PEŁNE WERSJE - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Najlepsze produkcje roku 2017.
Awatar użytkownika
Karrmel21

Golden Forki 2022 - Pełne Wersje (miejsce 1);Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 58
Rejestracja: 09 gru 2017, 13:18
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Karrmel21 »

Wow, SpaceSave dostało 9 punktów! To o 9 więcej niż się spodziewałem :D .

Niestety nie mogłem zagłosować w tym roku, bo ani nie zdążyłem zagrać w nic poza The Tavern i Teatrem(no i spejsejw, ale to wiadomo), ani też nie mam jeszcze praw do tego, ale nadrobię w następnym roku. A jak na razie - gratuluję zwycięzcom! Na pewno(w końcu) zagram w ich produkcje.
Moje gry:
SpaceSave(Skończone - 2017)
Cień w Obiektywie: Wersja Rozszerzona (Skończone - 2020)
Sunset Rain(Skończone - 2022)
sancTis: Dies Irae(T.B.A.)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Osobiście stawiam Merkurego i SpaceSave zaraz obok tytułów z podium, niemniej GF to plebiscyt, który rządzi się od zawsze swoimi prawami, ewidentnie pokazuje trendy i nieuniknioną przewagę jednych cech gier nad innymi. No i bardziej ogólnie, jeśli ktoś jest bardzo zaskoczony rezultatami - w Pełnych Wersjach, czy w Demach - to odsyłam do lat przeszłych, dobre wyniki mniejszych (ale mających swoje liczne zalety) gier, to bardziej tradycja niż ewenement. :)

Jeszcze dodam - te remisy (zwłaszcza gier Adrapnikrama) z mojej perspektywy to trochę nieprawdopodobny cud, bo wahania na przestrzeni tygodnia były spore, a niektórzy potrafili zagłosować bardzo ostro. Trzeba też pamiętać, że jednak Opowieści, po trzech latach, startują i lądują na podium w Pełnych Wersjach drugi raz, tym razem jako potężne rozszerzenie/remaster (precedens), myślę, że przynajmniej jakaś część głosujących miała to na uwadze. Stąd też, w żadnym wypadku nie myślałbym o niedocenianiu tego wyniku. :)

I tak, ze względu na remis mamy cztery nagrodzone tytuły, ale poniżej jest już miejsce piąte, jak zawsze.
Kleo pisze:Bardzo jestem ciekawa wyników, no i poniekąd cieszę się, że w tym roku gier nie było na tyle dużo, żeby podzielić je na kategorie. Mam wrażenie, że dzięki temu rywalizacja jest po prostu bardziej interesująca. :)
Myślałem o tym i chyba się nie zgodzę, zaryzykowałbym, że moim zdaniem to jednak kwestia tytułów, a nie braku podziału, w zeszłym roku mieliśmy zresztą dwie mieszane kategorie 16+9 pozycji, więc coś jak dwa razy tyle jak w tym roku i...? Zresztą, absolutnie nie jest powiedziane, że w przyszłości taki podział nie powróci, wręcz przeciwnie, osobiście cieszyłbym się z takiej możliwości. :)

edit
Pełne zestawienie wyników - https://i.imgur.com/TmU0tbm.png
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Vodun
Posty: 73
Rejestracja: 19 kwie 2010, 22:08

Re: PEŁNE WERSJE - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Vodun »

Podziękowania za tak szerokie docenienie Merkurego zarówno w słowach jak i głosach :mrgreen:
Walka była ciężka ale miejsce za 4 stopniowym podium też jest osiągnięciem :-D

Próbowałem OzE jeszcze przed edycją cesarską, nie zachęciło do przejścia oraz spróbowania wersji odnowionej.
Rekomendacja GF sugeruje by spróbować jeszcze raz, pewnego dnia.
Fajnie że Teatr i 23 sekundy też zdobyły swoje miejsca na podium, były to moi główni kandydaci oprócz SS.

SpaceSave zyskało dobre miejsce, zasługiwała na głosy.

Móc w końcu wziąć udział, to było fajne i trzeba powtórzyć. Podziękowania dla wszystkich :]

ps. sorry niebieski wielorybie.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: PEŁNE WERSJE - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Amelanduil »

omg co tu się wydarzyło to ja nie wiem, podwójnie podwóje podium.
A tak właściwie to ile z tych produkcji wylądowało gdzieś w końcówce tego miesiąca? Bo mam wrażenie że nieźle się rozkręciły obroty grotwórczego silniczka ;P oby chodził tak dalej przez resztę roku!
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: PEŁNE WERSJE - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Adrap »

XD
Szczerze miałem chrapkę na dwa miejsca na podium w tym jedno na 3 miejscu do kompletu kolorów medali. Ale fajnie brzmi że "Adrapnikram ma 3 miejsce ex aequo z Adrapnikramem" Jak wyleczę się z kaca to bardziej się odezwę.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: PEŁNE WERSJE - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Diablo »

Nie wiem co powiedzieć. Co prawda cichutko liczyłem na jakieś miejsce na podium, ale nie sądziłem, że Teatr Arymana zajmie tak wysoką pozycję. Być może to kwestia emocji, a może noworocznej śmierci ale nie wiem co powiedzieć. Bardzo dziękuję tym, którzy oddali głos na moją grę, a także (a może przede wszystkim) tym, którzy wspierali mnie w jej stworzeniu. Bez was Teatr by nie powstał lub osiągnąłby takiej formy. Wydaje mi się, że nie mam wyboru i powinienem na stałe zmienić klimaty oraz kontynuować historię Arymana :lol:

Gratuluję również Kryzzowi oraz Adrapowi - dostarczyliście nam kawał konkretnych RPGów (oraz przygodówki). Idzie nowy rok, a ja czekam na wieści na temat waszych nowych projektów. Osobiście byliście moimi faworytami w tej edycji GFów.

