Kościak and friends!

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Kościak and friends!

Post autor: Preki »

Pamiętacie "Cantera & Thunderbota" _DEMa_ albo "Burka i Lipę" Foxera? "Kościak and friends!" to właśnie gra w tym stylu!
Czas bowiem na przełamanie stereotypów dotyczących "tych złych" (tępionych przez RTP-owego Alexa), i zmienić ich w zupełnie inne, ciekawe postacie. Ta gra opowiada o przygodach Kościaka który jest (jak można się domyśleć) kościotrupem, który wraz z kompletnie uzależnionym od taniego wina minotaurem o imieniu Byku pracują dla pirata posługującego się ksywką "Brodaty", pomaga im także pewien troll Maps. Jednak pewnego feralnego dnia, przed kolejną akcją Mapsa schwytali żołnierze a Byku (jak zwykle) upił się tanim winem. Kościak musi iść do Brodatego i opanować sytuację zanim ta wymknie się spod kontroli. Gra ma być parodią i wyśmianiem wątku "ratowania świata" i RTP-owego Alexa. Ba! Ten ostatni nawet będzie... końcowym bossem!

Gra jest robiona na RM2000, większość dźwięków oraz twarze i grafiki postaci to RTP. Co do muzyki to postaram się, aby nie była standardowa. System walki to ten standardowy z RM2000, lecz nie należy się zrażać nim. Postaram się uczynić walki bardziej interesującymi niż tylko "enter-enter-enter". Humor w grze - jak wspominałem - sama fabuła i wiele tekstów w grze po prostu będzie powalało z krzesła ;).

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Kościak and friends!

Post autor: BeVoo »

Napisze w sumie to samo co na gospodzie: podkradles mi telepatycznie pomysl Kosciaku! :P
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Kościak and friends!

Post autor: Mertruve »

Please, die.
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Kościak and friends!

Post autor: BeVoo »

? Dlaczego?
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Torque
Posty: 51
Rejestracja: 23 kwie 2006, 13:50

Re: Kościak and friends!

Post autor: Torque »

Humor w grze - jak wspominałem - sama fabuła i wiele tekstów w grze po prostu będzie powalało z krzesła ;).
To gracze to ocenią;p Bohaterowie uzależnieni od alkoholu dawno przestali mnie bawić i w ogóle jakoś niespecjalnie do mnie przemawia cały ten projekt, ale może to takie moje dziwne upodobania i innym się spodoba.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Kościak and friends!

Post autor: Kalashnikov »

Hehe, brakowalo mi gry w tym stylu. Canter&Thunderbot i Teleporterzy byly niby proste i glupie, a jednak wywolywaly usmiech na mojej twarzy :]
Mapping wyglada jak najbardziej wporzadku, fabula typowa dla tego typu produkcji - czyli ok. W sumie nie ma co wiecej pisac, bo tak jak powiedziales w podsumowaniu - ta gra opierac sie bedzie na sposobie opowiadania historii oraz dawce i jakosci humoru jaka nam zaserwujesz. No i mozna byc pewnym, ze ta gra ujrzy swiatlo dzienne, co jest kolejnym plusem.
Moze byc bardzo fajnie, moze byc kiszka, wszystko zalezy od tego, czy Twoje poczucie humoru pokrywa sie z moim ;]
Awatar użytkownika
Lloyd
Posty: 119
Rejestracja: 27 gru 2007, 21:59

Re: Kościak and friends!

Post autor: Lloyd »

Niezbyt mi sie podoba.

Alkohol i dowcipy w stylu Canter&Thunderbota w ogóle mnie nie śmieszą :/
No ale przynajmniej masz jakąś koncepcję, menu główne, mapping itp. bardzo do siebie pasują.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2008, 21:31 przez Lloyd, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Kościak and friends!

Post autor: Jazzwhisky »

Mertruve pisze:
Please, die.
BeVoo pisze:? Dlaczego?
Chyba pomysł na grę mu sie nie spodobał.

