TASC2: Aktualne Zasady + Ankieta!

Discord Emoji/Sprite Contest. Czwarta edycja imprezy!
Zablokowany

Wezmę udział w kategorii konkursowej *Sprite Tall*

Czas głosowania minął 16 lip 2009, 23:07

Tak
12
55%
Nie
10
45%
 
Liczba głosów: 22
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4283
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

TASC2: Aktualne Zasady + Ankieta!

Post autor: Jazzwhisky »

GŁÓWNE zasady rządzące konkursem (zaktualizowane):

Tsukuru Archive Sprite Contest (TASC) jest wolną kontynuacją Custom Charset Contestu (CCC) z 2004/2005 roku organizowanego (przez DE) na Oazie. Obejmuje to zarówno tematykę jak i standardy tamtego konkursu, do których staraliśmy się dążyć tworząc contest.

PRACA:
Konkurs obejmuje dwie kategorie - Sprite RTP oraz Sprite Tall. Prace winny być wykonane zgodnie z przyjętym tematem, tj. prezentować jedną z wybranych w odpowiednim temacie (http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=1421) postaci. Grafika przedstawiać ma pojedynczy sprite w widoku od przodu.

Warunki techniczne prac:
- pixelart
- praca zapisana w rozszerzeniu .png
- maksymalna (!) szerokość: 24 piksele
- wysokość dla Sprite RTP: 24-26 pikseli (co najmniej 24, nie więcej niż 26!)
- wysokość dla Sprite Tall: 29-32 piksele (co najmniej 29, nie więcej niż 32!)
- maksymalna liczba użytych kolorów: 256
- jednolita barwa tła

Zgłoszenia do drugiej edycji TASC potrwają od momentu założenia odpowiedniego tematu do dnia 16 lipca włącznie. Następnego dnia odbędzie się prezentacja tematów konkursowych.

Aktualizacja 1
Uwaga, liczba zgłoszeń (mimo niewielkiego upływu czasu) robi się dramatycznie wysoka ;), a stąd - propozycja drugiej kategorii konkursowej TASC! Tak jak w przypadku oazowego CCC, byłaby to kategoria Sprite Tall. Warunki techniczne byłyby takie same, z jedną zmianą - wysokości prac, która mieściłaby się w granicach 30-32px (zamiast 24-26px w kategorii Sprite RTP). Z pewnością są tacy, którym takie warunki odpowiadają bardziej, każdy miałby zresztą możliwość oddania swojej pracy w obu kategoriach konkursowych (czyli łącznie jednej lub dwóch prac).

Jednak dla oficjalnego odpalenia drugiej kategorii potrzebujemy waszego potwierdzenia, a żeby nie robic dodatkowego bałaganu - ankieta w tym temacie. Jeśli liczba głosów przekroczy połowę ilości ogólnych zgłoszeń do konkursu, sprawa nie będzie pozostawiac żadnych wątpliwości (opcję 'nie' właściwie pomińcie, wymóg formalny ;)).
Kolejne informacje/reguły dotyczące poszczególnych etapów - wkrótce. Gdyby nastąpiły jakieś kosmetyczne zmiany - będę informował za pomocą postu, bądź też PW.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)
Posty: 1717
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: TASC2: Aktualne Zasady!

Post autor: GameBoy »

Zgłoszenia do drugiej edycji TASC potrwają od momentu założenia odpowiedniego tematu do dnia 16 lipca włącznie. Następnego dnia odbędzie się prezentacja prac konkursowych.
Czyli do 16 trzeba mieć już gotowego pixelka, tak?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4283
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: TASC2: Aktualne Zasady!

Post autor: Jazzwhisky »

Rzeczywiście brzmi to dwuznacznie (już poprawiam), ale chodzi jedynie o przedstawienie tematów prac. Założeniem konkursu nie jest oczywiście wypikslowanie dowolnego sprite'a, a przedstawiającego jedną z zaprezentowanych wkrótce mniej lub bardziej popularnych postaci (z gier). =)

Słowem - dopiero 17 lipca konkurs rozpocznie się na dobre, do tego czasu trwaja wyłącznie zapisy.
Dla porównania - edycja I - http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=10&t=248

aktualizacja

Uwaga, liczba zgłoszeń (mimo niewielkiego upływu czasu) robi się dramatycznie wysoka ;), a stąd - propozycja drugiej kategorii konkursowej TASC! Tak jak w przypadku oazowego CCC, byłaby to kategoria Sprite Tall. Warunki techniczne byłyby takie same, z jedną zmianą - wysokości prac, która mieściłaby się w granicach 29/30-32px (zamiast 24-26px w kategorii Sprite RTP). Z pewnością są tacy, którym takie warunki odpowiadają bardziej, każdy miałby zresztą możliwość oddania swojej pracy w obu kategoriach konkursowych (czyli łącznie jednej lub dwóch prac).

Jednak dla oficjalnego odpalenia drugiej kategorii potrzebujemy waszego potwierdzenia, a żeby nie robic dodatkowego bałaganu - ankieta w tym temacie. Jeśli liczba głosów przekroczy połowę ilości ogólnych zgłoszeń do konkursu, sprawa nie będzie pozostawiac żadnych wątpliwości (opcję 'nie' właściwie możecie pominąć, wymóg formalny ;)).
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: TASC2: Aktualne Zasady + Ankieta!

Post autor: master miller »

"Opcję nie możecie pominąć"

to po co ta ankieta? Już połowa uczestników (chyba, nie liczyłem) zagłosowała.... Pewnie wyjdzie, że każdy chce taką a taką kategorię, to ja bym zrobił jedną kategorię: praca ma być w granicach od do... i każdy sobie zrobi na tyle pixeli na ile będzie chciał. Basta.
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: TASC2: Aktualne Zasady + Ankieta!

Post autor: Kalashnikov »

Telomo pisze:"Opcję nie możecie pominąć"

to po co ta ankieta?
Po to żeby zobaczyć ile osób chce drugą kategorię. Myśl.
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: TASC2: Aktualne Zasady + Ankieta!

Post autor: master miller »

no właśnie myślę kur... Tylko po co dawać w ogólę opcję nie, skoro się pisze potem, że można ją pominąć? Trzeba był napisać Tak i Tak...
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4283
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: TASC2: Aktualne Zasady + Ankieta!

Post autor: Jazzwhisky »

Pomijam fakt, że dawanie dwukrotnego 'tak' mogłoby być po prostu mylące - wybór w ankiecie jest po to, by głosujący mieli świadomość dokonywanego wyboru, a nie na ślepo zaznaczali którąkolwiek z odpowiedzi (byle zagłosować). Masz zresztą dowód, co najmniej 9 osób mimo, że nie ma to żadnego sensu, zagłosowało na to 'nie'.

Ogólnie czyta się to niezwykle przykro - następnym razem jeśli czegoś nie rozumiesz to uprzejmie spytaj, a nie urządzasz takie agresywne najazdy. Wystarczy myśleć - oczywistym jest, że zliczamy jedynie głosy na tak, a dwie kategorie równają się dwóm rywalizacjom, a nie jednej (więcej prac, dwóch zwycięzców, dwa głosowania, dwa razy więcej zabawy).


Ostatnio przesunięty w górę 16 lip 2009, 17:55 przez: Jazzwhisky.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Zablokowany