Archiwum - styczeń 2016

Weekendowy Serwis informacyjny #4Jazzwhisky, 12:50 31.01.2016
    Niedziela, czyli ostatni moment na podsumowanie minionego tygodnia i całego miesiąca. Na początek, z oficjalnych źródeł - Degica uruchomiła na swoim forum dział poświęcony poprawkom i udoskonaleniom RMMV. Możecie tam zgłaszać wszystko, co utrudnia i/lub ogranicza Wam pracę w najnowszej wersji Makera, powinno pozwolić to na szybszy rozwój i pozbywanie się wszelkich bugów aplikacji.
    W tygodniu miały też miejsce premiery dwóch większych, komercyjnych produkcji spod znaku RM - World's Dawn by Wayward Prophet oraz Apocalypse Hotel autorstwa Michaela Flynna. Warto chociaż rzucić okiem.

    U nas - do sieci powrócił sajt zespołu ChipTank, do którego należy Rekkimaru. Oprócz informacji na temat Under (pierwsze miejsce kategorii Dema w GF2015!) znajdziecie też tam treści związane z innymi projektami ekipy oraz przede wszystkim - wszystko co związane z grami retro (oraz forum). Zachęcam do odwiedzania, sajt powinien być uzupełniany regularnie.
    Poza tym, Charlie Vermin oczywiście nie próżnuje, do zassania na forum czeka niezwykle krótka, acz grywalna zajawka... Gry Na Automacie Dostępnym W Ośrodku W Którym Jesteś Przetrzymywany Przez Kosmitów. Prawdopodobnie wkrótce powinniśmy napisać coś z okazji zapowiadanej premiery pełnej wersji tej gry. Póki co - dwa screeny z produkcji poniżej.    A patrząc w przeszłość - dokładnie 20 lat temu, jeszcze w czasach jRPG-owych hitów 2D, pojawiło się RPG Tsukūru 2 na SNES-a. Oczywiście tylko po japońsku i z bardzo ograniczonymi możliwościami, niemniej był to kamień milowy w rozwoju konsolowej serii RM wyprodukowanej przez (istniejące do dziś) Kuusou Kagaku. Trochę screenów i szczegóły dotyczące RT2 możecie znaleźć tutaj. Swego czasu pokaźny zestaw grafik z tej wersji RM zripował też kvachu, a znajdziecie go w naszej bazie zasobów, m.in. tutaj i tu. Klimat całości z pewnością odda Wam też dostępny na YT pełny soundtrack z programu. Polecam!
komentarze:
14
Old fartJazzwhisky, 18:09 28.01.2016
    W oczekiwaniu na nadchodzące premiery tego roku - kolejne uzupełnienie naszej bazy gier i kolejna produkcja by Charlie Vermin spod znaku RM2003. Tym razem wracamy się jednak do roku 2014, kiedy swoją premierę zaliczyła pełna wersja Mephimorphosis - prosta i niedługa gra zręcznościowa z bardzo charakterystycznym humorem i atmosferą (dosłownie) w tle. Wszystko w oryginalnej oprawie, z krótkim wprowadzeniem i systemem poziomów, punktów oraz kombosów. W sam raz na jeden wieczór.
    Screeny poniżej, zapraszam do downloadu (najnowsza wersja gry, zaktualizowana kilka dni temu!), więcej informacji i dyskusja w tym wątku na naszym forum.


komentarze:
1
Zasoby
» Music ModernStreets
Endvorte, 17:40 27.01.2016
Weekendowy Serwis informacyjny #3Jazzwhisky, 19:46 23.01.2016
    Już sobotni wieczór, zatem najwyższa pora na podsumowanie pomniejszych i zagranicznych wydarzeń trzeciego tygodnia roku. Przede wszystkim - na RMN wreszcie pojawiły się oficjalne rezultaty w plebiscycie Misao Awards 2015. Grą roku wybrana została Luxaren Allure autorstwa unity, a w pięciu innych kategoriach wygrała produkcja April was a Fool by Racheal & MakioKuta. Napiszcie koniecznie, jeśli znacie któryś z tych tytułów lepiej.

