Archiwum - grudzień 2010

Zasoby
» 1 Battle z Mega Man 3 (RIP)
Qualrath, 11:19 30.12.2010
Zasoby
» 2 Facesety z Mega Man 3 (RIP)
Qualrath, 11:19 30.12.2010
Zasoby
» 3 Battle Charsety z Mega Man 3 (RIP)
Qualrath, 11:18 30.12.2010
Zasoby
» 1 Battle z Mega Man 2 (RIP)
Qualrath, 12:58 29.12.2010
Zasoby
» 1 Faceset z Mega Man 2 (RIP)
Qualrath, 12:57 29.12.2010
Zasoby
» 3 Battle Charsety z Mega Man 2 (RIP)
Qualrath, 12:49 29.12.2010
Golden Forki 2010Jazzwhisky, 03:51 28.12.2010
    I stało się - ruszyły finałowe głosowania we wszystkich kategoriach tegorocznych Golden Forków. Łącznie pięć pionów (w tym po raz pierwszy - RMVX!) i dwa fora na których możecie oddawać głosy, odpowiednie wątki znajdziecie na GRMA (komplet) oraz Rmxp.pl (część RMXP). Gorąco zapraszam do uczestnictwa, choćby tylko w formie komentarzy - głosowania potrwają jeszcze kilka dni.
    A przy okazji - podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji imprezy. Nie zapominajcie o pojedynczych osobach, których teksty i praca pozwoliły na zebranie tak dużej ilości prac (włącznie z eliminacjami - ponad 60!). Pamiętajcie także, że prócz wymienionych wyżej, współorganizatorami GF2010 są także Twierdza RPG Makera oraz Goniec RM, linki do odpowiednich materiałów na tych stronach znajdziecie w tematach konkursowych. Wreszcie na koniec, co nie mniej ważne - powodzenia w głosowaniach dla autorów gier oraz zapowiedzi! :)
komentarze:
0
Gwiazdka z niebaJazzwhisky, 06:00 22.12.2010
    Dziś - jeden z ostatnich tytułów tego roku - rzut okiem na krótkie demo First Fantasy by Motoki. Wciąż żywy RM2000, oparta o oryginalne grafiki i edytowane RTP oprawa wizualna, autentyczny jRPGowy klimat, sporo losowych walk oraz skromny, acz obiecujący, wstęp fabularny. Do tego momentami potworne literówki i niewątpliwie największa wada produkcji - brak pełnej oprawy dźwiękowej. Prace nad rozwinięciem aktualnej wersji trwają, tymczasem po więcej informacji wraz z downloadem - gorąco zapraszam na nasze forum.
    Umknęło nam trochę wiadomości związanych z Golden Forkami, ale nic straconego - do końca dnia dzisiejszego trwa jeszcze głosowanie w eliminacjach kategorii Pełne Wersje RMXP (szczegóły i wymogi tutaj), jutro ogłoszenie wyników, a już 26 grudnia - start pierwszych starć finałowych!
komentarze:
4
Marcos Marcos Marcos!Jazzwhisky, 15:58 14.12.2010
    Długo przeglądałem, nieopisane pod kątem Golden Forków, tegoroczne RM-produkcje. Ostatecznie, z różnych powodów, wróciłem jednak do punktu wyjścia. Nieco przegapiona wersja demonstracyjna Pokémon Marcos autorstwa... Marcosa ukazała się na naszym forum pod koniec września tego roku. Opisując ją w telegraficznym skrócie: RM2k3, oczywista oprawa audiowizualna, rozwijająca się bez ceregieli fabuła, sporo drobnych dodatków oraz wyróżniający grę na tle innych produkcji - system walki. Do tego naprawdę wiele elementów do poprawienia, radosny klimat i całkiem spory kawałek gry. Więcej szczegółów na screenshotach poniżej, do autorskiego tematu wraz z downloadem zapraszam tutaj.
P.S. Jeśli przegapiliście - naszą retro-rywalizację dem, po serii dramatycznych potyczek, wygrało Demons Legacy w wykonaniu Mefsoftu. Jeśli nie znacie tego tytułu, lub jeśli tylko chcielibyście przypomnieć sobie ten autentyczny RM-klasyk - cały czas możecie znaleźć go w naszym downloadzie gier (uwaga na wymóg posiadania RTP z dodatkami!).
komentarze:
10
Nowy, idealny świat!Super Vegeta, 02:19 06.12.2010
    Wydany rok temu pierwszy epizod Perfect World w wykonaniu Amadika nie uzyskał zbyt wielkiego odzewu - mimo to autor dalej zdecydowanie kontynuował pracę - i oto mamy możliwość podziwiać finalną wersję tejże gry. PtW jest bardziej przygodówką niż RPG - z dużą ilością skradania się, zdobywania kluczy, specjalnego ekwipunku i specyficznym ABSem. O ile taka konwencja nie koniecznie musi każdemu pasować, o tyle największym autem gry jest fabuła, która dużej ilości osób przyniesie skojarzenia z Deus Ex. Świat przyszłości, w którym dwie megakorporacje - oraz podziemny kościół - walczą, za wszelką cenę, o realizację własnej wizji świata. Władza, zbawienie, równość - czy może faszyzm, komunizm i anarchia? Rozbudowane, malownicze lokacje (notabene - chyba największa ilość map w grze w historii polskiej RM-sceny), budująca potężny klimat muzyka, rozbudowana możliwość dokonywania wyborów oraz silnie odczuwalne etyczne znaczenie każdej decyzji sprawiają, że choć gra jest długa i wymagająca, potrafi porwać wyobraźnię. Od dziś w downloadzie TA - tutaj.


