Archiwum - listopad 2010

!gnicaR tikaP w eicjatiWJazzwhisky, 10:48 30.11.2010
    Ciąg dalszy goldenforkowych przygotowań i zarazem - dwie nowe gry spod RMXP w naszym downloadzie. Wszystko - za sprawą podwójnej odsłony Pakit Racing autorstwa pakitosa, duetu niezwykle prostych zręcznościówek z umowną tematyką wyścigów w tle.
    Pomijając liczne, acz drobne bugi - o samych produkcjach (wydanych już jakiś czas temu) trudno napisać więcej niż kilka słów. PR1 to po prostu garstka plansz, w których głównym celem jest dotarcie do wyznaczonej mety przed elektronicznym przeciwnikiem oraz (wiążące się z tym) żmudne zdobywanie punktów dla odblokowywania kolejnych tras. Druga część gry to w dużej mierze rozwinięta i poprawiona edycja pierwszego wydania, dodatkowy tryb wyścigu z czasem, garść zupełnie nowych plansz i nieco przyjemniejsza oprawa. Obu tytułów szukajcie w naszym archiwum gier (PR1, PR2), zapraszam do ściągania i wyrażania pierwszych opinii!
Uwaga! W związku z tegorocznymi GF - pierwszego grudnia ruszają zgłoszenia do kategorii Zapowiedzi, szczegółowe informacje na forach pojawią się już wkrótce. Przy okazji - poprawka nt. sondy, finałowe starcie dem potrwa pełnowymiarowe dwa tygodnie!
komentarze:
22
Dążenie do celu z drugiej stronyMikisi, 11:08 26.11.2010
    Ratowanie świata przed straszliwym złym lordem, który wysyła miliony złych potworów? Nie tym razem. W grze Sztuka Bycia Potworem autorstwa Micha gramy drugą stroną - tą złą. Gra jest połączeniem planszówki oraz typowych cech RPG, jak zdobywanie doświadczenia, leveli. Wykonane w RM2003 demo (pełna wersja prawdopodobnie nie zostanie ukończona) jest niestety krótkie, tylko 2 misje w historii, oraz jedna poboczna. Jednym z plusów gry, jest humor, bowiem w czasie gry możemy spotkać znane osobistości ze sceny RPG Makera. Cały CMS jest bardzo dobrze wykonany. Klaser, jeden z kolejnych plusów gry, posiada obrazki wszystkich potworków których udało nam dołączyć się do naszej drużyny. Radosna muzyczka świetnie pasuje do chipsetów z RTP, a te z kolei, pasują do potworków. Do ściągania i wyrażania opinii o grze zapraszam TUTAJ.


