Archiwum - styczeń 2010

Bo dla mnie, nie wiedzieć czemuJazzwhisky, 23:32 30.01.2010
    Dziś - druga część zaległych uzupełnień, a także garść najnowszych plików. Dosyć różnorodnie - od dema Wojen Botów autorstwa Vahimana (pisaliśmy o nim w grudniu), przez pierwszą część ABS-kursu Micha, aż po oryginalne midy od Inqa oraz zestaw ripów od Foxera, Micha i ode mnie. Jeszcze jestem trochę zakopany w resach - zatem to wciąż nie wszystko, część trzecia w nadchodzącym tygodniu.

Zasoby:
- 5 facesetów z Another Bible (RIP by Michu)
- 22 monstery z Another Bible (RIP by Michu)
- 11 picture z Another Bible(RIP by Michu)
- 1 faceset z GunMaster (RIP by Jazzwhisky)
- 15 panoram z GunMaster (RIP by Jazzwhisky)
- 1 picture z GunMaster (RIP by Jazzwhisky)
- 6 picture z Sexy Pillowfight (RIP by Foxer)
- 8 picture z Sim Babe 2 (RIP by Foxer)
- 17 charsetów Szyldy Tokio (MIX by Foxer)
- music Mystery6 (ORIG by Inq)
- music Story11 (ORIG by Inq)

Gry:
- Wojny Botów (by Vahiman)

Porady i Skrypty:
- ABS: Podstawy wymiatania mieczem (by Michu)
komentarze:
3
Never Gonna Give You UpJazzwhisky, 15:52 24.01.2010
    Po dwutygodniowej zimowej drzemce pora na pierwszą część zaległych uzupełnień. Wybuchowa mieszanka - oryginalne grafiki od Broliego989 i kalafiora, arabski mid od Inqa oraz zestaw różnorodnych ripów od Foxera, Vahimana i ode mnie. Co prawda spora liczba zgłoszonych plików została odsiana, ale wciąż pozostało tego sporo, ciąg dalszy - jeszcze w tym tygodniu.

Zasoby:
- 6 panoram z Dark Colony (RIP by Vahiman)
- 20 monsterów z Dark Legions (RIP by Jazzwhisky)
- 1 charset z Gothic 3: The Beginning (RIP by Foxer)
- 3 facesety z Gothic 3: The Beginning (RIP by Foxer)
- 6 charsetów z Legends of Ancient (RIP by Foxer)
- 2 charsety z Men in Black: Alien Assault (RIP by Foxer)
- 3 chipsety z Men in Black: Alien Assault (RIP by Foxer)
- 1 picture z Men in Black: Alien Assault (RIP by Foxer)
- 1 spriteset z Metal Mech (RIP by Vahiman)
- 4 spritesety Typy (ORIG by kalafior)
- 1 faceset Yagami Taichi (ORIG by Broli989)
- music Arabian3 (ORIG by Inq)
komentarze:
5
Smok: Wróg, Siła 7Jazzwhisky, 03:39 10.01.2010
    To, że przekazanie w słowach klimatu klasycznych gier spod RM jest niemożliwe, nie wymaga chyba specjalnych tłumaczeń. I choć czasy i ambicje się zmieniły, warto czasami wrócić się o te kilka lat, zwłaszcza gdy okazją do tego są takie produkcje, jak odświeżony w świątecznym zamęcie Hunter: Avendzer Dragon autorstwa Kitabake.
    Głód przygód i głód w sensie dosłownym - to dwa motory napędzające główną bohaterkę do wyruszenia w podróż życia. Jednak już za pierwszym drzewem czyha zadanie, którego nie powstydziłby się żaden heros, gracz ani fan RM. W końcu wcielić się w rolę wybrańca - to tylko dla niektórych prawdziwy chleb powszedni.
    Prosta mieszanka dwóch stylów z przewagą RTP, losowe walki i może wbrew pozorom - naprawdę nieźle zorganizowany kawałek RPG na styl wschodni. Sporo (zamierzonego lub nie) lekkiego dowcipu i pozytywnej energii, masy literówek, garść drobnych bugów, łącznie - całkiem przystępna okazja na nieco beztroskiej zabawy. Pełna wersja gry, 1MB i nieśmiertelny RM2000, od dziś w naszej bazie gier.
Gry:
- Hunter: Avendzer Dragon (by Kitabake)
komentarze:
7
GF2009 - Wyniki, część 2Jazzwhisky, 16:35 03.01.2010
    Finał Golden Forków 2009 i ostatnie, najważniejsze wyniki rywalizacji za nami. Konkurs w kategorii Pełnych Wersji RM2k3 wygrała bezdyskusyjnie Gromada by CoR_P. Drugie miejsce zdobył Perfect World: Epizod I autorstwa Amadika, miejsce trzecie wywalczył zaś 8 Bit Quest w wykonaniu X-Techa.
    Część RMXP zakończyła się zwycięstwem Exogenesis w wykonaniu Rezydenta i GameBoya. Miejsce drugie zdobył Prototop 2: Replay autorstwa Dantego, zaś miejsce trzecie trafiło do Wrót Arkany by ravenone. Po raz kolejny - gratulacje dla uczestników i słowa najwyższego uznania dla zwycięzców wszystkich kategorii, zwłaszcza że mimo pewnych dziur, była to niewątpliwie najbardziej udana edycja GF w historii.
    Szczegóły dotyczące rezultatów głosowań znajdziecie tutaj oraz tu. Tymczasem - w dobrej atmosferze wchodzimy w rok 2010, do zobaczenia jeszcze w tym tygodniu i przy okazji kolejnych konkursów związanych z RM! =)

