SHMUPS 4EVER RADIO

PC, konsole i nie tylko...
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Post autor: X-Tech »

Fajnie, że o tym wspomniałeś. Na Dos Boxa wyszło sporo dobrych gier, ale...nie wiem jak to obsługiwać. Sądziłem, że będzie to prosty w obsłudze emulator jak chociażby ZSNES do SNESA.
Zamiast łatwego środowiska dla noobów do odpalania dosowych gier dostaliśmy emulator DOSA.
Trochę męczy obsługa tego programu. W ogóle nie doszedłem jak odpalić w tym grę i w ogóle co to jest. Chciałem również pograć w UFO z głosem czyli próbując odpalić przez DOS-BOX, a tu nici. Nie wiem jak w tym odpalić gry. A może ktoś zna jakiś prostszy emulator do dosa, który jest w miarę intuicyjny lub wie jak używać tego ? Raptora muszę odpalić.
Awatar użytkownika
Yaslon
Posty: 121
Rejestracja: 11 kwie 2007, 15:21

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Post autor: Yaslon »

Obsługa czystego DosBoksa jest trudna i niewygodna, ale wyszły nakładki z graficznym interfejsem. Ja korzystałem z tego poradnika: http://www.staregry.pl/forum/viewtopic.php?t=8999

Jeszcze jedno, przy Raptorze musisz ustawić cycles na 9000 i przed uruchomieniem gry włączyć setup.exe.
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Post autor: X-Tech »

Nie ma to jak kilometrowa instrukcja do odpalenia SHMUPA. Poczytam sobie.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Post autor: Jazzwhisky »

Szczerze mówiąc odpalenie czegoś od zera (konfiguracja emu+załadowanie gry) zajmuje mi więcej czasu w ZSNESie niż w DosBoksie. Ale przynajmniej jeśli chodzi o Shoot 'em upy na PC, nie ma takiego problemu, bo właściwie tylko Tyrian (właśnie mi sie przypomniało, że chyba komplet grafik z tej gry jest dostępny jako open source!) przyciągnął mnie na dłużej do monitora. Co innego na maszynkach arcade. :]
Kiedyś "promowałem" SNESowe radio z melodyjkami z jrpgów, jakoś się nie przyjęło, zdziwiłbym się, gdyby w tym przypadku było inaczej - ot, ciekawostka i jak widać okazja do pogadania o gatunku.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Post autor: X-Tech »

To radio będzie istniało dopóki będzie żył jego twórca (przynajmniej taki ma zamiar). Jego życiem są SHMUPY i może gadać o nich całymi dniami. Nie ma większego fana SHMUPóW we Francji niż
twórca tego radia. Prawdopodobnie to jedyne takie radio na ziemi. Wróżę mu świetlaną przyszłość ponieważ jako jedyne promuje ten gatunek gier i serwuje mnóstwo muzyki. Radio się rozwija. Koleś ma zamiar zrobić również encyklopedię SHMUPóW, że będzie można poczytać recenzje gierek i posłuchać wybranej muzyki z danego tytułu. Kawałki RIPUJE od wielu lat. Nie sądzę, że rzuci "tę robotę". P.S. DOS BOX TO DLA MNIE CZARNA MAGIA. W ZNESIE JEST WSZYSTKO INTUICYJNE.
Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Post autor: Sobriquet Gaido »

DosBox zdaje się być skomplikowany tylko na pierwszy rzut oka. Naprawdę potrzeba jakieś 3, czy 4 polecenia by uruchomić jakąkolwiek grę i żadne frontendy nie sa wam potrzebne :) Serio :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Post autor: X-Tech »

A to może zrób jakiś mały tutek w formie tematu jak uruchomić w tym jakąś grę.
Awatar użytkownika
Yaslon
Posty: 121
Rejestracja: 11 kwie 2007, 15:21

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Post autor: Yaslon »

Ja tam wolę kliknąć na ikonkę gry w D-fendzie, niż wpisywać ręcznie jakieś polecenia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Post autor: Jazzwhisky »

Yaslon pisze:Ja tam wolę kliknąć na ikonkę gry w D-fendzie, niż wpisywać ręcznie jakieś polecenia.
Yup, wrzucanie komend "spod palca" to zboczenie takich jak ja, którzy pamiętają DOSa jako chleb powszedni wczesnych lat 90 przy poruszaniu się po przestrzeniach dysku ^_^
Nawet w szkołach tego uczyli!