    Dalej, oficjalna angielska strona RM przyniosła nam przede wszystkim Bloxitivity Resource Pack dla RMMV. Ponadto, Degica uruchomiła ankietę dotyczącą oceny RM przez użytkowników na całym świecie. Zachęcam do zapełniania formularza swoimi odpowiedziami!
    A u nas - na dobry start dudekmen uruchomił blog poświęcony swojemu projektowi pt. Wivithia. Więcej szczegółów dotyczących tej produkcji znajdziecie jeszcze w temacie na Ultimie.

    I na koniec, zamiast kartki z kalendarza, coś osobistego. W tym tygodniu mija trzynaście lat od mojego RM-uaktywnienia i wejścia w skład redakcyjny nieśmiertelnej Twierdzy RPG Makera. Od tamtego momentu zmieniło się niemal wszystko, jednak jako weteran potwierdzam - wciąż żyjemy i potrafimy kopnąć, na pewno nie taką zgrają, ale za to nawet mocniej niż kiedyś. Przez te lata zdążyło zresztą wyrosnąć całe nowe pokolenie młodych twórców, którzy upodobali sobie RM i nadal toczą te same zaciekłe boje ze zmiennymi, przełącznikami czy skryptami. W ten dzień szczególnie zachęcam zatem do ujawniania się, także twórczego, społeczność potrzebuje świeżej krwi każdego dnia. :)
komentarze:
9
Mission: PossibleJazzwhisky, 12:12 21.01.2016
    Czas leci, ale dziś jeszcze jeden powrót do zeszłego tygodnia, kiedy to ravenone wydał pełną wersję gry pt. Gotik (RMXP), tej samej, która jeszcze niedawno walczyła w GF2015 w kategorii Dema.
    Produkcja łączy w sobie trzon prostej gry logicznej z elementami zręcznościowymi oraz lekką nutką RPG. Wszystko w charakterystycznej oprawie z widokiem od góry oraz rozgrywką podzieloną na poziomy i całą gromadką postaci do odblokowania. Nie dajcie się jednak zwieść - Gotik to przede wszystkim parodystyczne zobrazowanie postaci, motywów i klimatu polskiej społeczności RM. W całkiem rycerskim stylu.
    Zestaw screenów tradycyjnie poniżej, a więcej szczegółów oraz download znajdziecie w tym temacie. Jeśli nie boicie się rozrywek umysłowych, a humor i elementy scenowe wliczacie śmiało do plusów - to ten tytuł jest dla Was zdecydowanie nie do pominięcia. Zabawa nie jest długa, resztę musicie ocenić już sami. :)


komentarze:
8
Pustka i %#*$!Jazzwhisky, 18:55 18.01.2016
    Jeśli dobrze pamiętacie zachodnie cRPG-i z drugiej połowy lat 90., to wiecie, że oprócz tych kilku klasyków, które znają wszyscy, pojawiło się wtedy jeszcze całkiem sporo innych tytułów o podobnym kształcie. W te utarte, acz nieco zapomniane, szlaki wchodzi wyraźnie - wydana w zeszłym tygodniu - pełna wersja gry Pogromca Pustki autorstwa HaxoTV.
    Tytuł wyróżnia rozbudowany, otwarty świat wraz z mnogością rozwiązań technicznych, w tym interfejsu gry. Do tego w pakiecie PP dorzuca oryginalną oprawę audiowizualną, bardzo charakterystyczny klimat i naprawdę spory kawałek rozgrywki. Co prawda całość domaga się licznych poprawek i uzupełnień, dialogi są pełne zgrzytów, ale jeśli jesteście fanami takiego surowego (nierzadko topornego) cRPG na styl zachodni sprzed lat - to nie możecie przejść obok tej nietypowej premiery obojętnie.
    Produkcję (RMXP) z pewnością czeka jeszcze niejeden retusz i rozwinięcie (a także manual, który powinien pojawić się wkrótce), póki co - zrzuty z gry poniżej, a więcej informacji, download i aktywną dyskusję znajdziecie tradycyjnie na GRMA.


komentarze:
5
Weekendowy Serwis Informacyjny #2Jazzwhisky, 00:07 16.01.2016
    Wydawać by się mogło, że tydzień w świecie RM to naprawdę niewiele. Jednak nie ostatnio, news po prostu goni newsa, nawet lokalnie. Zapraszam do drugiego skrótu ze świata i uzupełnień tego, co wydarzyło się całkiem blisko.

