Archiwum - październik 2007

6x comboMichu, 22:55 31.10.2007
    Dzisiaj zrezygnowałem z tytułu newsa adekwatnego do piosenki, której słuchałem podczas pisania tegoż. Obchodzimy skromny newsowy jubileusz - jeszcze nigdy tak często nie miażdżyliśmy pysków. Ale do rzeczy.
    W dzisiejszym newsie prezentuję grę, której premiera (choć tylko dema) przeszła przez polską scenę zupełnie bez echa. Ubolewam nad tym, bo moim zdaniem to projekt bijący na głowę wszystkie inne ostatnio zaprezentowane (na jakiekolwiek makery). Od razu przyszła mi na myśl "Polska Legion Saga" - mamy wojnę w tle, tajemniczą przynależność głównego bohatera, RM2k z charsetowymi animacjami walki, ciekawy scenariusz, dobrze dobraną grafikę i przyjemne walki. Jedyne, co mogłoby mnie zrazić do Mitu w wykonaniu Horrormana to dialogi - dość często infantylne i (o zgrozo!) bez polskich znaków. Mówię mogłoby, bo mimo wszystko jest to według mnie jeden z najlepszych projektów ostatnich miesięcy. Po prostu trzeba zagrać! Download tutaj.
PS. Podgrzewając atmosferę - czekajcie na Golden Forki!
komentarze:
22
INNY ŚwiatJazzwhisky, 20:45 30.10.2007
    Pierwszą, acz kompletnie niegrywalną wersję mieliśmy już w czerwcu. Potem autor malutkimi kroczkami eliminował wciąż uciążliwe błędy, aż wreszcie, kilka dni temu opublikował finalną wersję dema. Other World by ŻbiX opowiada historię chłopca imieniem Kris. Wciągnięty w kuriozalny sposób w wir wydarzeń, bohater ma za zadanie (jak to przystało na bohatera) uratować królestwo. Rozpoczyna podróż, która zmieni całe jego życie... I oczywiście wcale nie przybliży do osiągnięcia wyznaczonego celu.
    W demie pozostało jeszcze trochę błędów, jednak nie utrudnią Wam one specjalnie rozgrywki. Całość oparta jest głównie na edytowanym RTP, ale zapewniam Was, nie o to w tym wszystkim chodzi. Przygodówkowo-filmowy klimat, dbałość o szczegóły, przyjemny CBS, zwariowany styl reżyserii, a przede wszystkim - sporo humoru. Zapraszam do ściągania - historię wciąż nieskutecznych poprawek i temat dotyczący gry znajdziecie tutaj. Przydatny, bezpośredni link do aktualnej i jedynej, w pełni grywalnej wersji - tu.komentarze:
20
Lt. PythonGokufan, 20:33 29.10.2007
    Parę dni temu na Twierdzę została dodana gra autorstwa Ska'cia o nazwie Lt. Python. Fabuła prezentuje się mniej więcej tak: W pewnej krainie zwanej Cemeriia rządzonej przez księżniczkę Esmeradię wszystko układa się spokojnie - do czasu gdy jeden z dowódców zaślepiony żądzą władzy sprzymierza się z siłami ciemności. Chce odsunąć od władzy księżniczkę i przejąć władzę nad Cemeriią. Księżniczka postanawia więc dać specjalne zdolności trzem dziewczynom - mają za zadanie powstrzymać siły zła. Jednak czy to one zaprowadzą porządek w krainie?
    Mało gier tego typu można znaleźć na naszej scenie, ponieważ jest to... strzelaninka! Grę umilą specjalne tryby walki i bossowie. Gra waży jedynie 3MB, a ściągnąć ją można stąd.komentarze:
20
Background Magic~Ludzix, 19:50 28.10.2007
    Tym razem niecodzienne podejście do MIDI - użyłem bowiem SFX Set, składając z niego jedenaście teł dźwiękowych, przydatnych do tworzenia klimatu przy zachowaniu małej wagi. Co ciekawe, w zależności od używanego banku MIDI będą brzmieć inaczej (Yamaha ^^), a odsłuchanie w Firefoksie w ogóle nie uwzględni SFX. Ale nie uprzedzajmy faktów...

