Archiwum - listopad 2008

Harry Potter i Liga Mapperów ©Jazzwhisky, 20:23 29.11.2008
    Garść zasobów i trochę radosnych informacji. Po pierwsze - ostatnia kolejka drugiego sezonu Ligi Mapperów dobiegła końca. Zwycięzcami i zdobywcami nagród w konkursie zostali (w kolejności zajmowanych miejsc) Foxer, Deathwing oraz Amadik. Gratulacje dla najwytrwalszych, więcej na temat możecie dowiedzieć się oczywiście na naszym forum, tam też trwa głosowanie na najlepszą mapkę jesiennych rozgrywek.
    Po drugie - nieuchronnie zbliżają się do nas terminy tegorocznych Golden Forków. Już w najbliższych tygodniach powinny wystartować zapisy do kategorii Zapowiedzi oraz głosowania w pozostałych działach gier spod znaku RM. Jeśli więc chcielibyście wziąć udział w rywalizacji, możecie naturalnie szykować już konkursowe materiały.
    Wreszcie, po trzecie - aktualizacja w postaci zestawu oryginalnych materiałów i ripów od DE, Gokufana oraz Inqa. Na dokładkę - demo The Try w wykonaniu Foxera, o którym pisaliśmy kilka miesięcy temu. Linki do wszystkiego - poniżej.

Zasoby:
- 6 facesetów z Battle B-Daman (RIP by Gokufan)
- 1 chipset z Breath of Fire 2 (RIP by DE)
- 57 monsterów z Keitai Denjuu Telefang (RIP by Gokufan)
- 1 chipset Sepia Town (ORIG by Inq)
- 1 battle2 Warhammer Bloodletter (ORIG by DE)
- 1 charset Warhammer Nurglings (ORIG by DE)
- music Arabian1 (ORIG by Inq)

Gry:
- The Try (by Foxer)

P.S. No niestety, nadal jestem zakopany w reskach i oczywiście nie jest to wszystko, co chciałbym dodać, ale jeśli wreszcie znajdę czas, postaram się uzupełnić zaległości już w przyszłym tygodniu.
komentarze:
7
Killer Tomatoes Eat France!Jazzwhisky, 19:41 10.11.2008
    I kolejny tytuł sprzed tygodni, który doczekał się niedawno rozwinięcia, (kolejnych) poprawek i zapowiedzi, że więcej w tym roku już nie zobaczymy. Demo Harvest Noob: The Evil Tomato (RM2k3) w wykonaniu Krisuroku to błyskawiczna zapowiedź mrożącej krew w żyłach historii pewnego najazdu. Pomidorowego najazdu.
    Opisywanie części fabularnej HN właściwie mija się z celem. Na wschód, byle dalej od zmutowanych warzyw żądnych zemsty. Jednak nie ten element stanowi o przyjemności czerpanej z gry. Schludnie dobrany i wykorzystany zestaw grafik, doskonała, trzymająca klimat muzyka, prosty dowcip i element pastiszu popularnej serii gier spod znaku Natsume robią niemal za wszystko. Do tego ABS, garść drobnych niedociągnięć natury technicznej i niestety niezwykle krótka rozgrywka.
    Projekt bez pliku .exe zajmuje niecałe 5MB, a do szczegółowej recenzji i downloadu zapraszam Was nie gdzie indziej, jak tylko na Twierdzę!"komentarze:
11
Nie tylko title screenJazzwhisky, 13:41 06.11.2008
    Jeśli myśleliście, że sezon jesienny jeszcze na dobre się nie rozpoczął to jesteście w grubym błędzie. Posucha ominęła nawet RMXP - i oto od miesiąca możemy cieszyć się demem Progress of the Great Apocalypse w wykonaniu Creatora. Cieszyć podwójnie, bo ledwo kilka dni temu pojawiła się poprawiona i "przyspieszona" wersja gry.
    Los nie oszczędził głównego bohatera. Po stracie obojga rodziców, Zabu musi odnaleźć się w świecie poza więzieniem i rozwiązać zagadkę swojego tajemniczego przeznaczenia. Nie będzie to łatwe, zważywszy na to jakie przeciwieństwa przyjdzie mu pokonać. Od przytułku Miasta w Chmurach po zupełnie nieznany świat zewnętrzny. I nie tylko.
    Niewątpliwie, poprawiona wersja PotGA to jedna z najstaranniej wykonanych gier w historii polskiego RMXP. Naprawdę sporo (odrobinę nierównych) dialogów, przyjemna obsługa menu z rozwojem postaci, oparty na klasycznym pomyśle BS i niepotrzebne wodotryski ograniczone do odpowiedniego poziomu. Do tego może aż nazbyt wzruszająca historia, sporo fajnych pomysłów i nieobowiązkowy tutorial w ostrym, japońskim stylu. Ładny kawałek gry i demo RPGa pełną gębą - po więcej informacji i sam download zapraszam do tematów na rmxp.pl lub Gospodzie!
P.S. Ah, dwie uwagi na koniec. Po pierwsze - gra zajmuje prawie 50MB (spokojnie, to nie mp3!). Po drugie - pewnie połowa z Was rozbije się na początku na pewnym strażniku przy moście. Polecam inną drogę. :}
komentarze:
12
Back in BlackJazzwhisky, 18:14 03.11.2008
    Nieprawdopodobnie długo ociągałem się z kolejną aktualizacją - przepraszam i już nadrabiam. Po bombie kvacha, pora na zaległe ripy od Gokufana, Kingdom Fire, Kikuta oraz Qualratha (uzupełnienia). Do tego edytowany plik wykonywalny RPG Makera 2000 w wersji dla rozdzielczości 1024*768 by mac402 oraz klimatyczny mid od Inqa. Szczegóły - poniżej.

