Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Ubiegłeś mnie, miałem dać update 7-dmego września, miesiąc po ostatnim :V
Prace idą dość dobrze, od końca dzieli mnie już tylko kilka długich kroków :lol: Kleo właśnie parę dni temu dostała kolejną wersję gry, którą zaczęła testować. Mechanika jest już praktycznie skończona i dopieszczona, teraz zajmuję się ulepszaniem drugiego rozdziału gry. Z jednej strony jest on dość spory, ale też nie będę niczego drastycznie zmieniał.

A oto parę szumskrinów:

Obrazek
Pierwsza lokacja w II Rozdziale. Screen z tego miejsca zamieszczałem w temacie z OzE, tutaj nieco uładniona wersja.

Obrazek
Brama twierdzy w II Rozdziale. Znacznie poprawiony wygląd względem oryginału (ale mało kto tam w ogóle dotarł :lol: )

Obrazek
Otwieranie zamków - chyba nie prezentowałem go w ogóle na forum. Umiejętność do zdobycia pod koniec I Rozdziału. Ulepszony technicznie i graficznie względem oryginalnej gry.


A poza tym dodam, że do OzE: EC będzie dołączona solucja i poradnik.
Rayzak
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2017, 19:24

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Rayzak »

Czekam z niecierpliwością :) jest jakaś przybliżona data premiery aktualizacji?
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Dzięki, :-), premiera na pewno w tym roku, najpewniej gdzieś w listopadzie.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Obrazek

Obrazek

Miesięczne przypomnienie, że projekt żyje :-) i nowa dawka pocztówek z Pelengali. Prace zbliżają się do końca, ale pamiętając jak to zazwyczaj bywa, nie zdradzę daty premiery (sam nie wiem kiedy :lol: ) Choć cały czas ulepszam grę, to całkowicie nowego materiału już prawie nie ma do dodania. Za to, z nowych zmian, postanowiłem pod koniec gry wprowadzić jeszcze wydajniejszy środek transportu niż Mikstury szybkości, wedle porad niektórych graczy.

Do tego zrobiłem małe podsumowanie liczbowe EC:
- spodziewane ponad 30 godzin rozgrywki
- około 60 questów (40 w OzE)
- prawie 200 (!) typów przeciwników
- 143 elementów ubioru, 81 broni
- spodziewane prawie 600 map
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: PInroz »

Już się nie mogę doczekać :mrgreen:

Mam tylko nadzieję, że finalna Edycja Cesarska nie będzie aż tak trudna do przejścia, jak to było w przypadku podstawki. :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Rayzak
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2017, 19:24

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Rayzak »

Liczby robią wrażenie! :) Na pierwszym zrzucie masz uciętą kłodę. ;)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Produkcja OzE: EC zmierza ku finałowi. Z tej przyczyny, ogłaszam, że poszukuję osoby, która podjęłaby się dodatkowych testów. Do przejścia jest około 25 godzinny fragment, przy czym szukam kogoś, kto ośmieliłby się zagrać na poziomie Trudnym albo Klasycznym (najwyższy). Kandydatury zbieram na priv albo priv na Discord. 8)

Obrazek

Nabór zamknięty.
Pochwalę się jeszcze ze screenem z nowej lokacji i jest to pewnie ostatni przed premierą, która odbędzie się przed GF-ami :-P
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Obrazek

Aby nie było wątpliwości - premierę ogłaszam na 17 grudnia- czyli w niedzielę za tydzień :-)

Złapałem delikatny poślizg wobec moich poprzednich planów, ale przynajmniej jakość gry zostanie zachowana :lol: Jeszcze teraz, dwóch dzielnych testerów - kleo i Yoroiookami upewnia się, że wszystko jest w porządku, a ja dodaję finalne momenty w grze.

Przejście gry będzie zajmowało 40+ godzin :-D Mam nadzieję, że zdążycie przejść przez święta :lol:

EDIT:

Przesuwam premierę na środę - tj. 20 grudnia. Zdążyłbym na niedzielę, ale chciałbym aby kleo zdążyła przejść całość, poza tym sam też wykonam trochę dodatkowych testów, poprawek. Prócz tego będę miał czas na przygotowanie solidnego poradnika i solucji do gry.

Chcę upewnić się, że wszystko jest w porządku, więc grę wydam jutro wieczorem. Termin ostateczny, szykujcie dyski :-)
Ostatnio zmieniony 20 gru 2017, 22:19 przez Kryzz333, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Dr.Man »

Ehh, a ja tak bardzo czekałem na 17 Grudnia, już nawet czas sobie zarezerwowałem. :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Adrap »

Kryzz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Stało się, oto pełniak. Mam nadzieję, (odpukać), że nie napotkacie na jakiegoś śmiertelnego buga :lol:
Dobrej zabawy.
Ostatnio zmieniony 24 gru 2017, 12:33 przez Kryzz333, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Dr.Man »

Wstępnie pograłem 30 min, no i widać dużo zmian. Jak na razie gra się zajedwabiście.
Obrazek
Pdl
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2015, 21:50

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Pdl »

Ściągnięte, gra zaczęta, ale... każda próba wykopania czegokolwiek wywala grę :( (wyświetla się komunikat, że brakuje pliku map cośtam)

Podobnie z ekranem wyboru trudności jest coś nie tak, nie ma żadnego kursora, tylko "naciśnij enter" - po poziomie wnioskuję, że gram na najłatwiejszym ;) ale nie wiem co jest. Mogę wrzucić screeny jak coś.

edit: konkretnie brakuje pliku map368 - faktycznie, nie ma go w katalogu data.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Boże ale wtopa :-x

Oto fix dla tych co dotąd ściągnęli. Zaraz pojawi się poprawiona wersja gry.
Jest najnowszy patch.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2017, 21:47 przez Kryzz333, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

Aż mi trochę głupio, że grałem tylko chwilę i nie mogę być testerem razem z Wami, no ale ostatnio zrobiłem się wygodnicki i (jak w przypadku komercyjnych tytułów) przychodzę na imprezę dopiero z okazji poprawionych wersji. :)

No i jeśli Kleo testowała całość, to gdzie jest jej post opisujący wrażenia z rozgrywki?!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
ODPOWIEDZ