Zasoby:
- music BG Sound: Car Engine (ORIG by Ludzix)
- music BG Sound: Footsteps (ORIG by Ludzix)
- music BG Sound: Heartbeat (ORIG by Ludzix)
- music BG Sound: Helicopter (ORIG by Ludzix)
- music BG Sound: Horse Gallop (ORIG by Ludzix)
- music BG Sound: Police Siren (ORIG by Ludzix)
- music BG Sound: Rain Sequence (ORIG by Ludzix)
- music BG Sound: River Ambience (ORIG by Ludzix)
- music BG Sound: Rumble (ORIG by Ludzix)
- music BG Sound: Seashore (ORIG by Ludzix)
- music BG Sound: Train Interior (ORIG by Ludzix)

    Nie zapominajcie o Golden Forkach! Postarajcie się przygotować jakieś demo czy trailer waszej gry na drugą połowę grudnia =)
komentarze:
8
Hentai!!111Gokufan, 22:42 27.10.2007
    Tia. Jak możecie zgadnąć, dorwałem kolejne gry na PC-98. A żeby być wrednym, powiem że hentai zostawiłem tylko dla siebie ;). Macie teraz wszystkie materiały, aby stworzyć pierwszego Date-Sima w RM! Zasoby poniżej :)

Zasoby:
- 12 picture z Chiruru the Mahjongg Princess (RIP by Gokufan)
- 1 faceset z Clone Doll Kagaijugyou (RIP by Gokufan)
- 3 picture z Clone Doll Kagaijugyou (RIP by Gokufan)
- 1 faceset z Queen of Tenshinido (RIP by Gokufan)
- 49 picture z Queen of Tenshinido (RIP by Gokufan)
komentarze:
18
Dragon Hell!Gokufan, 22:09 26.10.2007
    Na początku Dragon Hell miał wyjść w I kwartale tego roku, jednak data premiery była ciągle odkładana, a w pewnym momencie istniały nawet pewne wątpliwości czy projekt zostanie dokończony. Na szczęście autor gry, Luke nas nie zawiódł, ponieważ od nieco ponad godziny możemy ściągnąć pełną wersję jego gry!
    Fabuła prezentuje się następująco: wszystkie krainy żyły spokojnie aż do zjawienia się Mrocznych Rycerzy. Napadali na wioski i miasta, zdobywali coraz więcej terenów; nikt nie był ich w stanie powstrzymać. Pewnego dnia Mroczni Rycerze napadli na rodzinne miasto głównego bohatera - Zaka. Ogłuszyli go i porwali jego mistrza - Chi. Zak musi odbić go z rąk potworów...
    Grafika to zasoby z internetu z elementami RTP, muzyka to całkiem przyjemne dla ucha midi. Instalka waży ok. 28 MB, a póki co ściągnąć ją można jedynie z forum Triangle Quest (wymagana rejestracja).     Pozdrawiam!komentarze:
24
Meanwhile...Jazzwhisky, 14:20 20.10.2007
    Szybciusieńko garstka plików. Papierowe panoramy od Inqa, charsety od YoHa, jeden uzupełniający gameover od Kikuta, paczka monsterów od DE oraz kilka dodatkowych grafik ode mnie. Jak to u nas bywa - mieliśmy kilkanaście dni przerwy, ale końcówka miesiąca zapowiada się dość gęsto.

Zasoby:
- 50 monsterów z Armoured Warriors (RIP by DE)
- 2 charsety z Dragon Ball Z: Legacy of Goku 2 (RIP by YoH)
- 5 panoram z Garou: Mark of the Wolves (RIP by Jazzwhisky)
- 1 charset z Golden Sun (RIP by YoH)
- 1 gameover Kikut Pack (MIX by Kikut)
- 1 charset z Medabots: Rokusho Version (RIP by YoH)
- 1 charset z Shaman King: Legacy of the Spirits, Sprinting Wolf (RIP by YoH)
- 4 panoramy z Thief: The Dark Project (RIP by Inq)
- 1 picture z Zone of the Enders: The Fist of Mars (RIP by Jazzwhisky)
komentarze:
24
RPG Maker VXJazzwhisky, 10:19 09.10.2007
    W kwietniu pierwsze nieoficjalne wzmianki, kilka dni temu temat poruszył na rmxp.pl arevulopapo, a dziś, zgodnie z zapowiedzią, na swej stronie oficjalnej Enterbrain obwieścił datę premiery swojego kolejnego produktu z serii - RPG Makera VX.
    Ponad trzy lata oczekiwań na najnowszą, pecetową wersję RM zrobiły swoje. Nie ma skoku, z pewnością jest krok naprzód. Oficjalne informacje co do możliwości programu są jednak, póki co, dość skąpe. Pewnym jest, że RMVX ma być ruchem w kierunku ułatwienia i uproszczenia procesu tworzenia gier. Co, jak dobrze wiemy, wcale nie musi oznaczać mniejszych możliwości. Zaskakuje RTPowa grafika - na myśl przychodzą RM95 i wcześniejsze wersje Makera na Playstation.

