Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: PInroz »

Kryzz333 pisze:Rzeczą którą chciałem się pochwalić jest nowa/stara minigra - Cesarz i Żołnierz. Jak pewnie niektórzy kojarzą w podstawowym OzE była możliwość zagrania w prostą grę opartą o rzuty monetami na zasadzie orzeł/reszka.
Wygląda znacznie lepiej. Mam nadzieje że ta mini gierka będzie bardzo popularna. Dlaczego? By znalazł się w grze jakiś łatwy sposób na zarobienie dużej sumy solidów :roll: Bo każdy kto grał w podstawkę wie jakie są tam cholernie wielkie sumy :shock: A tak ta mini gierka zwiększy szanse na przejście gry do końca.
Kryzz333 pisze:Dawno nie było screenów z walki to pokażę przy okazji jedną z nowych umiejętności - Fintę i nowy typ przeciwnika.
Wygląda na to że koszt w na zużycie danej umiejętności nie zmieniła się :cry: :roll: Będzie naprawdę ciężko :cry: Mógłbyś chociaż zmniejszyć koszt umiejętności o połowę, :|
Kryzz333 pisze:i jeszcze obrazek z osady na bagnie:
Ciekawie to wygląda, już się nie mogę doczekać... I pytanko czy gra powstanie jeszcze tego roku :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Cesarz i Żołnierz będzie w Edycji Cesarskiej dość powszechny, planuję około dziesięciu oponentów do ogrania lub więcej. Rzeczywiście będzie to pewien sposób na zdobycie dodatkowych solidów i mam nadzieję angażujący.

Balans gry w Edycji Cesarskiej będzie inny, umiejętności są dosyć drogie ale inne czynniki (odpoczynek przy ogniskach, więcej mikstur) rekompensują to.

Bardzo bym chciał żeby wyszła jeszcze w tym roku, postaram się, ale głowy nie dam.

MAŁY UPDATE - 6 stycznia:

Zdobyłem paru testerów do obszernego dema które jest gotowe już od dawna. Obecnie skoncentruję się na Źródle bo chciałbym oceny zanim znowu skupię się na Edorii. Dlatego przez miesiąc-dwa nadal raczej nie będę pisać o EC, ale za to potem skoncentruję się głównie na nim.

Widząc jak skrypt na wiadomości sprawuje się w Źródle myślę nad dodaniem go do OzE. Wygląda to nieźle, ale będę musiał sprawdzić czy można go wprowadzić bez większych problemów itd. więc to też na później.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: PInroz »

Ostatnio postanowiłem wrócić sobie do testowania Edycji Cesarskiej :roll: Jakiej agresji się nabawiłem przy jednym z nowych zadań :twisted: :evil: Kryzz333, o to punkty które warto zmienić w tej grze:

1. Widoczny pasek zdrowia i many przeciwników, wieczne modlitwy, O Boże kochany kiedy ten cholerny bydlak padnie, masz coś takiego wprowadzić, bo ta ciągła niepewność mnie dobija :cry:

2. Zaklęcie lecznicze, Mamy do dyspozycji tylko tanie zaklęcie które usuwa negatywne stany oraz droższe zaklęcie które leczy i usuwa negatywne stany :roll: Proszę cię byś wprowadził zaklęcie lecznicze które będzie leczyć, a koszt w Energi ma nie przekraczać 50 puntków

3. Postaraj się bardziej z balansować punkty obrażeń :roll: Raz otrzymywałem 5 obrażeń, raz 250 obrażeń od tego samego przeciwnika :shock: Weź to jakoś lepiej z balansuj, bo się kupy nie trzyma :wink:

Na razie to tyle :roll: Proszę cię Kryzz zrób to, bo gra się przyjemnie, lecz wciąż jest zbyt trudno :wink: Kieruję cię do twojego własnego artykułu o trudności gier, bo idealnie pasuje w tym miejscu :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Ok, dzięki za uwagi, zapiszę je. Jak grasz to przy okazji zapytam o parę rzeczy na pw.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

I kolejny update po długim czasie.

