Sezon I - Najlepsza mapa

Start Sezonu VI!!!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Sezon I - Najlepsza mapa

Post autor: Jazzwhisky »

Różne rozmiary, chipsety, style etc., ale to nie ważne, zwycięska mapka może być tylko jedna!!!! A tak na serio - przed nami dodatkowy punkt rywalizacji, taki wg mnie najbardziej luźny i rozrywkowy, bez nerw :)

Wybieramy najlepszą mapkę sezonu - uwaga! Z wyborem nie wiążą się żadne dodatkowe nagrody na forum, info co do pozostałych zdobyczy pozostanie niespodzianką jeszcze przez około 48h.

GŁOSOWANIE. Wyjątkowo głosujemy poprzez posty, komentując i wybierając jedną jedyną pracę spośród poniższych, najlepszych prac w następujących po sobie kolejkach. Pamiętajcie, przynajmniej w teorii - oceniamy mapping:



kolejka 1 (Deathwing)
Obrazek


kolejka 2 (LasTTurN)
Obrazek


kolejka 3 (Tomash)
Obrazek


kolejka 4 (LasTTurN)
Obrazek


kolejka 5 (Kikut)
Obrazek


kolejka 6 (LasTTurN)
Obrazek


kolejka 7 (Tomash)
Obrazek


kolejka 8 (Rushi)
Obrazek


kolejka 8 (Deathwing)
Obrazek


Głosowanie potrwa do piątku (13.06) włącznie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Rushi
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2008, 19:06
Lokalizacja: Lublin

Re: Sezon I - Najlepsza mapa

Post autor: Rushi »

Nie ma ankiety? ;< Buuu
To ja głosuję na mapkę z kolejki nr. 5, ładniasta je :D
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Sezon I - Najlepsza mapa

Post autor: Deathwing »

Mój głos na nr 5, naprawdę świetny pomysł i wykonanie.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Mentos
Posty: 20
Rejestracja: 22 lut 2008, 10:26

Re: Sezon I - Najlepsza mapa

Post autor: Mentos »

A ja na 7 pewnie to wina chipa :P
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Sezon I - Najlepsza mapa

Post autor: Mertruve »

Dwójeczka za wykorzystanie edytora map w pełni :)
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Sezon I - Najlepsza mapa

Post autor: Kalashnikov »

Nr 1. Może to z sentymentu, może ładny i przejrzysty chipset. Dla mnie nr 5 to paskudztwo na tle pozostałych (ale chodzi oczywiście o chipset, bo pełen szacun za zrobienie z takiego shitu tak ładnej mapki).
Awatar użytkownika
Flaque
Posty: 400
Rejestracja: 28 paź 2007, 21:11
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Sezon I - Najlepsza mapa

Post autor: Flaque »

Mapka 5. Ładna, przejrzysta i pewnie nie byłaby kłopotliwa w grze =)
Obrazek
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Sezon I - Najlepsza mapa

Post autor: ŻbiXs »

Zdecydowanie mapka z kolejki 4.
Za dobre wykorzystanie chipsetu i charsetu. :wink:
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Sezon I - Najlepsza mapa

Post autor: FEI »

1. mapka dość ładna wizualnie i dobrze przemyślana. mimo skomplikowanej wielopoziomowej architektury nie ma tu błędów w mappingu. nie byłą ona moim faworytem. 8/10

2. podobnie jak wyżej, z tym że tutaj chip jest sporo trudniejszy i mniej urozmaicony za to oczko więcej. 9/10

3. tak jak mówiłem, Tomash dawał mapki bardzo ładne i grywalne. nadawałaby się do gry i z przyjemnością eksplorowało tą mapę. 10/10

4. to dla mnie chyba najmilsza i najprzytulniejsza mapka tego sezonu. zajrzałem w staty i jest to zarazem mapka na którą oddano najwięcej głosów w tym sezonie (17 głosów) co dziwne, bo w tej kolejce konkurencja była liczna. 10/10

