Archiwum - październik 2011

Gry
Noruj, 12:44 30.10.2011
Dream About the PastJazzwhisky, 12:34 30.10.2011
    Komercyjne produkcje na styl jRPG, przygotowywane z myślą o platformie PC, są wyjątkową rzadkością. Fanowską kontynuację jednej z takich niezwykłości przygotował w zeszłym roku Neko, prezentując wszystkim tytuł Septerra Core: Dream About The Past.
    Historia próbuje zatoczyć koło. Raz połączone powłoki ulegają ponownemu rozdzieleniu i znów grupa śmiałków staje na przeciw złowrogiemu przeznaczeniu planety. Gra skupia się na przedstawieniu dosyć rozległej fabuły, zaniedbując nieco pozostałe aspekty rozgrywki, co nie przeszkadza jednak w szybkim przemykaniu do przodu. Losy bohaterów obrazowane są przez (czasem niezwykłą) mieszankę grafik i rozbudowane ponad standard, rozwiązania systemowe RMXP. Więcej informacji nt. produkcji na forum, a od dziś najnowszą wersję SC wraz z dodatkowymi materiałami znajdziecie także w naszej bazie gier, choć ze względu na rozmiary archiwum (prawie 200MB do zassania) - z downloadem zewnętrznym.
P.S. Przy okazji - pojawiło się kilka drobnych poprawek na stronie. Najwidoczniejsze z nich to podział sekcji Gier na dwie podstrony (Pełne Wersje i Dema) oraz zaktualizowane informacje dla zgłaszających swoje RM-produkcje.
komentarze:
0
Gry
» Recenzja Wzoru
Noruj, 02:36 20.10.2011
Zasoby
» 6 Panoram z Asura Blade: Sword of Dynasty (RIP)
Jazzwhisky, 02:28 20.10.2011
Porady
Vodun, 22:43 18.10.2011
W głąb króliczej noryJazzwhisky, 20:26 14.10.2011
    Nietypowe produkcje w RM mają swoją długą historię nielicznych wzlotów (najczęściej w formie gier logicznych) i rozlicznych upadków. Od końca zeszłego miesiąca do zestawu tych jaśniejszych punktów śmiało doliczać możemy Agnosco autorstwa Noruja, całkiem nietypową przygodówkę spod znaku RMXP.
    Ponury i tajemniczy scenariusz (bohater próbujący rozwikłać w opuszczonym domu zagadkę pewnej śmierci) jest tylko tłem dla nierealnego klimatu i strony audiowizualnej projektu. Grę wyróżnia pełna ścieżka głosowa, a elementem najbardziej godnym uwagi są autorskie zdjęcia ilustrujące całość przebiegu rozgrywki. Od skrawków papieru z podpowiedziami, przez wnętrza budynków, aż po zamglone krajobrazy miejskie - wraz z bohaterem krok po kroku zbliżamy się do nieuchronnego rozwiązania. Zachęcam do bliższego zapoznania się z produkcją - od dziś pobierać możecie ją bezpośrednio z naszego archiwum gier, w sumie czeka na Was około godziny zabawy!
P.S. W ostatnich dniach trochę zmorzyła mnie choroba, kolejnych uzupełnień (nie mówię o grach) oczekujcie już nieco szybciej. ;)
komentarze:
2
Przygoda, Przygoda, każdej chwili sz...Jazzwhisky, 10:48 04.10.2011
    Po kolejnej dłuższej przerwie powracam z serią jesiennych (już!) uzupełnień. Na pierwszy ogień nieco starsza już produkcja fabularna spod znaku RMVX, czyli Przygoda by Mantiq.
    Los bywa czasem okrutny, historia Mikołaja uczy jednak, że bywają rzeczy znacznie niebezpieczniejsze, ot choćby podatki. Gdy rodzina głównego bohatera zostaje zaaresztowana na jednej z pobliskich wysp, chłopcu nie pozostaje nic, jak tylko spróbować odbić zatrzymanych i/lub spłacić zaległe należności. Produkcję charakteryzują ogólna prostota, dramatycznie niedopracowana warstwa językowa oraz kilka przyjemnych rozwiązań technicznych. Do tego RTP, stanowiące z czasem formalność losowe walki oraz maksymalnie kilkadziesiąt minut zabawy. Jeśli nie jesteście zbyt wybredni - gra od dziś do zassania wprost z naszego downloadu.
P.S. Przy okazji - zachęcam do aktywności! Jeśli tylko chcielibyście opisać pokrótce jakąś z premierowych produkcji, które ukazują się na polskich forach o RM, przez cały czas możecie robić to zgłaszając swoje teksty tutaj (wymagane konto na naszym forum).
komentarze:
0
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Asgun
2. Gromada
3. Komnata
4. Qmai World 1
5. Manga Carta
6. Tale of Exile: Akt I
7. Wrota Arkany 2
8. Kruk
9. Wzór
10. Wrota Arkany 3
» [PŁATNE] [RPG MAKER MV] Potrzebna pomoc z Java Script
» Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]
» [XP]Gif...
» [MV]LifeLoop
» Zgadnij: skąd ten screenshot?
» Pół Wieku Poezji Później
» Podziemia: Kraina Cieni [XP]
» Niezapomniana Przygoda Tom 1
» [XP]Zwiększenie Prędkości
» [RMXP] Marakesha
Perfect World by Amadik
wersja
Pełna,
RM 2003
rok wydania
2010
ocena
8.5/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.