Sezon VI - Tabela, Wyniki, Puchar

Start Sezonu VI!!!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Sezon VI - Tabela, Wyniki, Puchar

Post autor: Jazzwhisky »

Obrazek
Poniżej tabela po pierwszej kolejce (będzie regularnie aktualizowana) oraz uwaga... zestawienie pucharowe! Możecie się już szykować, więcej szczegółów i zasady rywalizacji w III Pucharze Ligi Mapperów wraz ze startem drugiej kolejki (zgodnie z zapowiedzią, na pewno nie przed 15:00)!

Obrazek

Obrazek

I dodatkowe zestawienia map, by Adrap. <3

Kolejka 1 (miejsce|autorzy)
1|Crashykk 2|Dragon Kamillo 3|Amelanduil|Versus 5|ADI|Deathwing|kvachu 8|Kryzz333|Adrap 10|Noruj 11|Keibi 12|Stanior 13|Sefiro|Michu|Gedharm 16|GameBoy|Kitabake|Soul

Kolejka 2 (miejsce|autorzy)
1|Deathwing 2|lorak|Adrap 4|Sefiro 5|Dante|Kryzz333|Dragon Kamillo 8|Crashykk 9|Yoroiookami|Gedharm 11|kvachu 12|Prometherion|Soul|Michu|Noruj 16|Amelanduil 17|Versus 18|Axer|Keibi 20|GameBoy|Stanior

Kolejka 3 (miejsce|autorzy)
1|Kryzz333 2|Amelanduil 3|Versus 4|Prometherion|lorak|Deathwing 7|Adrap 8|Dragon Kamillo 9|Gedharm 10|GameBoy 11|Crashykk 12|Keibi 13|Sefiro|Yoroiookami 15|Noruj|Kitabake|Stanior|Michu

Kolejka 4 (miejsce|autorzy)
1|Deathwing 2|lorak 3|Versus 4|Amelanduil 5|Stanior 6|Yoroiookami|Kryzz333|Keibi|GameBoy|Dragon Kamillo 11|Adrap|Gedharm|Crashykk 14|Michu


Archiwalne tabele:
kolejka 1 | kolejka 2 | kolejka 3 | kolejka 4 | kolejka 5 | kolejka 6
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon VI - Tabela, Wyniki, Puchar

Post autor: Adrap »

Ostatnio zmieniony 16 wrz 2020, 21:42 przez Adrap, łącznie zmieniany 5 razy.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon VI - Tabela, Wyniki, Puchar

Post autor: Jazzwhisky »

Super, uzupełnione, nawet pytałem Kleo czy nie zrobiłaby zestawienia jak w IV Sezonie, ale tylko coś tam bajdurzyła, że chce makaron z krewetkami. :v

Przed chwilą zaktualizowałem też tabelę (kolejka druga) i drabinkę pucharową. :)

edit

I ponowna aktualizacja, mamy tabelę po trzech kolejkach oraz pierwszych zwycięzców w starciach pucharowych, okrutną ósemkę złożoną w nowe, ćwierćfinałowe pary. No i wiem, że trzecia kolejka to moment pierwszych podłamań, ale zdecydowanie zachęcam do dalszej zabawy, z perspektywy czasu dochodzą mnie jedynie głosy, że szkoda było odpuszczać, wciąż możecie błysnąć i/lub nadrobić straty, LM widziała już nie takie rzeczy.

A jako ciekawostka, poniżej robocze zestawienie pierwszej ósemki ligowej, gdyby już teraz odrzucić im najsłabszy występ. :)

Amelanduil 28,5pkt
Deathwing 28pkt
Versus 27,5pkt
Kryzz333 27pkt
lorak 26,5pkt
Dragon Kamillo 26pkt
Crashykk 25pkt
Adrap 24,5 pkt

Rywalizacja o podium jeszcze nigdy nie była tak zacięta. Przypominam, że czwarte starcie już trwa, czekam też cały czas na wasze mapy w kolejce specjalnej! :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon VI - Tabela, Wyniki, Puchar

