko do poprawienia. Gra jest niedopracowana, wygląda jakby była to jakaś wczesna wersja testowa. Pomysł jest fajny, klimat jakiś jest, tylko co z tego jak rozgrywka jest nieprzemyślana, albo przemyślana i zupełnie źle zaimplementowana. To jest chore żebym musiał od nowa całą grę zaczynać tylko dlatego, że zapomnę podnieść jakiś przedmiot albo dlatego, że nie chcę go podnieść. Lubię gry trudne - nie lubię gier niesprawiedliwych. Dla mnie ta gra jest niesprawiedliwa. Dlaczego mam zaczynać od nowa przechodząc kolejny raz to samo? Irytujące.
Co do tych denerwujących sava (chodzi o ich brak) to taki był zamysł tej gry, żeby gracz już po jakimś zginięciu pomyślał sobie, kurde musze od teraz wszystko zbierać , uważać na moje wybory i sprawdzać kilka razy czy drzwi są zamknięte (zabarykadowane).
Ten argument jakoś do mnie nie trafia. Przynajmniej w przypadku takiego wykonania jak mamy w grze obecnie. Jeśli karzesz gracza gameoverem za zapomnienie o czymś albo za to, że nie chciał czegoś zrobić to daj jakieś miejsce w którym będzie można zapisać ( niech to nawet będzie ograniczone ilościowo, albo wymagające jakiejś zapłaty ze strony gracza, nie wiem cokolwiek wymyśl). Innym rozwiązaniem jakie możesz zastosować to zupełny brak gameoverów, jak gracz o czymś zapomni, lub zrobi coś nie po Twojej myśli, ukaraj go w inny sposób - innym rozwojem fabuły, "tym złym" zakończeniem czy coś takiego. Zanim będziesz wydawał kolejne odcinki lepiej, żebyś popracował nad tym co już masz tutaj. Zrób jakąś ulepszoną wersję i weź pod uwagę rady innych. Do poprawy jest też mapping i kilka błędów w dialogach.
Czekam na poprawioną wersję, z bardziej przemyślaną rozgrywką (miejscami zapisu albo brakiem gameoverów + jakieś zagadki, więcej interakcji itd.) i ładniejszym mappingiem. No i czekam na te wybory i konsekwencje, które zapowiadałeś.

Życzę powodzenia, może wyjść z tego bardzo fajna gierka.
Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: [VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Post autor: Gotrym »

Witam, chciałbym odpisać na wasze komentarze i pomysły.

Jak idą pracę na nowym odcinku?

Mam kilka problemów z przejściem z pierwszego odcinka na drugi. Mój pomysł nie wypalił. Musze wymyślić coś nowego jakiś inny pomysł. Drugi odcinek jest prawie gotowy, no ale ja wyżej pisałem ten problem mnie blokuje.

Co do poprawy pierwszego odcinka:

Na pewno muszę poprawić mapy. Dodam nowy przedmiot jakim jest zwój zapisu, mam nadzieje, że to rozwiązanie będzie najlepsze, co do rozwiązanie tego denerwującego was problemu z brakiem zapisu.

Spróbuję teraz poprawić pierwszy odcinek a po tym zajmę się wykończeniem drugiego odcinka.
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: [VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Post autor: Gotrym »

Nowa wersja 1 odcinka.

Wreszcie skończyłem pierwszy odcinek, poprawiłem mapy, dodałem kilka ulepszeń, na wasze prośby zrobiłem kapliczki zapisu i nowa rzecz... tą nową rzeczą są osiągnięcia.

Mam nadzieje, że te ulepszenia poprawia jakość grania.

Oto linki do poprania:

1. http://www.mediafire.com/file/8d88le1wr ... ja+1.1.exe
2. https://chomikuj.pl/dogier-1999

Czekam na wasze opinie.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2017, 16:01 przez Gotrym, łącznie zmieniany 1 raz.
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
Awatar użytkownika
Danceloth
Posty: 15
Rejestracja: 02 maja 2015, 15:18

Re: [VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Post autor: Danceloth »

Przeszedłem, fajnie że poprawiłeś mapy i dodałeś zapis, ale w grze jest błąd. Gracz pojawia się w lokacji 4a, i trzeba własnoręcznie przestawiać spawn w RPG Makerze.
Awatar użytkownika
Gotrym
Posty: 174
Rejestracja: 31 paź 2016, 08:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ
Kontakt:

Re: [VX] NIEPAMIĘĆ gra/serial

Post autor: Gotrym »

Danceloth pisze:Przeszedłem, fajnie że poprawiłeś mapy i dodałeś zapis, ale w grze jest błąd. Gracz pojawia się w lokacji 4a, i trzeba własnoręcznie przestawiać spawn w RPG Makerze.

Już naprawiłem ten błąd, zawsze zapominam przestawić spawn po testowaniu.

Linki do pobrania:

1. http://www.mediafire.com/file/8d88le1wr ... ja+1.1.exe
2. https://chomikuj.pl/dogier-1999
BLOG: gamesgalpl.blogspot.com/
ITCH.IO https://gamesgal.itch.io/

Gry zrobione:
Legenda Pathory (14.02.2018) ~6/10
Legenda Pathory "Magowie" (26.12.2018) - 8,5\10
ODPOWIEDZ