RPG Maker Polska (kanał YT)

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Awatar użytkownika
EnterVPL
Kontakt:

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Postautor: EnterVPL » 29 kwie 2017, 16:25

Stachu_Legionista69 pisze:Szczerze to nie mam pojęcia jak duże to powinno być, więc pobrałem banner z losowego kanału i skopiowałem wymiary.

Powinno być QHD (2560×1440), ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby dodać dużo większe tło, a to co zrobiłeś zostało w centrum takiej grafiki :-)

@EDIT
Tak to będzie wyglądało: https://zapodaj.net/images/becde2df12766.png
@EDIT 2
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 19:21 przez EnterVPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje projekty:
Najnowszy utwór na kanale: (Synthesia) Gothic 1 - Old Camp
Awatar użytkownika
EnterVPL
Kontakt:

Postautor: EnterVPL » 29 kwie 2017, 22:49

Ok. Zbierając ostatnie informacje do kupy:
Oficjalny YT to: https://www.youtube.com/channel/UC5Vrzt ... AMFMV0nHYQ

Wymagania do filmów:
Min rozdzielczość: 720p (1280x720 - czarne paski po bokach)
Min FPS: 30
Min bitrate: patrzeć na zakładkę "szybkość transmisji bitów" https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=pl ale jeśli to możliwe to polecam dać większy.
Póki co nagrywamy gameplay'e bez komentarza głosowego, kamerek i innych cudawiadek. Na filmie ma być gra.
Długość filmu: ~10 min (można się kopnąć o kilka sekund czy jedną minutę, ale staramy się, żeby to było równe 10 min)
Prosiłbym też napisać, kto co chciałby nagrywać. W sensie kto co zaklepuje, żeby 2 osoby przypadkiem nie nagrały tego samego materiału.
Moje projekty:
Awatar użytkownika
Adrapnikram

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo)
Kontakt:

Postautor: Adrapnikram » 30 kwie 2017, 21:35

Hm, skoro już pierwsze filmiki wpadły:
https://youtu.be/j9KvndsTCG8
I zacznie się podsyłanie następnych, to od razu chciałbym zaznaczyć, że mam zamiar nagrać w wolnym czasie:
-Opowieści z Edorii
-The Witcher 2012
-Krew Zdrajcy
Zapraszam na stronę o moich grach i pixelarcie :-D

Obrazek
Awatar użytkownika
EnterVPL
Kontakt:

Postautor: EnterVPL » 30 kwie 2017, 23:20

Dobrze.
Żeby nie było szukania tego co i jak, to w pierwszym poście zrobiłem "Aktualne wymagania" - rzuca się w oczy.
Moje projekty:
Awatar użytkownika
Kitabake
Kontakt:

Re: RPG Maker Polska

Postautor: Kitabake » 01 maja 2017, 11:19

Wysyłam Gromadę. Mam nadzieje, że nic nie popieprzyłem.
Zaklepuje:
-Omnis Archium

EDIT: Może do tego kanału youtube dodatkowo dać google arkusz z dostępem dla wrzucających, by mogli zaklepywać tytuły na bieżąco. Na forum trzeba czytać każdy post, a tak to byłaby 1 tabelka 8)
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
EnterVPL
Kontakt:

Postautor: EnterVPL » 01 maja 2017, 11:53

Ok. Rozpocząłem pracę nad tym arkuszem :)
@EDIT - plik gotowy
Moje projekty:
Awatar użytkownika
Kitabake
Kontakt:

Postautor: Kitabake » 01 maja 2017, 15:02

Nagrałem też "Omnis Archium". Może nie jest to top tier gra na rm ale jak zabraknie wam filmików, to możecie wrzucić ^^. Nagrałem, bo mi się podobała :D >> już wrzuciłem na dysk google.
Zobaczymy jak jakoś tych 2 filmików i czy powinienem dalej nagrywać ^^
Moje projekty:
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
EnterVPL
Kontakt:

Re: RPG Maker Polska (kanał YT)

Postautor: EnterVPL » 02 maja 2017, 15:43

Kanał póki co działa sprawnie i mamy już pierwsze publiczne filmy!

W kolejce do publikacji czekają również inne produkcje m.in. Przygody Szkielecika nagrane przez Dragona Kamillo.
Filmy na kanale będą pojawiały się max raz dziennie.
Też widzę, że na FB (https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=297600140675117&id=291512474617217) znajdują się informacje nt. publikacji tych filmów.