5. mapka całkiem fajna i klimatyczna, ale trochę mnie coś w niej odpycha. nie wiem czy to ta zawężona kolorystyka chipa, czy te chary które mi do tego chipa nie pasują.8/10

6. trudny chipset. wydawało się , że z niego wyjdą piękne bogate mapki, niestety małe rozmiary mapki skutecznie temu przeszkodziły. mapka dość ładna, ale nie rewelacyjna. 8/10

7. bardzo ładny chipset autorstwa DE w parze z doskonałym mappingiem Tomasha to przepis na murowany hit. Tomash może zrobiłbyś jakąś grę wreszcie? 10/10

8.obie mapki bardzo ładne. Rushi i Deathwing mogą być dumni ze swoich prac. spośród tych dwóch wolałbym pograć jednak na mapce DW. wydaje mi się ciekawsza. DW 10/10 , Rushi 9/10

Pora wybrać mapkę sezonu. nie jest to łatwe. mam spory dylemat czy wybrać mapkę 4, 7 czy 8 by DW. Po namyśle wybieram mapkę 4 i mam gdzieś że last to mój brat. po prostu jest w niej coś zaklęte i najmilej mi się kojarzy, i chciałoby się porozmawiać z każdą z postaci w tej lokacji. w każdej mapce coś można by zmienić dodać lub ująć, tu jednak jakakolwiek zmiana zepsułaby chyba cały efekt. wiem że narzekałem na chary na mapach , ale faktycznie pomagają one budować klimat. więc mapa nr4 jest moją mapką sezonu 1 Ligi Mapperów.

podsumowanie sezonu 1

udział w pierwszym sezonie Ligi Mapperów zapowiedziało 29 scenowiczów. 3 z nich nie wzięło udziału w ogóle, 8 zrezygnowało po jednej próbie. uczestnikom wyróżniającym się w tym sezonie poświęcam kilka słów komentarza.

Deathwing od pierwszej kolejki prowadził, by w kolejce 5 stracić prowadzenie na rzecz Kikuta. Ten z kolei prowadził do 8 kolejki, w której to DW zwyciężył wraz z Rushim. Prawdziwie sportowe emocje. DW najwyższe podium zajmował dwukrotnie, z czym jedno zwycięstwo dzielił z Rushim.

Kolin był pomysłodawcą Ligi Mapperów i jednym z faworytów. niestety incydent wywołany wskazówkami Gaida na forum spowodował jego głośne odejście. szkoda, bo jego mapki dodałyby sporo smaczku tym zawodom.

Kikut trzymał równy wysoki poziom od początku sezonu. ładne i efektowne mapki jego autorstwa cieszyły się dużym uznaniem i zbierały krocie głosów i przyniosły mu dwukrotnie zwycięstwo. Kikut z pewnością zaznaczy swoją obecność w następnym sezonie.

Lastturn jako jedyny wygrał 3 kolejki, przy czym nie wystartował w 2. wygrał więc 3 kolejki na 6 w których wziął udział, co daje mu 50% zwycięstw. uzbierał też bardzo dużo faktycznych głosów i zebrał największą ilość głosów w pojedynczej mapie w tym sezonie. Lastturn jest największym przegranym tego sezonu.

Tomash to dla mnie najlepszy mapper, mimo, że przegrał o 1,5p. z DW. Trzymał równy pozom i nie skompromitował się żadną z map. radził sobie zarówno z wnętrzami jak i przestrzeniami na zewnątrz.

Rushi jest nowo odkrytym talentem. zaskoczył nas swoimi umiejętnościami pod samo koniec. w następnym sezonie może nieźle zamieszać, jeżeli tylko zdecyduje się wziąć w nim udział.

Michu okazuje się być zdecydowanie lepszym skrypterem niż mapperem. Jego mapki kiepsko wypadają przy konkurencji. są przemyślane i brak w nich błędów, ale brak im urozmaicenia. zdecydowanie wolę świetne gry i skrypty Micha niż jego mapki.

