Inne
Różnorakie projekty związane z polską sceną RM i nie tylko.


Goniec RM
    Zdecydowanie największy polski zin poświęcony tematyce RM, funkcjonujący aktywnie w latach 2010-2018 pod opieką ravenone. Najpierw w formie numerowanej, a następnie przekształcony w pełnoprawny sajt pełen różnorodnych recenzji, analiz i innych tekstów ze świata RPG Makera.


Forum OAZA rut.pl
    Zamieszczona tutaj Oaza to archiwalna wersja największego forum poświęconego RPG Makerowi w historii polskiej sceny. Dzięki połączeniu społeczności RM XP i 2k/3 przez lata skupiała wszystkich ważniejszych makerowców i prezentowana była na niej większość polskich projektów. Na Oazie właśnie nastąpiła reaktywacja Golden Forków (w innej postaci niż dzisiejsza), powstał protoplasta Tsukuru Archive Sprite Contest - Custom Charset Contest i swoje działy miały takie strony jak Bastion, Gildia czy Annwyn. Przez długi czas w stanie upadku ostatecznie zakończyła żywot jako pozycja w naszym archiwum.


Anakoreto
    Anakoreto powstawało w pamiętnym roku 2003, po którym nastąpiło przesilenie i zapaść polskiej sceny. Jak na tamte czasy i wiek twórców prezentowało niezły poziom techniczny. Teksty były napisane całkiem zgrabnie i ciekawie, a arnvid dopilnował, by powstał drugi numer. Niestety, była to ostatnia odsłona zinu, a jego naturalnym następcą stało się Tokei.

Nr 1 offline | Nr 1 online
Nr 2 offline | Nr 2 online


Tokei
    Jeden z najdłuższych projektów na polskiej scenie, kierowany przez Micha. Tokei powstało w tzw. noobowych czasach, kiedy działania były mało przemyślane, ale pewne i zabójcze. Oblicze magazynu zmienia się w trzecim numerze - dK robi nowy layout, do redakcji dołącza Jazzwhisky a poziom tekstów idzie mocno w górę. Przez te wszystkie lata Tokei miało mały problem z własną świadomością - prócz stałego działu o RM przeważnie był inny - poświęcony grom albo mandze. Na szczęście wraz z odbudowywaniem community ilość tematów stale się zwiększała i teraz możemy już pozwolić sobie na tematykę tylko i wyłącznie poświęconą RPG Makerowi.

Nr 1 offline | Nr 1 online
Nr 2 offline | Nr 2 online
Nr 3 offline | Nr 3 online
Nr 4 offline | Nr 4 online
Nr 5 offline | Nr 5 online
Nr 6 offline | Nr 6 online
Nr 7 offline | Nr 7 online
Nr 8 offline | Nr 8 online
Nr 9 offline | Nr 9 online
Nr 10 offline | Nr 10 online


Golden Forki
    Makerowy plebiscyt na najlepsze gry i zapowiedzi danego roku. Swoją historię GF zaczynają oczywiście w roku 2003, ale wtedy wyglądały zupełnie inaczej (głosowało się w specjalnej ankiecie, było znacznie więcej kategorii a ogłoszenie wyników nastąpiło na chatowej imprezie). Później na Oazie następuje wznowienie idei w formie targów RM (prócz gier także skrypty i grafika), ale efekt jest najwyżej średni. Dopiero TA i rok 2007 stają się przełomem w historii Złotych Widelców - odświeżony pomysł okazuje się wielkim sukcesem i w kolejnym roku zyskuje jeszcze większą popularność.

GF 2010 - Gry/Pełne Wersje
GF 2010 - Dema
GF 2010 - Zapowiedzi
GF 2009 - Pełne Wersje
GF 2009 - Dema
GF 2009 - Zapowiedzi
GF 2008 - Pełne Wersje
GF 2008 - Dema
GF 2008 - Zapowiedzi
GF 2007 - Pełne Wersje
GF 2007 - Dema
GF 2007 - Zapowiedzi


Encyklopedia RMXP.pl
    Archiwalna encyklopedia, a w zasadzie krótkie kompendium podstawowej wiedzy dotyczącej wersji Makera w wersji XP. Stworzona przez zespół popularnego niegdyś forum RMXP.pl. W zestawie m.in. opis programu i bazy danych, tłumaczenia i objaśnienia komend zdarzeń, a także screenshoty z projektów z tamtych lat.


Baza Gierc Zagranicznych
    Początkowo wakacyjny projekt Micha uzupełniony opisami zagranicznych gier innych autorów. Zbiór jest niewielki ale miodny, zawiera galerię i linki do downloadu, wciąż czeka też na dalsze uzupełnienia i osobę, która chciałaby rozwinąć jego dalsze istnienie. :)


Strefa RPG Makera
    Zarchiwizowana wersja jednej z najstarszych polskich stron o RM - Strefy RPG Makera by krulik. Większość materiałów nie jest już dostępna, ale jeśli chcecie cofnąś się na chwilę do roku 2002, to coś dla Was.


Kick Your Brother - RTP Concert by Michu
    Projekt - żart, który powstał w czasie, gdy nic ciekawego nie było na scenie do roboty. Okoliczności wyjścia na świat tego pomysłu nie są do końca znane, ale prawdopodobnie były to czasy powrotu na krótki okres Gildii RM. W KYB wystąpiła ówczesna redakcja tej strony.Spamthirowy Bombowiec by Preki
    Niezwykła przygoda w przestworzach i na ziemi. Pełna adrenaliny, niezwykłej grafiki i muzyki... Pastisz scenowy sponsorowany przez użytkowników kanału #rpgmaker.Mp3 by Stanior
    Na wpół legendarna twórczość najbardziej znanego polityka polskiej sceny. Kolejne mp3 opisują strony, postaci i wydarzenia z najgorętszego okresu naszej społeczności. Na uwagę zasługuje szczególnie "Bractwo", które, gdyby miało szansę, spokojnie mogłoby znaleźć się na top liście kabaretowej twórczości.

Bractwo
Gildia
Maniak
Miasto
Pudelsi
Tief
Twierdza


M:TG RM Cards by Qualrath
Seria 1
Seria 2
Seria 3
Seria 4
Seria 5
Seria 6
Seria 7
Seria 8
Seria 9
Seria 10
Seria 11
Seria 12
Seria 13
Seria 14
Seria 15


Moda na Lody by Dragomir
Epizod 1
Epizod 2


MakerFajts by DEM&Galcia


Tapety Tsukuru Archive by Smighty
Link 2008 1280x1024|1024x768

Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Tale of Exile: Akt I
2. Lost Saga
3. Tale of Exile: Akt II
4. Septerra Core: Dream About The Past
5. Qmai World 1
6. Gromada
7. Wyspa dla Dwojga
8. Wrota Arkany 2
9. Bunt Maszyn
10. Perfect World
» TAPE #4 - Ogłoszenie wyników
» The Old-fashioned Way
» TAPE #4 - Prezentacja prac i głosowanie
» TAPE #4 - Tematy konkursowe i dyskusja WIP
» TAPE #4 - Zasady i zapisy
» [RM2k3] Saga Demonów [16+]
» Lagujące gry z RM2k na Win7 i nowszych
» Victor SenArt
» [MV] Poszukuje plugina do wyświetlanie niestandardowych okien (Możliwa Współpraca)
» [VXAce] Lost Saga
Enkidiana by Michu
wersja
Demo,
RM 2003
rok wydania
2007
ocena
8.0/10
RPG Maker Zone Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ RPG Maker po polsku
© Tsukuru Archive 2006-2020 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.