DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Najlepsze produkcje roku 2017.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Yoroiookami »

Kitabake pisze:
Yoroiookami pisze:
Grincz pisze:... i jak starczy punktów to Kable x)
Nie chcę twoich głosowych odpadków!!!
A Kable nie są czasem faworytem wszystkich :?:
Mam czterech fanów, z czego jeden to ja, a trzy pozostałe to multikonta X-Techa. :3

No i w tym zestawieniu jest kilka ciekawszych gier. :>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Noruj »

Tak najpierw na marginesie. Ja nie lubię być częścią zbiorowej fascynacji, zwłaszcza jak uważam, że nie ma powodu. Z podobnego powodu uważam, że Szkielecik był uwielbiany nieco na wyrost, chociaż wtedy to już było coś w rodzaju mema. Jeśli można rozwinąć, to o ile częściowo zgodzę się z Inre (fajnie, że wpadasz co jakiś czas :D), że dema nie powinny zdradzać fabuły i większości mechanik, to jednak dema z RPG Makera rządzą się innymi prawami (looknijcie w archiwum na ...wszystkie lata?) i 3/4 przypadków są odrębnymi tworami, które najczęściej nie doczekują się pełniaka, a fakt pojawienia się takiego dema równa się z tym, że twórca założył, że najprawdopodobniej już nie tknie projektu. Luźno obstawiam, że 6-7 gier z tej kategorii nie doczeka się pełnej wersji, więc przyjmuje dla siebie taką kategorię oceniania, która według mnie najbardziej tu pasuje - a więc, właśnie ocenianie gier, które prezentują dużo, fajnie i ciekawie, na tyle ile twórcom udało się osiągnąć. W takiej kategorii Kable wypada wyjątkowo słabo, bo to w zasadzie jedna mini-gierka z kilkoma suchymi tekstami :V i wolę postawić na RPGa, który może i nie doczeka się pełniaka, ale widać "napracowanie" i można w niego pobawić się dłużej, niż zająć czas w oczekiwaniu na wodę na herbatę. Oczywiście takie są moje kategorie i w takich oceniam te gry JA, a to, że Yoro jest taką dziewczynką i już mnie musi przy każdej okazji grinczować, to tylko o nim świadczy, więc peace yo i oceniajta po swojemu.

Edit: i kto to mówi, hehe
Ostatnio zmieniony 27 gru 2017, 21:15 przez Noruj, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Yoroiookami »

Noruj pisze:...a to, że Yoro jest taką dziewczynką i już mnie musi przy każdej okazji grinczować, to tylko o nim świadczy, więc peace yo i oceniajta po swojemu.
Nie chciałem zranić twoich uczuć, Noruj. Nie bierz tego tak do siebie. :lol:
Masz prawo oceniać jak chcesz, ja tylko próbowałem wyjaśnić czemu demo wygląda tak, a nie inaczej. To wszystko. :>

A Revlis ładnie mnie uchwycił. :mrgreen:
Spoiler:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kitabake »

No dobra, w sumie Noruj ma rację. Każdy ma inny gust, a ja tak rzuciłem.
Chciałem tak na prawdę powiedzieć, że Kable jak są na wysokim poziomie.
Każda gra ma inne plusy i nic nie jest przesądzone. To w sumie scena RM,
tu wszystko może się zdarzyć! :mrgreen:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Deathwing »

Chyba zupełnie odpuszczę sobie głosowanie w tej kategorii :P Dużo było szumu w związku z ratowaniem dem, ale w rezultacie nie znalazłem tu praktycznie nic dla siebie. Z gier Haxo przetestowałem tylko Eden i pomimo, że to jego najlepiej prezentujący się projekt, to i tak nie przykuł mnie na dłużej. Odbiłem się też szybko od Suchej Staruchy (ten humor raczej do mnie nie trafia), Chaos Element (zbyt to powolne i rozciągnięte) i The Sundered Eternity (za dużo bugów, afera z zasobami, a do tego dubbing, do którego ciężko podejść na poważnie). Wyjątkiem jest jedynie Kable - cała scenka i minigra wydały się mi sympatyczne, tyle że odstrasza mnie sam scenowy charakter gry. W każdym razie to jedyna pozycja, którą mógłbym ewentualnie sprawdzić w pełnej wersji.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Ok! Wszystko sprawdzone dwa razy - mieliśmy okrutną rywalizację i bardzo mocne tytuły, a na dodatek głosowaliście brutalnie jak zwykle - przed Wami oficjalne wyniki kategorii dema! :)