Mertruve nadal konsekwentny. potwierdził w tym sezonie swoją odwieczną kontrowersyjną postawę. jego mapki ledwo mieściły się w kryteriach oceny i były powodem wielu komentarzy.

Lloyd zaliczył kiepski początek i koniec w tym sezonie. Jednak jego mapki w środkowej części sezonu potwierdzają jego umiejętności. myślę, że Lloyd może jeszcze zabłysnąć na tym polu.

K-lafior okazał się niezłym mapperem, ale nie dość niezłym, aby załapać się w pierwszej trójce. może dlatego, że gdzieś po drodze zrezygnował. może to wina matury, która odbywała się w trakcie Ligi Mapperów. trzeba złożyć zażalenie do ministerstwa edukacji.

Orco mimo słabych osiągów wykazał się sporą wytrwałością i towarzyszył nam przez pierwszych sześć kolejek w tym sezonie.

pozostałym uczestnikom brakło chęci lub czasu na udział w zabawie. do zobaczenia w kolejnej odsłonie LM!


PS. możecie to umieścić w Tokei w miejsce brakującego artykułu. jak mało to dopiszę.
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Foxer

Golden Forki 2008 - Dema (miejsce 2); TA Sprite Contest 3 (miejsce 3); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 2); TA Code-Off Edycja V (zwycięstwo)
Posty: 492
Rejestracja: 16 mar 2008, 13:23
Lokalizacja: Poznań

Re: Sezon I - Najlepsza mapa

Post autor: Foxer »

Ga głosuję na mapkę numer 3. Trudno jest zrobić dobrą mapę gry, a ta jest wręcz przecudowna. Idealnie poustawiane obiekty, super jeziorko i góry ;).
Tomash

Liga Mapperów Sezon I (miejsce 2)
Posty: 124
Rejestracja: 24 kwie 2006, 16:07

Re: Sezon I - Najlepsza mapa

Post autor: Tomash »

Mój fan ^^ Przydałyby się jeszcze jakieś groupies :P

Moja mapka sezonu, to nr.4. Wyważona kompozycja, ciekawie rozmieszczone charsety, mała i piękna. Jedyne co się można przyczepić to fortepian wepchnięty na ścianę :P (według mnie powinien być kratkę niżej).
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Sezon I - Najlepsza mapa

Post autor: Jazzwhisky »

Fei, prawie jak podsumowanie gry w worms :]

Co do mapki, naprawdę trudny wybór, świetne wykorzystanie skromnego chipsetu w 2 kolejce, pikna mapa świata z kolejki 3, trafiające w mój gust miasteczko Deathwinga z kolejki 8...
Mój wybór pada jednak na mapę z kolejki 5 - tak jak przez większość kolejek "mocno nadziewane" stron mapy Kikuta nie wzbudzały mojego zachwytu, tak ten jeden raz mapa jest złożona nie tylko pięknie, ale co najważniejsze - nie jest przesadzona (prawdopodobnie tylko dzięki temu, że chipset był dość okrojony :3).

/edit-dół/
Ah, tak Fei. orco to kobieta :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Sezon I - Najlepsza mapa

Post autor: Mertruve »

Orco mimo słabych osiągów wykazał się sporą wytrwałością i towarzyszył nam przez pierwszych sześć kolejek w tym sezonie.
orco cię za to zabije =D
Awatar użytkownika
Gokufan
Posty: 306
Rejestracja: 20 sty 2007, 19:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sezon I - Najlepsza mapa

Post autor: Gokufan »

Fatimka piękna, jednak najbardziej mi przypadł o gustu Pokemon Rushego :P
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1151
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Sezon I - Najlepsza mapa

Post autor: Michu »

Moj typ to kolejka no6. Moze nie jest najladniejsza z zamieszczonych tutaj (faworyt - mapa swiata ~~), ale chip byl tak w cholere trudny, ze wielki szacunek dla Lasta za jego blyskotliwa robote.
Obrazek
Zablokowany