23 sekundy [XP]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

23 sekundy [XP]

Post autor: Adrap »

Obrazek
Fabuła
Te wakacje dla Patryka zapowiadały się jak każde inne. Może z tą różnicą, że wynajął dla swojej rodziny domek w górach. Wszystko szło zgodnie z jego planem, do czasu gdy zapadł w sen. Co może takiego niezwykłego stać się w śnie zapytacie. W końcu śnimy tylko... 23 sekundy.

Sprawy techniczne
23 sekundy to gra z nieco specyficznym klimatem przedstawiająca niecodzienną historię pewnej rodziny. Podejmuje również tematykę choroby i walki z nią. Gra jest złożona z 7 etapów, których przejście powinno zająć lekko ponad pół godziny. W grze nie będzie można umrzeć, czy przegrać, ale czekają na nas minigry, czy zagadki sprawdzające naszą spostrzegawczość czy inteligencję. Gra posiada 3 zakończenia, zależne od otrzymanego wyniku.

Kilka słów
Gra miała być w zamierzeniu krótkim projektem stworzonym w tydzień. O ile projekt jest krótki i prosty, to data wydania się mocno przesunęła. Ale jest, i to się liczy. Póki co, trzymajcie się i miłego RMowania życzę.

Pobierz:
http://www.mediafire.com/file/d41e4mcdx ... y_1.02.rar

Kilka szumskrinów

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 cze 2017, 12:41 przez Adrap, łącznie zmieniany 3 razy.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: 23 sekundy [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

Ależ się zapowiada inny, jak na polskie tytuły, klimat. Prawdopodobnie przejdę sobie z biegu. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: 23 sekundy [XP]

Post autor: HGS »

Ładnie to wszystko wygląda. Chętnie zerknę na tę gierkę. Zwłaszcza, że przejście jej nie zajmie pewnie zbyt długo :)
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: 23 sekundy [XP]

Post autor: Yoroiookami »

Kocham gry tego typu i nie mogę się doczekać. :>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Zodiac
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:39

Re: 23 sekundy [XP]

Post autor: Zodiac »

Pomysł interesujący, ciekawe jak z realizacją. Z chęcią zagram jak tylko wyjdzie :D
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: 23 sekundy [XP]

Post autor: GameBoy »

Też uważam, że wygląda to intrygująco. W sumie rzadko gram w makerówki, ale tę sprawdzę na pewno. xd
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: 23 sekundy [XP]

Post autor: Adrap »

I po testach! Gra ukończona
Dzięki Dr. Man, Grentos i Kryzz!
Gra dużo zyskała od tamtego czasu. Nie tylko w kwestii bugów. Gra to około 30 min i waży 35 MB. Życzę szybkiego łącza i miłej zabawy!
Czekam na odpowiedzi :-D
http://www.mediafire.com/file/benewz4mh ... y+1.01.rar
Ostatnio zmieniony 11 cze 2017, 22:50 przez Adrap, łącznie zmieniany 2 razy.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: 23 sekundy [XP]

Post autor: GameBoy »

Dlaczego plik exe do rozpakowania jest po francusku? xd

Przeszedłem, ciekawy pomysł bardzo. W paru przypadkach przydałoby się jednak zmniejszyć poziom trudności. xd

Szkoda trochę, że fabuła, a raczej sam motyw jest trochę oklepany, nie jestem fanem takich rozwiązań.
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: 23 sekundy [XP]

Post autor: Grentos »

Skoro gra doczekała się oficjalnej premiery to publikuję link do mojego gameplayu z niej:
https://youtu.be/Ses704SZV5A
Jednocześnie odradzam oglądanie go przed przejściem owej gry. Jest krótka, idealna na wolny wieczór. A opowiada genialną, świetnie poprowadzoną historię. Zagadki są bardzo ciekawe ale też i nie koniecznie trzeba je rozwiązywać. W sumie grę można po prostu przeskipować i wczuć się w samą opowieść. Uważam że każdy kto lubi smutne, wzruszające wręcz historie powinien ograć tą produkcję :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: 23 sekundy [XP]

Post autor: Yoroiookami »

Gra jest bardzo fajna. Udało mi się zdobyć B. Cokolwiek to znaczy. :I
Niestety na etapie trzecim (Światło) nie da się wygrać.
Zwyczajnie nie ma przejścia na następną mapę, a nietoperek nie rejestruje że doszliśmy do końca. Przechodziłem chyba 7 razy, bo nie mogłem uwierzyć że mam aż taki kiepski słuch. Prawdę ujawnił mi edytor. >_>'

Trzech testerów nie wykryło, czy to wyzwanie nie ma mieć rozwiązania?
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Zodiac
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2011, 20:39

Re: 23 sekundy [XP]

Post autor: Zodiac »

Gra przypomina mi trochę Bohatera :D
Całkiem fajnie to wyszło. Zagadki były ciekawe, tak samo jak fabuła. Zdobyłem zakończenie A. Tak jak Yoroi poległem na trzecim etapie, ale teraz już znam przyczynę xD
Ogólnie gra na duży plus :D
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: 23 sekundy [XP]

Post autor: Adrap »

Yoroiookami pisze:Trzech testerów nie wykryło, czy to wyzwanie nie ma mieć rozwiązania?
Ano fakt, musiałem się machnąć przy ostatnich zmianach. (Stąd niektórzy przeszli ten etap, a niektórzy nie)
My bad, my bad. Po prostu wyciąłem o dwa zdarzenia za dużo, już poprawiam i dzięki za info. Już poprawiam
Yoroiookami pisze:Gra jest bardzo fajna. Udało mi się zdobyć B. Cokolwiek to znaczy. :I
A - zakończenie pozytywne
B i C - zakończenie negatywne
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: 23 sekundy [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

Wczoraj, już po pierwszej próbie odniosłem wrażenie, że coś jest mocno nie tak :) i odpuściłem dalszą grę. Zaufanie do siebie to jednak podstawa, jak widać. :}

Dobrze, że nie zraziły mnie te wpisy o smutku i rozpaczy, na razie gra miała fajny klimat, dla mnie to jednak otoczka do elementów grywalnych, a nie odwrotnie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: 23 sekundy [XP]

Post autor: Adrap »

Yoroiookami pisze:Niestety na etapie trzecim (Światło) nie da się wygrać.
Już się da ;-)
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: 23 sekundy [XP]

Post autor: Grentos »

Jazzwhisky pisze: Dobrze, że nie zraziły mnie te wpisy o smutku i rozpaczy
Bo nie powinny. Gra opowiada świetną, dobrze poprowadzoną historię co podkreślałam i podkreślał będę. Nie chce drążyć tematu smutku bo boje się że coś zaspoileruje (często mi się to niestety zdarza) ale momentami jest smutno co odkryjesz drogi kolego w dalszej części gry :)
Obrazek
ODPOWIEDZ