   Na start przypomnienie - powoli kończą się głosowania w Misao Awards 2015, już wkrótce konkursowe wyniki! Na oficjalnym forum zachodniego wydawcy RM pojawiła się też siódma odsłona dodatkowych materiałów dla RMMV, ze szczególnym bonusem dla osób myślących o platformie Steam.
   Poza tym, z najgrubszych wiadomości - swoją premierę kilka godzin temu zaliczyła pełna wersja Echoes of Aetheria autorstwa Dancing Dragon Games, której wydawcą jest znajoma nam Degica. Branżowe serwisy na całym świecie donoszą też o filmowej zapowiedzi Finding Paradise od Freebird Games, czyli kontynuacji największego RM-hitu ostatnich lat pt. To the Moon.

    Tymczasem u nas - do downloadu TA trafiła opisywana niedawno gra NYE'14 by Charlie Vermin, autor zdążył już zresztą uderzyć ponownie, publikując zapowiedź Guyz n' Galz na GRMA.
    Ponadto, nie uwierzycie, kolejny raz swój blog pełen przemyśleń uruchomił X-Tech. Na razie rmfakt to głównie wpisy z pogranicza tematyki, ale zdecydowanie możecie już obserwować, komentować i sugerować autorowi kierunki, w którym pójdą jego kolejne teksty.

    I znów na finał, kartka z kalendarza - w środę minęło 9 lat od premiery Enkidiany by Michu. Tytuł nigdy nie wyszedł poza poziom dema, ale jeśli go nie znacie, to szczególnie zachęcam do cofnięcia się w tamte czasy. To najstarszy z tytułów, które wygrały GF po ich wskrzeszeniu w roku 2007! :)
komentarze:
23
Skandal.Jazzwhisky, 19:58 13.01.2016
    Być może zgodzicie się ze mną, że te wszystkie minigry, które odpalamy przez przeglądarki, smartfony czy inne tablety dzielą się w zasadzie tylko na dwie kategorie - takie, które wciągają, i takie, o których zapominamy po kwadransie. Do podobnej klasyfikacji zapewne zmusi Was Proper by Charlie Vermin, krótka i bezczelnie prosta produkcja spod RM2003 wydana w ostatni poniedziałek. Tytuł cechują charakterystyczna już dla autora oprawa i klimat, rozgrywka wymagająca odrobiny zręczności oraz fajnie dopracowane szczegóły. Zachęcam do sprawdzenia poprzez wątek na GRMA i pamiętajcie - gra nie ma końca, w tym starciu liczą się tylko punkty!


komentarze:
4
Protect the XP!Adrapnikram, 20:21 11.01.2016
    W RPG Makerze widzieliśmy wiele projektów, które grami RPG nie były. I gdy człowiek myśli, że widział już wszystko, co można zrobić z tego silnika, pojawiają się produkcje taka jak ta.
    Wydane w 2010 roku The Siege od areva to produkcja z typu protect the castle. W dużym skrócie te gry polegają na obronieniu zamku przed wrogimi armiami. W TS naszej twierdzy bronimy Chazem (gra i character z RMXP) przed atakującymi nas postaciami z RTP RM2003. Będzie nam strzelać w różne stwory - od świń, przez wojowników ninja, aż do duchów. Podczas rozgrywki będziemy mogli też usprawniać naszą broń, czy zdobywać punkty za ciąg trafień bez żadnego pudła.
    W The Siege gra się bardzo przyjemnie, a rozgrywka potrafi wciągnąć na kilkadziesiąt minut. Polecam fanom wszelakich mini gierek i zapraszam do pobierania. No i najważniejsze. Piszcie w komentarzach jaki wynik osiągnęliście.


komentarze:
8
(Próbny) Weekendowy Serwis InformacyjnyJazzwhisky, 00:07 09.01.2016
    W nowy rok weszliśmy z przytupem, lecz nie czas na piknikowanie, pora pójść za ciosem! Dziś pierwszy raz próbujemy rzucić okiem na pomniejsze lub bardziej odległe nam wydarzenia ze świata RM.