Jak dla mnie żadnych uprzedzeń, ale boję się o wykonanie. Preki, może jednak warto zużywać swój czas na coś bardziej ambitnego?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Kościak and friends!

Post autor: Kalashnikov »

Jazzwhisky pisze:Jak dla mnie żadnych uprzedzeń, ale boję się o wykonanie. Preki, może jednak warto zużywać swój czas na coś bardziej ambitnego?
Bez przesady. Dla kazdego ambitne jest cos innego. Jedni lubia robic gry o zbieraniu krysztalkow, inni wielkie rozbudowane rpg z BS, CMS, systemem prania ubrania i podkuwania konia (ktore to gry prawie nigdy nie wychodza), a inni takie wesole historie.
Zreszta, moze jest to projekt "pomiedzy"? Wazne, ze zuzywa czas na to, co mu sprawia przyjemnosc.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kościak and friends!

Post autor: X-Tech »

Rób. Brakuje polskich gier z humorem w stylu "the most stupidest game ever" lub "Super RTP Adventure". To były śmieszne gierki, a twoja zapowiada się również ciekawie. Pewnie niezłe brehty niektórych ogarną (Spodziewam się, że mnie również), a pijackiego humoru nigdy nie za wiele szczególnie sytuacyjnego. . Niektóre gry naprawdę potrafią zrzucić z krzesła humorem. Gram sobie w TMSGE rozwiązuje trudne zagadki na poziomie UninVited, od których pot się zbiera na czole potem trafia się zagadka w stylu ile jest 1+2. Odpowiadam poprawnie, a tu mi wyskakuje wielki slogan z napisem (Congratulations you finish the most difficult quest in the game" do tego zarzuciła się jakaś pierdułkowata muzyczka i padłem z krzesła.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2008, 22:17 przez X-Tech, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Flaque
Posty: 400
Rejestracja: 28 paź 2007, 21:11
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Kościak and friends!

Post autor: Flaque »

Center&Thunderbolt był genialny, Dem coś tam mówił, że niby zrobi sequel, albo inną grę i tyle go widziałem =D
Wracając do tematu, Twój projekt mnie jakoś nie przekonuje. Może zamień szkielet na kurczaka to będzie fajnie. Uzależnienie od alkoholu nie jest wcale śmieszne.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Kościak and friends!

Post autor: Kalashnikov »

Kurczak juz byl.
A mordowanie ludzi niewiadomoczym tez nie jest smieszne. A w grze komputerowej jednak jest :]

Edit-dol:
To byk jest alkoholikem xD
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2008, 22:25 przez Kalashnikov, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Kościak and friends!

Post autor: X-Tech »

Pewnie, że tak. Postać szkieletora jest idealna dla alkoholika. Błe he he.
świetny pomysł dać jako szkieletora uwięzionego przez nałóg bohatera.
Awatar użytkownika
Vatsu
Posty: 51
Rejestracja: 20 sty 2008, 16:02

Re: Kościak and friends!

Post autor: Vatsu »

Jakoś mi to się nie podoba... Gra z humorem wg. mnie nie powinna być RTP-ową "piździawką" (nie obraź się) z uzależnieniem bohatera od alkoholu.

Mogło by się zrobić dobrą grę humorystyczną, w której żarty nie były żywcem kopiowane z filmów/kabaretów, ale w sumie kto by się z coś takiego wziął? Ja na pewno nie bo moje poczucie humoru nie jest na najwyższym poziomie.
Akwarelek

Golden Forki 2008 - Zapowiedzi (miejsce 3); TA Code-Off Edycja III (zwycięstwo); TA Code-Off Edycja IV (zwycięstwo)
Posty: 439
Rejestracja: 06 gru 2007, 20:45
Lokalizacja: Opolskie

Re: Kościak and friends!

Post autor: Akwarelek »

Oł, kaman, Zawsze przyda się "odmóżdżacz" dla tych, którzy albo ciężko pracują nad swoimi grami lub dla tych, którzy ciężko w te gry grają :P
ODPOWIEDZ