Archiwum - styczeń 2008

Początek SoleniaJazzwhisky, 16:33 31.01.2008
    Nie da się ukryć, że TA przechodzi kolejną transformację. Jej finał jeszcze nieco przed nami, dziś za to kolejna porcja różnorodych uzupełnień, próbny start nowego działu projektów oraz garść związanych z tym niezbędnych informacji.
    Na początek jednak krótka notka. Kilka dni temu w sieci znalazł się zalążek strony ostatniego ze zwycięzców GF2k7 - gaido.tsukuru.pl. Gorąco zapraszam do śledzenia zmian na sajcie.
    A teraz do rzeczy. Odpalony przed chwilą dział Projektów w naszym zamyśle zawierać ma wszelkie informacje dotyczące RM-gier w produkcji. Ich status, gatunek, tematykę, screeny, kontakt z autorem czy szczegóły techniczne. Na początek umieściliśmy tam próbne zestawienie większości znanych nam tytułów, które okazywały aktywność w przeciągu ostatniego roku. Jednak naszym celem jest ciągłe uzupełnianie bazy i otwarcie możliwości każdemu, kto ma ochotę zaprezentować swoją pracę za pośrednictwem stałego miejsca w sieci. Jeśli zatem chcielibyście uzupełnić którąś z podstron o jakiekolwiek informacje czy dodać zupełnie nową pozycję (także RMXP!) - zgłaszajcie to dowolnym źródłem kontaktu. Na naszym forum stworzony został także specjalny temat, gdzie możecie umieszczać swe uzupełnienia, uwagi i pytania. Wszelkie materiały będą publikowane w miarę możliwości - natychmiast, bez oczekiwania na standardową, najbliższą aktualizację strony.
    Istotna uwaga, obecny stan projektów traktujemy jako wersję roboczą działu. Wszystko zależy od Waszych zgłoszeń, prawdopodobne jest, że prezentacja i obsługa tej podstrony zmieni się wkrótce w sposób diametralny (w pozytywnym słowa tego znaczeniu ;]). Co z tego wyjdzie - pokaże czas. Zapraszam do dyskusji w komentarzach.
    I na koniec - uzupełnienia. Kolejne grafiki z M&M7 od Amadika, mid od Grimrotha, facesety od Kingdom Fire, battle charsety od Qualratha, dorzucone do łatwego ściągania RM-pliki RPG_RT.exe w kilku wersjach oraz nowa, porażająca seria scenowych kart M:TG. Oczywiście wszystko wyszczególnione poniżej. Take that!

Zasoby:
- 1 battle charset z Final Fantasy (RIP by Qualrath)
- 3 facesety z Guilty Gear XX #Reload (RIP by Kingdom Fire)
- 1 battle charset z Mega Man (RIP by Qualrath)
- 1 faceset z Might and Magic 7: For Blood and Honor (RIP by Amadik)
- 300 picture z Might and Magic 7: For Blood and Honor (RIP by Amadik)
- music Memories3 (COVER by Grimroth)

Programy:
- RM2000 RPG_RT.exe
- RM2003 RPG_RT.exe (czcionki MS Gothic/MS Mincho)
- RM2003 RPG_RT.exe (czcionki RM2000/RMG2000)

Inne:
- M:TG RM Cards Seria 12 (by Qualrath)
komentarze:
30
Od zawsze na zawszeGokufan, 23:00 25.01.2008
    Dziś skromna paczka zasobów - kilka facesetów ode mnie i YoHa, monstery od Kingdom Fire i spriteset od YoHa.

