[RMVXA] SYSTEM WALK!

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Zablokowany
Heist
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:33

[RMVXA] SYSTEM WALK!

Post autor: Heist »

Witam wszystkich serdecznie!

Od paru miesiecy czuje niedosyt związany z grami (głównie na telefon) a jako ze jestem dość pomysłowy i w niejednego RPG juz grałem, zacząłem sie interesować RPG makerem aby stworzyć własnego MMORPG 2D.
Szperam troche po internecie lecz nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na moje pytania wiec mam nadzieje że jestem w dobrym miejscu.

Na początek mam 2 pytania :

1.) Czy RPG Makerem moge stworzyć gre na telefon (system android/iOS) ?

2.) Czy jestem w stanie zmienić system walk w RPG makerze ?
Obecny system to system porównywalny do gier z serii Final Fantasy, jednak mi zależy na systemie typu Tibia

ktoś wie coś na ten temat ? Czy RPG Maker jest w stanie sprostać moim oczekiwaniom ?
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [RMVXA] SYSTEM WALK!

Post autor: Dragon Kamillo »

1. Oficjalnie tylko w RPG Maker MV (najnowszej wersji RM), VX ACE nie daje takiej możliwości.
2. Tak, szukaj czegoś takiego pod hasłem "ABS" np ABS RPG Maker.
Heist
Posty: 2
Rejestracja: 31 lip 2017, 20:33

Re: [RMVXA] SYSTEM WALK!

Post autor: Heist »

Dragon Kamillo pisze:1. Oficjalnie tylko w RPG Maker MV (najnowszej wersji RM), VX ACE nie daje takiej możliwości.
2. Tak, szukaj czegoś takiego pod hasłem "ABS" np ABS RPG Maker.
1.) domyślam się że jest dostepny na steam bez problemu ?
1a.) Jak również się domyślam RPG Maker MV jest w stanie obsłużyć jedynie Android ? Gdyż słyszałem ze na iOS trzeba robić appki/gry poprzez MACINTOSHA ?

2.) Masz na myśli że powinienem szukać takiej funkcji w moim obecnym RPG Makerze ? Czy jest to odrębny maker ? odrębna bajka ? a może skrypt ?
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [RMVXA] SYSTEM WALK!

Post autor: Dragon Kamillo »

1. Tak bez problemu dostaniesz go na sreamie.
Możesz i na androida i na to drugie, wszystko musisz jednak ręcznie konwertować (są gdzieś poradniki na necie), nie jest to prosta opcja wbudowana w sam program.
2. Skrypt, plugin. Nie osobny program.

Zamknięty, zasady działu - viewtopic.php?f=2&t=973.
Zablokowany