Silent Hill

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Post autor: Kalashnikov »

Kupilem sobie SH4 chyba 2 lata temu, nigdy nie pogralem za dlugo, bo niestety nie wciagala, ale klimat rzeczywiscie calkiem fajny.
Slyszalem, ze SH1 jest najlepsza, ale jak zobaczylem gdzies screeny to mnie odrzucilo.
Coz, poczytalem ta wasza dyskusje i chyba na dniach zrobie podejscie do tego starocia. Zdam relacje z wrazen ;]
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Post autor: Sobriquet Gaido »

http://pl.youtube.com/watch?v=t_H-PQWvc ... re=related

Najstraszniejsza scena w SH4. Dosłownie pałem... padem... padłem :D
Chce ktoś Coli?
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Post autor: ŻbiXs »

Po obejrzeniu tego dosłownie zjechałem ze schodów :)

http://www.youtube.com/watch?v=eQldS2y0yo0

Też bardzo ciekawy filmik odnośnie Silent Hilla... ale 2. Po angielsku.
Awatar użytkownika
Neo
Posty: 131
Rejestracja: 24 lip 2006, 15:27

Post autor: Neo »

Slyszalem, ze SH1 jest najlepsza, ale jak zobaczylem gdzies screeny to mnie odrzucilo
Bo jest. A ta pikselowa graficzka nadaje taki bardzo specyficzny klimat którego nie mają późniejsze silenty no i w 1 pielęgniarki tak nie bekają xDDDDD
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Post autor: X-Tech »

Nie ma bata na SH2. Gra mocno jeździ po wyobraźni i jest bardzo straszna.
Zaraz za nią lub obok niej plasuje się część 1, która potrafi równie mocno przestraszyć.
Trzecia część jest słabsza jednak grafika znacznie lepsza.
Czwórki nie znam.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Post autor: kvachu »

Grałem tylko w pierwszą część i mam same pozytywne wspomnienia.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Post autor: Kalashnikov »

A ja ciagle zapominam wyprobowac tego "retro-hita".
kvachu pisze:Grałem tylko w pierwszą część i mam same pozytywne wspomnienia.
Skoro tak, to czemu nie grales w kolejne czesci? :]
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Bo nie są stricte konsolowe :>
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Post autor: kvachu »

Nic dodać nic ująć =].
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Silent Hill

Post autor: X-Tech »

Wracam do serii gram w kolejne części. Każda część do trójki jest bardzo dobra, ale wg. mnie jedynka ma najlepszy poziom strachu ze wszystkich części. Cała fabuła jest bardziej "przyziemna" mniej zamieniająca grę w jakąś "przenośnię/surrealizm" co potęguje strach. Autentycznie obawiasz się o to dziecko, które ginie w SH. Kolejne sytuacje i rozmowy potęgują to wrażenie izolacji/odcięcia. Uwielbiam Soundtrack. Chore ambienty zrobione z dźwięków przemocy, potworów, krzyków ludzi, uderzania w metal itd. Co najbardziej podoba mi się w tej grze to najlepiej buduje napięcie. Nim dojdzie do alternatywności jesteśmy już dość mocno przerażeni tym co może nadejść, a kiedy wejdzie alternatywna rzeczywistość ze strachu można dostać zawału. Podoba mi się również w tej grze poczucie większej swobody niż w pozostałych częściach.

Dwójka trochę inna, ale już surreal. Wszystko tu jest bardzo dobre, ale brakuje mi tego szokowania i budowania ogromnego napięcia. Wszystko to taka opowiastka miłosna w mrocznym wydaniu. Wszystko w okół tego się skupia. W jedynce było więcej hardkorowych pomysłów, które sugerowały o wiele więcej niż wątek jednej postaci i jej problemów. Jedynka jest lepsza nie licząc grafiki.

Trójka jest spoko, ale gra dopiero rozkręca się kiedy wejdziemy do SH. Początkowo jest dziwnie i liniowo. No właśnie ta część jest bardzo liniowa jednak to co serwuje w dalszej części gwarantuje może przyprawić o zawał i jest tu parę momentów, które biją pod względem strachu najstraszniejsze momenty z całej serii.

Czwórka. Tego nie przeszedłem, ale klimat ma niesamowity pomimo tego, że nie ma tu latarki i wszystko jest oświetlone. Powoduje to niestety, że wracając w jakieś miejsce nie ma już tego napięcia i strachu. Klimat jednak jest zachowany. Fabuła jest też spoko.

Ogólnie uważam całą serię za coś świetnego z największym szacunkiem dla 1szej części, która dla mnie to arcydzieło co sprawia, że jest na mojej liście najlepszych horrków.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Silent Hill

Post autor: GameBoy »

Jak lubisz jedynkę to zagraj koniecznie w Shattered Memories. Wywali cię z butów.
Dla mnie to najlepsza część serii i najlepsza gra grozy.

Jest to swoisty remake jedynki -> te samo zawiązanie akcji, te same postacie i parę genialnych rozwiązań.
Chyba sobie przejdę po raz kolejny.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Silent Hill

Post autor: Noruj »

Hmm, SH: Shattered Memories jest ok, ale nie ma nic wspólnego poza motywem fabularnym z SH1. Wszystkie zalety o których pisał X-Tech w tej grze po prostu nie występują.
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Silent Hill

Post autor: GameBoy »

Bo Shattered Memories to nie klon jedynki tylko jej inteligentna reinterpretacja.
Podtytuł można tu traktować dosłownie - niby są podobne wydarzenia i postacie, ale nic tu nie jest dokładnie takie jak to co pamiętasz z oryginału.

Cholera, podładuję PSP i idę grać w SH:SM. xd
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Silent Hill

Post autor: Noruj »

Dlatego polecanie SH:SM, bo podobała się jedynka jest trochę błędne - gry praktycznie nie mają ze sobą nic wspólnego. :P
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Silent Hill

Post autor: X-Tech »

Próbowałem uruchomić jakoś na emulatorze to Shattered Memories, ale wymiękam. Na najbardziej znanym I NAJLEPSZYM emu psp po prostu cały obraz miga. Nie da się na to patrzeć. To podobno przez zintegrowaną kartę graficzną.
ODPOWIEDZ