Post autor: Jazzwhisky »

Podbijam bo uzupełniłem tabelę ligową, uwzględniając już pomijanie najsłabszej kolejki, mamy w związku z tym trochę zamieszania. Dodatkowo, po wyjątkowo wyrównanym boju, wyłoniliśmy też czwórkę najlepszych w Pucharze. Przypominam, że w następnym starciu pucharowym nie ma już rewanżu, o wejściu do finału będzie decydowała samodzielnie następna kolejka!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Sezon VI - Tabela, Wyniki, Puchar

Post autor: lorak »

Ha! Tego się nie spodziewaliście, co? Może nie oddałem jeszcze w tej edycji mapy wybitnej, ale kolejki są jeszcze dwie, a uparta kropla drąży skałę. Mam nadzieję, że czujesz już mój smrodliwy oddech na swoim karku, Deathwing!

Tego, że Kryzz i Adrap będą sobie tak świetnie radzić to się spodziewałem, w końcu budują ładnego, grubego erpega i są w mapkowej formie.
Super miłym zaskoczeniem jest Versus - prace na najwyższym poziomie, prawie za każdym razem wśród moich faworytów.

No nic, pozostaje mi tylko życzyć powodzenia, okrutniki!
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon VI - Tabela, Wyniki, Puchar

Post autor: Adrap »

Dobra, ostatnie mapki dostarczone, czekam na potwierdzenie i w spanko. Zostało tylko patrzeć jak moje miejsce się będzie przesuwało (oby tylko nie w dół xd).
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon VI - Tabela, Wyniki, Puchar

Post autor: Jazzwhisky »

Wow, przed Wami oficjalne rezultaty VI Sezonu Ligi Mapperów. Oglądaliśmy mocno ponad setkę prac oraz tysiące komentarzy na forum i naszym kanale. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim walczącym do samego końca, bardzo dziękuję uczestnikom, niezwykle miło było mi prowadzić imprezę, to był całkiem niezwykły konkurs. Brawo. :)

Obrazek
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Sezon VI - Tabela, Wyniki, Puchar

Post autor: Michu »

Gratulacje dla wszystkich uczestników! Nie pamiętam tak intensywnej rywalizacji w którejkolwiek z wcześniejszych edycji.

Korzystając z okazji - już teraz zapraszam każdego, kto oddał choć jedną mapę, do wysyłania mi (PM lub Discord) w maksymalnie dwóch akapitach swoich uwag, wrażeń i przemyśleń odnośnie konkursu - będą umieszczone w artykule!
Obrazek
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Sezon VI - Tabela, Wyniki, Puchar

Post autor: Deathwing »

Bardzo dobry sezon - zażarta walka, odpowiednio wredne tilesety i wysokiej jakości prace. Fajnie, że impreza miała inny scenariusz niż "wszyscy oddają mapki, a na koniec wygrywa Deathwing" :v Zwycięstwo loraka jak najbardziej zasłużone, zwłaszcza biorąc pod uwagę ten opóźniony start. Gratki :*
333395416492277760.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon VI - Tabela, Wyniki, Puchar

Post autor: Stanior »

Scenowicze!
Dzień po zakończeniu Ligi Mapperów mogę napisać tylko jedno. Gratulacje!
Każdy kto wysłał choć jedną mapę na ten największy i najbardziej wymagający w Polsce konkurs, może być z siebie dumny. Praca jaką każdy z Was wykonał to dowód na Wasze ogromne pokłady kreatywności, chęć rozwoju, ale i na posiadanie żyłki współzawodnictwa, ambicji i chęci pokazania swych zdolności światu. To także dowód na to, że nasza społeczność mimo ogromnych zawirowań na przestrzeni lat, żyje, ma się dobrze, a co więcej jest w stanie przyciągać kolejnych twórców i włączać ich do grona polskiej społeczności RPG Makera. Jestem dumny, że mogą być częścią Polskiej Sceny RPG Makera i waszym scenowym kolegą. Robicie kawał dobrej roboty, a kreowanej przez was atmosfery, na pewno mogą pozazdrościć inne społeczności.
Jak to mawia moja ukochana babcia "Trzymajcie się wiatru!" Niech Was niesie, gdzie tylko sobie zamarzycie czy to w waszej działalności twórczej czy w życiu prywatnym. Zasługujecie na to :)
Dzięki raz jeszcze!

