[VX] Kejbyl V

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: PInroz »

Fajnie to wszystko wygląda :-D

Nie mogę się doczekać Kejbyl V :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Usunięty

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Usunięty »

Zauważyłem że wszyscy (czy to Noruj do Star Warsów, czy to Vodun do Merkurego) używają ten sam titleset do rzeczy z przyszłości. Jak coś to nie uważam to za jakąś wadę.
Nigdy nie lubiłem karcianek (po za makao lub pana), ale naprawdę jestem ciekaw, co ty tam wymodziłeś, że aż wręcz nie mogę się doczekać wypróbowania tych kart.
Lubię twojego Kable. Jest tam dość specyficzny humor, który jakoś nawet mi się podoba. Mam nadzieję że ta część też będzie z jajem i niech moc będzie z tobą! (Sit vis vobiscum)

Ogólnie rzadko komentuje zapowiedzi, bo martwi mnie to że coś pochwalę, a ta gra nie wyjdzie i się zawiodę, więc proszę Yoroisiu nie rób mi tego.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Jazzwhisky »

Fajnie to wygląda, nie jestem całkiem w klimatach serii (pewnego dnia wreszcie przysiądę i zaliczę wszystko od deski do deski), ale im więcej widzę, tym bardziej solidnie się to prezentuje, dobry (i nie taki znów częsty) znak, tak ogólnie, jeśli chodzi o gry w RM. :)

Karciane elementy oczywiście in plus, już pisałem, poza tym szczerze zazdroszczę Złotego Lauru Konsumenta. Premiera nadal wycelowana w ten rok?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Szała

Golden Forki 2017 - Zapowiedzi (zwycięstwo)
Posty: 24
Rejestracja: 28 sty 2016, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Szała »

Yoroiookami pisze:Obrazek
Ten screen przypomniał mi pewną sytuację. Kiedyś byliśmy u jednego kumpla, Dominika na melanżu. Późnym wieczorem poszliśmy z Dominikiem do innego pokoju wspólnie podrzeć ryja w kawałkach Kabanosa, gdy nagle do pokoju wpadł inny kumpel i powiedział, że jest źle. Poszliśmy więc sprawdzić co się wydarzyło. Do dzisiaj nie wiadomo kto to zrobił, ale szklany stół w pokoju jego rodziców nie wytrzymał najwyraźniej czyjegoś ciężaru i rozpadł się na wiele małych kawałeczków. Od razu rzuciłem:
- Dominik, tylko spokojnie... mamy trzy godziny do powrotu twoich rodziców.
A on tak:
- Ja nie jestem zdenerwowany (trochę brzydsze słowo) ... Jestem tylko trochę... zniesmaczony...
Chwilę później znowu darliśmy mordy w pokoju obok. Obrazek


Jeśli chodzi o karciankę, to wygląda mistrzowsko. Szczerze mówiąc, ja bym się nie zastanawiał jak to zmieścić na ekranie, tylko zwiększyłbym rozdziałkę. Tym bardziej szacuneczek ;).
Tak trzymaj :wink:
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

Ponieważ dowiedziałem się, że Helio to Grentos, Helio został zastąpiony przez Szałę.
Wcześniej zastąpiłem też Piotra I, bo nie wiedziałem że to PInroz. Teraz jego miejsce ma Rambo o którym niestety zapomniałem. :I
Gdybyście jeszcze coś dziwnego zauważyli na liście kart, to dajcie mi znać. <3