Gratuluję także wszystkim, których gry wzięły udział w GFach. W tym roku pojawiło się trochę projektów z potencjałem. To chyba najlepszy dowód, że scena nie umarła, a jak umarła to jest całkiem ruchliwym ożywieńcem (gdzie jest Zombik >,< ?).

Wszystkim w Nowym Roku życzę braku bugów, ciekawych pomysłów, niezniszczalnych dysków, braku przerw w dostawach prądu, jak największej ilości pełnych wersji oraz aby również następne GFy odbyły się tak żywo i ciekawie!

Pozdrawiam!
Diablo
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: PInroz »

Kto by pomyślał ponad 40 godzinny RPG, wygrał na równi z jedno godzinną gierką przygodowo-zagatkową :shock: Gratuluję wszystkim punktów i współczuje Niebieskiemu Wielorybowi :roll: Widocznie nikt, nie odważył się dokończyć gry :lol:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 304
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Deathwing »

Świetnie, że zwyciężyły gry, na które najbardziej liczyłem :) To pokazuje, że jednakowy fun można mieć zarówno z sążnistych erpegów, jak i krótkich przygodówek, o ile są pomysłowe i dopracowane, jak obie te pozycje. Gratki przede wszystkim dla Kryzza i Vlada, ale też pozostałych uczestników za wytrwałość w robieniu gier. To właśnie wy napędzacie tę scenę, i oby tak dalej :)
turn up the silence
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: PEŁNE WERSJE - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Prometherion »

W tym roku mam chyba uczulenie na krótkie gry. Zarowno Kable jak i Teatr to super gierki, bawiłem się dobrze przy nich, jednak sercem jestem za dłuższymi pracami. Dobrze, że gra OzE wygrała, jestem ciekaw jak Źródło? Gratki dla zwycięzców i weny! Głosowałem też na Podziemia
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: PEŁNE WERSJE - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kleo »

Kleo pisze:obok sporych, klasycznych gier są tu mniejsze czy większe przygodowe gierki, które uwielbiam, a które trudno postawić obok 40-godzinnego RPG i powiedzieć, co jest lepsze...
Normalnie proroctwo mi wyszło, aż dumna jestem z siebie. Bo okazuje się, że ogół głosujących też nie potrafił powiedzieć, co lepsze. :)
Kryzz333 pisze:Fajnie, że dużo ludzi doceniło Merkurego, gratulacje Vodun.
Mhm, przyłączam się, osobiście widziałabym tę grę na podium obok zwycięzców, no ale... Za ciasno tam było chyba. :D
Jazzwhisky pisze:Myślałem o tym i chyba się nie zgodzę
Mhm, nie ma musu. :D No i ja też bym sobie życzyła więcej gier w przyszłym roku, choć niekoniecznie połowę z nich w grudniu. Bo jednak nie wszystko zdołałam w pełni ograć (acz minimum godzinkę wykroiłam dla niemal każdej gry), przez co do końca miałam dylemat, jak rozdzielić głosy. A propos rozdzielania głosów, popatrzyłam sobie i w dwóch kategoriach były osoby, które głosowały identycznie, jak ja. <3

Fajnie te tegoroczne GF-y wyszły, gratulacje dla startujących, no i dzięki, Jazz. :)
Awatar użytkownika
INRE

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 3); Golden Forki Special III - Dema (zwycięstwo)
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:55

Re: PEŁNE WERSJE - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: INRE »

A taka niby miała być bida w tym roku na GF :-P
Dużo na ostatnią chwilę gier się ukazało. Niby skromniej jeśli chodzi o ilość gier niż w ostatnich latach, ale ich jakość moim zdaniem była bardzo dobra. Fajnie, że zarówno te krótsze gierki przygodowe jak i wielkie rpg zostały docenione. Mnie urzekły najbardziej właśnie te, krótsze, nieco nietypowe produkcje (Teatr,23 sekundy, Merkury).
Takiego układu miejsc na podium chyba nikt nie był w stanie do końca przewidzieć.
Gratulacje dla wszystkich uczestników, w przyszłym roku też postaram się dołączyć do rywalizacji. Czekam na wasze kolejne produkcje. :-)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: PEŁNE WERSJE - Prezentacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: PInroz »

INRE pisze:A taka niby miała być bida w tym roku na GF
Chyba tylko w kategorii Dema :roll: Bo Pełne wersje od początku zapowiadały się całkiem nieźle. I tak pozostało, na całe szczęście :-D
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Zablokowany