DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Najlepsze produkcje roku 2017.
Awatar użytkownika
INRE

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1) Dema (miejsce 3); Golden Forki Special III - Dema (zwycięstwo)
Posty: 128
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:55

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: INRE »

Ja jednak odpuściłem sobie głosowanie w tej kategorii, nie ograłem zbyt wiele gier, więc byłoby to nie fair...

ale jak czytam takie farmazony, to mnie skręca... :evil:
Serio? 10 minutowe duperelke zajęło 1 miejsce? PP 2 powinno wygrać. Pomijając wszystkie dzikie kontrowersie, to jest nr 1
Tak powinno być, bo ty tak uważasz?
To nie tak, że gardzę kablem, to fajna gierka, ale nie na 1 miejsce
Nie wiem nawet jak to nazwać. Ja czułbym się lekko poirytowany na miejscu Yoro i na miejscu tych, którzy Kabla wybrali. Chamskie wmawianie, że coś jest lepsze, że powinno wygrać. Widocznie innym PP się nie podobał tak jak tobie.

Jakiś nerwowy ostatnio się chyba robię, bo co wejdę na forum to czytam posty, które wywołują we mnie negatywne emocje... :lol: :lol:

Gratulacje dla zwycięzców i życzę powodzenia w dalszym tworzeniu. Doprowadźcie projekty do pełnych wersji. Czekam. :-D
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Prometherion »

Sylwester wszedł za mocno D yoroś zrobił fajną gierkę, nie chce z nikim spiny. Na razie
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Yoroiookami »

Prometherion pisze:Sylwester wszedł za mocno D yoroś zrobił fajną gierkę, nie chce z nikim spiny. Na razie
Ja się nie gniewam. Naprawdę. D:
Nawet rozumiem punkt widzenia.

A innym dziękuję za miłe słowa, bo to budujące. Te mniej miłe, też w pewien sposób budujące. :>
Kleło pisze:A niektórzy, jak widać, nawet wielokrotnie (naprawdę wielokrotnie!). :D
A za ten komentarz Kleło powinna wylądować w cytatach.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Za ten oburzający cytat powinna wylądować, ale w Radomiu. :v

A kontrowersyjne komentarze (i odpowiedzi, a czasami i odpowiedzi na odpowiedzi) po wynikach GF to też nasza tradycja, kiedyś zdarzało się, ze sam reagowałem dosyć... żywiołowo, ale chyba wydorośleliśmy już jako community na tyle, że ostatecznie wszyscy wiemy, co broni się już całkiem samo. :)

I korzystając z okazji - obrazkowe rangi zwycięzców pojawią się najpóźniej w ten weekend.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kitabake
Posty: 367
Rejestracja: 25 gru 2009, 13:03
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kitabake »

Ej! Gdyby Kabel nie zasłużył na top spota, to nie typowałbym go jako faworyta :lol:
Dobre demo. Tak samo te teatry i sekundy. Bardzo dobre pełniaki.

Każdy ma swój system oceniania. Czasami lepiej zrobić mniej, wtedy można się skupić
na tym co dobre i jak jest mało - to mało można się wyłożyć. Prawda jest taka,
że wygrały dobre gry. Mimo że niektóre prace z podium były zbugowane grubo ;p
No i nie mówię tutaj o 'TSE' :wink:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: HGS »

Prometherion pisze:Sylwester wszedł za mocno D yoroś zrobił fajną gierkę, nie chce z nikim spiny. Na razie
Kiedy boisz sie o lincz :lol: :lol: :lol:
Kabelek jest scenowka, wiec nie dziwota, ze wygrał. :wink:
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

Ojej, jednak nie wszyscy. :]
HGS pisze:Kabelek jest scenowka, wiec nie dziwota, ze wygrał. :wink:
Ale wiesz, że dla wielu to jej główny minus, prawda? Przez 15 lat scenowe gry są głównie atakowane, hasło "Ultima" nadal nie budzi tutaj jakiegoś szczególnego entuzjazmu, a Kable to po prostu najlepiej wykonana seria gier z takimi elementami w naszej małej historii. Więcej, jak rozmawiam, to powiedziałbym nawet, że to produkcje Yoro są właśnie ogromnie współodpowiedzialne za pozytywne dźwignięcie tej tematyki w ostatnim czasie, a ich autor powoli staje się po prostu gwarantem/znakiem jakości. Stąd nie dziwne, że jego dopracowane demo wygrało, jestem przekonany, że każdy duży tytuł na takim poziomie pozamiatałby rywalizację bez względu na rok. No i już bardziej ogólnie - polecam wszystkim zaskoczonym (czy z bólami) założenie, że tytuły wygrywają, bo ludziom się podobało, a podobało się, bo po prostu, grało się fajnie. To pomaga zrozumieć zasady rządzące nie tylko głosowaniem w GF i ma dodatkową zaletę - nie pozostawia wiele przestrzeni na snucie niepoważnych i/lub spiskowych teorii.