Zasoby:
- 36 monsterów z Castlevania: Harmony of Dissonance (RIP by Qualrath)
- 24 panoramy z Castlevania: Harmony of Dissonance (RIP by Qualrath)
- 1 faceset z Mortal Kombat: Deadly Alliance (RIP by Kingdom Fire)
- 19 monsterów z Pokémon Diamond (RIP by Gokufan)
- 3 backdropy z Wild Guns (RIP by Kikut)
- 9 panoram z Wild Guns (RIP by Kikut)
- music Story9 (ORIG by Inq)

Programy:
- RPG Maker 2000 Remix (by mac402)

    Na koniec coś nietypowego - apel związany z naszymi listami Top10. Właściwie jedna sprawa odnosząca się do autorów (niektórych) gier/projektów znajdujących się na TA. Please, nie głosujcie na swoje prace! Rozumiem, że celem każdego z nas jest jak największa popularność produkcji itp. itd., jednak nie tędy droga! Po pierwsze - takie zachowanie jest zwyczajnie nie fair. Po drugie - może i przynosi Wam tymczasowo jakieś korzyści, jednak ogółem działa zdecydowanie na szkodę polskiego RM. Pamiętajcie - umieszczanie waszych gier/projektów na naszych toplistach to nie nasz obowiązek, a jedynie słuszna wola. Nie będę się rozpisywał na temat dotychczasowych działań - ale miejcie na uwadze, że w szczególności od dziś, wszelkie próby manipulacji wiązać się będą ze zdecydowanymi konsekwencjami. :]

P.S. To oczywiście jeszcze nie koniec - ciąg dalszy w tym tygodniu.
komentarze:
9
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Qmai World 1
2. Manga Carta
3. Gromada
4. Asgun
5. Komnata
6. Septerra Core: Dream About The Past
7. Wrota Arkany 2
8. Tale of Exile: Akt I
9. Wrota Arkany 3
10. Wzór
» [VX Ace] Totalnie Dziwna Gra - Góra przeznaczenia
» Anvocun [XP]
» [RPGVXACE]Team
» Historie zmyślone: Tulaśny terror [VXAce]
» Zgadnij: skąd ten screenshot?
» Autumn
» Digital Art - kilka moich prac
» PInroz podbija YouTube!!!
» [VX Ace] Projekt Cebula
» Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera
Blue Star Story by TrackSoft
wersja
Demo,
RM 2000
rok wydania
2002
ocena
5.5/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.