Archiwum - listopad 2015

Tank Force RMJazzwhisky, 14:45 28.11.2015
    Konwersje, klony i kontynuacje popularnych tytułów komercyjnych mają w RM swoją długą tradycję. Jednym takich z historycznych tytułów, wzorującym się na nieśmiertelnym klasyku, było (wydane w 2006 roku) Battle City autorstwa areva.
    Tytuł czerpie z oryginału na każdym poziomie, nie zapominając przy tym o dodatkowych trybach rozgrywki (kooperacja oraz deathmatch) dla dwóch graczy. W grze natraficie co prawda na pewne uproszczenia i bugi, ale BC spod RMXP to zdecydowanie coś więcej niż tylko ciekawostka. Jednoznaczny zestaw screenshotów poniżej, a sama gra od teraz do szybkiego zassania prosto z naszego downloadu. Dajcie znać, jeśli uda się Wam dodać do rozgrywki własne mapy. ;)


komentarze:
10
Wyliczenia Trzech Nowych ŚwiatówJazzwhisky, 21:41 18.11.2015
    Wydana w tym roku Septerra Core: Trzy Światy to kolejna z fanowskich gier autorstwa Neko osadzonych na motywach popularnego tytułu z końca ubiegłego wieku. Tym razem produkcja nie jest jednak ani fabularną kontynuacją, ani erpegowym klonem oryginału, a tytułem o strategicznym trzonie, w którym rolę główną pełnią rozwijanie zaplecza, postaci i armii oraz (oczywiście) liczne walki w klasycznym RM-stylu.
    Na odważnych czekają dodatkowo - mieszanka RTP (RMXP) i materiałów z oryginalnej Septerry, spinający całość wątek fabularny oraz naprawdę sporo godzin rozgrywki po nieco topornym starcie. Więcej w wątku na GRMA, screeny poniżej, a pełna wersja Trzech Światów (wraz z wyczerpującym przewodnikiem) od dziś do ściągnięcia za pośrednictwem naszej bazy gier.


komentarze:
3
Tutoriale
Charlie Vermin, 12:19 15.11.2015
Zasoby
» 8 Picture Soulcage (RMXP) (ORIG)
arev, 10:58 15.11.2015
Golden Forki 11Jazzwhisky, 14:28 13.11.2015
    Dziś tylko krótki news informacyjny, ale zwiastujący całą serię aktualizacji. Przede wszystkim - na forum ruszyły przygotowania do Golden Forków 2015, czyli konkursu na najlepsze RM-produkcje wydane w ostatnim roku (kategoria dem obejmuje także rok 2014!). Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie w tym temacie, ponadto każde z Was może wspomóc imprezę pisząc newsa lub recenzję o grze, która jeszcze nie zakwalifikowała się do udziału w GF. W razie czego kontaktujcie się z jednym z organizatorów imprezy.
    A poza tym, uzupełnieniom i poprawkom uległ ostatnio nasz dział Programów, pojawiły się w nim m.in. odnośniki do oficjalnych stron downloadu, w tym do najnowszej wersji RM, czyli RPG Makera MV. Przy okazji - dzięki wszystkim za uwagi i aktywność, od dawna nie mieliśmy tylu odwiedzin co w zeszłym miesiącu. :)
komentarze:
3
Diablo dużo demJazzwhisky, 17:54 03.11.2015
    Cokolwiek by nie powiedzieć o całej serii dem Soulcage autorstwa areva - a byłoby tego sporo - jest to niewątpliwie kamień milowy w historii polskiego RM. Od niemal niegrywalnych wersji testowych, po wyróżniającą się pod wieloma względami wersję ostateczną, projekt przez długi czas elektryzował sporą część community. Dużo oryginalnych grafik, klimat hack'n'slashowej klasyki, angielska wersja językowa, obsługa gry myszą... Na pewno nie wszystko technicznie funkcjonuje na 100% (bezlistosne nietoperze!), ale nawet z perspektywy czasu - wciąż jest do czego wracać.
    W ostatnich latach praktycznie niedostępna, kilkunastominutowa wersja demonstracyjna gry od dziś wreszcie w naszym downloadzie. Screeny poniżej, polecam szczególnie fanom dungeon crawlerów oraz renderowanych grafik w zachodnim stylu (komplet tilesetów ostatnio pojawił się w naszej bazie zasobów). Jeśli zachwycają was współczesne RM-produkcje tego typu, a nie znaliście wcześniej Soulcage - to zobaczcie co autorowi dema udało się poskładać w RMXP prawie 10 lat temu. :)


komentarze:
17
Zasoby
» 11 Panoram Soulcage Extra (RMXP) (ORIG)
arev, 16:58 01.11.2015
Zasoby
» 25 Chipsetów Soulcage FX (RMXP) (ORIG)
arev, 16:53 01.11.2015
Zasoby
» 24 Chipsety Soulcage (RMXP) (ORIG)
arev, 16:36 01.11.2015
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Qmai World 1
2. Asgun
3. Gromada
4. Komnata
5. Tale of Exile: Akt I
6. Manga Carta
7. Wrota Arkany 2
8. Kruk
9. Septerra Core: Dream About The Past
10. Wzór
» Sezon VI - kolejka 1
» Świnie w Kosmosie 2
» Nowości na RMtece
» Otwarcie Sezonu VI, Lista Uczestników, Zasady, Dyskusja!
» [2k3] Władca Ptaków
» Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]
» Re: [VXa] Wiedźmin: KRES CECHU
» [VXAce] Beyond the Veil
» Super Robot Wars OMEGA [2k3][Demo]
» Sezon VI - kolejka specjalna (trwa do 17.09.2020!)
Lumen by Harven
wersja
Demo,
RM 2003
rok wydania
2009
ocena
5.0/10
RPG Maker Zone Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla RMplus
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.