Zasoby:
- 8 facesetów z Dragon Ball: Advanced Adventure (RIP by YoH)
- 1 spriteset z Dragon Ball: Advanced Adventure (RIP by YoH)
- 15 monsterów z Marvel Vs. Capcom: Clash of Super Heroes (RIP by Kingdom Fire)
- 2 facesety z Slayers (SNES) (RIP by Gokufan)
- 2 facesety z Vintage (RIP by Gokufan)

    Jeszcze mała ciekawostka - dokładnie rok temu dołączyłem do redakcji Tsukuru Archive :). To tyle!
komentarze:
18
Koniec Pieprzenia*Jazzwhisky, 22:46 24.01.2008
    Niektórzy z Was pamietają może ten sławetny zwrot z okładki jednego z nieistniejących już (niestety) czasopism, niektórzy pamiętają może nawet co w związku z tym nastąpi dalej...
    Dziś czysto informacyjnie, bowiem jak to bywa w przypadku zupełnie spontanicznego rozwoju sytuacji, pewne wydarzenia wyprzedziły to z zamiarem czego nosiliśmy się od miesięcy. Dział projekty już lada dzień, tymczasem dziś, idąc drogą Tokei, wypalił kolejny bratni dla TA, przedstawiający projekty k-lafiora, sajt - kalafior.tsukuru.pl. Jego drogę podzieliły reaktywowana stronka kvacha o projekcie Asgaroth - asgaroth.tsukuru.pl oraz drobna zajawka nadchodzącej witryny o projektach Inqa - inq.tsukuru.pl. Zapraszam do zwiedzania, póki co nie ujrzycie stałych linków do wymienionych pozycji na naszej stronie głównej, ale zmieni się to stosunkowo szybko - niestety, tym razem po prostu działania wyprzedziły plany... ;)
    Ostatnia sprawa - wskutek wzmożonych zajęć Micha przyszła mi w zadaniu opieka nad wydaniem ósmego numeru Tokei. Wszelkie teksty możecie śmiało przesyłać na mój redakcyjny e-mail, kontaktować - oczywiście także poprzez GG. Planowa(na) premiera - marzec.
komentarze:
15
Ziemia: OpętanieGokufan, 20:39 23.01.2008
    Całkiem niedawno na Twierdzę zostało dodane demo gry Ziemia: Opętanie autorstwa Kitabake. Główny bohater, Kitabake (hmm...) zostaje wybrany przez królów trzech ras aby przenieść się w czasie i sprawić by nigdy nie wybuchła trwającą od wieków wojna miedzy ludźmi a świniakami.
    Gra waży ok. 2MB, a grafiki i muzyka pochodzą głównie z gry Chrono Trigger. Demko zostało stworzone w RPG Makerze 2k3. Po więcej informacji i download wejdźcie TU. Na koniec jak zwykle cztery screeny:komentarze:
9
Days of Ruin~Ludzix, 17:01 22.01.2008
    Dobry wieczór, zasoby przyniesłem:

Zasoby:
- 8 backdropów z Puzzle Quest (RIP by Ludzix)
- 3 facesety z Puzzle Quest (RIP by Ludzix)
- 1 panorama z The King of Dragons (RIP by Ludzix)
- 1 spriteset z Puzzle Quest (RIP by Ludzix)
- music Logo2 (ORIG by Ludzix)
- music Modern3 (ORIG by Ludzix)
- music Worldmap1 (ORIG by Ludzix)

    Prośba do przysyłających nam backdropy: jeżeli tylko macie okazję, żeby zripować backdrop do formatu 2k3 - zróbcie to. 2k3->2k można przyciąć bez utraty jakości, odwrotnie - już nie. Z góry dziękuję :)
komentarze:
10
Ka-Me-Ha-Me-Ha!Gokufan, 22:48 21.01.2008
    Demo Dragon Ball Another Story by mac402 jest ostatnio jedną z niewielu polskich gier DB na RPG Makera. Gra opiera się na początku pierwszej serii DB - młody Son Goku spotyka Bulmę i wyrusza z nią na poszukiwanie Smoczych Kul mających zapewnić im spełnienie dowolnego życzenia. Jednak oczywiście - bohaterowie napotkają wiele przeszkód na swojej drodze.
    Demko jest naprawdę długie, waży ok. 22MB, grafiki to mieszaninka. Stan projektu możecie śledzić TUTAJ. Na koniec jak zwykle cztery screeny:
Gry:
- Dragon Ball Another Story (by mac402)
komentarze:
8
Kitajec, wiewiór, smocysko!kvachu, 20:02 20.01.2008
    Siemanko, niezłe wdzianko! Ulala niezłe nogi... Ile za ten stół?
    A tak na poważnie to znowu przyatakowałem z garstką zasobów i dzisiaj dodaje tylko 410 plików. Głównie to dość ciekawe sprity z Super Robot Wars, jest też parę słodziutkich z 3 Wondersa i nawet ładne facesety z Wizardry Empire. Owe facesety są wymiarowe, ale dałem je w jednym pliku ponieważ każdy z nich ma strasznie dużo kolorów.
    Dobra starczy wam mojego gadania bo się jeszcze podniecicie =].

