[2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: AkiNebula_e »

Opóźnienie działania niektórych wyzwań jest potrzebne. Gdy później pojawiają się przeciwnicy i sekwencje, które wymagają zgrania w czasie takie coś jest istotne. No i działa jako zwiększenie poziomu trudności. Zasadniczo każde pomieszczenie wystarczy zbadać raz (zaliczyć wyzwanie). Jest jeden przedmiot w 1 scenariuszu, który jest odkrywany w ten sposób i to tylko dlatego, że leży w miejscu, gdzie jest dość duży bałagan.

Są przedmioty, które znajdujemy wcześnie, a używamy dość późno w scenariuszu.
Spoiler:
Podpowiedź 2: Radzę zachować pergamin do czasu znalezienia składu.

Co do powtarzania się bohaterki o śnie. Jak się można później domyślić, nie jest profesjonalistą, a raczej amatorem, który poszukuje różnych fenomenów (z dość kiepskim efektem). Ona sama do końca w to nie wierzy i nie rozumie tego co się dzieje. Autosugestia daje człowiekowi pewne poczucie bezpieczeństwa. Wszystko zobaczycie później, ona nie jest taka twarda na jaką się wydaje.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: ravenone »

Ok, zaciąłem się:/
Spoiler:
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: AkiNebula_e »

Podeślij mi na maila save. Sprawdze to u siebie, Wyglada mi na powazny problem. Sprawdz jeszce tylko jeden motyw jesli mozesz. Wejdz w przejscie od frontu, czyli nie z boku zalacz ewent tylko stan na wprost drzwi i wejdz w nie z naprzeciwka... podczas testów kiedys kilka razy z dziwnego powodu ten event nie dzialal prawidlowo po wejsciu w niego z innej strony, pozniej samo sie naprawilo i widocznie znow wrocilo.

edit. tak jak tu na filmiku


moj mail: stratego@10g.pl

edit2 Poniżej link do łatki 0.1d!

http://www7.zippyshare.com/v/58375204/file.html

Spoiler:
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: Soul »

Obrazek
Coś tu nie gra.
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: AkiNebula_e »

Efekt zapisu w tej lokacji. Z tego co wiem, w tym miejscu zapis powinien byc zablokowany. NIektore mapy dzialaja na zasadzie podmiany chipsetow, a po wczytaniu zawsze przywracany jest domyslny. Jesli w jakiejs lokacji zapis jest zablokowany to nie bez potrzeby. Wyjdz i wróć do pomieszcenia i wszystko powinno wrocic.

edit1
Dobra już wiem co jest przyczyną buga. Wejście do menu statusu teleportuje na osobną mapę, po wyjściu lokacja nie przywraca prawidlowego chipseta na danej mapie. WYstarczy wyjsc i wejsc spowrotem i wszystko bedzie po staremu.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: X-Tech »

Nie dałem rady ustawić savepointa w miejscu w którym miał zostać zawieszony - po każdej porażce musiałem walczyć z tymi samymi sekwencjami mówionymi grając w grę od nowa i robiąc te same serie zagadek. W ten sposób po prostu wysiadłem, bo zabrakło siły, aby ciągle grać od początku i czytać to samo + wspomniane bugi które czasem mieszały się z pytaniem czy w danym miejscu to ja nie używam mózgu i jest inny sposób czy to jednak jakiś bug. Bez owijania w bawełnę - gra ma wielki potencjał, ale walczyłem z sobą, aby dalej próbować od początku (to przewijanie tych samych kwestii zmęczyło mniee) Ogólnie za jakiś czas może spróbuję ponownie może nawet dziś, bo te ciary przy tej plamie na ścianie i ogólnie momenty sprawiają, że dla nich chcesz grać, ale za każdym razem od nowa wszystko co przegraną to dało mi znużenie po kilkunastu próbach, bo poza tym to mnie ta gra jarała nie licząc bugów. Wysiadłem z tym tytułem parę tygodni temu i przez to powtarzanie od nowa wszystkiego znużyłem się grańskiem.
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: AkiNebula_e »

W przygotowaniu wersja "D".

Idąc tropem waszych sugestii jak dotąd wprowadziłem następujące zmiany by ułatwić i urozmaicić rozgrywkę.

Obrazek

Każde użycie pergaminu kończy się zapytaniem. Nie będzie już przypadkowego używania go w złym miejscu. Jeśli gracz znajdzie miejsce do stworzenia stałego zapisu zmieni się okno dialogowe.

Obrazek

Pergamin został uniwersalnym przedmiotem, który automatycznie pojawia się w inwentarzu każdego bohatera. Dodano możliwość posiadania do 9 pergaminów na raz, traktowanych jako jeden przedmiot. Dodatkowo rozlokowano w krytycznych momentach gry 2 dodatkowe pergaminy by zwiększyć grywalność i spiłować nieco poziom trudności.

Obrazek
Obrazek

Można przekazywać większość przedmiotów towarzyszą. Kluczowe przedmioty zawsze zostaną z bohaterem głównym, a to dlatego, że podczas zaginięcia towarzysza przepadają również jego przedmioty. Można to użyć np. aby pomóc sobie z drzwiami dając je towarzyszowi i samemu biorąc drugie.

Zostanie poprawiony również skrypt AI przeciwników, oraz dodany jeszcze jeden wątek do rozwikłania.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: X-Tech »

Nareszcie. Brawo. Czekałem na naprawę systemu save. W końcu mogę spokojnie grać dalej...
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: AkiNebula_e »

Obrazek
Obrazek
Implementuje elementy walki. Do tej pory jedynym sposobem "walki" z upiorami była ucieczka lub św. Medalik, który permanentnie likwidował widma z 1 scenariusza. Od teraz po napotkaniu przeciwnika można spróbować wywinąć mu się lub skontrować jego natarcie. Uchylanie pozwoli oddalić się na kilka pól od widma, a kontra zablokuje jego ruch na 6 sekund. Szanse sukcesu tych akcji zależą od statystyk zręcznośći (uchylanie) i siły (forsowanie).
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: Yoroiookami »

Ma ktoś działający link do gry? :<
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: X-Tech »

Sam bym chętnie w to zagrał znowu...Nie wiem czy mam jeszcze kopię na jakiejkolwiek płycie...
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: Kleo »

http://www7.zippyshare.com/v/C4mkDVYQ/file.html
Znalazłam takie coś, to wersja, jaką dostałam do testów, więc nie jestem całkiem pewna, czy wszystko dobrze w niej działa i na jakim właściwie jest etapie. Ale o co chodzi z grą, to (niemal :)) na pewno można zobaczyć, jeśli ktoś jest ciekawy. :)
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: Yoroiookami »

Kleo bohaterka. <3 :>
Teraz mogę się miło postresować.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: X-Tech »

Kleo pisze:http://www7.zippyshare.com/v/C4mkDVYQ/file.html
Znalazłam takie coś, to wersja, jaką dostałam do testów, więc nie jestem całkiem pewna, czy wszystko dobrze w niej działa i na jakim właściwie jest etapie. Ale o co chodzi z grą, to (niemal :)) na pewno można zobaczyć, jeśli ktoś jest ciekawy. :)
Istnieje jeszcze dostępna kopia z tego linka ?
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [2k3] Najlepsze Kampanie SD: Hope

Post autor: Kleo »

Hope.1c.rar
To chyba to, zdaje mi się.
ODPOWIEDZ