Opisy gier, Rzut Okiem, Screeny (uzupełnienia)

Wszystkie sprawy związane z Tsukuru Archive.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Opisy gier, Rzut Okiem, Screeny (uzupełnienia)

Post autor: Super Vegeta »

Skoro póki co nie wszystkie gry posiadają opisy, proponuję więc w jakiś sposób wyróżnić posiadające takowy.

wykonano ;)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Opisy gier

Post autor: Jazzwhisky »

Odświeżam temat bo szykuje się kilka drobnych zmian w dziale, i od razu krótka piłka z mojej strony - część gier na stronie domaga się zdecydowanych uzupełnień, kilka osób zgłaszało chęć pomocy, ale chciałbym to wreszcie przedstawić formalnie: chodzi o dodanie króciótkich opisów + ew. kilka screenów na każdą pełną wersję/demo - tak jak zostało to wykonane np. w przypadku Solstice -> http://tsukuru.pl/index.php?link=gra&title=2k3-solstice

Gdyby ktoś miał ochotę i mógł uzupełniać, postujcie wszystko niżej, screeny mogą być załącznikami, teksty powinny w sposób zwięzły opisywać istotę rozgrywki (tak jakbyście chcieli opisać tytuł w dwóch-trzech SMSach xD), każdy oczywiście wyląduje w zestawieniu "Pomogli Nam" na stronie, jeśli są jakiekolwiek pytania - walić, walić, walić!


Uwaga! Przy opisie starajcie się nie *nadużywać* ocen - to ma być opis, a nie skrócona recenzja!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Opisy gier, Rzut Okiem, Screeny (uzupełnienia)

Post autor: FEI »

jestem obrażony na zmianę recki toe demo na toe akt1 XD! miałem już nic nie pisać, ale coś skrobnę później i tutaj zamieszczę. ale nie wypada aby opis i reckę pisałą ta sama osoba, więc wybiorę inny tytuł.
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Opisy gier, Rzut Okiem, Screeny (uzupełnienia)

Post autor: Kalashnikov »

I tak już się spóźniłeś :)
Kurcze, niechby każdy napisał te 300 znaków i mamy 20 opisów w 15min. Do roboty!
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1154
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Opisy gier, Rzut Okiem, Screeny (uzupełnienia)

Post autor: Michu »

Proponuje rezerwowac tutaj opisy, zeby pozniej nie bylo przepychanek kogo tekst ma zastac umieszczony ~~. Dla mnie:

OWA
Rozpierdziawa
Canter & Thunderbot
Wyspa Dla Dwojga
Another Fantasy
Rover
Drizzt Do'Urden
Future Tracks
Pac Man
Warzelnia
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Opisy gier, Rzut Okiem, Screeny (uzupełnienia)

Post autor: X-Tech »

R-Homik.
Zręcznościowa gra wykonana przez K-Lafiora przywodząca na myśl Pac-Mana. W grze wcielamy się w postać R-Homika - małego stwora, którego zadaniem jest zebranie wszystkich krzyształków na kolejnych etapach. W odróżnieniu od oryginału nie ma "łapania duchów", lecz są
przeszkody - chowające się i wysuwające kolce. W grze istnieje system zapisu, lecz nie istnieje system żyć. Jeśli chcemy możemy powrócić do odkrytych już poziomów wybierając je z listy wszystkich odkrytych poziomów przedstawionej graficznie. Dotknięcie przeciwnika, bądź kolców kończy się: GAME OVER-em i zmusza nad do wczytywania gry od ostatniego zapisu.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Opisy gier, Rzut Okiem, Screeny (uzupełnienia)

Post autor: Kalashnikov »

Co to za rezerwowanie? I czemu tak dużo? :<
W takim razie dla mnie:
Teleporterzy
Qumai World 2
Komnata
Enkidiana
Ultimate Galactic Saga

Łapać jak najszybciej, jest jeszcze wiele świetnych pozycji do opisania: Zasłona, The True, Czasoprzestrzeń, Demons Legacy, Gaja Chronicles, Final Fantasy I, Altenia Stories i wiele innych. Jak się wkurzę, to zabiorę wszystko i nazwiecie to "Okiem Kalasha".
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Opisy gier, Rzut Okiem, Screeny (uzupełnienia)

Post autor: Mertruve »

No właśnie, co za problem wrzucić do każdej gry różne "rzuty okiem" różnych osób?
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Opisy gier, Rzut Okiem, Screeny (uzupełnienia)

Post autor: FEI »

popieram, może być kilka opisów, co by dać jeszcze jaśniejszy obraz gry zainteresowanemu. no i można by zrobić zakładkę komentarzy do gry userów, bo te są zawsze najbardziej wiarygodne i daję głowę, że najwięcej na nich by się opierało ściągając grę.
ewribadi dałn!
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Opisy gier, Rzut Okiem, Screeny (uzupełnienia)

Post autor: BeVoo »

Ale to juz nie bedzie mialo takiego charakteru chyba. Bedzie to bardziej przypominac ocenianie, a nie o to chyba chodzi... Chociaz mimo wszystko uwazam to za dobry pomysl, bo to, co nie zostanie powiedziane przez jedna osobe, moze zostac dopowiedziane przez inna...
EDIT:
A moze system komentarzy pod kazda z gier?
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Re: Opisy gier, Rzut Okiem, Screeny (uzupełnienia)

Post autor: FEI »

ja tylko sugeruję, bo wydaje mi się, że warto. z pewnością by nie zaszkodziło, a chodzi chyba o to, aby TA było jak najbliższe ideałowi.
ewribadi dałn!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Opisy gier, Rzut Okiem, Screeny (uzupełnienia)

Post autor: Jazzwhisky »

Rozmawiałem z Michem na temat tych rezerwacji, z jednej strony myślę, że nikomu nie zawadzą, z drugiej - jeśli widzicie, że po czasie nic z nich nie wynika spokojnie dawajcie swoje teksty, na pewno zostaną wykorzystane w pierwszej kolejności :)
BeVoo pisze:Ale to juz nie bedzie mialo takiego charakteru chyba. Bedzie to bardziej przypominac ocenianie, a nie o to chyba chodzi...
Dokładnie. To tylko rzut okiem, już się boję o przerost formy nad treścią, z tekstu kilku osób można złożyć jeden opis, ale wrzucac kolejne - nie taki był sens tego elementu.

@Fei - ja nie prosiłem o pomysły, tylko o teksty (ew. pytania). Na stronie ukaże się jeden skrócony opis, żadnych komentarzy. Tym razem odsyłamy jedynie na forum. Tyle.

P.S. Zdaje się, że ponad 10 gier zyskało krótkie notki (jeszcze do ew. poprawek - wywalamy skrajny subiektywizm). Zarzucam dla przypomnienia - czy ktoś ma ochotę pobawić się z brakującymi screenshotami?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Opisy gier, Rzut Okiem, Screeny (uzupełnienia)

Post autor: BeVoo »

Co do komentarzy do gier:
Jazzwhisky pisze:Na stronie ukaże się jeden skrócony opis, żadnych komentarzy. Tym razem odsyłamy jedynie na forum.
Faktycznie nie zdazylem o tym pomyslec. W koncu po to jest forum :)
Co do brakujacych screenow: zapewne sie do tego przyczynie :)
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
ODPOWIEDZ