    Jednym z najważniejszych eventów ostatnich dni są - wciąż trwające na rpgmaker.net - głosowania w konkursie Misao Awards za rok 2015. Zachęcam do zapoznania się z wyróżnionymi przez community pozycjami rywalizującymi w imprezie, a jeśli tylko macie konto na RMN, to możecie od razu oddać swoje głosy w całym szeregu konkursowych kategorii. Przy okazji - ktoś pamięta, który polski twórca został dawno demu nagrodzony w jednej z edycji MA?

    Dalej, oficjalne strony RM w ostatnim tygodniu to przede wszystkim - japońskie FAQ ;) oraz angielski artykuł o wykorzystaniu battlebacków i szósta część (wraz z linkami do poprzednich) graficznych uzupełnień na oficjalnym forum serii. Wszystko dla Makera w wersji MV.

    A u nas - na GRMA pojawiły się dwie nowe zapowiedzi - Hengort: Wojna Demonów by Herion10 oraz Shaarimoth w przygotowaniu Prometheriona. Podobnie na Ultimie ze swoim Crepusculum Deus uderzył Hobar. Przypominam, styczeń 2016 dopiero się zaczął.
    Ponadto, od kilku dni możecie odwiedzać odświeżoną wersję sajtu CrashuRa. Póki co w Otchłani znajdziecie wszystkie jego RM-produkcje wraz ze screenami oraz parę powiązanych linków ekstra.

    Na koniec kartka z kalendarza - 14 lat temu (!) pojawił się ostatni news na stronie PoZoRa, prawdopodobnie najstarszym polskim sajcie o RM. Żeby było zabawniej - witryna wciąż jest dostępna online, przy odrobinie szczęścia uda Wam się ściągnąć z niej nawet kilka plików (w tym krótką grę autora pt. Skiny spod RM95!).

P.S. I tyle, piszcie jak zapatrujecie się na podobny express informacyjny w przyszłości. Wszelkie uwagi, linki i opinie jak zawsze możecie wrzucać w komentarzach, ale nie tylko, wszystkie kanały kontaktowe (forum/e-mail/zgłoszenia przez stronę) są otwarte. Zachęcam do współpracy!
komentarze:
25
New Years EveJazzwhisky, 20:28 06.01.2016
    Gdy my głosowaliśmy w najlepsze z okazji GF2015, inni uploadowali pliki i ogłaszali światu premiery swoich kolejnych gier. Dokładnie tak postąpił Charlie Vermin wrzucając na GRMA informację o NYE'14 - enigmatycznej produkcji spod RM2003 w języku angielskim. Nie psując Wam zabawy z odkrywania szczegółów - tytuł łączy w sobie elementy zręcznościowe i logiczne, nie zapominając przy tym o części fabularnej. Wszystko w prostej i surowej, ale oryginalnej otoczce, którą pod każdym względem powinniście zapamiętać na bardzo długo.
    Premiera póki co przeszła bez większego echa, ale zachęcam do przetestowania i zmiany tego stanu. Screeny poniżej, download i parę szczegółów ekstra znajdziecie w tym temacie. :)