I uwaga - to już, technicznie, czwarta część tej scenowej serii - ale wbrew tezie, żadna wcześniej nie wygrała. Co zabawniejsze, m.in. dlatego, że na drodze Kable stanęły mniejsze, ale także udane gry. :)

No i btw, mi w tym całym kontekście fajnie ogląda się postęp Pogromcy, demo pierwszej części było w dole stawki i nawet nikt się nie zająknął, demo P2 jest znacznie wyżej, a mimo to są pewne... (ok, jednoosobowe?) kontrowersje. Zdecydowanie widać pewne wnioski, dorzuciłbym jeszcze ten z teraz, że bardzo często mniej oznacza podwójnie lepiej, to ważna zasada, zwłaszcza, że czas nie jest z gumy. Poza tym to naturalne, że złożone produkcje wypadają w tej kategorii odrobinę blado, nie widać tej skali, trudno docenić liczne ficzery, za to łatwiej w nich utonąć.
HGS pisze:Kabelek jest scenowka, wiec nie dziwota, ze wygrał. :wink:
Kiedy boisz się przyznać, że ta scenówka... ;)))))
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Amelanduil »

No nikogo to chyba nie zdziwi, jak otwarcie przyznam, że z premedytacją nie głosowałem na żadne demo spod ręki Haxo, jeśli o kontrowersjach mowa :v czegokolwiek bym nie powiedział, autor i tak wykluczył moją opinię, jakkolwiek skonstruowana by ona nie była. No to po co się angażować.

Najbardziej turbo kategorią dla mnie w tym roku były pełniaki, ale dema też nie wypadły źle. Mam nadzieję, że to nie ostatnie, co wyjdzie z tych projektów ;P
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Noruj »

Ja w końcu dochodzę do siebie po chorobie, to oceniam z opóźnieniem wyniki.

Kable na pierwszym miejscu nie dziwi specjalnie, nastroje dało się spokojnie ocenić dużo wcześniej wcześniej. Sam na Kable nie głosowałem, chociaż prawdopodobnie będę zagrywał się w pełniaka (jak zwykle), bo demo daje jednak sygnały, że może to być najlepsza część z serii. Anyway, każdy ma prawo być niezadowolony, albo zadowolony - odpuściłbym już jakieś szczegółowe tłumaczenia, to i tak wszystko kwestia tego czego ktoś oczekuje, a trendy i prawidłowości zdarzają się różne i można zbudować kilka takich tez, że coś wygrywa bo coś tam, a rok później wytłumaczyć w taki sam sposób zupełnie odwrotną sytuację. TSE (głosowałem) ucierpiało na zamieszaniu i zabugowaniu gry - trzeba pilnować takich rzeczy. Na Pogromcę też oddałem głos, bo wykrzesałem z siebie odrobinę obiektywności. Anyway, podobno sytuacja co do HAXO jak chyba Skaciu z inwazją dem, i tak tylko jedna gra weszła na podium :P

edit:
nadal przecież oceniam w swoich kategoriach, jeez. No i jako, że chciałem podejść do tego bez uprzedzeń, to musiałem przyznać ten 1 pkt chociaż.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2018, 15:10 przez Noruj, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Kleo »

Noruj pisze:Na Pogromcę też oddałem głos, bo wykrzesałem z siebie odrobinę obiektywności
Zabrzmiało, jakbyś uznał, że gdyby wykrzesać z siebie odrobinę obiektywizmu, to PP każdemu musi się spodobać. Ja na tę grę akurat nie głosowałam, ale nie dlatego, że Haxo, kontrowersje, czy coś. Po prostu, jak napisał wyżej Jazz, były gry, w które zwyczajnie grało mi się fajniej. A PP2, pomimo wyraźnego progresu w stosunku do jedynki, nadal odpycha mnie od siebie nieintuicyjnym, skomplikowanym i przebajerzonym menu (to jeden z grzechów głównych tej gry, jak dla mnie - jeśli pół godziny czy więcej mam się uczyć sterowania, a po chwili przerwy od grania i tak połowy nie będę pamiętać, to dziękuję bardzo), niezrozumiałym BS-em, wciąż nienajlepszej jakości dialogami i nieszczególnie wciągającą fabułą. Co mi się w grze podobało, to grafika (akurat w tym jestem chyba dość odosobniona :)) i zbieractwo, ale to jednak odrobinę za mało. Zamierzam śledzić postępy projektu, niemniej są gry, na które (fakt, czysto subiektywnie :D) czekam o wiele bardziej i to właśnie na nie oddałam swoje głosy. :)
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Yoroiookami »