komentarze:
44
Porady
Vodun, 18:09 05.12.2010
Always look on...Jazzwhisky, 14:05 04.12.2010
    Wydana kilkanaście dni temu przez Noruja pełna wersja The Bright Side of Life to w gruncie rzeczy prosty symulator miasteczkowego życia w świecie fantasy. Gra to przede wszystkim realnie wpływające na rozgrywkę i postaci zmiany pór dnia, konkursy, spinający całość drugoplanowy scenariusz, ale i początkowe problemy finansowe czy pracownicza monotonia dnia codziennego. Do tego przejrzysty CMS, grafika oparta o RTP, charakterystyczny klimat muzyczny, standardowa garstka drobnych błędów i wcale niemało zabawy. Jeśli kiedyś nudziła Was uprawa grządek w Harvest Moon i woleliście skupić się na pozostałych aspektach zabawy - właściwie nie powinniście się zastanawiać. Więcej na temat gry - na naszym forum, download - od dziś bezpośrednio w naszym archiwum gier.
    Zgodnie z terminarzem - kilka dni temu wystartowały zapisy do kategorii Zapowiedzi tegorocznych GF. Na Wasze zgłoszenia czekamy w odpowiednich działach na GRMA oraz Rmxp.pl.
komentarze:
3
Logowanie/Rejestracja

Login:
Hasło:
Zapamiętaj mnie
zarejestruj się
W zagraniczne tytuły stworzone w RM gram:
Wcale
Bardzo rzadko, tylko wyjątkowe pozycje
Gdy tylko coś wpadnie mi w oko
Częściej niż w polskie!
zobacz wyniki | archiwum ankiet
1. Gromada
2. Qmai World 1
3. Manga Carta
4. Septerra Core: Dream About The Past
5. Komnata
6. Wrota Arkany 2
7. Asgun
8. Tale of Exile: Akt I
9. Wrota Arkany 3
10. Wzór
» 2k3 Problem z Title
» Retrobiblioteka
» [2k3] Paleta 256 kolorów do importu
» Poszukiwany Grafik Map
» Autumn
» Digital Art - kilka moich prac
» [RMXP]Pokemon Uvopia Version
» [VX Ace] Projekt Cebula
» Kimyona Yama [2k3][Download]
» [VxAce] Amello Morello & Mr. Slime
Kościak and Friends! by Preki
wersja
Pełna,
RM 2000
rok wydania
2010
ocena
6.0/10
RPG Maker Zone Kroniki Fallathanu - Prawdziwy mmoRPG w przeglšdarce Muzeum w Raccoon City: Resident Evil HQ Pokemon Valhalla
© Tsukuru Archive 2006-2018 | Strona o charakterze prywatnym, używamy plików cookie.