-POWITANIA (i pozegnania)-

Wszystkie sprawy związane z forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Jazzwhisky »

Zufub pisze:A co do X-Tech'a:
Wiesz, ja tam wolę mieć większe pole do popisu i nauczyć się C++ za pomocą genialnych tutków (link wyżej), niż ograniczać się do RPGM, czy jakiś innych maker'ów. Na waszym miejscu rzuciłbym maker'a i przerzucił się na C++. Ale to JA, a nie WY :)
A ja zamiast historyjkami pasującymi do jrpgów zająłbym się pisaniem dramatów antycznych i dostał potrójnego nobla z literatury. Ale to JA, nie TY :)

Znasz takie pojęcie jak "hobby"? Nie wszyscy na tym forum wiążą swą (niepewną) przyszłość z programowaniem.
Moja rada: może nie marnuj czasu, po co te duperele, bierz się za c i od razu zrób najlepszą grę na świecie. Albo może zacznij prowadzić Fakty w TVN!?

-edit/dół-
ok, czekam na te "kilka rugeów", cokolwiek to jest.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: master miller »

Ale ja to wszystko wiem ;) Głównie chcę zrobić kilka rugeów, parę bardziej "graficznych" RPG'ów i kilka strategii... Wszystko w 2D :) No ale, pierw to co mówisz ^^

Napisałem, że to JA a nie WY, bo ja tak zrobiłem xD No nie bądź taki drewniak ;) A propozycję TVN'u odrzuciłem na rzecz radia ma-ryja, w tym drugim potrzeba pewnej ręki xD
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Mertruve »

Przed rzuceniem "maker'a" radziłbym poczytać http://pl.wikipedia.org/wiki/Apostrof ;D
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Kalashnikov »

Się przyczepiliście. Jedni lubią i będą robić gry w RM, inni traktują to jako przystanek na drodze, a jeszcze inni jako miejsce, gdzie mogą się pomądrzyć =D
Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki.

PS Ale od Radia Maryja to mi się odkaszanić - mają świetnego felietonistę! :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: X-Tech »

Odnośnie programowania w C++. Od niedawna mam internet i faktycznie miałem plan nauczyć się
programowania gier w C++ jednak nie miałem dostępu do jasnych kursów (świetny jest C++ w sumie dość daleko z nim zajechałem do drugiej połowy pewnej grubej książki jednak dalej zacząłem się gubić). Nie wiem jednak czy już nie jest za późno (mam już sporo lat na karku). Jeśli miał bym coś tworzyć w C++ to na pewno jakiegoś rpg z rozbudowanym systemem walki lub z systemem walki ABS. Wydaje mi się jednak, że w dzisiejszych czasach nauczenie się
C++ i API to za mało. Według mnie jeśli ktoś jest pomysłowy stworzy dobrą grę w RPG-Makerze 2003. Jeśli nauczy się C++ to pewnie będzie miał większe pole do popisu, gdyż wykorzystując
zasoby z makera 2003 będzie w stanie stworzyć bardzo rozbudowaną grę RPG nie wiem jednak czy wystarczy mu zapału na samą grę skoro będzie musiał się nauczyć jak tego RPG Makera sobie w C++ zrobić.
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Sobriquet Gaido »

I o to właśnie chodzi. Jesli ktoś chce robić gry które z powodzeniem mozna bez problemu wykonać w RPGmakerze bądź innym "kliku" - nie ma sensu rzucać się na programowanie. PO prostu szkoda zachodu. Inna sprawa, jeśli to - tak jak stwierdził Kalashnikov - tylko przystanek na drodze i forma nauczenia się myślenia algorytmicznego (co jak co, ale RPGmaker doskonale pod tym względem się sprawdza). Później zaś nie ma żadnego problemu by przestawić się na języki programowania i nauki interfejsów graficznych. Ale zgadzam się również z tym, że i to może być za mało. W rzeczywistości, w prawdziwych wytwórniach gier często programiści specjalizują się w jednej dziedzinie. Jeden jest specjalistą od programowania grafiki, inny od muzyki, trzeci od AI, czwarty od gry sieciowej, kolejny jeszcze od czego innego... I często bywa tak, że przykładowo specjalista od modułu sieciowego nie ma zielonego pojęcia od implementacji kodu dotyczącego importowania modeli graficznych do gry i vice wersa. I ponieważ - szczególnie w dzisiejszych czasach - stworzyć samotnie grę znacznie przekraczającym casualowe produkcje jest conajmniej "trudno". I dlatego narzędzia typu RPGmaker do tego celu nadają się znakomicie. Spójrzcie ile co roku wychodzi pod RMa "dużych" pełnych wersji... Niewiele prawda? Mimo, że do użytku mamy bardzo proste narzędzie, acz z naprawdę sporymi możliwościami...

