Otwarcie sezonu I, Lista Uczestników, ZASADY!

Start Sezonu VI!!!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Otwarcie sezonu I, Lista Uczestników, ZASADY!

Post autor: Jazzwhisky »

Kocham takie spontaniczne akcje. Wariacja pomysłu kolina - zapraszam poniżej.

Liga mapperów. Założenia są (jak zwykle) stosunkowo proste. Postaram się, by były także zrozumiałe.

Co tydzień publikowany jest nowy chipset (+ew. bonusowy charset) na podstawie którego uczestnicy wykonują mapkę (wg informacji w rozmiarach 20x15 lub 40x30 pól). Następnie wysyłają ją za pośrednictwem gg/e-mail/pm do mnie. Anonimowo przedstawione mapki zostają poddane pod głosowanie, w ten sposób ustalona zostaje kolejność miejsc i przyznane zostają pkt. Kolejka dobiega końca, tworzona jest tabela zawierająca zdobycze punktowe wszystkich uczestników. W nastepnym tygodniu sytuacja ulega powtórzeniu, a tabela uzupełnienu.

Aktualny, pierwszy sezon LM uznaję za całkowicie próbny. Wszystko leży jak zwykle w Waszych rękach, osobiście moje nastawienie do mappingu jest ostrożne (osobliwy gust, lanssss etc.), jednak w zupełności przekonuje mnie argument, że "mapping to świetna zabawa i w ogóle sama przyjemność <3". Zatem chrzanić wszystko - o zabawę nam przede wszystkim chodzi! Normalnie aż mi żal, że nie będę mógł brać w tym wszystkim aktywnego udziału.

Aktualnie otwieram zapisy do pierwszego sezonu LM. Dopisywać możecie się w temacie, inne kanały kontaktu (PM, e-mail, gg) także są w zupełności otwarte. Dołączyć do zabawy możecie w dowolnym momencie!!! Zastrzeżenie jest jedno, jeśli wchodzicie do gry w trakcie trwania kolejki do rywalizacji i pracy przystąpić będziecie mogli dopiero w nadchodzącej turze (sprawdźcie swoją obecność na liście uczestników!). Jeśli, ktoś mimo zgłoszenia nie odda pracy, trudno - przepadnie kilka pkt, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań by nie wziął udziału w kolejnej rundzie LM.

Pierwszy chipset wraz ze szczegółami zostanie zaprezentowany już w poniedziałkowy poranek. Czas na oddanie pracy do północy z czwartku na piątek. Głosowanie przez cały weekend (48h od prezentacji prac). Tak też prawdopodobnie prezentował będzie się kalendarz na wszystkie następne kolejki.

Nagrody - trójka najlepszych mapperów na pewno otrzyma odpowiednie rangi obrazkowe na forum. Zwycięzca - dodatkowo rangę moderatora w dziale Gier. Poza tym, choć wolałbym nie zapeszać i nic nie obiecuję - może uda się zebrać nam fundusze na drobne nagrody rzeczowe. Przypominam, 1 sezon uznajemy za próbny.

Zasady przyznawania pkt - pojawia sie wraz z otwarciem pierwszej kolejki.

Zachęcam wszystkich (a już zwłaszcza tych, którzy czują się słabsi) do udziału. Pierwszy sezon został ustalony na 12 rund, może być naprawdę zabawnie. Sporo można się nauczyć, sporo podejrzeć, na pewno trochę potrenować, pewnie i trochę pośmiać. I przy okazji - pociągnąć dalej tę naszą RM-lokomotywę.

Ah,
P.S. Uwagi/komentarze jak zwykle mile widziane.


