Cóż to może być za gra?

PC, konsole i nie tylko...
ODPOWIEDZ
smyqu
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2018, 22:54

Szukam gry z dzieciństwa

Post autor: smyqu »

Witam, trafiłem na te forum dzięki koledze, który powiedział że tutaj może uda mi się znaleść nazwę gierki z dzieciństwa której szukam od dawna.
Grałem w nią około 2005/2008. Widok był od boku, a akcja odbywała się pod ziemią. Prawdopodobnie polegała na ucieczce z danej lokacji. Nie pamiętam czy można było samemu niszczyć ściany w podziemiach czy ściany były stałe na każdej mapie. Wiem że byli jacyś przeciwnicy którzy nam przeszkadzali. Ważną rolę w grze odgrywała piana ale już nie pamiętam po co ona byłą. Czy ona nas od dołu do góry goniła i w niej ginęliśmy. Czy jednak by nią atakowaliśmy przeciników ale wiem że była ważna w tej grze. Zbierało się także diamenciki różne ale to chyba tylko dla punktów. Gra była kolorowa typowo dla dzieci. Nie była zbyt trudna i nie miała wątku fabularnego. Wydaje mi się że była to darmówka do pobrania z internetu albo jakaś gra z płatków śniadaniowych.

Mam nadzieję że ktoś pokusi się na przeczytanie całego opisu i zastanowi się czy nie kojarzy może tej gierki. Bardzi mi na tym zależy ponieważ była to jedna z pierwszych gier na pc jakie grałem a pamiętam że bardzo mnie wciągneła. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Dragon Kamillo »

Może i głupie, ale opis przypomina mi to: https://youtu.be/f_ObZHb5J-E?t=6m6s pewnie to nie to, ale może akurat...
smyqu
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2018, 22:54

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: smyqu »

Niestety to nie to :<
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Rave »

Kurde, kojarzę tą grę i wiem że na 90% była to albo flaszówka albo do ściągnięcia (raczej nie z płatków bo grałem w to a płatków nigdy nie jadłem), ale też nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Revlis

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3) Dema (miejsce 2); Konrad Championship I (wyróżnienie)
Posty: 151
Rejestracja: 13 wrz 2016, 22:59
Lokalizacja: Kraina RM

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Revlis »

Czy to mogła być jakaś wariacja Emerald Miner?
Spoiler:
https://i.imgur.com/YV2qRz2.png
Revlis to śmierdzący leń.
Zbija bąki cały dzień.
smyqu
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2018, 22:54

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: smyqu »

Nic podobnego do tego. Tam grafika była lepsza i bardziej grafika przyjazna dla dzieci.
Rave jeśli pamiętasz jeszcze coś o tej grze to opowiedz o tej grze, co pamiętasz z niej itp. Mi totalnie z głowy wypadła tylko kilka faktów kojarzę. Może uda mi się znaleźć jak będę pamiętał więcej szczegółów.
Awatar użytkownika
MisterRedFire15
Posty: 12
Rejestracja: 23 cze 2014, 20:53
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: MisterRedFire15 »

Może chodzi o to:
b6f9ce4cc32929b3397b272c79489b08bj2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
smyqu
Posty: 4
Rejestracja: 16 mar 2018, 22:54

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: smyqu »

MisterRedFire15 to jest dokładnie to! Dziękuje bardzo za pomoc. Trochę inaczej grę zapamiętałem ,ale przypominam sobie że to jest to. Jeszcze jakbyś mógł tylko nazwę podaćł :)).
Awatar użytkownika
MisterRedFire15
Posty: 12
Rejestracja: 23 cze 2014, 20:53
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: MisterRedFire15 »

smyqu Proszę bardzo :) Gra to Beetle Ju.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Rave »

Nom. Pamiętałem niewiele więcej niż ty, tylko tyle że grafa była 2.5d (w sensie prerenderowane sześcianowe platformy), ale to można by pod wiele gier podciągnąć, nawet tego nieszczęsnego Hugo i RedFire ma rację.
Rayzak
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2017, 19:24

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Rayzak »

Hej, szukam starszej platformówki, w której grało się chyba jako krasnolud wojownik lub mag. O ile dobrze pamiętam, etapy składały się z wielu map z przeciwnikami, na których czasami można było się znaleźć sklep, w którym były do wykupienia umiejętności jak deszcz ognia itp. Sklepy były niekiedy zamknięte, mając na swoich drzwiach słowo 'CLOSED'. Próbowałem już nie raz szukać tej gierki, ale bez skutków. Może ktoś stąd ją kojarzy.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 375
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Zombik »

Brave Dwarves 2
Rayzak
Posty: 5
Rejestracja: 08 wrz 2017, 19:24

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Rayzak »

Wielkie dzięki, Zombik! :)
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 375
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: Cóż to może być za gra?

Post autor: Zombik »

W sumie i ja napiszę, bo co mi szkodzi. Otóż... jak to temat na to wskazuje - szukam pewnej gry.
Skąd gra pochodzi? Nie wiem... ale były to czasy, w których internet raczkował i nie posiadałem go - więc musiała ta gra pochodzić z płyty. Prawdopodobnie z jakiejś gazetkowej, bądź jakiegoś ruskiego pirata z wgranymi różnymi rzeczami.

Gra była shooterem z perspektywy pierwszej osoby. Była 3D. Było to demo, bądź cała gra. Nie wiem.
W grze trzymaliśmy w ręku karabin i akcja działa się w jakiejś bazie wojskowej w górach (dookoła były góry). Do bazy prowadziły 2 wejścia, jednak niewidzialne ściany blokowały wydostanie się z niej. W bazie był hangar, jakieś garaże, 2 baraki i jakieś centrum dowodzenia. Łaziły po niej żołnierze, a każdy z nich miał taką samą grafike twarzy.
Po około 60 sekundach bazę zaczynali atakować jacyś ludzie, mówiłem sobie, że to terroryści. A więc ci terroryści wychodzili z gór z każdej strony i strzelali. Musieliśmy bronić bazy razem z naszymi towarzyszami o takiej samej twarzy. Po pewnym czasie nadjeżdżał opancerzony wóz terrorystów i przebijał się przez szlaban siekając z karabinu maszynowego i zabijając nas w 2 sekundy. Jedynym sposobem jego zniszczenia było dostać się do centrum dowodzenia i nacisnąć klawisz akcji na radiu - po czym nadchodziło wsparcie i lecący helikopter niszczył ten pancerny wóz. Pozostało dobić wtedy jeszcze kilku terrorystów i gra się kończyła.
Tyle.
Z ciekawostek dodam, że po zabiciu swoich bądź wrogów ciała po chwili wnikały w ziemie zostawiając po sobie plamę przezroczystej krwi.

Mimo doskonałej pamięci co do tej gry (przechodziłem ją z 100 razy) nie znam jej tytułu i nie mam pojęcia czym była. Czekam na sugestie.

PS: Jeżeli miałbym porównywać do czegoś grafikę i klimat to gra graficznie i klimatycznie wyglądała jak "Projekt IGI". To jednak nie było to.
ODPOWIEDZ