P.S. Solidnie i na bieżąco sprzątam na stronie. Głównie nocami, ale jednak - gdybyście przypadkiem trafiali na jakieś deadlinki, czy podobne utrudnienia - sry, to tylko przejściowe! :)
komentarze:
37
SkandalJazzwhisky, 08:50 05.10.2007
    Mimo "kanapowych" warunków i złośliwego sprzętu, w końcu jestem. Gry i cała reszta downloadu od kilku dni na swoim miejscu. Dzisiaj natomiast: kolejna seria (jak z automatu) ripów DE, niezwykle niepokojący mid Inqa, ładniusi orig Kikuta oraz kilka grafik i pierwszy z serii, obiecanych poprzednim razem, moich tekstów. Oczywistym dodatkiem - linki. Wszystko pięknie wyszczególnione, jak zwykle, poniżej.

Zasoby:
- 1 spriteset z Advance Wars 2: Black Hole Rising (RIP by Jazzwhisky)
- 1 charset z Alcahest (RIP by DE)
- 1 charset Igniz (ORIG by Kikut)
- 45 monsterów z The King of Dragons (RIP by DE)
- 22 monstery z Real Bout Fatal Fury 2 (RIP by DE)
- 3 charsety z Romancing SaGa 3 (RIP by DE)
- 1 faceset z Shadowrun (RIP by Jazzwhisky)
- music Mystery1 (ORIG by Inq)

FAQ:
- Jak sprawdzić liczbę kolorów i zredukować do 8bit paletę obrazka? (IrfanView, Paint Shop Pro, Gimp, Photoshop) (by Jazzwhisky)

Linki:
- Gogetto's Homepage (RM 2003; ~25 plików)
- Maturion's Page (RM 2003; ~40 plików)
- RM-Zirkel (RM 2003; ~175 plików)
- Super Saiyan 3 Torma's Homepage (RM 2003; ~40 plików)
- The RPG2K Scrapbook (RM 2003; ~250 plików)

    Miało być o planach. Zacznę trochę od końca - grudzień powinien minąć nam pod znakiem powrotu Golden Forków. Tak, chcielibyśmy powrócić do tradycji pierwszych edycji tej imprezy i wybrać wspólnie najlepsze, polskie RMowe gry oraz dema roku 2007. Wszystko - do spółki z wciąż niezwykle prężnie działającym forum rmxp.pl. Do szczegółów jeszcze daleko, ale na GF2007 zapraszam już dziś - myślę, że będzie na co głosować. ;)
    Inne: nieśmiało przymierzamy się do wprowadzenia nowego działu poświęconego wartym ciągłej promocji i wsparcia, żywym RM-projektom; całkiem prawdopodobna staje się także mała rewolucja związana z naszą bazą zasobów... Cóż, są to dość luźne pomysły, ale zapewne wkrótce wypłynie na wierzch także kilka pomniejszych (?) niespodzianek.
    Gdyby ktoś miał jakieś uwagi - tradycyjnie, zapraszam do zgłaszania. Tymczasem zaś - do następnego!
komentarze:
15
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Qmai World 1
3. Komnata
4. Wrota Arkany 2
5. Asgun
6. Manga Carta
7. Septerra Core: Dream About The Past
8. Tale of Exile: Akt I
9. Wrota Arkany 3
10. Wzór
» Zgadnij: skąd ten screenshot?
» rysunki i szkice
» [VX] Kejbyl V
» Problem z rpgmakermv
» Pół Wieku Poezji Później
» Heroes of M&M 3: Horn of the Abyss
» Autumn
» Faceset Drzewa [RMMV]
» 2k3 Problem z Title
» Retrobiblioteka
Life Zero by Gutts
wersja
Demo,
RM 2003
rok wydania
2004
ocena
6.5/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.