[RM2k3] Saga Demonów [16+]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [RM2k3] Saga Demonów [16+]

Post autor: AkiNebula_e »

Jedna z ciekawszych RM'ówek w jakie grałem, nie mam za dużo do zarzucenia oprócz tego, że może mam jakąś trefną wersję, ale po trzecim zgonie (o ile ma to znaczenie) to "Klub po godzinach" kompletnie się zawiesza - nic się nie dzieje i jedyną opcją to alt+f4. Jest to w jakiejś innej wersji naprawione albo po prostu pech mnie złapał?

Edit: Dodatkowo mam problem z odprowadzeniem Miu do domu, nie mogę nic kompletnie zrobić, zero zdarzeń nic - zatrzymałem się dokładnie przed jej domem i nie mogę wejść z niczym w interakcje. Przeoczyłem coś może?
Podeślesz sejwa gdzieś? Sprawdziłbym u siebie i powiedział co się dzieje (przed samym odprowadzeniem Miu do domu powinno być zdarzenie zapisu).

Edit: Na szybko sprawdziłem i w aktualnej wersji wystarczy podejść do drzwi i kliknąć by zadziałało zdarzenie (rozumiem, że jest to zdarzenie gdy Sanagi taszczy osłabioną Miu na plecach do domu w nocy).

Klub po godzinach tylko raz daje drugą szansę. Kolejne i tak powinny wyświetlić tylko ekran GAME OVER. Najnowsza wersja to ta, której linki aktualnie są dostępne w temacie (te z MediaFire, wersja 1.2a). Można go znaleźć w pierwszym poście w wątku.
Awatar użytkownika
kenta
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2020, 18:18

Re: [RM2k3] Saga Demonów [16+]

Post autor: kenta »

Pewnie na PW za chwilę wyślę, generalnie mogę powysyłać jeszcze jakieś literówki czy inne błędy jakbym napotkał - bo łatwiej wiedzieć gdzie takie się znajdują niż szukać po całym projekcie :>
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [RM2k3] Saga Demonów [16+]

Post autor: AkiNebula_e »

Aż takiego poświęcenia nie oczekuje od graczy, ale jeśli Ci się chce to na pewno nie pogardzę. Masz odp. z naprawionym plikiem sejwa w priv. . Dzięki Tobie poprawiłem też błąd związany z wcześniejszą scenką w domu Miu. Dzięki.
Awatar użytkownika
kenta
Posty: 4
Rejestracja: 20 sty 2020, 18:18

Re: [RM2k3] Saga Demonów [16+]

Post autor: kenta »

Nie ma problemu, tak jak wcześniej wspominałem bardzo przyjemnie mi się gra także jak coś znajdę to będę podsyłać czy coś. Również dziękuje :>
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [RM2k3] Saga Demonów [16+]

Post autor: PInroz »

Pobrałem sobie Sagę Demonów, by sprawdzić i zagrać, jednak wyświetlił mi się komunikat ''RTP dla RPG Maker 2003 PL nie jest poprawnie zainstalowane'' :cry: :cry: :cry: Czy jest wersja gry która nie wymaga RTP?
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [RM2k3] Saga Demonów [16+]

Post autor: AkiNebula_e »

PInroz pisze:Pobrałem sobie Sagę Demonów, by sprawdzić i zagrać, jednak wyświetlił mi się komunikat ''RTP dla RPG Maker 2003 PL nie jest poprawnie zainstalowane'' :cry: :cry: :cry: Czy jest wersja gry która nie wymaga RTP?
Gra powinna dzialac bez RTP, ale skoro masz taki blad tzn. ze nie wgralem pliku harmony.dll do folderu z gra przed stworzeniem instalatora i nie zmienilem "flagi" w pliku konfiguracyjnym gry. Po poludniu sprawdze to u siebie i wgram jeszcze dzis poprawiona o te pare bledow wersje na serwer (bedzie to wersja juz 1.2b). Ta wersja powinna juz bez problemu dzialac bez pakietu RTP.

Edit #1:

Udostępniam link do wersji 1.2b. Jest to ta sama edycja co poprzednia, z poprawkami kilku błędów o których wspomnieli PInroz oraz Kenta.

https://www.mediafire.com/file/43j0sr3x ... b.exe/file

Zaktualizowałem również 1 post wątku.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [RM2k3] Saga Demonów [16+]

Post autor: PInroz »

Ok działa :-D No to nie pozostaje mi nic innego jak wziąć się za granie, bo gra zapowiada się nad wyraz ciekawie :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [RM2k3] Saga Demonów [16+]

Post autor: PInroz »

Od paru dni zagrywam sobie w Sagę Demonów i natrafiłem na dość dziwny błąd. W nocy jak idzie się do portu do karczmarza i powie się ''wódka z mandragory'' to po jednym oknie dialogowym wyświetla się taki błąd :shock: Na szczęście udało mi się zdobyć przedmiot zadania przypadkowo natrafiając na niego na mapie świata :-D
Obrazek
Nie mówiąc już że w nocy jak mnie zabili, po końcowej scence teleportowało mnie gdzieś na sierotek oceanu :? , próbując rozdać punkty w jaskini tam gdzie wchodzi się przez studnię to zrobił się biały ekran i zapętlał się dźwięk. Po za tym mam wrażenie że gra podczas poruszania się przycina jak mamy w drużynie więcej niż jedną postać :shock: Cóż gra się świetnie, humor jest genialny, jednak czasami niektóre mechaniki jak by to powiedzieć, niewyrabiają :roll: :roll: :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [RM2k3] Saga Demonów [16+]

Post autor: AkiNebula_e »

Ten dziwny błąd silnika wyświetla Ci się dlatego, że program nie może odtworzyć pliku muzycznego z jakiegoś powodu. Silnik RM czerpie z kodeków zawartych w systemie operacyjnym. Zdążyłem to sprawdzić na starym laptopie z WinXP i mapa ładuje się bez problemu wraz z muzyką.