Pracuję też nad dwoma boosterami, mam już listę kart. Teraz tylko zrobić i dodać do gry. :>
Spoiler:
Ogólnie rzadko komentuje zapowiedzi, bo martwi mnie to że coś pochwalę, a ta gra nie wyjdzie i się zawiodę, więc proszę Yoroisiu nie rób mi tego.
Nie zrobię. Co kilka dni robię kopię zapasową na wszelki wypadek. :lol:
Tzw. Paranoja Spalonego Dysku.
Premiera nadal wycelowana w ten rok?
A to akurat mogę obiecać. Nie jestem tylko pewien kiedy dokładnie. :>
Wolę się nie śpieszyć, skoro to ma być ostatnia gra z serii.
Ten screen przypomniał mi pewną sytuację. Kiedyś byliśmy u jednego kumpla, Dominika na melanżu. Późnym wieczorem poszliśmy z Dominikiem do innego pokoju wspólnie podrzeć ryja w kawałkach Kabanosa, gdy nagle do pokoju wpadł inny kumpel i powiedział, że jest źle. Poszliśmy więc sprawdzić co się wydarzyło. Do dzisiaj nie wiadomo kto to zrobił, ale szklany stół w pokoju jego rodziców nie wytrzymał najwyraźniej czyjegoś ciężaru i rozpadł się na wiele małych kawałeczków. Od razu rzuciłem:
- Dominik, tylko spokojnie... mamy trzy godziny do powrotu twoich rodziców.
A on tak:
- Ja nie jestem zdenerwowany (trochę brzydsze słowo) ... Jestem tylko trochę... zniesmaczony...
:lol: Historyjka fajna. No i dzięki temu wiem że istniejesz. Od razu wrzuciłem na listę kart.
Ogólnie, starałem się tam umieścić najbardziej aktywne/znane osoby na Gospodzie i Ultimie, ale jestem pewien że kilka osób przez przypadek pominąłem. Jakby ktoś zauważył brak jakiegoś użytkownika który powinien się tam znaleźć, to proszę dajcie mi znać. Zawsze mogę zrobić trzeci booster. <3
Ostatnio zmieniony 09 lip 2017, 03:46 przez Yoroiookami, łącznie zmieniany 2 razy.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PAKKK
Posty: 37
Rejestracja: 29 paź 2014, 17:16

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: PAKKK »

PaC i PAKKK to tez ta sama osoba :roll:

Chyba ze to umyślnie XD
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

PAKKK pisze:PaC i PAKKK to tez ta sama osoba :roll:

Chyba ze to umyślnie XD
Zabijem ciem. :I
:IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Amelanduil »

Yoroiookami pisze:
PAKKK pisze:PaC i PAKKK to tez ta sama osoba :roll:

Chyba ze to umyślnie XD
Zabijem ciem. :I
:IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
znaczy wiesz Joro, czasem jest tak, że jedna karta ma kilka różnych wersji :lol:
W ogóle, nie wiem czy było to poruszane, ale jak to będzie z party memberami? Będzie ich więcej niż dwóch na raz?
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

Amelanduil pisze:
Yoroiookami pisze:
PAKKK pisze:PaC i PAKKK to tez ta sama osoba :roll:

Chyba ze to umyślnie XD
Zabijem ciem. :I
:IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
znaczy wiesz Joro, czasem jest tak, że jedna karta ma kilka różnych wersji :lol:
W ogóle, nie wiem czy było to poruszane, ale jak to będzie z party memberami? Będzie ich więcej niż dwóch na raz?
Już mnie kusiło żeby robić cztery karty dla Vladzia, bo ciągle zmienia nick. :lol:

Będzie (a właściwie już jest) możliwość posiadania do dwóch członków party naraz. Chciałem żeby gracz miał radochę z układania własnej grupki dziwnych ludzi. Z tym że ich teksty też będą zależne od tego, kto jest w party. Na przykład ty Amelku będziesz czasami narzekać na Lartarin, a z Kleo będziesz się dogadywać. :L

Z powodu tylu możliwych członków w drużynie, większość przeciwników też będzie miała pomagierów. :| Tak dla równowagi. <3
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PAKKK
Posty: 37
Rejestracja: 29 paź 2014, 17:16

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: PAKKK »

Yoroiookami pisze:
PAKKK pisze:PaC i PAKKK to tez ta sama osoba :roll:

Chyba ze to umyślnie XD
Zabijem ciem. :I
:IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Spoko, już to widze. PaC - największy leń ultimaforum i jego alter ego, gospodowy PAKKK - jeszcze większy leń
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

Dla dobra Amelka i innych osób z ograniczonym transferem, zmniejszyłem nieco rozmiar gry. (400MB -> 300MB)
Nadal dużo i może jeszcze wzrosnąć, ale zobaczymy.
Możliwe, że podmienię też pliki .png na .jpg żeby zaoszczędzić miejsca, ale nie wiem jak to wyjdzie. :I