Lista uczestników (alfabetyczna+info o dacie)

Colombos (od 13.04.2008)
Deathwing (od 13.04.2008)
dizus (od 12.04.2008)
DragonWings (od 12.04.2008)
Flaque (od 12.04.2008)
Grimroth (od 13.04.2008)
Inq (od 14.04.2008) (2 kolejka)
k-lafior (od 13.04.2008)
Kalashnikov (od 12.04.2008)
Kedor (od 29.04.2008) (4 kolejka)
Kikut (od 12.04.2008)
kolin (od 12.04.2008)
kvachu (od 12.04.2008)
LasTTurN (od 12.04.2008)
Lloyd (od 12.04.2008)
Mentos (od 13.04.2008)
Mertruve (od 12.04.2008)
Michu (od 12.04.2008)
neo rpgomaniak (od 13.04.2008)
orco (od 12.04.2008)
Preki (od 16.04.2008) (2 kolejka)
QuaKhun (od 14.04.2008) (2 kolejka)
Reeco (od 13.04.2008)
Rushi (od 17.05.2008) (6 kolejka)
Savariel (od 02.05.2008) (4 kolejka)
Szopa (od 29.04.2008) (4 kolejka)
Tomash (od 13.04.2008)
Torque (od 13.04.2008)
YoH (od 12.04.2008)
Yoshu (od 13.04.2008)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
kolin
Posty: 136
Rejestracja: 08 sie 2007, 16:57

Re: Otwarcie sezonu I + ZASADY!

Post autor: kolin »

Jazzwhisky pisze:Normalnie aż mi żal, że nie będę mógł brać w tym wszystkim aktywnego udziału.
dlatego ja nie chcialem organizowac tego ;d no i sie zapisuje elo >:O!
Obrazek o prosze, co znalazlem! ;d
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Otwarcie sezonu I + ZASADY!

Post autor: Kalashnikov »

No ok ok, zglaszam sie. Mam nadzieje, ze za ostatnie miejsce nagroda nie bedzie ban ;]
Jazzwhisky 19:31:34
napisz to na forum
Tak wiec pisze:
Oczywiscie nie walczymy tu tylko o Zlote Kalesony. Przewidziane sa cenne nagrody rzeczowe, gry, komputery i samochody osobowe! Juz ja sie o to postaram ;] Oczywiscie potrzebne jest jako takie zaangazowanie z waszej strony, bo co to za liga z 3 osobami?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Otwarcie sezonu I + ZASADY!

Post autor: Jazzwhisky »

Kalashnikov pisze:
Jazzwhisky 19:31:34
napisz to na forum
Tak wiec pisze:
Oczywiscie nie walczymy tu tylko o Zlote Kalesony. Przewidziane sa cenne nagrody rzeczowe, gry, komputery i samochody osobowe! Juz ja sie o to postaram ;] Oczywiscie potrzebne jest jako takie zaangazowanie z waszej strony, bo co to za liga z 3 osobami?
Yup, Kalash ma racje - to nie zabawa, to wojna!!! Tu się ginie, pokażcie #$%&! kto tu jest najlepszym mapperem!!!
Morduj przeciwników, by sięgnąć słońca!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: Otwarcie sezonu I + ZASADY!

Post autor: Sobriquet Gaido »

Czy modyfikacje koloru ekranu, efekty pogodowe i wszystkie inne gadżety modyfikujące to co widzimy, więc i mające wpływ na mapping są dozwolone? Inaczej wygląda tonąca w lawie jaskinia pozostawiona sama sobie a inaczej z ekranem zmieniającym barwę od pomarańczu po czerwień i vice versa. Odrazu wiadomo, że jest gorrrąco...
Awatar użytkownika
orco
Posty: 18
Rejestracja: 26 kwie 2006, 20:26
Kontakt:

Re: Otwarcie sezonu I + ZASADY!

Post autor: orco »

Jazzwhisky pisze:Zachęcam wszystkich (a już zwłaszcza tych, którzy czują się słabsi) do udziału.
No to ja też chcę ^^"
Awatar użytkownika
DragonWings
Posty: 34
Rejestracja: 18 mar 2007, 14:53

Re: Otwarcie sezonu I + ZASADY!

Post autor: DragonWings »

Wchodzę w to.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Otwarcie sezonu I + ZASADY!

