RPG Maker Polska (kanał YT)

Strony autorskie, inne inicjatywy internetowe poświęcone RM.
Usunięty

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Usunięty »

Stachu_Legionista69 pisze:Szczerze to nie mam pojęcia jak duże to powinno być, więc pobrałem banner z losowego kanału i skopiowałem wymiary.
Powinno być QHD (2560×1440), ale nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby dodać dużo większe tło, a to co zrobiłeś zostało w centrum takiej grafiki :-)

@EDIT
Tak to będzie wyglądało: https://zapodaj.net/images/becde2df12766.png
@EDIT 2
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 02 maja 2017, 19:21 przez Usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.
Usunięty

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Usunięty »

Ok. Zbierając ostatnie informacje do kupy:
Oficjalny YT to: https://www.youtube.com/channel/UC5Vrzt ... AMFMV0nHYQ

Wymagania do filmów:
Min rozdzielczość: 720p (1280x720 - czarne paski po bokach)
Min FPS: 30
Min bitrate: patrzeć na zakładkę "szybkość transmisji bitów" https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=pl ale jeśli to możliwe to polecam dać większy.
Póki co nagrywamy gameplay'e bez komentarza głosowego, kamerek i innych cudawiadek. Na filmie ma być gra.
Długość filmu: ~10 min (można się kopnąć o kilka sekund czy jedną minutę, ale staramy się, żeby to było równe 10 min)
Prosiłbym też napisać, kto co chciałby nagrywać. W sensie kto co zaklepuje, żeby 2 osoby przypadkiem nie nagrały tego samego materiału.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Adrap »

Hm, skoro już pierwsze filmiki wpadły:
https://youtu.be/j9KvndsTCG8
I zacznie się podsyłanie następnych, to od razu chciałbym zaznaczyć, że mam zamiar nagrać w wolnym czasie:
-Opowieści z Edorii
-The Witcher 2012
-Krew Zdrajcy
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Usunięty

Re: Gospoda na YT - ustalanie

Post autor: Usunięty »

Dobrze.
Żeby nie było szukania tego co i jak, to w pierwszym poście zrobiłem "Aktualne wymagania" - rzuca się w oczy.
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: RPG Maker Polska

Post autor: Kitabake »

Wysyłam Gromadę. Mam nadzieje, że nic nie popieprzyłem.
Zaklepuje:
-Omnis Archium

EDIT: Może do tego kanału youtube dodatkowo dać google arkusz z dostępem dla wrzucających, by mogli zaklepywać tytuły na bieżąco. Na forum trzeba czytać każdy post, a tak to byłaby 1 tabelka 8)
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Usunięty

Re: RPG Maker Polska

Post autor: Usunięty »

Ok. Rozpocząłem pracę nad tym arkuszem :)
@EDIT - plik gotowy
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: RPG Maker Polska

Post autor: Kitabake »

Nagrałem też "Omnis Archium". Może nie jest to top tier gra na rm ale jak zabraknie wam filmików, to możecie wrzucić ^^. Nagrałem, bo mi się podobała :D >> już wrzuciłem na dysk google.
Zobaczymy jak jakoś tych 2 filmików i czy powinienem dalej nagrywać ^^
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Usunięty

Re: RPG Maker Polska (kanał YT)

Post autor: Usunięty »

Kanał póki co działa sprawnie i mamy już pierwsze publiczne filmy!
W kolejce do publikacji czekają również inne produkcje m.in. Przygody Szkielecika nagrane przez Dragona Kamillo.
Filmy na kanale będą pojawiały się max raz dziennie.
Też widzę, że na FB (https://www.facebook.com/permalink.php? ... 2474617217) znajdują się informacje nt. publikacji tych filmów.

Z mojej strony czekam na kolejne filmy do przesyłu. Miłego dnia ;-)
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: RPG Maker Polska (kanał YT)

Post autor: Kleo »

Pooglądałam sobie filmiki na kanale i muszę przyznać, że całkiem dobrze się na nie patrzy, choć obawiałam się, że bez komentarza może to być trochę nudnawe. Ale, o dziwo, wcale nie jest. Mam tylko jedno zastrzeżenie, czy może raczej propozycję. Bo o ile filmiki z Komnaty i Gromady są dość ciekawe, bo właściwie od początku toczy się gra, to już w przypadku Perfect World w ciągu tych dziesięciu minut nie udało się nawet przejść samouczka. No i teraz propozycja - czy nie dałoby się pograć nieco dłużej, a potem zmontować jakieś ciekawsze kawałki? Tak żeby było trochę walk, trochę dialogów, no i trochę zwiedzania (a w PW jest co zwiedzać :)). Tak, wiem, że to większa robota, ale jeśli filmiki mają promować gry, to w tym akurat przypadku bardzo by się przydało pokazać odrobinkę więcej. :)