Z mojej strony czekam na kolejne filmy do przesyłu. Miłego dnia ;-)
Moje projekty:
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special (zwycięstwo)

Postautor: Kleo » 02 maja 2017, 17:52

Pooglądałam sobie filmiki na kanale i muszę przyznać, że całkiem dobrze się na nie patrzy, choć obawiałam się, że bez komentarza może to być trochę nudnawe. Ale, o dziwo, wcale nie jest. Mam tylko jedno zastrzeżenie, czy może raczej propozycję. Bo o ile filmiki z Komnaty i Gromady są dość ciekawe, bo właściwie od początku toczy się gra, to już w przypadku Perfect World w ciągu tych dziesięciu minut nie udało się nawet przejść samouczka. No i teraz propozycja - czy nie dałoby się pograć nieco dłużej, a potem zmontować jakieś ciekawsze kawałki? Tak żeby było trochę walk, trochę dialogów, no i trochę zwiedzania (a w PW jest co zwiedzać :)). Tak, wiem, że to większa robota, ale jeśli filmiki mają promować gry, to w tym akurat przypadku bardzo by się przydało pokazać odrobinkę więcej. :)

Ktoś wie, czemu w TVGRY twierdzą, że sceny już właściwie nie ma...? ;(
Awatar użytkownika
EnterVPL
Kontakt:

Postautor: EnterVPL » 02 maja 2017, 17:57

TV Gry zapomniał o tsukuru...
Jestem jak najbardziej za twoją propozycją Kleo, tylko nie chcę tego wklepywać jako coś co musi być, bo wiem, że nie każdy miałby na to czas. Ten kto umie, chce i potrafi to daję wolną rękę. :-)
Moje projekty:
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 02 maja 2017, 18:23

Potwierdzam, jak ktoś da radę i będzie miał czas żeby zrobić montaż - to na pewno efekt będzie tylko in plus.

Kleo pisze:Ktoś wie, czemu w TVGRY twierdzą, że sceny już właściwie nie ma...? ;(

Bo Pan Mateusz, który jest tam nowy, najwyraźniej uznał, że jak jego już nie ma, rmxp.pl już "nie ma", to nic nie ma.
Takie tam, ale ogólnie film jest bardzo pozytywny. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Gedharm

Postautor: Gedharm » 02 maja 2017, 18:34

W gruncie rzeczy macie rację, ale nie mam nawet jakiegoś sensownego programu do montowania. Na przyszłość po prostu będę wybierał gry, które tego nie wymagają :\

A PW zawsze można nagrać lepiej, jak już ogarnę program (zresztą zawsze może też zrobić to ktoś inny) albo po prostu rozpocząć nagranie po samouczku. Something to consider :P
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Kitabake
Kontakt:

Postautor: Kitabake » 02 maja 2017, 18:49

Można by zaczynać nagranie od save. W taki sposób pokazałoby się ekran startowy i nieedytowane przejście do gry. Taki sam gameplay bez cięć, ale można by było ominąć start ;-)
Moje projekty:
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)

Postautor: Dragon Kamillo » 02 maja 2017, 18:55

Co do montowania, można się bawić, w przypadku Idealnego Świata może to pomóc, w innych grach nie jest to aż tak potrzebne. Dalej, przymierzam się właśnie do nagrania ToE i myślę że po prostu pominę intro, szkoda że jest takie długie - bo ogólnie to chyba najlepsze intro jakie istnieje w polskiej grze z RM, a i nie wiem czy w ogóle...

Granie od save - nawet o tym pomyślałem, ale w końcu stwierdziłem że to by za bardzo rozwalało, i nie pokazywało by początku gry (choćby tych 2 minut), a przełączanie się np pomiędzy 5 zapisami nie wyglądało by dobrze - już lepiej wyciąć te fragmenty...

Po za tym nagrywając filmy z TA które nie mają zrzutów można przy okazji walnąć te 4 zrzuty np podczas pierwszego ogrywania. Uzupełni się przy okazji bazę na TA.

Debilny pomysł, jeśli chcesz uniknąć zidiocenia nie czytaj tego co niżej, ostrzegałem.
Filmy zawsze można skleić w RM, jeśli nagracie np 5 filmów, ale takich czystych z samą grą, to można je posklejać w RM tak, że zrobić sobie grę dać efent na autostart w którym po kolei puści się te filmy, ładne przejścia można zrobić wyświetlając ostatnie i pierwsze klatki jako obrazki i walnąć ładne przejścia - potem po prostu uruchomić taką grę i nagrać ją tak samo jak materiały źródłowe.
Koniec debilnego pomysłu - dalej można czytać w miarę spokojnie...

Co do tvgry - błędy mnie nie dziwią, mają ich kupe w wielu filmach. Ogólnie źle się przez to ogląda. Po za tym to kanał nastawiony bardziej na nowe gry, w które i tak nie gram, więc mija się on w większości z moimi zainteresowaniami. No i trochę gwiazdorzą tam...
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Preki » 02 maja 2017, 22:09

Istotnie Dragon, ten pomysł jest tak durny... że nie wiem o co chodzi. Montować RPG Makerem... FILMY? Chłopakom z czata wyparowały mózgi, może masz co innego na myśli tylko nie wiesz jak to opisać.

Dragon Kamillo pisze:efent

Jak tak dalej będziesz pisał to na dom spadnie ci wielkie, czerwone "f" xD albo lepiej - NIEBIESKIE XD, jak pewien portal

Jeszcze chciałbym odnieść się do pewnej rzeczy - mianowicie kontroli jakości. Tak, kontrola jakości proszę Was, żeby nie było pokazywania wszystkiego jak leci, czy też, co gorsze, robienia gier celowo pod filmiki, żeby zapewnić sobie natychmiastową "sławę".
Obrazek
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein

Wróć do „Pozostałe”