Post autor: Kalashnikov »

Gaido pisze:Czy modyfikacje koloru ekranu, efekty pogodowe i wszystkie inne gadżety modyfikujące to co widzimy, więc i mające wpływ na mapping są dozwolone? Inaczej wygląda tonąca w lawie jaskinia pozostawiona sama sobie a inaczej z ekranem zmieniającym barwę od pomarańczu po czerwień i vice versa. Odrazu wiadomo, że jest gorrrąco...
Jazzwhisky pisze:Pierwszy chipset wraz ze szczegółami zostanie zaprezentowany już we wtorkowy poranek.
Sweet, 6 osob to juz tlumy :]
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Otwarcie sezonu I + ZASADY!

Post autor: Jazzwhisky »

Kalashnikov pisze:
Gaido pisze:Czy modyfikacje koloru ekranu, efekty pogodowe i wszystkie inne gadżety modyfikujące to co widzimy, więc i mające wpływ na mapping są dozwolone? Inaczej wygląda tonąca w lawie jaskinia pozostawiona sama sobie a inaczej z ekranem zmieniającym barwę od pomarańczu po czerwień i vice versa. Odrazu wiadomo, że jest gorrrąco...
Jazzwhisky pisze:Pierwszy chipset wraz ze szczegółami zostanie zaprezentowany już we wtorkowy poranek.
Właśnie, uwaga, ważny edit w pierwszym poście - przesunięcie wszystkiego o jeden dzień do tyłu. Raz - myślałem, że mamy niedzielę (yay), dwa, po konsultacjach - myślę, że przesunięcie zadziała na korzyść konkursu.

Dodatkowo odpowiadam - w moim odczuciu wszelkie elementy poza chipsetami (ew. charsetami) mogą wpłynąć negatywnie na poziom i charakter rywalizacji. Wodotryski o których mowa nie mieszczą się stricte w definicji mappingu, być może pomyślimy o tym później. Uprzedzam przy okazji i uściślam - każda kolejka to 1 chipset - bez możliwości edycji, poprawek, dodawania czegokolwiek. Na tym polega sens imprezy, umieć poradzić sobie z mappingiem w każdym środowisku! ^^
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Flaque
Posty: 400
Rejestracja: 28 paź 2007, 21:11
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Otwarcie sezonu I + ZASADY!

Post autor: Flaque »

Flaque też, Flaque też.
Obrazek
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Re: Otwarcie sezonu I + ZASADY!

Post autor: kvachu »

Gaido pisze:Czy modyfikacje koloru ekranu, efekty pogodowe i wszystkie inne gadżety modyfikujące to co widzimy, więc i mające wpływ na mapping są dozwolone? Inaczej wygląda tonąca w lawie jaskinia pozostawiona sama sobie a inaczej z ekranem zmieniającym barwę od pomarańczu po czerwień i vice versa. Odrazu wiadomo, że jest gorrrąco...
...
Jazzwhisky pisze: Uprzedzam przy okazji i uściślam - każda kolejka to 1 chipset - bez możliwości edycji, poprawek, dodawania czegokolwiek. Na tym polega sens imprezy, umieć poradzić sobie z mappingiem w każdym środowisku! ^^
Tak jest! I tym tekstem rozwiałeś moje obawy =D. Gdyby te wodoshity były dozwolone to bym to olał, a tak...
I'm IN!
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: Otwarcie sezonu I + ZASADY!

Post autor: Sobriquet Gaido »

Ja bym w to kuweta wszedł, ale oczywiście ludziom trzeba kredyty wciskać i nie znajdę czasu... Sobie kiedyś odbije na jakimś konkursie na najlepszą scenkę czy cóś xD
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1151
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Otwarcie sezonu I + ZASADY!

Post autor: Michu »

Wchodze ^w^
Obrazek
Awatar użytkownika
Kiksi

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon I (miejsce 3)
Posty: 361
Rejestracja: 17 lip 2006, 23:02

Re: Otwarcie sezonu I + ZASADY!

Post autor: Kiksi »

Też w to wbijam :D
LasTTurN

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1)
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2008, 20:40

Re: Otwarcie sezonu I + ZASADY!

Post autor: LasTTurN »

I'm in...for fun.
Zablokowany