P.S. Proszę o wybaczenie w sprawie czekających zasobów, wszystko zostanie uzupełnione, gdy tylko uporam się ostatecznie z premierami.
komentarze:
17
GF2009 - Wyniki, część 1Jazzwhisky, 19:16 02.01.2010
    Jeszcze niedawno trudno byłoby dać temu wiarę, ale grudzień 2009 niewątpliwie przechodzi do historii jako miesiąc, w którym miało miejsce najwięcej premier RM-produkcji. Końcówka tej prawdziwej lawiny jeszcze przed nami, ale najpierw sprawy nie cierpiące zwłoki - wyniki dwóch zakończonych już kategorii konkursowych GF2009.
    I tak, zwycięzcą kategorii Zapowiedzi w części RMXP wybrana została zajawka Parallel Worlds 2 autorstwa TiTka. Miejsce drugie zdobyła Tabula Rasa w wykonaniu Nightcrawlera, zaś podwójne miejsce trzecie przypadło zapowiedziom The Cult by Virquo oraz Kwadrat² by Sabikku.
    Zwycięzcą kategorii Dema w części RM2k3 okazało się Tale of Exile: Akt II autorstwa LasTTurNa. Kolejne miejsca zdobyły Eternia by Fear oraz Super Robot Wars Ω w wykonaniu Gamera2002. Spośród jedynie trzech zgłoszonych dem w części RMXP, zwycięsko z rywalizacji wyszło The Inscriptions by DragonWings.
    Gratulacje dla wszystkich uczestników, głęboki pokłon w stronę zwycięzców - więcej na temat rezultatów części RM2k3 znajdziecie tutaj, szczegóły dotyczące wyników związanych z RMXP - tu. Informacje o najlepszych Pełnych Wersjach roku 2009 - już jutro.

P.S. Konkurs w kategorii Zapowiedzi RM2k3 nie odbył się!
komentarze:
6
Kraina SzczęściaJazzwhisky, 18:07 01.01.2010
    Upływają ostatnie godziny głosowań w kategorii Dema GF2009, tymczasem u nas ponownie uderza RMXP. Tym razem - pod postacią Aatalay, konkursowego dema autorstwa Thieffera.
    Gdy nieznajomy podróżnik ratuje życie głównemu bohaterowi trudno podejrzewać, że wkrótce sam może sprowadzić kłopoty i niebezpieczeństwo. Honor wymaga jednak, by odpowiedzieć pomocą, choćby miało to oznaczać więcej, niż narażanie własnej głowy.
    Nieprzeciętnie spójne systemowo i graficznie, schludne oraz nieagresywne przedstawienie krótkiego wstępu do świata gry i rozpoczynającej się historii. Do tego składne i wpasowane walki w trybie taktycznym oraz sympatyczny klimat i bohaterowie. Zresztą, jak wysoki poziom prezentuje ta równowaga sprawdźcie już sami, screeny poniżej, zaś więcej - m.in. na naszym forum.
P.S. Mamy małe potknięcie czasowe, ale łączne wyniki kategorii Zapowiedzi i Dema - już jutro.
komentarze:
2
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Qmai World 1
2. Manga Carta
3. Gromada
4. Asgun
5. Komnata
6. Septerra Core: Dream About The Past
7. Wrota Arkany 2
8. Tale of Exile: Akt I
9. Wrota Arkany 3
10. Wzór
» Retrobiblioteka
» [VX Ace] Totalnie Dziwna Gra - Góra przeznaczenia
» Anvocun [XP]
» [RPGVXACE]Team
» Historie zmyślone: Tulaśny terror [VXAce]
» Zgadnij: skąd ten screenshot?
» Autumn
» Digital Art - kilka moich prac
» PInroz podbija YouTube!!!
» [VX Ace] Projekt Cebula
Blue Star Story by TrackSoft
wersja
Demo,
RM 2000
rok wydania
2002
ocena
5.5/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.