komentarze:
13
Zasoby
» Music Paranoia
Charlie Vermin, 21:38 05.01.2016
Zasoby
Charlie Vermin, 21:37 05.01.2016
Zasoby
» Music Horror2
Charlie Vermin, 21:36 05.01.2016
Zasoby
» Music Morning
Charlie Vermin, 21:35 05.01.2016
Zasoby
» Music Journey2
Charlie Vermin, 21:35 05.01.2016
Zasoby
Charlie Vermin, 21:34 05.01.2016
Zasoby
Charlie Vermin, 21:32 05.01.2016
Zasoby
» Music Forest5
Charlie Vermin, 21:24 05.01.2016
Zasoby
Charlie Vermin, 21:22 05.01.2016
Zasoby
Charlie Vermin, 21:20 05.01.2016
Zasoby
Charlie Vermin, 21:19 05.01.2016
Zasoby
» Music Journey
Charlie Vermin, 21:16 05.01.2016
Zasoby
Charlie Vermin, 21:14 05.01.2016
Zasoby
» Music RisingTension
Charlie Vermin, 21:12 05.01.2016
Zasoby
Charlie Vermin, 21:11 05.01.2016
Zasoby
» Music ModernAction
Charlie Vermin, 21:10 05.01.2016
Zasoby
Charlie Vermin, 21:06 05.01.2016
Zasoby
Charlie Vermin, 21:01 05.01.2016
Pod Wrotami Asgun nabrudził BukanierJazzwhisky, 13:25 03.01.2016
    Szalona końcówka roku 2015 już za nami, nadszedł więc czas na podsumowania. Najważniejsze - przed chwilą na forum pojawiły ostatnie rezultaty goldenforkowych zmagań. Kilkadziesiąt tytułów i całkiem spora rzesza autorów oraz głosujących, zabawa była przednia jak co roku. :)

    W kategorii Zapowiedzi wspólne miejsce pierwsze zajęły prezentacje Filth by Ekhart i Bukanier w przygotowaniu Adrapnikrama.
    Głosowanie w kategorii Dema zwycięsko ukończył zaś Under autorstwa Rekkimaru. Na równorzędnym miejscu drugim znalazły się aż trzy produkcje - Dark Dawn od Diablo, Podziemia autorstwa Adrapnikrama oraz Frogger by Kiksi.
    Dalej, w kategorii Pełne Wersje RMVX(A) zwycięstwo przypadło Asgun w wykonaniu Noruja. Kolejne miejsca na podium zajęły odpowiednio Kable III: Zrodzony ze Spamu by Yoroiookami i Upadek Wielkich od Allemova.
    Wreszcie, pierwsze miejsce w kategorii Pełne Wersje RM2003/XP zdobyły Wrota Arkany: Geneza by ravenone. Podium uzupełniły kolejno Legenda Legendarnej Pięści autorstwa Mikan oraz Historia Zaginionej Marchewki w wykonaniu CrashuRa.

    Dzięki wszystkim za udział i głosy oddane w GF, najpotężniejsze gratulacje dla zwycięzców i powodzenia w pracy nad projektami w aktualnym roku! Tymczasem na stronie nadrobiliśmy w zasadzie już wszystkie zaległości, ale wcale nie zamierzamy zwalniać. Zachęcam zatem do dalszego zgłaszania materiałów, tekstów, a przede wszystkim - gier do downloadu. Przydadzą się też komentarze w każdej ilości oraz inne formy duchowego wsparcia. Od lat nie mieliśmy tylu odwiedzin co w grudniu, ale motywacji i wsparcia dla aktywnych członków community nigdy za wiele.
komentarze:
28
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Qmai World 1
3. Manga Carta
4. Septerra Core: Dream About The Past
5. Komnata
6. Wrota Arkany 2
7. Asgun
8. Tale of Exile: Akt I
9. Wrota Arkany 3
10. Wzór
» 2k3 Problem z Title
» Retrobiblioteka
» [2k3] Paleta 256 kolorów do importu
» Poszukiwany Grafik Map
» Autumn
» Digital Art - kilka moich prac
» [RMXP]Pokemon Uvopia Version
» [VX Ace] Projekt Cebula
» Kimyona Yama [2k3][Download]
» [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime
Kościak and Friends! by Preki
wersja
Pełna,
RM 2000
rok wydania
2010
ocena
6.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.