Ktoś wie, czemu w TVGRY twierdzą, że sceny już właściwie nie ma...? ;(
Usunięty

Re: RPG Maker Polska (kanał YT)

Post autor: Usunięty »

TV Gry zapomniał o tsukuru...
Jestem jak najbardziej za twoją propozycją Kleo, tylko nie chcę tego wklepywać jako coś co musi być, bo wiem, że nie każdy miałby na to czas. Ten kto umie, chce i potrafi to daję wolną rękę. :-)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPG Maker Polska (kanał YT)

Post autor: Jazzwhisky »

Potwierdzam, jak ktoś da radę i będzie miał czas żeby zrobić montaż - to na pewno efekt będzie tylko in plus.
Kleo pisze:Ktoś wie, czemu w TVGRY twierdzą, że sceny już właściwie nie ma...? ;(
Bo Pan Mateusz, który jest tam nowy, najwyraźniej uznał, że jak jego już nie ma, rmxp.pl już "nie ma", to nic nie ma.
Takie tam, ale ogólnie film jest bardzo pozytywny. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 957
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: RPG Maker Polska (kanał YT)

Post autor: Powczan »

W gruncie rzeczy macie rację, ale nie mam nawet jakiegoś sensownego programu do montowania. Na przyszłość po prostu będę wybierał gry, które tego nie wymagają :\

A PW zawsze można nagrać lepiej, jak już ogarnę program (zresztą zawsze może też zrobić to ktoś inny) albo po prostu rozpocząć nagranie po samouczku. Something to consider :P
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: RPG Maker Polska (kanał YT)

Post autor: Kitabake »

Można by zaczynać nagranie od save. W taki sposób pokazałoby się ekran startowy i nieedytowane przejście do gry. Taki sam gameplay bez cięć, ale można by było ominąć start ;-)
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker Polska (kanał YT)

Post autor: Dragon Kamillo »

Co do montowania, można się bawić, w przypadku Idealnego Świata może to pomóc, w innych grach nie jest to aż tak potrzebne. Dalej, przymierzam się właśnie do nagrania ToE i myślę że po prostu pominę intro, szkoda że jest takie długie - bo ogólnie to chyba najlepsze intro jakie istnieje w polskiej grze z RM, a i nie wiem czy w ogóle...

Granie od save - nawet o tym pomyślałem, ale w końcu stwierdziłem że to by za bardzo rozwalało, i nie pokazywało by początku gry (choćby tych 2 minut), a przełączanie się np pomiędzy 5 zapisami nie wyglądało by dobrze - już lepiej wyciąć te fragmenty...

Po za tym nagrywając filmy z TA które nie mają zrzutów można przy okazji walnąć te 4 zrzuty np podczas pierwszego ogrywania. Uzupełni się przy okazji bazę na TA.

Debilny pomysł, jeśli chcesz uniknąć zidiocenia nie czytaj tego co niżej, ostrzegałem.
Filmy zawsze można skleić w RM, jeśli nagracie np 5 filmów, ale takich czystych z samą grą, to można je posklejać w RM tak, że zrobić sobie grę dać efent na autostart w którym po kolei puści się te filmy, ładne przejścia można zrobić wyświetlając ostatnie i pierwsze klatki jako obrazki i walnąć ładne przejścia - potem po prostu uruchomić taką grę i nagrać ją tak samo jak materiały źródłowe.
Koniec debilnego pomysłu - dalej można czytać w miarę spokojnie...

Co do tvgry - błędy mnie nie dziwią, mają ich kupe w wielu filmach. Ogólnie źle się przez to ogląda. Po za tym to kanał nastawiony bardziej na nowe gry, w które i tak nie gram, więc mija się on w większości z moimi zainteresowaniami. No i trochę gwiazdorzą tam...
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: RPG Maker Polska (kanał YT)

Post autor: Preki »

Istotnie Dragon, ten pomysł jest tak durny... że nie wiem o co chodzi. Montować RPG Makerem... FILMY? Chłopakom z czata wyparowały mózgi, może masz co innego na myśli tylko nie wiesz jak to opisać.
Dragon Kamillo pisze:efent
Jak tak dalej będziesz pisał to na dom spadnie ci wielkie, czerwone "f" xD albo lepiej - NIEBIESKIE XD, jak pewien portal


Jeszcze chciałbym odnieść się do pewnej rzeczy - mianowicie kontroli jakości. Tak, kontrola jakości proszę Was, żeby nie było pokazywania wszystkiego jak leci, czy też, co gorsze, robienia gier celowo pod filmiki, żeby zapewnić sobie natychmiastową "sławę".
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
ODPOWIEDZ