O tym problemie z teleportem po koncowej scence nie wiedzialem. Przyjrze sie temu. Po tym i tak mial nastapic gameover. Tak samo jak zbadam problem z tym rozdawaniem punktów w lokacji wejściowej do sztolni. Najlepiej byłoby mieć sejwa, ale nie wymagam jeśli to zbyt kłopotliwe.

Co do przycinania się gry, również nie zauważyłem tego problemu u siebie. Gra sama w sobie powstaje na 2 rdzeniowym celeronie z WinXP i działa bez problemu. Na pierwszy rzut oka mogę doszukiwać się problematycznej kompatybilności z Win10. Edytor, którego używam to wersja Tsukuru. To nieoficjalna, starsza wersja zapewne różniąca się kompatybilnością z nowym windowsem (nie ta obecnie dostępna w sprzedaży). Sprawdze to później u siebie (na Win7 działała bez problemu). Można też spróbować odpalić ją w trybie kompatybilnośći z WinXP lub Win7.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [RM2k3] Saga Demonów [16+]

Post autor: PInroz »

AkiNebula_e pisze:Co do przycinania się gry, również nie zauważyłem tego problemu u siebie.
Może nie jakoś strasznie (no chyba że zmienię kompatybilność z Windowsem XP), ale tak. Na szczęście nie jest to jakoś uciążliwe, bo przeszkadzało w graniu.
AkiNebula_e pisze:nie może odtworzyć pliku muzycznego z jakiegoś powodu.
Dobrze że ten trupi chwast, czy jak to się tam nazywa można znaleźć na drodze, czyli jest jakiś sposób by uniknąć tego błędu.
AkiNebula_e pisze:O tym problemie z teleportem po koncowej scence nie wiedzialem.
To był jednorazowy błąd, kiedy sprawdzałem to jeszcze raz to już nie teleportowało mnie nie wiadomo gdzie :mrgreen:

Zauważyłem też że momentami dziennik się trochę psuje, nie mogę sprawdzić mających już wpisów, lub kiedy naciskam enter np . pod wpisem ze śmiercią przyjaciela Senagiego w jaskini to mam pustą kartkę, dopiero kiedy nacisnę kilkukrotnie dopiero mogę zobaczyć co jest napisane.
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [RM2k3] Saga Demonów [16+]

Post autor: AkiNebula_e »

Ok, mam już jakąś świadomość tego co się dzieje.

Tak jak podejrzewałem, stary Tsukuru niezbyt jest kompatybilny z Win10. Część problemów rozwiązuje odpalenie gry w trybie zgodności oraz ograniczenie rozdzielczości do 640x480 i 256 kolorów.

Dobra nowina jest taka, że użyłem innego encodera MP3 i konwertowałem plik muzyczny, z którym miał Win10 problem co całkowicie go usunęło. Właśnie odpaliłem tą wadliwą lokacje na nowym kompie z Win10.

Nie do końca wiem na chwile obecną jak poprawić kompatybilność z nowym systemem operacyjnym (przycinanie gry również może być tego skutkiem, zauważyłem, że gra działa płynnie gdy klawiszem F4 zamknie się ją do trybu okna). Na pewno wszystko możnaby rozwiązać podmianą pliku startowego i biblioteki harmony z nowej edycji RM2k3, ale to usunęłoby mi glify (których nigdzie nie mam zarchiwizowanych) oraz uniemożliwiło użycie DYNRPG. Niemniej zobaczę co da się zrobić w tej sprawie.

Co do błędów typowo związanych ze zdarzeniówką wewnątrz gry, poprawie je w wolnej chwili. Po przemyśleniach postanowiłem pozbyć się dziennika w aktualnej formie. Pozostanie tam, ale będzie służył jedynie do przypomnienia sobie na jakim etapie rozgrywki jest bohater (będzie tylko opis ostatnich wydarzeń oraz aktualne cele do zrealizowania).

Jak zawsze dziękuje za feedback.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [RM2k3] Saga Demonów [16+]

Post autor: PInroz »

Kiedy można dostać poprawioną wersję Sagi Demonów?
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [RM2k3] Saga Demonów [16+]

Post autor: AkiNebula_e »

Kiedy można dostać poprawioną wersję Sagi Demonów?
Właśnie nad nią pracuje. Przebudowywuje dziennik.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [RM2k3] Saga Demonów [16+]

Post autor: PInroz »

I jak tam poprawki Sagi Demonów?... sorry że tak truje, bo czekam na tego patcha, a sam nie wiem czy dalej grać czy czekać na poprawki :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: [RM2k3] Saga Demonów [16+]

Post autor: AkiNebula_e »

Poprawianie dziennika to uciążliwa robota, przerabiam każdy wpis i poprawiam jego funkcjonalność, żeby interfejs był bardziej responsywny. Niestety przy moim trybie pracy nie zostaje mi wiele czasu. Mam już więcej niż połowę zrobioną, ale dzisiaj i jutro na pewno go nie skończę więc na Twoim miejscu pominąłbym po prostu dziennik i grał dalej.

A co do kompatybilności, to zajęcie na dłuższą metę.
ODPOWIEDZ