komentarze:
3
(Nie)zwykła PrzygodaJazzwhisky, 10:39 23.11.2010
    Być może mamy już inne czasy i obowiązują inne standardy, ale dobrze wiedzieć, że wciąż powstają produkcje tak bliskie duchowi RM-klasyków jak Niezwykła Przygoda autorstwa Rave'a. RM2k3, CMS, audiowizualny miszmasz, dłużące się dialogi, ale przede wszystkim - chłopiec imieniem Grandis i prosta historia z porwaniem, smokami oraz zagadką do rozwiązania.
    Poprawiona po miesiącach wersja demonstracyjna - więcej na screenach i na forum - od dziś do zassania wprost z naszego downloadu. Jeśli jeszcze nie znacie, a czeka Was w sumie niemało zabawy - zapraszam do wypróbowania.
P.S. Miła ciekawostka - dzisiejsza aktualizacja daje nam łącznie 100 tytułów do ściągnięcia z naszego działu Gry!!! Przy okazji proszę o cierpliwość wszystkich, którzy nadesłali i nadal nadsyłają swoje produkcje i teksty - czeka już tego całkiem sporo, zatem od zgłoszenia do publikacji może minąć kilka ładnych dni.
komentarze:
14
Gry
» Recenzja Manga Carta
Vodun, 10:23 18.11.2010
NecareJazzwhisky, 10:01 18.11.2010
    Nachodzące Golden Forki zawsze oznaczają wysyp informacyjny pod koniec roku. Wszystkie warte wspomnienia przegapione, dotychczas nieznane czy poprawione projekty - seria została już otworzona, dziś kontynuacja - pod postacią Necare w wykonaniu Foxera.
    Strzelaniny spod RM2k3 zamykają się w dosyć podobnych ramach, przynajmniej jeśli chodzi o mechanikę ich działania. Stąd, dla wykonania czegoś odmiennego, twórcy muszą skupiać się głównie na stylistyce i opracowaniu drobnych pomysłów na potrzeby produkcji. Tą drogą idzie także Necare, prezentując bezmyślną jatkę, którą urządza przechodniom i służbom bezpieczeństwa Laura, główna bohaterka gry. Wysoki poziom trudności, szybka akcja, liczne trofea - ale także sporo bugów i pozornie dopracowanych elementów. Łącznie cztery krwawe poziomy do pokonania - spróbujcie jeśli tylko macie ochotę, download i szczegóły czekają na Was od kilku miesięcy na GRMA.
P.S. Przygotowania do GF2010 trwają - miło mi zakomunikować, że od kilku dni mamy już czwartego i piątego współorganizatora imprezy, pod postacią forum Rmxp.pl, które (jak corocznie) skupi swoją uwagę na części poświęconej RPG Makerowi XP, a także Gońca RM, którego recenzje zapewniły konkursową kwalifikację kolejnym RM-tytułom. A przy okazji - zwróćcie też uwagę na nowości ukazujące się na Twierdzy RPG Makera, mamy wspólną bazę konkursowych tytułów, zatem nie wszystko co pojawi się tam, znajdziecie również u nas!
komentarze:
10
Wrota znów otwarte!Noruj, 14:53 14.11.2010
    Od premiery Wrót Arkany 2 by ravenone minęło sporo czasu, gdyż gra ukazała się na forach już w lipcu, ale wraz z nadchodzącymi Golden Forkami, warto odświeżyć niektórym warte zauważenia gry. To już druga część trylogii i ku mojemu zadowoleniu, gra nie ustępuje klimatem poprzedniej odsłonie. To jeden z niewielu największych RPGów, które ukazały się w tym roku. Poza klimatem, poprawione zostały inne aspekty gry, jak mapping czy różnego rodzaju dodatki.
    W WA2 znów kierujemy losami Elroara, który wraca do swojego rodzinnego kontynentu, aby wreszcie zaznać spokoju. Jednak nic z tych rzeczy, ponieważ czeka nas porywająca, epicka opowieść, pełna zwrotów akcji i nietuzinkowej rozgrywki. Gra nie jest także pozbawiona wad. Nadal jest dosyć trudna i niektóre mechanizmy wciąż nie pracują na wysokich obrotach. Niemniej jednak jest to warte polecenia każdemu graczowi RPG. Download oraz więcej informacji - np. tutaj.


komentarze:
2
Porady i skrypty
Vodun, 07:40 12.11.2010
Gry
» Recenzja Komnata
Vodun, 07:29 12.11.2010
Gry
» Recenzja Dragon Hell
Vodun, 07:18 12.11.2010
Coś optymistycznegoJazzwhisky, 08:10 10.11.2010
    Dziś właściwie czysto informacyjnie, przede wszystkim - na naszym forum pojawił się wstępny wątek tegorocznych Golden Forków! Przygotowania już trwają, jeśli chcecie w nich uczestniczyć zapraszam do uważnego zapoznania się ze szczegółami w tym temacie. A w związku z tym - jak zapewne zauważyliście na stronie pojawiły się już pierwsze newsy Waszego autorstwa - zagrzewam do kontynuowania tej serii, zwłaszcza w odniesieniu do nadchodzącej rywalizacji w GF2010 i jej wymogów.
    A przy okazji - jako rozbudzacz przedkonkursowy - zapraszam do uczestnictwa w serii czterech tygodniowych sond, w których postaramy się wybrać najpopularniejsze klasyczne polskie demo spod znaku RM. Do zabawy wystarczy konto na GRMA i prosta aktywacja profilu na naszej stronie, rywalizacja w pierwszej ankiecie (dwa najlepsze tytuły znajdą się w finale) została już rozpoczęta!
    I na koniec, uprzedzam o bonusie - dzięki uprzejmości jednego z najbardziej płodnych tekściarzy związanych z RM, w najbliższym czasie na stronie powinna pojawić się spora ilość archiwalnych artykułów. Zachęcam do uzupełniania fali swoimi pracami (porady, recenzje, tutoriale...), bez względu gdzie i kiedy publikowaliście teksty związane z RM, nasze archiwum stoi przed Wami otworem. :)
komentarze:
5
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Asgun
2. Gromada
3. Qmai World 1
4. Komnata
5. Manga Carta
6. Tale of Exile: Akt I
7. Wrota Arkany 2
8. Kruk
9. Wrota Arkany 3
10. Wzór
» Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]
» [XP]Gif...
» [MV]LifeLoop
» Zgadnij: skąd ten screenshot?
» Pół Wieku Poezji Później
» Podziemia: Kraina Cieni [XP]
» Niezapomniana Przygoda Tom 1
» [XP]Zwiększenie Prędkości
» [RMXP] Marakesha
» Sierotka RM - Recenzje Gier z RPG Makera
Perfect World by Amadik
wersja
Pełna,
RM 2003
rok wydania
2010
ocena
8.5/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.