[VX Ace] poszukwanie tilesetów

Problemy związane z pracą w RM, poszukiwania współpracowników. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Salomon RPG
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2017, 20:15

[VX Ace] poszukwanie tilesetów

Post autor: Salomon RPG »

Witam. Jestem początkującym w tworzeniu w silniku rpg maker vx ace i nie znam żadnego forum, czy nawet znajomego który zajmuję bądź zajmował się właśnie tym. Jest dość wiele spraw do których miałbym pytanie ale do 3/4 z nich znajduję odpowiedź czy to na poradnikach na yt czy np w tym forum. Natknąłem się na to forum dość sporo razy i widzę że pomimo wieku RPG Makera to są osoby które nadal się tym interesują. No ale przejdę do rzeczy żeby was nie zanudzać. Pierwszą sprawą o jaka mnie interesuje jest to na jakiej licencji są wszelakie tilesety udostępnianie na różnych forach itp, co muszę zrobić abym mógł go użyć w swoim projekcie czy muszę kupić do niego "licencje" czy wystarczy gdzieś podać nazwę/namiary do autora tegp/tych tilesetów. Drugą sprawą jest to że chciałbym się dowiedzieć skąd można brać darmowe tilesety[chcem zrobić swój własny projekt/gre ale nie chcem ani praw autorskich ani co gorsza Polskiego prawa]. Z góry dziękuję za pomoc, Pozdrawiam. :-D
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [VX Ace] poszukwanie tilesetów

Post autor: Rave »

To zależy od autora. Musisz się tej osoby grzecznie zapytać.
Salomon RPG
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2017, 20:15

Re: [VX Ace] poszukwanie tilesetów

Post autor: Salomon RPG »

Znasz jakieś osoby które tworzą tilesety z którymi mógłbym się skontaktować? Albo jakieś stronki najlepiej Polskie na które ludzie udostępniają je za to że ujmę ich w np napisach końcowych bądź opisie gry

Bo znalazłem stronkę z tilesetami które pasują do mojego projektu mianowicie http://blutok.blogspot.com/search/label/tilesets, chciałbym się dowiedzieć czy musze jakoś skontaktować się z osobą która zrobiła dany tileset czy wystarczy jak go uwzględnie w napisach końcowych bądź opisie gry ???
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [VX Ace] poszukwanie tilesetów

Post autor: Rave »

Tak, powinieneś się skontaktować, szczególnie jeśli to projekt komercyjny.
ODPOWIEDZ