Większość czasu spędziłem na usprawnianiu gry, a sporo tego było. Tutaj podziękowania należą się Kleo, która przeszła już parę miesięcy temu ukończone fragmenty EC (20+ godzin rozgrywki) i wysłała monstrualną ilość raportów. Po dokończeniu rozległych poprawek zająłem się dalszym tworzeniem EC i zdecydowanie jestem znacznie bliżej ukończenia. Poniżej lista najistotniejszych nowych zmian.

Co ulepszono:
- początek gry został znacznie ulepszony (ponownie...) aby na pewno nikt się nie "zaklinował" już na początku
- wiele minigierek, także tych nowych z EC jest lepsza na różne sposoby
- wygląd niektórych lokacji jest znacznie lepszy
- poprawiono ciemność w lokacjach (zmniejszono)
- skradanka została lekko ulepszona, zarówno technicznie jak i gejmplejowo
- balans


Co zmieniono:
- wiele lokacji zostało pomniejszonych - w skrócie będzie mniej chodzenia i nadmiernej walki
- również ogólnie jest mniej wrogów w świecie
- poziomy trudności - wydawało mi się, że jest już wystarczająco łatwo, ale raporty Kleo przekonały mnie do dalszego ułatwienia gry (głównie przez obniżkę cen, szczególnie mikstur). Teraz całość powinna być nieco łatwiejsza, a poziom Łatwy będzie naprawdę łatwy. Na tym poziomie gracza czekają dodatkowe ułatwienia prócz ułatwionych walk. Na Trudnym z kolei wysoki poziom trudności utrzyma się.
- zmieniłem minigrę z kopaniem - wyrzuciłem dotychczasową skomplikowaną mechanikę, teraz jest prościej, wygodniej i jest to bardziej zbalansowane
- balans jest teraz dość zmieniony. Zmieniłem wrażliwości potworów na żywioły aby skuteczniej stosować różne rodzaje ataków.


Co dodano:
- więcej minigierek (+ zupełnie nowa minigra z przełączaniem powiązanych dźwigni)
- jako, że były problemy z nawigacją po stolicy, znaki drogowe mówią teraz więcej, a poza tym w prawym dolnym rogu wyświetla się ikonka informująca w której jesteśmy
- Zwój grupowego leczenia
- kolejne elementy fabuły "z dodatku". Cieszy mnie w sposób w jaki to rozwiązałem, mam nadzieję, że wam też się spodobają nowe wątki
- mechanika chowania się w "zaroślach" w skradance (ukrywa naszego bohatera i utrudnia złapanie)
- nowa mini-lokacja (ale nie będę spoilerował :V)
- nowych bossów


Prócz tego zamieszczam dwa screeny:
Obrazek
Cutscenka ukazująca zamieszki w stolicy.

Obrazek
Etap skradankowy w terenie zimowym. Bohater stoi w oprószonych śniegiem "zaroślach"/zbożu.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: PInroz »

Widzę, że robi się naprawdę ciekawie. A o z widocznymi paskami zdrowia przeciwników w czasie walki :?: :|
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

A o z widocznymi paskami zdrowia przeciwników w czasie walki :?: :|
Wierz mi, zapisałem to sobie i próbowałem, ale nie potrafiłem zrealizować tego technicznie. System walki przeszkadza w tym.
Ale. Dostałem nieoczekiwaną pomoc od DrMan i być może jednak będzie. Stay tuned.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: PInroz »

Kryzz333 pisze:Dostałem nieoczekiwaną pomoc od DrMan i być może jednak będzie.
No jeżeli chodzi o skrypty Ruby, to na naszego doktorka można liczyć, sam coś o tym wiem :wink: Więc jest nadzieja :-D
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Obrazek

Już jest i działa :-D Wielki szacun dla DrMana który niepytany zgłosił się do mnie z gotową przeróbką skryptu.
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Diablo »

Prywatnie się już wypowiadałem, ale wypada też napisać posta. Edycja Cesarska jest na moim celowniku od samego początku. Próbowałem grać w Opowieści z Edorii, ale poziom trudności mnie pokonał (kim jesteś i co zrobiłeś z Vladem?!). Wielokrotnie mówiłem, że czekam na patcha, okazało się, że czeka nas coś dużo lepszego.