1 Kable V (Yoroiookami) 22pkt
2 The Sundered Eternity (Reigh/Raven Studios) 16pkt
3 Pogromca II: Złodziej Kamienia (HGS), Bogini Wojny (Mikan) 14pkt
5 Chaos Element: Climax Redux (Kitabake/Green Bear Studios) 11pkt
6 Operacja Sucha Starucha (CrashuR) 10pkt
7 Eden (HGS) 8pkt
8 Gotrym (Gotrym/Games Gal), Alien: Nostromo (HGS, Dragon Kamillo) 1pkt
10 Fallout 3 (2D) (HGS) 0pkt


Gratulacje dla zwycięzców i całej czołówki, która była naprawdę blisko! Zachęcam do komentarzy i podsumowań, zdecydowanie czekam na pełne wersje waszych gier, a ostatnie wyniki - już jutro, na Nowy Rok.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Prometherion »

Serio? 10 minutowe duperelke zajęło 1 miejsce? PP 2 powinno wygrać. Pomijając wszystkie dzikie kontrowersie, to jest nr 1
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Od razu Ci powiem, że z punktacji, było no.1 - ale tylko dla Ciebie. :)
Mnie np. demo Kable (a totalnie nie jestem fanem tej serii) przykuło no znacznie dłużej niż jakikolwiek inny tytuł, tylko to przechodziłem wielokrotnie (naprawdę wielokrotnie). I dla mnie to najważniejsze kryterium, podejrzewam też, że nie jestem jedyny, ale od bardziej szczegółowych porównań (co jest duperelke, a co nie) się powstrzymam. :]

edit
Dla jasności - dałem na starcie obu tytułom po 1 punkcie, Pogromca to kawał dema, ale...
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Prometherion »

Moze przegiąłem, dla mnie nr 1 jest Pogromca. Wkład i klimat nr 1. Gratulacje dla zwycięzcy. To nie tak, że gardzę kablem, to fajna gierka, ale nie na 1 miejsce :)
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Yoroiookami »

Nie spodziewałem się. :shock: To znaczy się cieszę, jestem zaszczycony i w ogóle, ale kurczę... :III
Moim faworytem było The Sundered Eternity, bo od razu mnie zauroczyło.
Jednak widzę, że wszyscy na forum chcieliby się udać na randkę z Kleo. :lol:

Gratuluję pozostałym i życzę wydania pełnych wersji. :>
No i dziękuję nietrzeźwym głosującym. <3
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kitabake »

1.'Kable V' WINs - A nie mówiłem? 8)
2.'The Sundered Eternity' - Milion bugów, wszystkie do wybaczenia. Duży potencjał! :twisted:
3.'Pogromca II: Złodziej Kamienia' / 'Bogini Wojny' - zaskakujące. Jedną z tych gier umieściłbym niżej, a jedną wyżej. :shock:
4.'Chaos Element: Climax Redux' - dziękuję za oddane głosy, to wiele dla mnie znaczy :-D
5.'Operacja Sucha Starucha' - Dałbym wyżej, dobry produkt. Rób pełną wersję :!:
6.'Eden' - nie widziałem tego na podium, tak samo jak nie widzę przyszłości dla pełnej wersji.
No ale chciałbym widzieć pełną wersję. Może kiedyś HGS zrobi :wink:
7.'Gotrym' / 'Alien: Nostromo' - prawie nikogo nie chwyciły za serce. Pewnie jedna zbyt podstawowa,
a druga zbyt drętwa (choć klimacik fajny). Alien niech wraca do klatki piersiowej, a Games Gal
pracuj nad projektem. Kto wie, może na kolejnych 'GF18 DEMA' będzie więcej punktów dla Ciebie. :wink:
8.'Fallout 3 (2D)' - nie mam nic do powiedzenia :arrow: 'move on' :arrow:

Jeżeli mam być szczery to miałem małe nadzieje na brązowy puchar, ale i tak ciesze się że dostałem tak dużo głosów.
Widać podobało się to kilku osobą. W końcu zdobędę ten brązowy pucharek, pokaże wam! :lol:
Postaram się by całość "CE:CR" wyszła za rok lub dwa, i by była unikatową grą.
Raz jeszcze wszystkim dziękuję za punkty, będzie to dla mnie paliwo motywujące! Kurde, gdzie jest emotka serca :?: :!: Gosh... :oops:

EDIT: No i bym zapomniał. Gratuluję zasłużonym zwycięzcom!
Ostatnio zmieniony 31 gru 2017, 13:20 przez Kitabake, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Rykes »

@Kitabake Nie milion, tylko 999,999 bugów. A wiadomo - bugi, ktoś je lubi a ktoś nie lubi... :-D
A tak na poważnie - kurcze, nie spodziewałem się 2 miejsca ale jednak. Ludzie mi zaufali, mam ogromną motywację do pracy :-) Dziękuję wszystkim za głosy, gratuluję Yorosiowi jak i pozostałym, którzy wzięli udział w konkursie.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Adrap »

Prometherion pisze:Serio? 10 minutowe duperelke zajęło 1 miejsce? PP 2 powinno wygrać. Pomijając wszystkie dzikie kontrowersie, to jest nr 1
No też tak uważałem (nawet dałem max pkt.) póki nie zagrałem w TSE. PP II niby fajnie się prezentuje i ma ciekawy klimat, ale niektóre rzeczy były w nim władowane kompletnie niepotrzebnie (np. facesety były obrzydliwym powiększeniem charesetu). Masa treści do przyswojenia i takie patrz możesz robić to, możesz robić tamto, a ja zadaję pytanie czy mogę pograć :-P (no i w końcu wyłączyłem, bo po 20 minutach miałem wrażenie, że ktoś tak stoi nade mną i mówi: kliknij to, tak dobrze teraz tamto)
Dla mnie zdecydowanie możliwość skupienia się na treści zadecydowała, że to właśnie na TSE ostatecznie zagłosowałem, które mimo bugów przyciągnęło mnie dobrym klimatem i taką czytelnością, prostotą i całą otoczką (choć tu też wiele rzeczy bym wywalił np. zapytajniki nad postaciami z questem).
Co do Kable - Kleo mi podłożyła bombę czy coś to odechciało mi się grać. A tak bardziej pod kątem gry - ciekawy sposób przekazania, ale granie w minigierki oderwane od właściwej rozgrywki kompletnie mnie nie bawi. Jednak uśmiałem się produkcji jak przy cytatach na gońcu.

Widziałbym TSE na pierwszym miejscu (i gdybyś się Reigh wziął porządnie za odbugowanie, to byś najprawdopodobniej miał te 1 miejsce imo). Potem Chaos, który podał mi w bardzo przyjemny sposób (fakt długi, ale wytrwałem),mechaniki gry. I taki sposób przedstawienia mechanik (czyt. przyjemny) życzyłbym sobie właśnie w projekcie Haxo.

I nadal jestem ciekawy czym nas CrashuR w pełnej wersji zaskoczy.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: PInroz »

Wszystkim Gratuluję :mrgreen:

Yoroś w końcu dostał złoty puchar :wink: A wystarczyło zorganizować randkę by tego dokonać, rada dla wszystkich, jeżeli chcecie by wasze gry w wersji demo zdobywały pierwsze miejsce, to nie ważne jaki gatunek, to demo musi zawierać randkę z Kleo :lol: :lol: :lol:

Wtedy Sukces murowany :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kleo »

Gratuluję, Yoroś, jak dla mnie w pełni zasłużyłeś na złoty pucharek i w dodatku nie wątpię, że reszta Kabelka będzie co najmniej trzymać poziom tego krótkiego, ale jakże treściwego i dopieszczonego (<3<3<3) demka.
Gratulacje również dla pozostałych uczestników i choć troszkę mi smutno, że akurat moi faworyci (poza Kabelkiem, oczywiście) wylądowali poza podium, to chętnie zagram we wszystko, co w nadchodzącym roku (czy tam odrobinę później) wskoczy do kategorii Pełnych Wersji. Życzę dużo sił do tworzenia w Nowym Roku, panowie i panie, a sobie dużo czasu na granie. :)
Yoroiookami pisze:Jednak widzę, że wszyscy na forum chcieliby się udać na randkę z Kleo. :lol:
No raczej. <3
Jazzwhisky pisze:demo Kable (...) przechodziłem wielokrotnie (naprawdę wielokrotnie)
A niektórzy, jak widać, nawet wielokrotnie (naprawdę wielokrotnie!). :D
Zablokowany