Zapraszam!

Zasoby:

Three Wonders: Don't Pull (CPS1)
- Spritesety (10)

Super Robot Wars Gaiden (PSX)
- Spritesety (391)
- Panoramy (7)

Wizardry Empire (PSX)
- Spritesety (1)
- Facesety (1)

    To by było wszystko i może jeszcze przyatakuję =P.
komentarze:
15
Zapomniane legendyJazzwhisky, 04:12 19.01.2008
    RM-tytuły zawsze miały dla mnie jakiś niespotykany urok. Biorąc jeszcze pod uwagę moje naturalne uwielbienie do staroci, jest mi szczególnie przyjemnie, kiedy w moje ręce wpada coś nieco starszego, ale kompletnie mi nieznanego. Jednym z takich projektów jest Legenda by Anmidia (alias MariaMS), od dziś (ponownie dzięki archiwom Amadika) do zassania wprost z naszego downloadu.
    Fabuła gry (niemal - pełnej wersji), choć ładnie opowiadana, to prezentuje się dość prosto. Główny bohater, Sildar wraca do domu po jednej z wypraw wojennych. Koło przeznaczenia obraca się i napotyka na miejscu, wysłaną przez bogów, czarodziejkę (za grą: "magiczkę") imieniem Aya. Wkrótce, razem, będą musieli wyruszyć w nową, niebezpieczną podróż.
    Grafiki spod znaku M&B, różnorodna (choć głównie RTPowa) muzyka, standardowy BS RM2k i całkiem sporo zabawy. Efekt psuje nieco brak polskich znaków w tekstach i kilka bugów, np. związanych ze zmieniającymi się porami dnia. Screeny poniżej, zapraszam do ściągania!
Gry:
- Legenda (by Anmidia)

P.S. My tymczasem jesteśmy wreszcie gotowi, by ruszyć z kopyta. Na pierwszy ogień - zapowiadany dział projektów - wyjaśnienia i roboczy start najprawdopodobniej już w (moim!*) następnym newsie. :)
komentarze:
13
Bar MlecznyJazzwhisky, 02:01 16.01.2008
    Mały techniczny poślizg i jestem z dalszym ciągiem zaległych uzupełnień. Kontynuacja niestandardowego facesetu z M&M7 od Amadika (w końcu nie dodałem wersji RM, czasem, tak jak tu, przy tej ilości kolorów mija się to z celem), oryginalny mid od Grimrotha, UT system od Prekiego, dwa ekrany finałowe (w tym jeden - jako panorama) i system od Kikuta, zapomniany faceset od Kingdom Fire, początek zaległych materiałów od powracającego Qualratha, dwa zestawy facesetów od YoHa oraz skromny spriteset ode mnie.
    A jako bonus - dwie uzupełniające (czekały prawie miesiąc ^^") karty do ostatniego zestawu M:TG by Qualrath.

Zasoby:
- 1 spriteset z Act Raiser (RIP by Jazzwhisky)
- 1 system Brown (EDIT by Kikut)
- 2 facesety z Grand Theft Auto: London, 1969 (RIP by YoH)
- 1 faceset z Guilty Gear X Advance Edition (RIP by Kingdom Fire)
- 1 gameover z Guilty Gear XX #Reload (RIP by Kikut)
- 1 panorama z Guilty Gear XX #Reload (RIP by Kikut)
- 9 facesetów z Heroes of Might and Magic 3 (RIP by YoH)
- 1 battle z Mega Man X3 (RIP by Qualrath)
- 2 panoramy z Mega Man X3 (RIP by Qualrath)
- 1 faceset z Mega Man ZX (RIP by Qualrath)
- 5 monsterów z Mega Man ZX (RIP by Qualrath)
- 2 spritesety z Mega Man ZX (RIP by Qualrath)
- 1 faceset z Might and Magic 7: For Blood and Honor (RIP by Amadik)
- 1 system Unreal Tournament (MIX by Preki)
- music Memories2 (COVER by Grimroth)