Bardzo podoba mi się kierunek, w którym Edoria zmierza. Z takiej dosyć drewnianej RM'ówki (która jakby nie patrzeć jest jednym z najambitniejszych projektów naszej sceny) zmienia się w oszlifowanego RPG'a. Takiego, którego przechodzi się na różne sposoby, poziom trudności satysfakcjonuje, a nie zabija chęci gry.

Występowanie coraz to nowszych i sprawniejszych mini-gierek jak najbardziej na plus. Sam wiem, że gdy robię coś kilka razy od nowa, to wychodzi to lepiej. Mam tylko nadzieję, że gra będzie na tyle wartka i dynamiczna, że satysfakcja uzasadni spędzenie kilkunastu (jeśli nie kilkudzisięciu) godzin z nią.

Zmniejszenie lokacji jak najbardziej na plus. Jestem fanem w miarę skondensowanych światów, gdzie nie ma za dużo bezsensownego chodzenia. Mniej wrogów też mnie cieszy, bo prawdopodobnie chętniej będę walczył, jeżeli nie będę musiał robić tego zbyt wiele razy w danym przedziale czasowym.

Nie wiem czy EC będzie jeszcze startować w GF'ach, ale jeżeli się tak zdarzy - na tę stawiam. Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: PInroz »

Kryzz333 pisze:Wielki szacun dla DrMana który niepytany zgłosił się do mnie z gotową przeróbką skryptu.
I chwała mu za to :-D
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Athanor
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2014, 08:13
Lokalizacja: Krypta
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Athanor »

Może tym razem przejdę OzE całe, jak jest tak bardzo udoskonalona :V
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Rykes »

Napiszę to co jest oczywiste - robi się coraz ciekawiej. Także czekam na Edycję Cesarską. Żałuję, że nie udało mi się przejść OzE bo mam podobnie jak Vlad - poziom trudności mnie przerósł. Ale życzę powodzenia w produkcji ;)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Photobucket wywalił większosć obrazków na początku tematu (w temacie o oryginalnym OzE wszystkie chyba poszły i one są raczej nie do odzyskania :-x ), będę uzupełniał stopniowo braki.

Przy okazji pochwalę się drzewkiem umiejętności. Wydaje mi się, że dotychczas nigdy nie postowałem go na forum, więc o to jest:
Obrazek

Jest to kawałek drzewka Haralda, po środku mamy umiejętności żywiołu elektrycznego :-P , na górze wzmacniające magię, na dole siłę itd. Zauważcie nowy system z żółtymi liniami, gdzie wybieramy drogę rozwoju umiejętności specjalnej.

Teraz każda postać ma taką umiejętność. U Haralda wiąże się ona ze wzmacnianiem Inteligencji na krótki czas, u Rusarda własną obronę lub chronieniem sojuszników, u Canroda z unikami i celnością, a u ostatniej postaci jeszcze nie jest dokończona, myślę o specjalnej umiejętności anty-nieumarły.

Poza tym postarałem się, aby drogi rozwoju były ciekawsze i przemyślane. W oryginalnym OzE były one b. liniowe, tutaj ścieżki prowadzą do sensownych połączeń, ale również niekonwencjonalne użycia powinny działać - np. zrobienie z Rusarda druida.

EDIT: Uzupełniłem usunięte obrazki. Niestety nie wszystkie można było odzyskać.
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: goblin!!! »

I jak idzie produkcja?
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
ODPOWIEDZ