Gry warte polecenia

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
zimny95
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2018, 20:48

Gry warte polecenia

Post autor: zimny95 »

Cześć,

czy moglibyście polecić, waszym zdaniem, najlepsze gry zrobione w RPG Maker, które warto sprawdzić? Mogą być darmowe/płatne w języku polskim lub angielskim. Ograłem już kilka m.in. gry od studia Freebird Games, Parallel Worlds od TiTka (szczególnie podobał mi się pierwszy etap tej gry). Obecnie gram w Doom & Destiny, a później planuję zagrać w Gromadę.
Awatar użytkownika
Jolantyn
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2021, 09:29
Kontakt:

Re: Gry warte polecenia

Post autor: Jolantyn »

Polecam OneShot, sympatyczna przygodówka :-D
...a jeśli nie straszne ci horrory, to gorąco polecam Corpse Party oraz Ib :shock:
Polska Jesień, Szkarłatne Jabłka i Złote Kasztany 8)
Awatar użytkownika
puniek

TA Project Extravaganza #1 (miejsce 1); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1)
Posty: 153
Rejestracja: 05 sty 2011, 08:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry warte polecenia

Post autor: puniek »

Zależy, co szukasz! Jeśli niestraszne Ci jrpgowe klimaty - "Ostatnia Łza" Feara (niestety tylko demo) to must have, tak samo jak "Lost Saga" Sephiro.
Dodatkowo koniecznie "Kinski" Deathwinga, którego link znajdziesz w tematach z Tsukuru Archive Project Extravaganza - krótki, niesamowicie klimatyczny i technicznie zachwycający point 'n click. Z tego samego konkursu warto zerknąć na Gedharma i jego "Co się stało z dziadkiem?" to hack'n slash roguelike lekką fabułą i angażującą mechaniką.

Z zagranicznych produkcji - podbijam Jolantyna i jego rekomendację "Ib" i "Oneshot". Wrażenie przed laty zrobiło na mnie "Star-Stealing Prince" z uwagi na czarujący sposób prowadzenia historii i estetykę projektu. Równie miło wspominam "Luxaren Allure", ale to przez postacie i prosty, romansowy klimat w klimacie jRPG.
Autorka gier konkursowych z TA Project Extravaganza
(Zakażenie #1, Oddanie #6, Poznanie #8)
Redaktorka RMteki, opiekunka profilu FB (RPG Maker News Polska)
Ikonka: wi.wiu (IG)
Obrazek
Awatar użytkownika
B.N.F

TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)(miejsce 2); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)
Posty: 34
Rejestracja: 06 sie 2019, 07:35
Lokalizacja: Dzikie ostępy internetu

Re: Gry warte polecenia

Post autor: B.N.F »

Hej,

Z zagranicznych wiele nie ograłem, ale polecam serię Deadly Sin (zwłaszcza DS2) tanio dostępne na steamie. O ile lubisz stare części Final Fantasy

Z polskich to zdecydowanie gry Sefiro - Lost Saga i Last Fantasy, to takie polskie Final Fanasy.
Jak polubiłeś To The Moon, to warto też zerknąć na narracyjne gierki Zombika, jak Schronisko Państwa Moor, czy Władca Ptaków
Po za tym warty polecenia jest też Teatr Arymana, to taka przygodówka z kilkoma zagadkami.

No i ogólnie warto się po prostu rozejrzeć na forum czy RMtece, to na pewno znajdziesz coś co przykuje Twoją uwagę.
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Gry warte polecenia

Post autor: PInroz »

Osobiście polecam Kruka 1, Kruka 2: Akt 1, Serce Mroku... A coś przy czym spędzisz więcej godzin grania: Seria Wrót Arkany, Krew Zdrajcy, Perfect World no i wcześniej wspomniany Lost Saga. Demo Sagi Demonów, też jest spoko. A jeżeli nie przeszkadzają ci średniaki to Eragon Journey oraz Podziemia: Człowiek, też polecam.

Gier jest sporo, warto rzucić okiem na wiele z nich, bo każda daje jakieś przyjemne doświadczenie.
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
ODPOWIEDZ