Inne:
- M:TG RM Cards Seria 11 (by Qualrath)

    Jeśli o czymś zapomniałem - pisać!
komentarze:
36
Arcykapłan Volvo~Ludzix, 17:56 14.01.2008
    Kolejna pełna wersja spod znaku XP: Fenrir - Zagadka Mroku (by GerdzioPL) powstawała długo, i z tego względu jest niestety nierówna. Prolog zrobiony na kolanie, standardowy BS... ale kiedy przez to przebrniemy, zaczyna się robić ciekawie (zakończenie naprawdę zaskakuje!). Niemal wszystko w tej grze można przedstawić wykresem statystyk bohatera - tak samo rośnie poziom dialogów, jak i wyglądu map. Jeżeli czujecie głód pełnych wersji pod XP, Fenrir nie powinien was odrzucić. Nastawcie się tylko na nazwy, które już znacie (Tristram, Brugia etc.). Miłej gry, i uważajcie na osy! :)
PS. A propos nastawiania... zróbcie to samo z czajnikiem na herbatę, żeby przetrwać początkowy ekran ładowania. Przywodzi na myśl serię The Sims, nieprawdaż?
komentarze:
25
Problem roku 10000Jazzwhisky, 23:18 12.01.2008
    Niestety, dziś miast zająć się katalogowaniem resków bawiłem się cały dzień w małego miejskiego poszukiwacza przygód. Będzie więc krótko i niekompletnie. Minął stary rok, zaczął się nowy - jednak i tu - podsumowania zostawiamy na marzec, a dziś postaram się jedynie nadrobić część zaległości i wypełnić naszą noworoczną, wypoczynkową lukę po ostatnim newsie Micha. Do rzeczy.
    Chipset i mid od Inqa, picture i spriteset od Kikuta, facesety i spritesety od Kingdom Fire, faceset od YoHa oraz dwa zestawy panoram ode mnie. W szczegółach - poniżej.

Zasoby:
- 1 chipset Fallout Vault (MIX by Inq)
- 1 faceset z Grand Theft Auto (RIP by YoH)
- 2 facesety z Guilty Gear X Advance Edition (RIP by Kingdom Fire)
- 8 picture z Guilty Gear XX #Reload (RIP by Kikut)
- 1 spriteset z Guilty Gear XX #Reload (RIP by Kikut)
- 6 panoram z Nightmare in the Dark (RIP by Jazzwhisky)
- 2 spritesety z Secret of Mana (RIP by Kingdom Fire)
- 14 panoram z X-Men Vs. Street Fighter (RIP by Jazzwhisky)
- music Medieval1 (ORIG by Inq)

    Wielkie przeprosiny dla tych, których zasoby wciąż czekają na dodanie. Znów zasypiam (yay) i nie chciałem zakopać się w reskach - za dwa, maksimum trzy dni cała reszta plików powinna znaleźć się na stronie.
komentarze:
13
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Asgun
3. Qmai World 1
4. Komnata
5. Manga Carta
6. Tale of Exile: Akt I
7. Wrota Arkany 2
8. Kruk
9. Wrota Arkany 3
10. Wzór
» Pół Wieku Poezji Później
» [MV]LifeLoop
» Podziemia: Kraina Cieni [XP]
» Niezapomniana Przygoda Tom 1
» [XP]Zwiększenie Prędkości
» [RMXP] Marakesha
» [XP]Gif...
» Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera
» Handlówka 0.1.3 (RPG MAKER VX ACE)
» [VXAce] Lost Saga
Perfect World by Amadik
wersja
Pełna,
RM 2003
rok wydania
2010
ocena
8.5/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.