Archiwum - styczeń 2018

Tsukuru Archive 2018Jazzwhisky, 13:25 28.01.2018
    Dziś głównie informacyjnie, ale jest tego trochę, plus trafiło nam się kilka porządkujących aktualizacji. Przede wszystkim - nieco słów o nowych i trwających w międzyczasie polskich inicjatywach związanych z RM. I przypominając - od kilku miesięcy całkiem aktywnie działa, powiązany z forum, nasz wspólny kanał discordowy. Jeśli kojarzycie czasy irca, chcecie pogadać luźniej, zapytać o coś na szybko itd. itp. - zdecydowanie zapraszamy. Przez serwer przewinęła się już grubo ponad setka użytkowników, a każdego wieczora online pozostaje przynajmniej kilkanaście osób.


    Ponadto, od miesięcy aktywność zachowuje facebookowy profil RPG Maker News Polska. Prawie każdego dnia pojawiają się tam szybkie, najnowsze informacje ze wszelkich zakątków polskiego i zagranicznego świata RM. Jeśli chcecie być na bieżąco, to kolejne miejsce obok forum i discorda, które warto odwiedzać.


    Dalej, w międzyczasie mieliśmy też akcję powiązaną z kanałem RPG Maker Polska na YouTube. Dzięki zaangażowaniu grupy osób, udało się zebrać 30 prostych nagrań prezentujących wybrane polskie (ale i kilka zagranicznych) tytuły spod znaku RM. Wszystkie możliwe nagrania pojawiły się na Tsukuru Archive, uzupełniając tym samym informacje o grach w naszej bazie (tak jak np. tutaj). Jeśli chcielibyście w jakiś sposób kontynuować, wspomóc akcję - która od miesięcy pozostaje nieaktywna - koniecznie odezwijcie się poprzez forum lub kanał discordowy.    A z bardziej autorskich akcji - wciąż działa Piracka Łajba Adrapnikrama. Zachęcam, zwłaszcza, że publikują tam swoje teksty także inni autorzy.


    Wreszcie, nadszedł czas na coś na koniec, dosłownie. Po niemal dwunastu latach, to jeden z ostatnich newsów na Tsukuru Archive. Przez najbliższe tygodnie i miesiące zobaczycie przede wszystkim zaległe uzupełnienia bazy gier (wreszcie!), potem już oficjalnie strona stanie się wyłącznie potężnym archiwum polskiej społeczności RM, świadectwem setek inicjatyw, wkładu tysięcy osób i milionów godzin naszej pracy i zabawy. Nie obawiajcie się jednak zanadto, sajt pozostanie online jeszcze bardzo bardzo długo, a aktywne pozostaną cały czas forum i inne miejsca, m.in. przynajmniej część z tych, o których pisałem wyżej.
    Niemniej, uwaga, to już ostatni apel - jeśli chcecie, by wasze gry, materiały, teksty, cokolwiek, zostało zapisane w bazie TA, zgłaszajcie to nie później niż przed końcem marca. To mój naprawdę ostatni zryw i nie mogę obiecać publikacji czegokolwiek po tym czasie (a wręcz odwrotnie), w razie wątpliwości - zachęcam tylko do kontaktu wszelkimi dostępnymi kanałami.

P.S. Dział Programów został zaktualizowany o najnowsze, oficjalne linki do wszystkich wersji RM. Kilka podstron (np. Archiwum) uzyskało też niezbędne poprawki. Ew. błędy możecie, jak zawsze, zgłaszać w komentarzach.
komentarze:
17
Golden Forki 2017+Jazzwhisky, 10:57 14.01.2018
    Po ponad roku przerwy od ostatniego newsa i dwóch tygodniach od zakończenia głosowań w GF2017 - najwyższa pora na tradycyjną kompilację wyników na TA. Jak zawsze, kronikarsko i trochę tak na wszelki wypadek, gdybyście przegapili, lub wpadli tylko na chwilę rzucić okiem, co tam najciekawszego opublikowali polscy użytkownicy RM w ciągu ostatniego roku.
    I tak, w kategorii Zapowiedzi, absolutnie nie bez walki, tryumfował Aven by Szała & Naevia.

    Tymczasem Dema, po zaciętej walce, przyniosły nam zwycięstwo produkcji Kable V, której autorem jest Yoroiookami. Miejsce drugie zajęło zaś The Sundered Eternity by Reigh, a na trzecim miejscu podium wylądowały razem Pogromca II: Złodziej Kamienia od HGS oraz Bogini Wojny w wykonaniu Mikan.

    Wreszcie, w najważniejszej kategorii - Pełnych Wersjach - mieliśmy aż dwa remisy. Doniosłe miejsce pierwsze zajęły wspólnie Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska by Kryzz333 i Teatr Arymana autorstwa Diablo. Pozycja trzecia to natomiast dwie, zupełnie różne, produkcje Adrapnikrama - Podziemia: Człowiek oraz 23 sekundy. W sumie, coś dla siebie powinien znaleźć każdy i każda z Was, tegoroczne produkcje - jak zwykle - były nie tylko udane, ale i różnorodne. :)

    Najszczersze gratulacje i ogromne podziękowania dla zwycięzców, uczestników, ale także dla głosujących, którze nie zawiedli, jak zawsze. Zdecydowanie zachęcam do spojrzenia na listy tytułów i wybrane pozycje, discordowe pogłoski mówią, że scena jeszcze nie zginęła.

P.S. I niespodzianka na koniec - tak, kolejne aktualizacje (znów, wreszcie!) już na horyzoncie.
komentarze:
6
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Septerra Core: Dream About The Past
2. Qmai World 1
3. Gromada
4. Asgun
5. Komnata
6. Manga Carta
7. Wrota Arkany 2
8. Tale of Exile: Akt I
9. Wrota Arkany 3
10. Kruk
» Wyświetlanie stanu gotówki na ekranie gry
» [VX Ace] Projekt Cebula
» [VXa] Iście Gobliński ABS
» Games Gal Blog
» [VxAce] Tits and Magic [16+]
» [RMXP]Pokemon Uvopia Version
» [RM2k3] Saga Demonów [16+]
» [VXAce] Lost Saga
» Proszę zaktualizować link: rpg-maker.info ? rpgmaker.ru
» Zgłoszenia gier
System VX: Stukoczące Kopytka by TagTeam
wersja
Pełna,
RM VX
rok wydania
2011
ocena
5.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.