X-Tech, tutka już dostałeś, najlepiej skorzystaj z doświadczeń Yaslona i bierz się za D-Fenda... A w ogóle, przecież Raptor: Call of the Shadows działa pod Win XP ^^"

A co do radia, X-Tech, znów odrobinę przesadziłeś - nie, to radio nie jest jedynym ośrodkiem promocji Shoot 'em upów na świecie! xD
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Yaslon
Posty: 121
Rejestracja: 11 kwie 2007, 15:21

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Post autor: Yaslon »

U mnie Raptor działa na czystym XP bez dźwięków, co irytuje.
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Post autor: X-Tech »

Jazzwhisky pisze:
X-Tech, tutka już dostałeś, najlepiej skorzystaj z doświadczeń Yaslona i bierz się za D-Fenda...

A co do radia, X-Tech, znów odrobinę przesadziłeś - nie, to radio nie jest jedynym ośrodkiem promocji Shoot 'em upów na świecie! xD
. Zacząłem od gry Alcatraz jako gry ofiarnej. Wrócę jeszcze do tutka Yalsona.

A co do Radia. Radio promuje muzykę, a odnośnie SHMUPóW jest inna wielka strona opisująca SHMUPY na wszystkie platformy. Radio, radio. Mówiłem o radyjku.


He he. Odpaliłem. Już mniej więcej rozumiem. Odpalę teraz Raptora.
Awatar użytkownika
Kedor
Posty: 144
Rejestracja: 27 kwie 2008, 21:09
Lokalizacja: Gdynia

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Post autor: Kedor »

a ja sciągnelem sobie "Blue Wish Resorruction" żeby zobaczyc co to jest
(nigdy nie gralem w shumpy :P)
no i zmienilem zdanie ale tylko troszke ;d
otóż sciągnelem ta gre bo spodobala mi sie po filmiku na JUTUBIE :P
ale jest dość drastyczna.. mam na mysli.. ze gracz juz w pierszej "misji" sieka jak szalony xD i nic nie widzi (bynajmniej ja :o)
ciezko mi omijac 10000 pocisków na raz :P

a chcialbym zacząc od łatwego poziomu powoli cwiczac :P

nie znalazlem zadnego innego shumpa :o nie wiem.. nie szukalem dlugo ^.-
ale tak wyszlo ;p
Wróciłem do zabawy z RM po dość długiej przerwie :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Post autor: X-Tech »

Pierwszy poziom był prosty. Ja gram na luzie na poziomie Hell (kule lecą trzy razy szybciej).
Wiem, że mogłeś się nudzić na pierwszym poziomie - przełącz sobie na tryb Hell. A odnośnie SHMUPóW pisałem już. Zagraj sobie w Jets'N'Guns. Jeśli po tej grze nie zmienisz zdania (jest warta pobrania) to raczej już nie przekonasz się do SHMUPóW. Odnośnie hardkorowego poziomu trudności to tylko RECCA Summer Carnival 1992 rozdział 2.
Awatar użytkownika
Kedor
Posty: 144
Rejestracja: 27 kwie 2008, 21:09
Lokalizacja: Gdynia

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Post autor: Kedor »

ćwiczylem troszke ;d

na Oryginalu ( w BWR ) dochodze do 3 bossa xP i tam najczesciej pisze "wrzuc monete xD"
znaczy sie musze credita wykożystac :P i tak jestem z siebie dumny :D pobilem swój rekord ;d i fakt
TO WCIAGa xd
Wróciłem do zabawy z RM po dość długiej przerwie :)
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: SHMUP4EVER RADIO (Radio Hardkorowych Shmuperów)

Post autor: X-Tech »

Tu leży stronka z recenzjami SHMUP-ów i opisami. Jeśli ktoś chce pograć w SHMUPY warto zajrzeć i znaleźć coś dla siebie. Jedna z największych o ile nie największa jeśli idzie o recenzje tego typu gier.
http://shmups.classicgaming.gamespy.com/
Tutaj leżą całe dziesiątki SHMUPów na PC obok screeny i opisy.
http://shootthecore.moonpod.com/database.php

Z gier polecam - Anaru Dansyaku: mój ostatni rekord 60 000. Ktoś pogra ? Pochwalcie się swoimi rekordami.

Tu można zobaczyć film jak hardkorowy SHMUPER w tą gierkę pogrywa...Mam zamiar go pobić...
http://www.take9.com/game-reviews/anaru ... laxy-hero/
ODPOWIEDZ