Kilka screenów ze zmianami. :>
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pierwsze to system losowania przeciwników w turnieju, tak żeby każdy gracz trafił na kogoś innego.
Na drugim screenie jest nowy system zapisu z nowym windowskinem.
Trochę się jeszcze muszę pomęczyć przy facesetach, ale jest całkiem nieźle. <3
W dialogach ich nie będzie, ale można je zobaczyć na ekranie menu i przy zapisie gry.
A na trzecim nowy dzienniczek. Ten poprzedni bardzo się bugował, więc wolałem się go pozbyć. Chyba jest czytelnie. :>

Myślę, że Kabelek wyjdzie w pełnej wersji mniej więcej we wrześniu.
Zastanawiałem się też nad demem, ale raczej niepotrzebne.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Dr.Man »

Nie no wszystko fajnie i czytelnie wygląda, ale Kabelek to tylko w pełnej wersji, demo to zły pomysł :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Jazzwhisky »

Chciałem coś napisać, ale tylko bym się powtarzał:
Jazzwhisky pisze:im więcej widzę, tym bardziej solidnie się to prezentuje
Fajnie, że jest info o wadze i premierze, no i przyznaję, demem samej karcianki bym nie pogardził, może jakaś zajawka na YT? :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: PInroz »

Hej Yoroś, jak tam prace nad Kabelkiem V :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VX] Kejbyl V

Post autor: Yoroiookami »

Dziękuję wszystkim za feedback. :>
PInroz pisze:Hej Yoroś, jak tam prace nad Kabelkiem V :?:
Wszystko dobrze idzie, choć zajmuje to więcej czasu niż bym chciał. Nie chcę krakać o premierze, ale mam większość wątku głównego. Na pewno skończę w tym roku, ale w którym miesiącu to już nie jestem pewien. :lol:

Wątek Główny & Zadania Poboczne
Około 80% wątku głównego jest już gotowe. Dużo mi się po drodze pozmieniało. Pierwsze 10-20 minut gry to taki tutorial, także nawet zagubione owieczki sobie poradzą. :>
Wiele zadań pobocznych jest już w grze, a większość ma niewielkie konsekwencje. Zależnie od wyborów możemy stracić broń, utknąć w więzieniu Jazza, czy zyskać nowego opcjonalnego towarzysza.

Dodałem też (wbrew rozsądkowi) frakcje. Są bardzo ultimowo-gospodziarskie i każdy na pewno znajdzie dla siebie miejsce. Nie są jakoś niesamowicie rozbudowane, ale mają przynajmniej jeden czy dwa unikalne zadania poboczne i pozwalają na zdobycie ekwipunku. :>
Wybór może też nieco zmienić zakończenie gry, ale nie będą to wielkie różnice.
Są cztery grupy - Wilcze Bractwo Wilków, Inkfiizycja, Sekta Ayene a także Miłośnicy Galaretek.
Każda z grup ma własny obóz, trochę po gothickowemu. :I

Powoli tworzę także drzewko umiejętności. Choć to czy ostatecznie będzie przydatne i sensowne, to jeszcze zobaczymy. Tak czy inaczej coś próbuję. Oczywiście drzewko w bardzo kabelkowym stylu, z głupkowatymi opcjami jak przemiana w Wugula. :III

Karcianka
Karcianka, która jeszcze nie ma oficjalnej nazwy, jest już grywalna. Nadal muszę dorobić umiejętności stworów i efekty, więc jeszcze sporo pracy. Ale spokojnie można wygrać lub przegrać.
Poniżej filmik. Mondrzy i mądrzy ludzie na pewno łatwo zrozumieją reguły gry, bo nie są one specjalnie skomplikowane. :>
https://youtu.be/VZwBivKB5sU
Jedna gra karciana powinna trwać od 5-10 minut.

Zdecydowałem się zamienić wszystkie stworki warte 0 many na 1. Tak, żeby były bardziej przydatne.

To w sumie na tyle. Mógłbym się rozpisywać, ale nie widzę sensu. <3
Dziękuję wszystkim za wsparcie. :lol:
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