HGS pisze:Kabelek jest scenowka, wiec nie dziwota, ze wygrał. :wink:
Taki prosty jest przepis na gumisiowy sok? :shock:

Może zdarzyło się, że ktoś zagłosował na Kabelka bardziej z sympatii, ale ufam że większość osób po prostu dobrze się bawiła. Albo bardzo chce ujrzeć pełną wersję gry. Pomimo tylu projektów, jeszcze mi się nie zdarzyło przez przypadek wygrać w Golden Forkach. :>
Takie pasywno-agresywne tekściki są trochę przykre, szczególnie że sam głosowałem na twój projekt. Nawet go dla ciebie testowałem. Gdzie twój duch współzawodnictwa? :III

I jeszcze zacytuję Jazza, bo ładnie to ujął. Chociaż mógłbym zacytować cały post. :lol:
Jazzwhisky pisze:Ale wiesz, że dla wielu to jej główny minus, prawda?
Za rok w Golden Forkach (przynajmniej w demach) nie będzie już moich scenówek, więc na pewno mnie zmieciesz. Głowa do góry. :>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: HGS »

Mialem tu raczej na mysli, ze Kabelek jest gra, w której każdy ma swój udział i dlatego mógł wygrać.

PP II nie jest, nie bylo i nigdy nie będzie robione pod widzi mi sie forum. Jest to gra pod konkretnych odbiorców dlatego niższe wyniki w głosowaniu. Ale szczerze spodziewalem sie predzej Edenu na podium. Tak czy siak oba projekty beda mialy swoje finalne wersje. Alien Nostromo jesli powstanie w full wersji to nie wiem kiedy.

Na pewno Eden zmieni makera na MV, bo docelowa platforma gry to urządzenia mobilne. Na komputerze mozna sobie odpalic starego i dobrego Black and White. Na telefonach nie ma takiej gry po za słabym Godusem, ktory pozostawia wiele do zyczenia.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Jazzwhisky »

HGS pisze:PP II nie jest, nie bylo i nigdy nie będzie robione pod widzi mi sie forum.
Nie no, miałem tu raczej na myśli, że fajnie by było, gdyby pełna wersja PPII była po prostu dobrą grą, to pewny patent na wyższe wyniki w głosowaniu, odbiorcy nie mają nic do tego. No i nie będzie trzeba zasłaniać się hasłami typu "scenówka", no jak to w ogóle brzmi, zwłaszcza przy planach podbijania połowy świata. ;)))

A, i jeśli chodzi o B&W itp., jest jakieś 40 podobnych gier na androida/iOS (hasło "god game"), chociaż nie wiem czy ma to jakiekolwiek znaczenie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Adrap »

HGS pisze:Mialem tu raczej na mysli, ze Kabelek jest gra, w której każdy ma swój udział i dlatego mógł wygrać.
Poprzednie lata zdecydowanie potwierdzają, że nie ma to absolutnie żadnego znaczenia, gdzie Kabel przegrywał z Asgun (RPG), Dawnville (Horror) i Sercem Mroku (Przygodówka)

Powodzenia w tworzeniu, szczególnie Edenu, chętnie bym zobaczył coś porządnego ze sceny RM na telefon.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: DEMA - Kompilacja, Głosowanie, Komentarze

Post autor: Crashykk »

HGS pisze:Mialem tu raczej na mysli, ze Kabelek jest gra, w której każdy ma swój udział i dlatego mógł wygrać.
Twierdzenie, że PP II przegrał, bo Kable to gra, która ma miziać forumowiczów, a PP to poważny tytuł jest co najmniej śmieszne. :lol:

Demo Kable wygrało, bo po prostu było znacznie lepsze jako demo, a co za tym idzie oferowało o wiele więcej zabawy i radości z gry, niż PP II.

Pogromca nadal (mimo wielu usprawnień względem jedynki) jest jak dla mnie zlepkiem rzeczy, których prawdopodobnie nigdy nie użyję, z nieczytelnym sterowaniem i miałką fabułą. Komuś się może to podoba, ale niestety większość osób na forum stawia grywalność i zabawę ponad "fieczery".

Jedynka doprowadziła mnie do takiego szaleństwa, że po godzinie gry odpuściłem sobie ten "satysfakcjonujący" battle system i obejrzałem resztę u Demona. Niestety jak się na końcu okazało nie było to warte oglądania tylu odcinków. Boję się, że w tym przypadku może być tak samo, więc nie oddałem na PP II swojego głosu. :roll:
ObrazekObrazek
Obrazek
Zablokowany