Poszedłem do ubikatorium i straciłem wątek. Powiem tylko, że właśnie pracuję nad swą "kodzoną" grą (casualową) i już niedługo będzie miała swą premierę.... A potem się zobaczy xD

A jeszcze dodam tak od siebie - Przes*****ane mają ci zapaleńcy którzy rzucają się samotnie na programowanie gier a nie mają żadnego doświadczenia i warsztatu w tworzeniu grafiki :P No chyba, że mają znajomego grafika, ale to już zupełnie inna bajka :)
Awatar użytkownika
Kedor
Posty: 144
Rejestracja: 27 kwie 2008, 21:09
Lokalizacja: Gdynia

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Kedor »

Kedor pisze:no to super ^^ jestem tu od jakiegoś czasu (albo inaczej.. bylem w dziale pomoc od jakiegoś czasu...) i nie iwedzialem że mozna sie przywitac :P
tak więc mam 18 lat i nazywam się (brzmi jak "wabię się" -.-) Krzysiek :P
jestem z pomorza.. a dokladniej z Gdyni :P
^^ i bawie się RM2003 :P


było przywitanie :P i bedzie pożegnanie :P otóż nie bede miec w blikim czasie wolnych chwil.. a po 2 napotkałem wiele problemów ^^ stwierdzilem ze to nie dla mnie a na necie nie znalazlem odpowiednich tutoriali/poradników czy skryptów :)
oczywiscie do wszystkiego da sie dojsc w koncu samemu ^^ ale jednak za dużo kombinowania jak dla mnie

to "pożegnanie" nie oznacza ze tu nie bede zaglądać...
bede was odwiedzac jak zwykle (pewnie codziennie) ale tylko zeby palnąć kilka postów ^^


co do mojej "wypociny" (niektórzy nazwali by to pomyslem na gre)
nie włożyłem w to dużo pracy (i kto wie czy to nie lepiej)... Duzo pomyslów zostaje..
moze je kiedys spisze na kartce (lub w notatniku xD) i zabiorę się jeszcze raz :P

a więc "PA" XD
Wróciłem do zabawy z RM po dość długiej przerwie :)
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: FEI »

witam, jestem fei.

MIŁY, POMOCNY, POCHLEBNY...długoby wymieniać moje zalety.
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Kedor
Posty: 144
Rejestracja: 27 kwie 2008, 21:09
Lokalizacja: Gdynia

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Kedor »

nom juz to wiemy.. np spamujący kazdy temat.. w którym pojawil sie nowy post.. przecież ty jestes wszedzie jako "ostatni zapostowal"
daj spokój.. my tu nie jestesmy po to aby bić posty omfg...
http://img140.imageshack.us/img140/2310/beztytuugy7.jpg
po prostu rox xD patrzcie na all "ostatnie posty"
Wróciłem do zabawy z RM po dość długiej przerwie :)
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Mertruve »

Ale to tylko świadczy o tym, że jest miły (nie będzie chamsko milczał), pomocny (wszędzie odpowie na pytania) i pochlebny (pochwali każdą pracę). Brałbyś lepiej przykład >oo
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Michu »

Jezeli posty sa z sensem, to czego tu sie czepiac? Mozna jedynie chwalic =* Prosiemy, prosiemy.
Obrazek
LasTTurN

Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1)
Posty: 196
Rejestracja: 18 sty 2008, 20:40

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: LasTTurN »

Witam.

Znacie mnie jako LasTTurNa. Na scenie jestem od kilku ładnych lat z przerwami. Wcześniej znany byłem pod nickiem Dev. Przez wszystkie te lata wydałem tylko jedną grę i jedno demo, które dodatkowo się zdezaktualizowało, więc większego wkładu w rozwój sceny nie mam. Nie mam też wielu znajomych na scenie, co wynika zapewne z moich długich przerw w życiu polskiej sceny RM. Jestem znany z "lansowania" swojego projektu i z grafiki "panoramicznej". Tyle o mnie.

Pozdrawiam.

PS. Zmasowany "atak" Feia mnie rozbroił, ale faktycznie trochę rozruszał forum.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Kalashnikov »

LasTTurN pisze:Jestem znany z "lansowania" swojego projektu...
A ić się schowaj xD

Dobry spam nie jest zły :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: X-Tech »

Ban do potęgi drugiej. :lol:
Ostatnio zmieniony 14 cze 2008, 14:18 przez X-Tech, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Flaque
Posty: 400
Rejestracja: 28 paź 2007, 21:11
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: -POWITANIA (i pozegnania)-

Post autor: Flaque »

Najlepiej byłoby, gdybyś robił grę.
Obrazek
ODPOWIEDZ