Marcin "Stanior" Stanisławski
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Sezon VI - Tabela, Wyniki, Puchar

Post autor: Adrap »

Dzięki temu pucharkowi który tam leciał dalej to na pewno lepiej zapamiętam ten sezon. Fajnie było się dosyć regularnie znajdować w górnej części stawki :D
Na następny sezon mam mocne postanowienie wyrwać się z tego zaklętego 5 miejsca, nawet w dół xd
Niestety mój projektowy współtowarzysz (znowu) pokonał mnie praktycznie na każdym polu, ale mam teraz jeszcze większą motywację żeby dokopać mu następnym razem :swinia:
Następnym razem trochę bardziej przygotuje się mentalnie, bo mimo, że to głównie zabawa to potrafi wymęczyć i odciągnąć od tworzenia gry i innych postanowień.
Super poziom też był, kilka razy się zaskoczyłem ukrytymi przesłaniami map i odkrytymi talentami (szczególnie początek był bardzo dziki, szkoda że chłopaki tak szybko się poddali, a Versusa choróbsko rozłożyło pod koniec).

No i podziękowania dla Jazza, super organizacja i inicjatywa, tylko do tilesetów bym się przyczepił, ale na pewno znajdzie się też ktoś komu się wpasowały w sam raz :P

P.S. Gratki dla wszystkich, a w szczególności dla tych którzy dotrwali do końca i zdołali mnie prześcignąć w tabelkowym wyścigu.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
lorak

Golden Forki Special - Premiery (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon V (miejsce 3)
Posty: 241
Rejestracja: 18 lip 2011, 15:11

Re: Sezon VI - Tabela, Wyniki, Puchar

Post autor: lorak »

Cóż, nie potrafię składać mów tak pięknych i wzruszających jak Stanior, napiszę więc prosto.

Bardzo udany i równy sezon, dzięki wszystkim za dzielenie się swoimi brutalnymi opiniami i walkę do samego końca, bez tej motywacji odpadłbym pewnie po dwóch kolejkach, a tak to dało radę. Zwłaszcza, że Jazz pojechał tym razem okrutnie, skomplikowane zasady, pionowe mapki, cuda wianki, limity, puchary. Do tego - inkwizytor i dużo rtp - tilesety każdy miał z grubsza obcykane, ale to właściwie nie ułatwiało, a wręcz utrudniało budowanie. Moja mózgownica wrzała za każdym razem (no może poza chipem z Mother), do tego dochodziła ciągła walka z czasem (dzięki wielkie za wyrozumiałość dla mnie i mojego spóźnialstwa, chyba ani razu nie przesłałem mapy przed 23:50), żeby oddać cokolwiek w miarę zgrabnego. O dziwo, zawsze się to jakimś fartem udawało :) Zwłaszcza to uczucie, jak po kilku godzinach mapowania byłem bliski załamania i w ostatnich 15 minutach przerabiałem pół mapy, a tu nagle wszystko zaczynało wpadać na swoje miejsce.

Do tego te niesamowite analizy Ekierkowa - światowa klasa czepialstwa :D W ogóle super pod tym względem wyszło, być może przez discorda postów w tematach było mniej, ale średnio na pewno dłuższych niż w poprzednich edycjach (a wiadomo, że to się właśnie liczy ;p).

Aż żałuję, że nie dokumentowałem sobie postępów nad mapkami, niezłe kabarety się tam odwalały. W super pucharze na pewno natrzaskam trochę skrinów z postępami i liczę, że inni zawodnicy też dadzą rzucić okiem na swój warsztat, będzie zabawnie :)

Nie mogę się już doczekać edycji zimowej, szykujcie się na kopanie tyłków!
Zablokowany