[2k3] Nielot 2

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: Kleo, GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Charlie Vermin
Kontakt:

[2k3] Nielot 2

Post autor: Charlie Vermin »

Obrazek
Oto moja spóźniona gra na TAPE 2! Pomimo niedoboru czasu świetnie się bawiłem i jestem bardzo zadowolony z tego, co mi wyszło. Udało mi się zaimplementować cały zestaw skomplikowanych mechanik bez buntu maszyn, a do tego jak zwykle mam swoją własną grafikę.

A zatem na czym polega Nielot 2? Jest to gra akcji z elementami RPG, skupiona na walce z przeciwnikami i zarządzaniu ekwipunkiem. Obecna wersja zawiera 4 różnych przeciwników, 17 przedmiotów (9 broni, 7 przedmiotów jednorazowego użytku i frytki), dwa poziomy w stylu areny i paczki z losowym łupem. Nadmiarowe przedmioty można złożyć w ofierze bożej krówce lub diabłu tasmańskiemu, żeby poprawić statystyki bohatera.
Obrazek * * * * Obrazek
A gdzie Nielot 1? Ten może zaistnieje później. W oryginalnych planach miałem 4 rozległe, mniej areno-kształtne poziomy, konkretniejszą fabułę, więcej typów przeciwników i dużo więcej przedmiotów (już teraz w plikach można podejrzeć kilka niezaimplementowanych). Co ciekawe, udało mi się na tyle elegancko to wszystko zaimplementować, że byłbym w stanie dodać praktycznie nieskończoność nowych przedmiotów i wrogów bez edytowania 100 map i przepisywania połowy skryptów od nowa... a jak na RM2k3 to niezłe osiągnięcie. W najbliższym czasie będę zajęty, ale chętnie pociągnę tę grę dalej. Może koło listopada wydam nową wersję? Na razie sprawdźcie to.
PS: Ten plik który wrzuciłem początkowo na Discorda to stara wersja. Tutaj macie nową!
Note to self: nigdy nie rób zapowiedzi.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Kontakt:

Re: [2k3] Nielot 2

Post autor: Adrap »

Gry z konkursu ograne, pora na to cudo
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)

Re: [2k3] Nielot 2

Post autor: GameBoy »

Przeszedłem przed chwilą. Szkoda, że gra nie załapała się na TAPE#2.
Tych kilka linii dialogowych daje niezły melancholijny klimat i działa na wyobraźnię, chcę zobaczyć ciąg dalszy fabuły kiedyś.
ABS trochę drewniany, ale różnorodność dostępnych przedmiotów zdecydowanie go polepsza. Podoba mi się też różnorodne działanie leczniczych grzybków.
ODPOWIEDZ